Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Kobieta w kajdanach
Autor Wiadomość
waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 18-03-2010, 5:30    Kobieta w kajdanach

Widzę że temat mojej nieszczęsnej Barbary i mojego zaindyczenia wraca ciągle w postach Mieczysława :roll: .
Śpieszę Ci więc wyjaśnić pewną kwestie, bo widzę że czytasz wybiórczo. Pierwszy sygnał że jest nie tak dostałeś po postach w pracowni Szamana od Zygi i Gotfryda. Potem poszedłeś na całość w mojej pracowni. Wiec reakcja była taka a nie inna z mojej strony.Napiszę Ci na zielono żebyś nie przeoczył znowu .
Chodzi o styl krytyki i miejsce w którym te swoje krytyki umieszczasz (czyli pracownie).... aha nigdzie nie napisałem że nie masz racji co do błędów które robię.I tyle w tytule wstępu.

Ten wątek zakładam po to aby każdy mógł coś powiedzieć na temat tej pracy,dyskutujcie wymieniajcie uwagi walcie po jajach, kopcie ,chwalcie,możecie się kłócić i co tam jeszcze chcecie. Ale niech to będzie tutaj w dziale "Obiektywna ocena prac"

Praca ta jest niewielkich wymiarów ma około 25 cm. wykonana w drzewie lipowym ,powoskowana .Zrobiłem ją o ile pamiętam to w 2004 roku.Co było moją inspiracją bo pewno co niektórych będzie to interesować ,ano przeglądając stronę internetową Art fant ,czy jakoś tak trafiłem tam na taką grafikę namalowaną przez jakiegoś artystę nie pamiętam jak się nazywał ,ale jak komu będzie zależeć to poszukam tej grafiki i ją tu wkleję.
No to na tyle narka :-)

I jeszcze jedno Mietku ,tylko Ty ,ja ,Stasiu i Zeno wystawiliśmy tutaj swoje prace o czym to świadczy :-) No i wowo jak teraz już wiemy

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 18-03-2010, 8:39    

Mareczku no to ja walę jako pierwszy............. nie cepami i nie po jajach ale tak normalnie....od serca i z serca:))taki jestem .....już z natury nie umiem walić poniżej pasa bo to boli a nie zawsze przynosi satysfakcję walącemu no chyba że jest masochistą bo walenie w ten cel powoduje często zjawisko rykoszetu a to jest czasami bardziej bolesne niż kopniecie konia...... to tak oczywiscie w nawiasie i nie do ciebie skierowane :mrgreen: zainteresowani pewno zaraz to skomentują ...............ale wracając do sedna sprawy a więc oceny................nie ukrywam twoje prace zawsze mi się podobają i nie wyobrażaj sobie że to jakieś lizusostwo :evil: co zrobić ja na tym forum staram się oceniać prace w taki sposób aby nie kogoś skopać lecz w jakiś sposób oczywiście w miarę LUDZKI przedstawić swoje uwagi ...... jak ja to widzę, jak ja bym to zrobił...itd . Zaznaczam nie jestem krytykiem ani żadnym ekspertem oceniam bo mnie o to poproszono więc mówię to co czuję to co widzę i tyle. Krytyka i ocena moim zdaniem powinna być naprawdę szczera a zarazem nie powinna w jaki kolwiek sposób dyskredytować obrazać lub ośmieszać autora....................nawiasem mówiąc często się to zdarza na naszym forum a szkoda ........długo można by na ten temat pisać ale sory Mareczku już naprawdę przechodzę do rzeczy......Zwykle od razu rzuca się w oczy twoja opiewana już w wielu wątkach dokładność precyzja szczegółu i :mrgreen: to już jest twoja cecha której (juz wiele razy o tym pisałem) szczerze zazdroszczę. Jeżeli chodzi o to czy jest to twoja kompozycja czy kogoś innego jest to dla mnie mniej istotna sprawa co innego narysować a co innego wziąść dłuto w dłonie i wyrzeźbić chyba nie muszę tłumaczyć że to wielka różnica..... Moim zdaniem praca ogółnie jest ładna delikatna chociaż usta troszeczkę zacięte mogłby byc bardziej subtelne jak na kobietę włosy moim zdaniem gdyby jejna wysokości brody bardziej je wybrać wtedy cała postać stałaby się bardziej kobieca. Prawe ramię wydaje mi się zbyt podniesione ai sama postać w barkach zbyt szeroka. Układ rąk może byłby lepszy gdyby przypominał postać trójkątu to znaczy ramiona bardziej powinny się schodzić. O dłoniach trudno powiedzieć , ale wydaje mi się że powinny bardziej dolegać do ud i powinny być na nich wsparte a tak wydają się nie dociskać do nóg............wykończenie moim zdaniem bez zarzutów..... Mareczku ja tak to widzę tak mi się to rzuca w oczy ......Napewno o wiele wiele łatwiej jest oceniać i wyłuskiwać braki niż samemu to zrobić, sam po sobie wiem że robiąc coś, kończąc pracę i stawiając ją na stół najchętniej cisnąlbym ją w kąt bo widzę ile zrobiłem błędów to jest koszmar.....mój i myslę że wielu z nas chciałoby się poprawiać ale wkońcu zabiera się do następnej pracy. Tak ja to oceniam robaczek i nicość wielka pośród tak wielkich artystów jak wy skromnie przepraszam za swoje subiektywne wywody i życzę TOBIE mARECZKU JEDNEGO NAJWAŻNIEJSZEGO ABYŚ O TYM PAMIĘTAŁ BĘDĄC NA FORUM RZEŹBIĄC PISZĄC CZYTAJĄC.....MAREK RÓBMY SWOJE. Przyjaciel Jurek

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 18-03-2010, 8:48    

Witaj Marku!!! powiem tylko z czym mi się kojarzy ta rzeźba z kobietą zniewoloną np . seksizmem lub jakimś nałogiem ,te kajdany nasuwają mi taką myśl a nagość seksizm.A ty Marku wpadło ci to w ok o skoro to zrobiłeś ; jakie masz skojarzenia?POZDRAWIAM! :-D

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 18-03-2010, 9:21    

Niewiele mam do powiedzenia, gdyż gul mnie ściska i z lekka zazdrość zżera,że nie jestem autorem tej pracy :oops:
Nic więcej nie wykrztuszę :evil: :mrgreen:

Marek dla mnie bomba :!:

Jazzir
Gość
Wysłany: 18-03-2010, 9:31    

Marek , cóż dodać więcej niż Skoya. Mi się podoba. Krótko, ale wiesz ... nie chcę się wymądrzać.
Rzeźb i szlifuj talent, a jak Skoya powiedział - RÓBMY SWOJE. I to jest najważniejsze!. Powodzenia.
P.S. Gotfryd pierwszy wkleiłeś posta więc i do Ciebie. Fajnie się patrzy, pewnie że tak. Ale może zrobimy coś takiego. No może podobnego. Jak myślisz? Chyba warto spróbować chociaż?

gluch
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 20-03-2010, 10:56    

Marku , ja faktycznie posty czytam, bardzo szybko \nie mam za wiele czasu\
i czasami mogę coś przeoczyć. Nie zwracam też uwagi w jakim dziale dana
rzeźba jest prezentowana , nie szukam pytań czy wolno ją komentować , czy nie wolno
a tylko oglądać. Myśle że dla rzeźby niema to żadnego znaczenia. A i dla autora
tez mieć nie powinno. Jeszce raz powtarzam DOBRZE ZROBIONA PRACA OBRONI SIE SAMA.

Jeżeli chodzi o tą niewolnicę :
- jest za bardzo statyczna
-ma dużą męską głowę i trochę męską budowę ciała \na pewno bym się w tej
kobiecie nie zakochał , chyba że przy alkoholu,
- włosy ,zle rozpracowanie kompozycyjnie, psują całość
-potwierdzam i zgadzam się z uwagami Skoi dot. proporcji, rak i tp.

Podoba mi się wykonanie kajdanów.

Według skali Klimowskiego - 3

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 21-03-2010, 7:54    

Długo mnie tu nie było i chyba najwyższy czas dorzucić swoje trzy grosze.
Otóż słyszałem gdzieś takie zdanie: "jeżeli twoje prace zaczną się podobać Tobie to możesz przestać tworzyć gdyż nic już lepszego nie zrobisz".
Mi osobiście moje prace podobają się przez około 5 minut,potem uważam że to nie to i robię następną.Może kiedyś dojdę do celu czego i Tobie życzę.

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 22-03-2010, 9:04    

Janusz zgadzam się z tobą :-D :-D :-D POZDRAWIAM!

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 22-03-2010, 10:21    

:mrgreen: :mrgreen: Witam Januszku faktycznie dawno Cię nie widziałem, nic nie pisałeś ale za to jak napisałeś to samą prawdę z którą zgadzam się w 100 procentach........... Dlatego wolę oglądać prace Mareczka Gotfryda Jędrusia Zena............bo moje mnie już wkurzają :mrgreen: Pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen:

Niufek 
oglądacz

Wysłany: 26-09-2010, 4:39    

Przyjemnie się patrzy na taką pracę :) życzę powodzenia w dalszym tworzeniu takich wspaniałych dzieł :)

Odpowiedz do tematu