Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Ostatnie spore zlecenie
Autor Wiadomość
Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 02-08-2008, 12:43    Ostatnie spore zlecenie

Zlecenie wykonania rzeźb i wystroju budynku teatru w Toruniu..
Fasada budynku nie jest wykonana przezemnie a jedynie pomagałem w projektowaniu i
dobieraniu materiałów. Płaskorzeźby na niej już tak :-)
Kilka fotek z tej pracy:

Płaskorzeźby na fasadzie mają około 150cm x 150cm niektóre większe.
Szafa z księżycem i arlekinem jest pół płaskorzeźbą i rzeźbą o wymiarach 270x 240cm.
Stojąca rzeźba arlekina około 180cm.
Sofy są połączeniem metaloplastyki,rzeźby i tapicerstwa około 200cm dł.- użytkowe co widać po zasiadającym moim bracie który mi pomagał przy instalacji wszystkiego na miejscu :-D
Ps. dzięki Michał raz jeszcze :-)
Ławka na zewnątrz opasająca drzewo o średnicy 300cm z dwoma rzeźbami usytuowanymi po przekątnej.
Drzewo-piękny grab który leżał nadpróchniały pusty wewnątrz, ozdoba tamtejszej kawiarenki podświetlony od wewnątrz.

Natura jest najlepszym rzeźbiarzem, nie mam co do tego wątpliwości :-P

Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 02-08-2008, 3:39 , w całości zmieniany 3 razy  

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 02-08-2008, 2:58    

No Rafale jest czym ok o nasycić,nie wypowiem się tutaj fachowo,bo tylko amatorem rzeźbiarstwa jestem.Ale jako zwyczajny odbiorca np: widz w teatrze,to dla mnie te płaskorzeźby są naprawdę super.Najbardziej zainteresowała mnie ta duża lalka. :mrgreen:

Jak zwykle w każdej pracownii czepiam się sposobu umieszczania fotografii.u ciebie jest dobrze no i zacząłeś korzystać NASZEGO HOSTINGU obrazków ,poustawiałem je tylko poziomo jak widać,by tak było należy wklejać link obok linku,by był odstęp między zdjęciami należy dać kika spacjji,żeby zdjęcia wyświetlały się centralnie na stronie należy zaznaczyć wszystkie linki i kliknąć przycisk "center"

Życzę powodzenia w pracowni i czkam na coś więcej o rzeźbach,lalkach i teatrze,może zdradzisz kiedyś jak zrobić marionetkę(zrobiłbym sobie,ot może pinokia?) :lol:

Rav 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-08-2008, 3:26    

Dzięki za poukładanie zdjęć- muszę jeszcze napisać tam kilka słów opisu później.
Jasne Staszku że napiszę jak zbudować marionetkę.
Walnę osobny temat co by forum puchło :-D

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 02-08-2008, 8:55    

Panie Rafale bardzo ciekawą pracę pan wykonuje. Ta sceneria jest ciekawa i bardzo ładna. Zapewne dużo pracy trzeba było włożyć w wykonanie tego wszystkiego. Ciekaw jestem jak powstaje taka duża lalka.

Rav 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-08-2008, 10:15    

Faktycznie sporo czasu mnie to kosztowało panie Sławku..
Co do "lalki": ja bym jednak został przy tym że jest to rzeźba która ma oddawać charakter arlekina.
Nie jest nią w moim rozumieniu ponieważ lalki teatralne zazwyczaj są uruchamiane czyli mają ruchome stawy.
Ale ma pan też po części rację: są rzeźby wykorzystywane w teatrze jako lalki lub rekwizyty
i niektórzy mogliby je nazywać lalkami teatralnymi.
Wykonywałem ją w podobny sposób jak większe rzeźby: piła motorowa a dalej dłuta...
dłuta... dłuta... :-)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 03-08-2008, 2:40    

Panie Rafale. Pańskie prace są przecudne.... Widać rękę mistrza. Płaskorzeźba z arlekinem i rzeźba arlekina to jest dla mnie coś, jakby wzorzec , do którego chciałabym po latach pracy, zbliżyć się choć w nikłym stopniu. Cieszę się bardzo, że dzięki naszemu forum dane mi jest obcowanie z takimi artystami jak Pan.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-08-2008, 3:00    Wspaniałe prace. Wysoki poziom.

