Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
DZIEŃ PO DNIU
Autor Wiadomość
waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Mocko

Wysłany: 21-11-2009, 12:21    DZIEŃ PO DNIU

Ostatnio jakoś mało na forum o rzeźbieniu , wiec postanowiłem ze swojej strony, coś na nim zmienić . Postaram się codziennie, pokazywać jak postępuje praca przy mojej nowej figurce . Będzie to figurka Stańczyka wysoka około 60 cm . A dlaczego znowu Stańczyk, ano dlatego że poprzedni wybrał emigracje i poleciał bardzo..... daleko.... ,zostały po nim tylko zdjęcia .
Mam bardzo duże obawy co z tego wyjdzie czy mi się uda ,ale co mi tam niech to będzie jakaś forma zabawy.Pozdrawiam

Bogusia i Irek 
aktywny forumowicz

Imię: Bogumiła i Ireneusz
Nazwisko: Caniboł

Wysłany: 21-11-2009, 1:00    

Marku - nie ma takiej opcji żeby Ci coś nie wyszło, jak Cię znam to wszystko będzie dopracowane w 100%, będę śledzić postępy w pracy, pozdrawiam, Bogusia

pączk
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 21-11-2009, 9:45    

Ciekawie Pan zaczyna tą rzeźbę - tylko parę kresek i reszta z pamięci. Ja jak zaczynam dłubać w klocku to rysuje na niej postać, a potem wycinam obrys z widoku od przodu,, następnie rysuję z profilu tzn z boku i też obcinam naddatki drewna. Tak rozpoczęta rzeźba nie gubi proporcji. Podpowiem tylko, że wspomagam się w tych początkowych etapach piłą taśmówką ( mam blisko znajomego stolarza, który pozwala mi z tej piły korzystać). Następnie wspomagam się szlifierką taśmową z zamontowanym papierem ściernym, dzięki której zaokrąglam te kany, które powstały w wyniku używania piły taśmowej. Mając już taki zarys ogólny rzeźby, jeszcze raz rysuję postać, a potem, to już dłuta i do dzieła. Robię też sporo zdjęć pod różnym kątem padania światła - wrzucam to na komputer i obserwuję; można wtedy dostrzec więcej niedociągnięć. To tylko takie moje amatorskie spostrzeżenia. Nie wiem jak robią to profesjonalni rzeźbiarze; (zapewne inaczej), ale mi ta metoda pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Swoją drogą, lubię obserwować jak ktoś tworzy, zawsze można coś podpatrzeć. Ilu ludzi, tyle pomysłów hehehh :lol: . Powodzenia, będę częstym gościem w Pańskiej pracowni. Oby więcej rzeźbiarzy uchylało rąbka tajemnicy swojego warsztatu.

gluch

Wysłany: 21-11-2009, 11:52    

Pomysł z otwartymi pracowniami bardzo dobry i pożyteczny. Jak opanuję wprowadzenie zdjęć też coś zademonstruję. Ja dlatego tak lubię plenery bo tam zobaczyc można na żywo
,że ilu rzeźbiących tyle technik dojścia do celu, Człowiek uświadamia sobie , że niema
złotych środków i sposobów dojścia do celu. Wazny jest cel , poprostu wiem co chcę
osiagnąć. Hej

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-11-2009, 7:54    

Oj Bogusiu z tym dopracowaniem to przesada . Mam mało drzewa wiec staram się wykorzystać każdy kawałek jaki mam . Wiedziałem, że w tym drzewie, w którym teraz robię , jest jeden duży sęk , ale dzisiaj pokazał się jeszcze jeden w miejscu, gdzie miała zwisać noga . Musiałem Stańczyka trochę skręcić żeby go ominąć i jak się znam do braknie mi cierpliwości żeby go jakoś zaślepić .
Kolego Pączk rzeźba jest tak mała że wystarczy się lekko odchylić żeby wszystko widzieć .Gdyby to była większa rzeźba pewno bym ją bardziej obrysował żeby się nie pogubić.
Kolega Gluch pisał o otwartej pracowni . Ja zastanawiałem się nad tym czy nie można by otworzyć działu w którym Ci bardziej zaawansowani rzeźbiarze pokazywaliby jak się robi np. ok o , dłoń itp. Nie wszyscy mogą podglądać rzeźbiarzy na plenerach, ale to może temat do przedyskutowania, może propozycja zastanówmy się nad tym .

