Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Ciekawa tarcza do szlifierki.
Autor Wiadomość
kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 23-08-2009, 3:51    Ciekawa tarcza do szlifierki.

Pytanie do wszystkich.

Jeden z forumowych kolegów przysłał mi zdjęcia ciekawej tarczy,jak pisze montowanej do ręcznej szlifierki a służącej do usuwania zbędnego materiału przy dużej rzeźbie ,co prawda ja nie wykonuję dużych rzeźb ale zapewne wielu z forumowiczów zainteresuje to narzędzie.
Proszę więc wszystkich którzy spotkali się z taką tarczą o kilka słów na temat jej przeznaczenia,sposobu użytkowania no i oczywiście możliwości i miejsc jej zakupu,jak też co nie bez znaczenia jej ceny.

Zdjęcia tarczy

1.
2.
3.

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 23-08-2009, 6:36    

Ciekawa tarcza , a może Frez - w pierwszej chwili myślałem , że to jest frez na to uprzyrządowanie Frezarka do drzewa , ale później zorientowałem się , że są trzy wymienne noże. Tutaj na przykład, to widać , że ta tarcza jest na szlifierkę kątową Tarcza do rzeźbienia, ale ta tarcza którą pokazujesz Stasiu, to jest jakby trochę za ciężka na tą szlifierkę kątową, chyba , że jest do tego jakaś odpowiednia specjalna szlifierka. W zasadzie nie podałeś , żadnych wymiarów tarczy, więc mogę się mylić. Widać tam jakiś gwint, więc być może wkręca się bezpośrednio na tą szlifierkę, wnioskuję więc, że ma gdzieś około 10 cm szerokości średnicy. Teraz dopiero zauważyłem, że faktycznie przykręca się ją tym specjalnym kluczem, jaki używa się przy szlifierkach. Musi chyba być dość droga, ale byłbym zainteresowany taką tarczą.

Może ktoś coś będzie wiedział więcej o tej Tarczy.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 23-08-2009, 7:16    

Niestety Boguś nic więcej nie mogę dodać ponadto co już napisałem,po prostu otrzymałem zdjęcia i tylko tyle informacji.Zamieściłem z nadzieją że prędzej czy później odezwie się ktoś kto używał takiego narzędzia i podpowie nam tutaj "z czym to się je" :-)

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 24-08-2009, 11:37    Tarcze do szlifierki ręcznej

Tą tartczę kolega spotkał na plenerze u innego rzeźbiarza, bardzo dobrze się sprawuje, jest wykonana z lekkiego stopu metalu, ostrza po wymontowaniu , można ostrzyć wielokrotnie, średnica około 12 cm.
Bardzo przydatna przy rzeźbieniu większych prac, efektywnie i szybko usuwa zbędny materiał
Nie znam nazwy pod jaką występuje w handlu, prawdopodobnie pochodzenia zagranicznego.
Jeżeli ktoś miał by jakieś wiadomości , linki ... proszę o zamieszczenie.
Pozdrawiam
Rudi

Dariusz Zawadka 
aktywny forumowicz

Imię: Darek
Nazwisko: Zawadka

Wysłany: 25-08-2009, 11:46    

Wydaje mi się, że kiedyś widziałem taką tarczę. Ostrza są chyba z węglików spiekanych (dlatego taki kształt by się nie ukruszyły i aby łatwo można było zmieniać powierzchnię cięcia). Jak sobie przypomnę to dam znać.

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-08-2009, 7:21    

Witam tarczę taką widziałem na stronie;Narzędzia do obróbki drewna INTERTOOLS.
po otwarciu strony firmy naciskamy plik DłUTA następnie,plik narzędzia do rzeźbienia i kopiowania,itam znajdziemy taką tarczę 100mm śr. firmy arbortech tylko cena 505zł.

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 26-08-2009, 11:20    Ciekawa tarcza

Dzięki Piotr :mrgreen: sprawdzę oczywiście :-D
Cena w porównaniu z przydatnością do pracy raczej nie ma znaczenia :mrgreen: ewentualnie zarobi na siebie i to szybko :lol: to nie bibelot stojący na komodzie :mrgreen:

Dziękuję i pozdrawiam :lol:

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 26-08-2009, 4:24    Re: Ciekawa tarcza

Widzę Piotrze , że nie czytałeś mojego postu podałem tam link to tego sklepu o którym wspominasz i ta tarcza jest może podobna , ale to nie jest taka sama tarcza.

Temat "Tarczy" założyłem również na Forum CNC -CNC

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 20-09-2009, 1:25    

Będąc na plenerze w Smołdzinie zobaczyłem u kolegi tarczę i pomyślałem, że to ta sama tarcza co Stanisław prezentował na Forum, więc od razu ją z kamerowałem, aby pokazać wszystkim jak ona działa. Ale kiedy teraz patrzę na nią to widzę, że jednak jest ona inna bardziej przypominająca tą Tarczę , tyle, że ta jest tańsza bo kupowana w Czechach , gdzieś za 320zł. Tutaj można obejrzeć filmik jak ona pracuje FILMIK .

Może ktoś zna jakieś namiary internetowe, gdzie ją kupić, bo jednak parę groszy jest tańsza od ARBORTECH.

Odpowiedz do tematu