Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
03-12-2007, 9:53
czy ktoś wie jak postępy Pana Pepiny
Autor Wiadomość
grzechu8 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-12-2007, 12:50    czy ktoś wie jak postępy Pana Pepiny

witam,
jak wiadomo Pan Pepina rzeźbi "Bitwę pod Gruwalden" na 600-lecie w wymiarach 1/1
-czy wiadomo jak posuwają się pracę;
-jak zdrowie i samopoczucie;

Pozdrawiam
Grzech

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 05-12-2007, 7:22    

...trzeba przyznać, że praca Jana Papiny robi ogromne wrażenie...przypuszczalnie nigdy nikt nie wykonał większej płaskorzeźby...nadbudował górną część płaskorzeźby i praca posuwa się szybko do przodu...o ile mi wiadomo samopoczucie dobre lecz byłoby lepsze, gdyby pojawił się konkretny sponsor...
...wjurek...

rzezba
Gość
Wysłany: 05-12-2007, 8:20    

WITAM
O!- można pisać bez zalogowania

Nie wiem w zasadzie o czym rozmawiacie - podajcie więcej szczegółów abyśmy się wszyscy mogli czegoś dowiedzieć może jakieś linki znacie.

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 05-12-2007, 9:13    

Już wiem o co chodzi

Znalazłem link do strony gdzie pokazano kilka zdjęć - stronę trzeba przeciągnąć niżej.

Bitwa pod Grunwaldem Jana Papiny

Też o tym kiedyś marzyłem - teraz marzy mi się jeszcze wykonać taką wersję poczet Królów Polskich Jana Matejki.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-01-2008, 10:56    Gdzie mieszka pan Papina?

Mam pytanie od forumowiczów: Gdzie mieszka pan Papina, rzeźbiarz, i gdzie wykonuje tą olbrzymią plaskorzeźbę. Czy wpuszcza do swojej pracowni. Bo większość rzeźbiarzy nie wpuszcza do swojej pracowni (prawie) nikogo. 8-)

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 22-01-2008, 1:22    

W tym temacie proszę zapytać naszego forumowego kolegę Jurka :) O ile się nie mylę, miał mozliwość pana Papiny poznania i myślę też, że podzieli się tym z innymi zainteresowanymi :)
Pozdrówka

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-01-2008, 4:34    

...miałem przyjemność poznać pana Papinę...tworzy swe dzieło w Zielonej Górze, a ściślej w skansenie w Ochli...Tak ogromna praca nie mieściłaby się w żadnej pracowni więc tworzy w stodole skansenu...która jest niemal południową dzielnicą Zielonej Góry...
Gdy rzeźbi to jest dostępny...aby porozmawiać raczej wypada się umówić, gdyż praca wymaga pośpiechu aby zdążyć na okrągłą rocznicę bitwy w 2010 roku...
...wjurek...

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-01-2008, 7:03    

Dzięki panie Jurku. Faktycznie, pisał pan że był u niego i że jest to przesympatyczny człowiek. Wierzę panu, bo ludzie którzy tworzą tak wielkie dzieła są pracowici, madrzy i zawsze skromni. Czy mógłby pan napisać o nim jeszcze coś wiecej? Choćby o tych jego dłutach, pobijaku ciekawym, i całym warsztacie. :-|

Warto byłoby kiedyś do niego pojechać, z jakąś zgraną grupą. Choć odemnie jest to kawał drogi... 8-)

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-01-2008, 7:44    

...przede wszystkim człowiek nie jest w stanie ogarnąć swoją wyobraźnią ogrom tego dzieła i ogrom pracy pana Papiny...Blok klejonego, drewna lipowego ma wymiary: 10 metrów szerokości i 5 metrów wysokości oraz 60 cm grubości...co daje łącznie 30 metrów sześciennych już czystego drewna...można jeszcze wyliczyć masę tego bloku....
Gdy się przed nim stanie, dopiero można ocenić skalę i dzieła i pracy...zapiera dech...!
Proponuję aby poszperać w necie...w historii...i gdzie tylko się da, oczywiście w skali światowej...i wątpię czy znajdzie się większe dzieło wykonane z drewna jako płaskorzeźba...stąd uważam, że naprawdę warto jest zawitać do pana Papiny, a odległość dojazdu w tak interesujący punkt nie ma znaczenia...
Całość przedsięwzięcia to ogrom zupełnie nowych, niespotykanych i niezwykle interesujących problemów, które się napotyka już od pozyskania takiej ilości drewna...i jego sklejenia...ale o wszystkim proponuję porozmawiać z panem Papiną...
...wjurek...

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-01-2008, 9:28    Zaprosić pana Papine na Forum?

Ciekawe, czy pan Papina korzysta z internetu. Może była by taka mozliwość, żeby ściągnąć go na to nasze Forum. Żeby zechciał choć krótko napisać o swojej pracy. I odpowiedzieć na kilka pytań. Zanim go kiedyś, może w lecie, odwiedzimy. 8-)

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 11-02-2008, 2:57    

http://www.elzbietawalent...otogaleria2.php
http://lustrelia.w.interia.pl/papina.htm
http://www.zgora.pl/muzeu...004/papina.html
http://www.elzbietawalent...toreportaz2.php
http://www.bractwozg.lap.pl/papina.php
Jan Papina Zielona Góra - wyszperane z netu ....

grzechu8 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2008, 4:32    dziękuje

dziękuje wszystkim za pomoc,
myśle że Pan Pepina w pełni zasługuje na wyjątkowe miejce w naszym forum i nie tylko na forum:-)

pozdrwiam

Odpowiedz do tematu