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 21-11-2009, 8:27    

Marku..pomysł jest przedni :mrgreen: Myślę, że większość z nas chętnie by skorzystała, gdyby możliwość podglądu wykonania niektórych szczegółów rzeźby miała :mrgreen:
A na razie w pracowni Twojej się instaluję..bo mnie cd..Stańczyka interesuje :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-11-2009, 7:52    

Dziś ciąg dalszy.

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-11-2009, 8:19    

Pięknie! Widać że się nie obijasz, praca u ciebie wrze, co raz to piękniejsza ta rzeźba.Pozdrawiam. ;-)

Klimowski

Wysłany: 22-11-2009, 9:25    

mom jakisi niesmak, z racji ze tu sie nie łodzywom a przeca jo kolegom jezem Twoim, wiync choć nie z przyjemności ;) ale z musu coś tu szkryfne.
Zmilczom do tej pory, bo nic mondrego na myśl mi sie nie ciśnie przyglondajonc sie Twoim poczynaniom. Pomysł dobry ześ napytoł "wielkiego brata" - Big Brother - do chałupy, bo cosi przyrobis - wizja idzie na cały świat i za to jest kasa, ale nie wpuscoj go do całej chałupy - ło łazience nie wspomne! a sypialni nie cinkne :)
Powiym jak jest: na tym etapie podoba mi sie ta wieża z kolumnami, no hajnok - ha j łona! na półce!! Widze ze dobrobyt przewrócił Ci w głowie, zeby taki sprzęt do piwnicy wyciepać?!?!

gluch

Wysłany: 22-11-2009, 9:28    

Byłem w wczoraj na otwarciu wystawy ikon Tadzia Zielińskiego w Zamku Królewskim
w Niepołomicach . Na pierwszej kondygnacji znajdują się galerie malarstwa i rzeźby
polskiej, 14 sal , i w ostatniej jest w brązie naturalnej wielkości Stańczyk. Ludziska
zatrzymują się koło niego bo jest to majstersztyk, i do lewej reki możma mu wsadzić
komórkę. Myślę ,że jest na stronie zamku.

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-11-2009, 9:41    

Jędruś nie stresuj się , mojego wypiętego zatka w kibelku nie będziesz oglądać . A wieże to Ci mogę opylić za dwie stówki będę miał 100 % zysku na niej .
A jeszcze jedno zastanawiałem się kiedy co napiszesz i czy mocno mi w piety pójdzie , ale dziś to chyba dzień przyjaźni z hanysem , bo jakoś lekko to przełknąłem . Puk puk odpukać bo jeszcze się dzień nie skończył :)

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-11-2009, 8:44    

Kolejne zdjecia

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-11-2009, 10:47    

No...Stańczyk już ładnego nabiera wyrazu :mrgreen: Ale ja chciałam z innej beczki..bo baczniej przyjrzałam się narzędziu do szlifowania, a właściwe końcówce. Co to jest ? bo nie wygląda mi na papier ścierny. Pytam dlatego, że mam taką małą multiszlifiereczkę, z różnymi końcówkami, w tym na papier ścierny..który nakłada się na wałek..ale nie wiem dlaczego, to dziadostwo ciągle mi spada, znaczy papier nie wałek :mrgreen: A jak zobaczyłam czym Ty szlifujesz, to jestem ciekawa, czy takie "cóś" można by używać w mini szlifierce :roll:

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 23-11-2009, 10:59    

Marysiu na wałeczku mini szlifierce jest śrubka którą musisz dokręcić wkrętakiem a wałek szlifierski który pokazuje Marek będzie za duży do mini szlifierki. Marku cykl zdjęć rzeźby którą obecnie wykonujesz jest ciekawy czekam końcowego efektu, jak na razie super ci to wychodzi gdybym to ja tak potrafił.

gluch

Wysłany: 23-11-2009, 11:03    

Myślę Mistrzu , że praca reprezentatywna to Ci z tego nie wyjdzie,
Gratuluję odwagi , w zmaganiu się z materią
nie oddalającą proporcji rzeczywistości.

