Forum RzeĽbiarzy Forum RzeĽbiarzy
RZE¬BA w DREWNIE
Dla tych co rzeĽbi± i kochaj± piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przepisy BHP w pracowni... (zakładanie działalno¶ci)
Autor Wiadomo¶ć
brudi666 
aktywny forumowicz

Doł±czył: 18 Kwi 2009

Sk±d: Tropikalny Kwilcz
Wysłany: 18-04-2009, 9:31    Przepisy BHP w pracowni... (zakładanie działalno¶ci)

od kilku dni szukam w Internecie przepisów bhp i przepisów pracy odnosz±cych się do naszego zajęcia, niestety pustka…
Do końca 2009 zamierzam otworzyć pracownię rzeĽbiarsk± (działalno¶ć gospodarcz±) niestety nigdzie nie mogę zdobyć informacji na temat przepisów BHP i pracy które musz± być zachowane, by tak± firmę otworzyć. Więc prosił bym was o pokierowanie gdzie takich spraw się dowiem lub mały opis jak to było kiedy wy drodzy forumowicze otwierali¶cie działalno¶ć. Sprawa jest o tyle dziwna że rzeĽbię od koło 7 lat, mam sporo narzędzi w piwnicy któr± przekwalifikowałem dawien dawno na pracownię. Zajmuję się głównie robieniem instrumentów etnicznych, co odbiega od typowego rzeĽbiarstwa. Osobi¶cie w mojej pracowni ¶wietnie się czuje i wszystko mi pasuje, została ona przystosowana do moich potrzeb, mam k±cik do rzeĽbienia, garbowania skór (teraz powstaje oddzielne pomieszczenie do szlifowania). Ale tak to wygl±da moimi oczami … pytanie jak to zobaczy inspektor BHP… kiedy nie mam pomieszczenia socjalnego, szatni, wc -bo jest to piwnica w bloku. nawet nie wiem czy jest wymagane). Wczoraj nawet wyczytałem gdzie¶ że konieczny jest wyci±g (odci±g do trocin) choć wiem z do¶wiadczenia że podczas rzeĽbienia jest ich nie wiele i w zupełno¶ci wystarczy mi miotła po skończonej pracy….
Dlatego też prosił bym o kilka rad… jak powinno to wygl±dać z punktu prawa i praktyki pracy.

Klimowski
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 18-04-2009, 8:54    

jak cytom takie dziwy, jakie pise brudi 666 i inni, podobni "tego typu", to ręce mi opadaj±!! Z Ameryki przyjaechali¶ta cy zza Buga ?! - przeciyz to POLSKA! a POLSKA to pikny kraj...i trza sie tu w nim umieć porusać, by przetrwać!!!!!!!!!!!! nimo tegło i tak jest OK
hm, rudiart imponujes mi.

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu