Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak wklejam fotki
Autor Wiadomość
Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 07-12-2009, 7:26    Jak wklejam fotki

Nie należę do osób biegle poruszających się w internecie, ale na swój sposób opanowałem wklejanie fotek na to Forum. Temat ten był już poruszany na Forum, ale doszło dość dużo nowych forumowiczów, którzy nie radzą sobie z wklejaniem fotek, więc chcę pokazać jak ja wklejam fotki. Może się komuś przydać, a może kto inny pokaże jak robi to w swój sposób. Gdy zaczynam pisać post i chcę wkleić fotkę, to najpierw otwieram okno postu na Forum, pom czym otwieram http://imageshack.us/ Właśnie ten link otwiera tą stronę

następnie klikam we wskazane strzałką miejsce i otwieram tam fotkę, którą chcę zamieścić na Forum

klikam w czerwoną ramkę "start upload!" i zaczyna mi się ładować fotka (widać te niebieskie linie)

następnie klikam prawym klawiszem myszy w drugi od góry link oznaczony z boku, z lewej strony ramki jako "Thumbnail for forums (1)" i kopiuję ten link i ...

wklejam go w miejsce gdzie docelowo fotka ma być zamieszczona. Aby fotka była umieszczona centrycznie klikam na "center

Fotki nie są może zbyt wyraźne, ale myślę, że w miarę można coś z tego zrozumieć. Jeśli ktoś chce coś bliżej wiedzieć w tej kwestii proszę pytać.

Pozdrawiam Zdzich Gotfryd

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 07-12-2009, 10:13    

dzięki ci kolego zaraz zacznę to przetrawiać :) )))

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 07-12-2009, 11:50    

Ja wklejam fotki najczęściej z fotosika..to darmowy hosting, wystarczy się zalogować. Jak już jest się na swoim koncie:
1) wybiera się "zdjęcia", a następnie "przeglądaj"..po kliknięciu wskazuje się fotkę ze swojego serwera, ja najczęściej dla ułatwienia mam je na pulpicie.
2) nastepnie klika się "wyślij"
3) jak zdjęcie się załaduje, pokażą się linki i kody do zdjęcia, czyli: miniaturka na forum, miniaturka( zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze), pełny rozmiar..itd.
Ja zazwyczaj wybieram drugą opcję, kopiuje się wtedy cały ten kod i wkleja w swoim poście na forum. Jak chce się żdjęcie wypośrodkować..to cały ten kod zazanczyć..i kliknąć w "center"

W ten sposób można wklejać z każdego innego zdjęciowego serwera. Jest prosty, bo wszystko w naszym ojczystym języku polskim :mrgreen:

W razie co, też chętnie służę pomocą ,bądź w wklejaniu czy wytłumaczaniu :-D

sochař
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 08-12-2009, 12:36    

Wszystko robisz świetnie Gotfrydzie tylko zastanawiam się dlaczego kopiujesz " Thumbnail for forums"? W rezultacie tej operacji otrzymujesz fotke na forum no właśnie takiej wielkości jak te, czyli jak avatar.

może lepiej wybrać wielkość np. taką

robimy to pobierając Hotlink for forums (1)

dotyczy imageshack'a :-P

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 08-12-2009, 2:25    

Ponadto informuję wszystkich zainteresowanych, że temat wklejania fotek juz był poruszany, a wszelkie materiały - posty znajduja się w » SPRAWY TECHNICZNE » Bieżące Sprawy Forum » Forum -pytania,porady,instrukcje. (jest to na samym dole Forum) proponuję też tam zerknąć, a być może ktoś coś dla siebie wyłuska.

Pozdrawiam Zdzich Gotfryd

Odpowiedz do tematu