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 24-11-2009, 8:54    

Marysiu myślę że jest to tarcza z pociętymi paskami papieru ściernego bodajże trzpień fi 6 montowana w wiertarce jest tego wiele rodzajów jeżeli chodzi o średnicę dostępne w sklepach z narzędziami ja kupowałem po 5,6 zł, chyba że jest to tarczka z włókien szklanych- ostatnio pracowałem nią efekty fantastyczne ;|). Tak jak kolega już napisał tego na dremelka nie zamontujesz. Do obróbki średniej wielkości rzeźb idealne. Jeżeli chodzi o pracę to świetny pomysł pokazywać ją w poszczególnych etapach wykonywania. Ja jeszcze jednego koledze zazdroszczę ........jak patrzę na ten porządek w twojej pracowni.......to ci zazdroszczę :) )))
Pozdrawiam, życzę powodzenia i czekam na następne zdjęcia

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 6:38    

Oj Mieczysławie mój ty GURU (tylko bez obrazy zapraszam do Wikipedii tak Cie nazywam bo tak mi się kojarzysz po braku włosów na awatarze i po licznych wpisach na forum)Mam pełną świadomość że nie jestem Wit Stwosz,Michał Anioł a co dopiero moim GURU.Może za jakieś 10 lat moje rzeźby Ci się spodobają ,ale wątpię , może gdybym był góralem, albo zamiast sisiorka miał pisiorkę hm no nie wiem.Na dzień dzisiejszy mój poziom jest niestety tylko taki.Ale obiecuje Ci że będę nad tym pracował.
W moim drugim wpisie dałem propozycje aby Ci bardziej doświadczeni rzeźbiarze pokazali jak robią np. ok o.Mi by się to bardzo przydało , bo mam z tym duże problemy, a twoje rzeźby maja bardzo ciekawe twarze.Wiec daj nam coś od siebie i nie tłumacz się że nie potrafisz wklejać zdjęć .
Marysiu ta końcówka do dremelka nie pasuje musi być wiertarka, ale polecam każdemu kupiłem to w Castoramie 15 zeta.Wklejam zdjęcia tej ,,ściernicy włókninowej" i idem kończyć Stańczyka bo mój GURU dodał mi takiego powera że chce go dziś skończyć a potem popracować nad swoja samooceną

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 7:42    

Dzięki Wam chłopaki za objaśnienie mnie w temacie tej tarczy :mrgreen: A że wiertarki wyjątkowo się nie boję, więc na pewno spróbuję !
Sławku..zupełnie o tej śrubce nie pomyślałam :-/ wygląda na to, że gdzieś się podziała..więc o niej totalnie zapomniałam...jełopa ze mnie :mrgreen: Dzięki Sławku :-D

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 9:07    

No już końcówka

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 9:38    

Marku..ciekawska jestem :mrgreen: co to jest " to małe", co trzymasz w ręku na przedostatnim zdjęciu ?
I ciekawa też jestem, co zrobisz z tym sęczkiem pod nogą..widać tam też małe pęknięcie..czy takie pęknięcie pozostawione może się zwiększać ? Laik jestem, dlatego pytam :mrgreen: , a poza tym w mojej płaskiej rzeźbie też pojawiło się pęknięcie :-/

Klimowski

Wysłany: 24-11-2009, 9:55    

wyboc Marku, ze nie do Ciebie teroz, choć miło by było "na dobranoc"poklepać kolege;) hanysa po ramiyniu, ale pucy(śmiysy) mnie z Twojego Marysiu wywodu!! Wszystko co napisałaś, to tylko kojarzy mi sie ze sexem;))))))) to jest:baba- podciep, widać ze chłop mo z Ciebie pocieche;) hm, kobiety... tylko jedno mają w głowie ;) )) hej! :) !!!