Panie Rafale, jestem pod wielkim wrażeniem pana prac i całego zlecenia. :-> Widać że jest pan dojrzałym rzeźbiarzem, który posiada dobrze opanowany warsztat, ma świetne pomysły i rozmach w tym co robi. Ot, profesjonalny rzeźbiarz. Miło mi poznać takiego rzeźbiarza.

Uprawia pan rzeźbę nowoczesną, z przewagą surrealizmu, że tak określę pana styl. :-D Jest to rzeźba znacznie odmienna od mojej i pewnie ciekawsza. Więcej się tam dzieje. Natomiast obaj musimy być pracowici. Przy naszych rzeźbach trzeba się narobić, żeby osiągnąć efekt. To nie jest zestawienie kilku listewek, kołków, czy figur geometrycznych, wymyślenie do tego ideologii i niesamowitego tytułu... jak robi to wielu współczesnych artystów.

Mimo tej odmienności stylów podobają mi się pana prace. Mnie po prostu podoba się dobra rzeźba. A styl, wielkość, tematyka, to już drugorzędna sprawa.

Panie Rafale. Prezentując taki poziom rzeźbienia, może pan wiele dobrego wnieść na to Forum. Nauczyć początkujących rzeźbiarzy, czy mało zaawansowanych, wielu rzeczy. Problem jest tylko jeden: Czy będzie pan chciał ludziom pomagać bezinteresownie. Uczyć ludzi rzeźbienia? Pokazać co jak wykonać, czym, jakimi narzędziami i materiałami. Mam nadzieję że tak. :-) Że nie odmówi pan ludziom. Ze swej strony bardzo pana proszę o taką pomoc. 8-)

Rav 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-08-2008, 8:53    

Bardzo dziękuję za miłe słowa pani Małgorzato, panie Benedykcie...
Mimo tych wszystkich słów wiem że bardzo długą drogę nauki powinienem odbyć.
Szkoła daje bardzo wiele w takim zawodzie jak rzeźbiarstwo i niejednokrotnie bardzi mi jej brakuje.
Muszę dodać jeszcze że obiekt projektował pod względem wizualizacji plastycznej
scenograf Pavel Hubicka, Czech, mój wieloletni przyjaciel,
a sam teatr został wybrany obiektem roku w Polsce.
Byłem dumny że mogłem brać udział w tak potężnej realizacji.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 04-08-2008, 9:23    

Mnie to normalnie z wrażenia przytkało :mrgreen: I jak zazwyczaj dużo gadam, tu o obejrzanych pracach powiem krótszym slowem, bo na same zachwyty zabrakło by miejsca na stronie :mrgreen: Fantastyczne prace !!! Jako amator mogę tylko pozazdrościć..ale..cieszę się bardzo,że zagościłeś na forumowie Rafale, bo nam, maluczkich początkującym i rzeźbiarstwa się uczących, spadł jak z nieba nastepny wspaniały a przy tym tak fachowy kolega 8-)

Rav 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-08-2008, 1:06    

Też napiszę krótko:
dziękuję Mario za te słowa! :)

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-08-2008, 9:36    

Panie Rafale moja małżonka była w Toruniu ,u rodziny i miała okazję podziwiać Pana dzieło na żywo ,jest pod wrażeniem.Zdjęcia nie oddają ogromu tej pracy.Pozdrawiam.

Rav 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-08-2008, 9:27    

Dziękuję panie Piotrze. Kurcze myślałem że jesteśmy na Ty :-D

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-08-2008, 11:35    

Rafale ,jesteśmy na TY.Pozdrawiam

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-12-2008, 11:19    

Wiesz, tak sobie spojrzałem na Twoje prace i..... "wymiękłem". Bardzo lubię i cenię artyzm, tę subtelną cząstkę która wyróżnia artystę spośród "tysiąca takich....". Warsztat owszem, b. ważna rzecz ale jeszcze ważniejsza jest charyzma, indywidualny rys, klimat. I Ty to masz, bez zbędnego "kadzenia" to jest forma i treść totalnie przyswajalna dla mnie, to chciałbnym mieć w sobie i w domu. Fantastycznie, podziwiam niewymownie.... chylę czoło przed mistzrem .... !!!!

Odpowiedz do tematu