Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Gród Foluszek 2010
Autor Wiadomość
Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 01-08-2010, 9:19    Gród Foluszek 2010

Plenerowałem w Grodzie Foluszek za Brodnicą. Miejsce przepiękne i urokliwe. Gród nad jeziorem Popek palisadą otoczony.

W grodzie same ciekawe rzeczy i cudne postacie ... ale do tematu - plener trwał tydzień cały. Mimo trudnych warunków, jakie podyktowała aura pięciu rzeźbiarzy wykonało kawał wspaniałej pracy, a mnie udało się wystrugać dwie prace. Orzeł strzegący herbu Grodu Foluszkowego wystrugany w lipie

Uploaded with ImageShack.us

i bednarz nadworny wystrugany w jesionie, któren był twardy jak skała :shock:

Bednarz siedząc na beczce i tak mierzy grubo ponad dwa metry. Był to wspaniały plener :mrgreen:

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 01-08-2010, 9:40    

Witaj Zdzisiu!
Orły i konie to wspaniała twoja specialność.Przepiekny.Będąc w Licheniu zauważyłem przed wejściem wspaniałe dwa orły.Czyzby te też były spod Twojego dłutka.?
Ale te sa chyba gipsowe tak mi sie wydaje ,albo z jakiegos kamiennego materiału.Zrobiłem zdjecie i moze kiedys sie rzuce na to??
Bednarz również super,mine ma" niebiańską"
Bardzo mi sie podobaja te prace jak również i wszystkie Twoje ,które widziałem.
Pozdrawiam.

Bernardo
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 02-08-2010, 10:03    

Witam :-)
Nie wiem , czy mi się to tylko wydaje, ale twarz bednarza przypomina mi twarz autora ;-) Może to przez te wąsy :-D . A może to był nadworny protoplasta autora. (to oczywiście takie żarty :-P )
Praca bardzo ciekawa :!:

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Mocko

Wysłany: 02-08-2010, 10:38    

Gratuluję ,bardzo fajnie ten bednarz wygląda ,no i te wąsy faktycznie jak twoje.A gdzie się zapodział ten orzeł ? Był świetny mam nadzieję że jeszcze się nim pochwalisz ma bardzo fajne proporcje . Takie mi się podobają :-)

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 03-08-2010, 8:59    plener

No nic dodać,nic ująć super prace i w tak krótkim czasie wykonane.No a orzeł !!!! jak żywy.

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 20-08-2010, 11:00    

no u Kasztelana tam zawsze jest atmosfera, po mimo nieciekawej w tym roku pogody i tak była jazda :mrgreen:

filmik na joutubie Gród Foluszek 2010

Jazzir
Gość
Wysłany: 20-08-2010, 12:52    

Witam wszystkich!
Łukaszu, obejrzałem filmik ( z wielką przyjemnością, ten z pleneru z Kasztelana ) , ale nie wiem gdzie to jest ? Jak możesz to proszę o określenie gdzie on się odbywa. Jazzir

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 20-08-2010, 7:05    

Ło matko z córką, aleś Jazzir namieszał :shock: :mrgreen: :mrgreen: ... Powolutku wyprostuję to, gdyż sam otworzyłem ten temat w plenerach. Otóż Gród Foluszek znajduje się nad jeziorem Popek niedaleko Zbiczna za Brodnicą (jak pisałem wyżej). Grodem zarządza kasztelan grodu (pan Jan Majewski - to ten z brodą), u którego jest zawsze miła atmosfera szczególnie w tabernie, ale nie tylko. Sam Gród Foluszek jest miejscem Edukacji Historycznej i jest to jak by naturalne muzeum nad którym piecze sprawuje Bractwo Rycerskie Zamku Brodnickiego. Jest też komes grodu, są inni rycerze, woje, lud zbrojny, rzemieślnicy, kupcy i sam nie wiem kto jeszcze, ale wszyscy pozytywnie zakręceni i niesamowicie mili. Tam właśnie zorganizowano też plener rzeźbiarski w którym braliśmy udział m.in. ja i Łukasz, oraz jeszcze trzech innych rzeźbiarzy. Ufffff chyba będzie jasno teraz :mrgreen:

Pozdrawiam

Jazzir
Gość
Wysłany: 22-08-2010, 12:50    

Dziękuję, Gotfryd za określenie położenia miejsca . Sprawdziłem i już wiem!.

Odpowiedz do tematu