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 10:37    

Marysiu to jest wałek giętki albo przewód różnie to jest nazywane , wkręca się to do mini szlifierki na allegro jest tego pełno . A co się tyczy sęka to już pisałem wcześniej zostawię jak jest,co on mi przeszkadza ja na nim nie siedzę :-D
Na dobranoc kilka zdjęć i idę spać bo łapy mnie już bolą od tego dziubania , a jutro o 4 00 do roboty :-(

gluch

Wysłany: 24-11-2009, 10:50    

Napewno , Mareczku włączę się w ta zabawę ,może w styczniu , \przed świętami dużo rzeźbienia. Masz bowiem rację , że nie sztuka się wymądrzać , samemu nie świecąc
przykładem. Za zdjęcia się wezmę, \ma mnie taki uczyć , 50 zł bierze za godzinę\ puki co ma mi włożyć na stronę www prace z tego roku \ 5 zł za zdięcie\ . Myślę , że tym
komputerowcom jest za dobrze. Jeżeli mój post sprawił Ci przykrość to bardzo Cię
przepraszam. Chyba to wina Tatry Mocnej. Hej

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2009, 11:44    

Też tak mysle 50 zł :shock: może lepiej poprosić jakiegoś znajomego albo kogoś z rodziny napewno pomogą a 50 zł zostanie na skrzynkę browara i z tym kimś wypić i problem z głowy!hehe Pozdrawiam ;-)

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-11-2009, 12:17    

Mieciu, ja proponuję, że w temacie wklejania zdjęc zrobię Ci szkolenie, a tą zaoszczędzoną skrzynkę browara wypijem, jak mnie znów do Makowa przywieje :mrgreen:

gluch

Wysłany: 25-11-2009, 11:35    

Morinko , to może znajdziemy trochę czasu w czasie pleneru zimowego . Hej

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-11-2009, 7:09    

Mieciu jest ok , powiedzmy ze to jakieś przesilenie jesienne czy cuś i po sprawie. ;-)
Wklejam zdjęcia pobejcowanej i powoskowanej figurki, teraz kilka dni postoi i będę ją polerował. :oops:
Pozdrawiam wszystkich zaglądających, jak do tej pory wchodziło na tą stronę 673 osoby i o to mi chodziło . Może komuś z Was coś się z tej pracy przydało . Mam także nadzieję ze zachęciłem w jakimś stopniu te osoby które ukrywają się pod szarymi nikami do pokazania się na forum . Wydaje mi się że ukrywa się pod nimi cała armia doskonałych talentów. :-D
Jeszcze raz pozdrawiam i dziekuję wszystkim za odwiedziny w mojej pracowni.

Klimowski

Wysłany: 25-11-2009, 8:40    

no, no, jak na Ciebie "to na podziw";) jezech mile zaskłocony Twoimi wypocinami - robiom łone nie nojgorsy "efekt", choć som bez polerki - słowem zabłyscołeś tu zarówno robotom jako belfer i tym rozczulajoncym (prawie do łez) przemówieniem końcowym ;0 Heeeej!!

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-11-2009, 9:24    

Jędruś jakoś mnie faktycznie poniosło :-D .Ale ja nie pije tatry i się zastanawiam co mi ta moja Ewcia do herbaty dała :-P

Klimowski

Wysłany: 25-11-2009, 11:01    

no to juz wiymy - Ewcia! piyknie pozdrowiomy Jom!! Ewciu trzymej krótko - krócy! swego "chopa" jerunie, bo te 673 wejść na Twojego "starego", to dlo Ciebie wielkie zagrozenie. Mo pieron wziencie, mo ;)000 heeej!

