Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
16-05-2008, 6:02
Co i jak na Forum
Autor Wiadomość
kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 13-03-2008, 6:21    Co i jak na Forum

Witam
Wszystkich którzy mają problemy z obsługą forum i tych którzy potrafią to robić.
Pierwszych proszę o zadawanie pytań odnośnie obsługi a drugich o pomoc początkującym w poznaniu działania opcji forum.

Postaram się również w wolnym czsie pisać tutaj porady dotyczące pisania i zamieszczania na forum , aż stworzy się taki poradnik po przeczytaniu którego każdy nowy gość będzie mógł łatwo posługiwać się narzędziami i opcjami forum.

Proszę również wszystkich którzy znają obsługę forum o pisanie porad w tym temacie

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 10-12-2010, 5:43    

Ostatnio zdarzało się, że po zalogowaniu się na Forum użytkownik po krótkim czasie stawał się wylogowany. Najgorzej gdy to miało miejsce podczas pisania postu, bądź wklejania fotki. Wówczas cała praca na marne. Dlatego zalecam, aby logując się po wpisaniu Użytkownika i Hasła kliknąć w kwadracik: "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie" i dopiero się logować. To zapewnia przed utratą danych podczas nieprzewidywanego wylogowania przez siły "nadprzyrodzone" czyli niezależne od naszych ustawień Forum. Chcę dodać, że właśnie nie wynika to z naszych ustawień Forum, ale z tego że wkrada się czasami jakiś psikus na którego nie mamy wpływu.

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 10-12-2010, 6:02    

Dodam jeszcze że warto było by pozbyć się śmieci, ciasteczek z naszej przeglądarki...

W opcjach danej przeglądarki musicie ustawić Sobie. W FF ->> opcje i zakładka Bezpieczeństwo.

Najlepiej wyczyśćcie historię i cache, zrestartujcie przeglądarkę i zalogujcie się na forum wciskając opcje zapamiętaj.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 11-12-2010, 12:52    

Chciałem dodać swoje zdjęcie-avatar- do swojego profilu. W żaden sposób nie mogę sobie dać z tym rady mimo, iż wydaje mi się że wszystko ok . Proszę o podpowiedż lub podanie miejsca gdzie mogę znależć instrukcję jak skutecznie to zrobić.Proszę i pozdrawiam

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 11-12-2010, 2:40    

Zbyszku awatar dodajemy w " Panel kontrolny Avatarów " jest w profilu ,to zapewne wiesz .
Awatar nie może mieć więcej niż 150 pikseli, wysokość większa niż 150 pikseli, a rozmiar większy niż 977kB. To ważne gdyż ustawienia większego zdjęcia nie puszczą . Po wklejeniu odpowiedniego zdjęcia daj Wyślij jest na samym dole . Potem możesz odświeżyć stronę i zobaczysz czy jest .

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 11-12-2010, 2:46    

Wydaje mi się, że po prostu masz za duży rozmiar fotki którą chcesz wkleić. Zmniejsz do gabarytu np. szer 182 X wys 240, wyjdzie ci około 7,40 KB i powinno się zainstalować. Jeśli nie dasz rady prześlij mi fotkę na PW, to ewentualnie ją "obrobię" do wklejenia.

Pozdrawiam

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 11-12-2010, 2:52    

stokrotne dzięki -podchodzę do próby.

[ Dodano: Sob 11 Gru, 10 15:15 ]
Uff- udało się za co jeszcze raz dziekuję. h:

Odpowiedz do tematu