Bogusia i Irek 
aktywny forumowicz

Imię: Bogumiła i Ireneusz
Nazwisko: Caniboł

Wysłany: 26-11-2009, 12:08    

No przecierz mówiłam że w 100% dopracowane!!!Swietna robota,bardzo fajny pomysł miałeś Marku. : Teraz pozostałe chłopaki to Turbodymomena będą musieli wyrzeżbić aby cię zawstydzić hi hi :mrgreen: Dla mnie bomba pozdrowienia dla Ewci

skoya 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-11-2009, 8:19    

Dobra robota gratuluję pomysłu.....mam prośbę abyś trochę opisał czym konserwujesz rzeźby jakich środków używasz itd.....pozdrawiam,......Ewę też ;)

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-11-2009, 9:41    

Kurcze jak mi tak będziecie tą moja Ewcie pozdrawiać, to mi się tu zadomowi na tym forum :-) .Już mi kazała was pozdrowić. Jędruś ty nie kombinuj za bardzo bo widziałeś, że parking mam mały :-P .
Skoya rzeźbę pokryłem woskiem pszczelim. Czekam teraz ze dwa dni i ją wypoleruje .

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-11-2009, 2:54    

Gratulacje Marku ! Fajny jest ten Stańczyk, chociaż mnie, jak był jaśniejszy bardziej się podobał. Ale generalnie jest extra..Marku, podejrzewam, że miałeś z butami zabawę..ciżmy są super !
A jak już tu od kolegów pozdrowienia lecą, to i od koleżanki, znaczy mnie pozdrów swoją Ewcię :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-11-2009, 12:51    

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 27-11-2009, 11:10    

Marku przyłączam się gratulacji i oczywiście pozdrów Twoją Ewę.

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 16-02-2010, 2:31    

Dobra praca! Gratuluję!

Widać że zdecydowanie bawiłeś się tu draperiami i moim zdaniem
świetnie to wyszło.
Postawa jest dobra,wyważona, rzeźba się nie przewraca..
Kolor również moim zdaniem trafiony, przecierki wydobyły niebanalny złoty szkic drewna co
w tej pracy leży jak cholera.
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić gdybym drążył temat to oczy...

Ogólnie bardzo mi się podoba Twoja praca
Pozdrawiam

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 16-02-2010, 3:55    

Przyłączam się do ogólnego aplauzu.Bardzo ładnie wyszedł Ci ten gostek zwany Stańczykiem.
cały czas podziwiam i sie uczę-doboru farb i ich rozprowadzania,woskowania i pozostałych elementów twórczej pracy. :shock:
Pozdrawiam Zbyszek ( ukłony dla szanownej małżonki) :lol: .

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-02-2010, 10:14    

:-) Cieszę się że ktoś tu jeszcze zagląda i chce się jeszcze wypowiedzieć w tym temacie . Jeśli chodzi o oczy kolego Rav to niestety, ale mam z tym duży problem . Nawet w którymś poście powyżej poddałem taką propozycję , aby stworzyć taki dział , w którym bardziej doświadczeni rzeźbiarze pokazali by w kolejnych etapach jak wykonują poszczególne elementy.No niestety bez echa trudno. Ja wygrzebałem pod wiatą kilka kawałków kory z topoli i mam zamiar poćwiczyć na niej właśnie ten element . :-)
Oko , dłoń , stopa to jest to z czym mam najwięcej problemów . Jeśli chodzi o draperie szat to tutaj można wywijać i wykręcać na wszystkie strony , grunt to się nie bać czy wyjdzie tylko robić , zawsze jak coś nie pasuje można przerobić fałdę, w jakiś inny sposób .
Pozdrawiam :-D

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-02-2010, 10:19    

Oj Mareczku..jak Tobie łatwo jest powiedzieć, że te szatki bez problemu wywijasz na wszystkie strony :mrgreen: , co tam powiedzieć..zrobić ! Ja właśnie przy tych szatkach Twoich doszłam do przekonania, że mam jeszcze straaaaasznie dużo do naumania 8-) Mnie to qrcze, jakoś zawsze inaczej niż chcę wychodzi..tzn..nie wychodzi :evil:

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-02-2010, 12:22    

Marysiu w temacie "wąski i jego prace" jest wklejona moja pierwsza rzeźba jaką zrobiłem :-D ,zobacz jaką tam zrobiłem draperię :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-12-2010, 11:22    

Może to nie będzie dzień po dniu , ale chcę pokazać kolejną moją pracę w pewnych etapach . Robię to , żeby mieć może większą motywację do tego tematu i by mnie to mobilizowało , w chwilach zwątpienia , jakie właśnie przechodzę . Trudny temat , ale po tych wszystkich Barbórkach i Mikołajach , mam ochotę zrobić coś nad czym trzeba ciągle kombinować .
Sam kawałek drewna bardzo paskudny , bo ma dwa duże sęki w środku i jeden u dołu figurki . Ten dolny to pikuś , nie przeszkadza . Górne wychodzą akurat nie tam gdzie trzeba x: , łudziłem się że może nie będą głębokie ale niestety są .
Kobiety które tą pracę będą oglądać z góry przepraszam w naturze są piękniejsze . h: _brawo h:

skoya 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-12-2010, 11:34    

Moim zdaniem na tym etapie wszystko jest bardzo ładnie wyprowadzone, znaczy główne linie pieknie wyprowadzone, boję się tylko Marku o prawą rękę zwróć uwagę bo ona kompozycyjnie jest bardzo ważne a tam masz mało materiału. Chyba będziesz musiał trochę przedramię opuścić ale napewno to wyjdzie za jakiś czas. Marek z tego może powstać prawdziwa perełka....kibicuję ci z całego serca i czekam na dalsze etapy

Bardzo ładne ostatnie zdjęcie łagodne linie kompozycji fajnie wygląda, nie ma co

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 10-12-2010, 1:14    

jesli mogę coś podpowiedzieć to tą prawa rękę można by uformować w przylegającą ściśle do ciała rozłożoną dłoń.Niech będzie z taką gracją i wdziękiem a i trochę z kuszącą nutką to to przedramię zniknie pod wdziękiem dłoni.
To tylko moja taka mała wizja.
Pozdrawiam

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-12-2010, 1:39    

Każda uwaga mile widziana ;-) . Jest to bardzo wstępny etap , mam nadzieję ją wyszczuplić , tak że , miejsce będzie . Prawe ramię już opuściłem , wygląda faktycznie dużo lepiej . Myślałem zrobić ją jak ją " wąski " stworzył ale się rozmyśliłem i prawa dłoń będzie podtrzymywać opadające pareo , albo coś w tym stylu .

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 10-12-2010, 5:36    

Brawo Marek, za ten "Dzień po dniu", przy jednym pniu...Twoja pracownia jest teraz jak plansza na której rozgrywana jest partia szachów. Kibice obmyślają kolejne ruchy, np. jak wyprowadzisz prawą dłoń. Bliska mi w tej materii jest sugestia Szamana.....Ty masz może (lub na pewno) jeszcze inne wyjście. Zobaczymy.
P.S. Marek nie bądź taki, pokaż modelkę która Ci pozuje.

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-12-2010, 6:16    

Ciąg dalszy .............. ble h

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 10-12-2010, 11:00    sęki

Mareczku te sęki dla Ciebie to pikuś ( Pan Pikuś) jak już znam Twoją rękę to zrobisz z tego jak Pisał już Jurek arcydzieło.Również gorąco kibicuję.
Pozdr.

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 11-12-2010, 9:25    

Witaj Mareczku odnośnie sugestii ; mnie się wydaje że powinna być dłuższa szyja przynajmniej ja bym tak zrobił praca nabrała by smukłości.Był, nie wiem może jeszcze jest rzeźbiarz co rzeźbił same akty kobiet z krótkimi szyjami bo mu się takie podobały, ale wtedy budowa takiej kobiety jest mocna żeby nie powiedzieć gruba. Pozdrawiam hej! :-D

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-12-2010, 10:45    

Mało dziś miałem czasu , więc postępy mizerne .

Odpowiedz do tematu