Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Dla chętnych - plener
Autor Wiadomość
Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 12-03-2008, 10:07    Dla chętnych - plener

Dostałam wiadomość o planowanym plenerku, więc dla ewentualnych zainteresowanych podaję poniżej namiary;
018-20 745 93 lub tel.kom.0-604 52 42 80 ( zgłoszenia do końca maja)
Plener w Poroninie, od 10-20 lipca br. Temat pleneru - Legendy tatrzańskie. Organizator ( poronińskie koło Stowarzyszenia Twórców Ludowych) zapewnia nocleg, wyżywienie i drewno.

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-03-2008, 8:19    

ooooooo to warto sie wybrać :mrgreen: ...ja przynajmniej jako obserwator.... :lol:

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-03-2008, 11:33    

A tutaj, że tak powiem, lista tematów ;) A tak poważnie, to tak się zaczytałem, że niech inni tez mają. Może spotkamy się na plenerku, jak tylko okoliczności dopiszą :)

http://e-zakopane.pl/legendy/

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 01-06-2009, 7:35    

Tutaj coś znalazłem:Plener

Nie wiem jakie kto ma oczekiwani co do Plenerów, ale wydaje mi się, że nie znajdą ci organizatorzy chętnych na ten Plener. Koszty rzeźbiarza są dość duże. Regulamin tak ustalili jakby była to naprawdę wyjątkowa szansa załapania się na Plener Rzeźbiarski. Jakieś kwalifikacje mają być i wybór - kto się dostanie. Trzeba by było wreszcie ludziom uświadomić, że plenery tego typu to można robić dla malarzy, a nie dla rzeźbiarzy gdzie pracuje się od rana do wieczora, że jak się idzie spać to ledwo co do łózka człowiek wejdzie, a po pięciu minutach już chrapie. Łapy mnie bolały i drętwiały od tego pukania i tych wibracji, a tu jeszcze, chcą mieć rzeźbę za spanie i jakieś jadło bez żadnej gratyfikacji. Nie dajmy się łapać na te słówka, że będziemy mieli reklamę i możemy sprzedawać przy okazji swoją twórczość. Moje myślenie obecnie się już zmienia i widzę , że to my im dajemy reklamę i promocję danej miejscowości i tak naprawdę to powinni nam płacić za sam pokaz rzeźbienia, a za rzeźbę to już inna bajka. Jeśli nie chcą zapłacić to rzeźba jest nasza. Za ostatni plener -Dobrzyca dostałem 500zł , ale i tak byłem w lepszej sytuacji, gdyż sam im wystawiłem rachunek , inni dostali 420 zł . gdyż była to umowa o dzieło. Za Plener gdzie tworzy się rzeźby ponad 2,5 metra powinno się oczekiwać od organizatora co najmniej te 1000zł jak jest to obecnie teraz w Zgierzu( tak było w regulaminie) i nie jest to żadna przesada.

CENCIE SIĘ RZEŹBIARZE BO INACZEJ PUSZCZĄ WAS W MALINY.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 01-06-2009, 9:30    

Plener jest o tyle korzystnym wydarzeniem dla rzeźbiarza, że spotyka się tam wielu rzeźbiarzy z różnych stron kraju i o przeróżnym doświadczeniu rzeźbiarskim, którzy prezentują tym samym różne style, sposoby rzeźbienia. Można więc co nieco podpatrzeć, zapytać, doradzić - taka pełna integracja. Jeśli chodzi o wynagrodzenie, to Bogusławie masz rację ... nie jest ono adekwatne do włożonego wysiłku i wykonanej pracy. Robiąc identyczną pracę u siebie na podwórzu i na spokojnie możesz za nią zażądać trzykrotnie więcej, niż to co proponują na plenerze. Jeśli by organizatorzy mieli każdemu rzeźbiarzowi na zakończenie pleneru zakupić porządny komplet dłut, najlepiej Pfeila, jakąś młotowiertarkę, czy inne narzędzie, może inaczej by spoglądali na wynagrodzenie. Jest jeszcze jednak w plenerach to "COŚ", może atmosfera, może chęć spawdzenia się w działaniu, że mimo wszystko chętnie uczestniczymy w tych imprezach.

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 01-06-2009, 11:53    

Cześć Gotfryd.
"Plener - malowanie z natury na wolnym powietrzu. Może również być fotografowanie".
Tak w dużym skrócie w/g Wikipedii.
"Rzeźba plenerowa - wolno stojące dzieło rzeźbiarskie o cechach artystycznych (nie jest nią krasnoludek w ogródku)". Również w skrócie z Wikipedii.
Sądzę że w Plenerach nie uczestniczą amatorzy.
A ja jestem amatorem, i chciałbym napisac słowo o pseudo-plenerach. Czyli o spotkaniu kilku amatorów początkujących z amatorem zaawansowanym.
Amator początkujący nie ma prawa żądać zapłaty, wręcz musi za naukę zapłacić.
A amatorem zaawansowanym jesteś Ty Gotfryd.
Gdyby udało się znaleźć miejsce gdzie trzech, może pięciu amatorów początkujących pod Twoim okiem mogło by doskonalić umiejętności. Na takie coś bym się pisał.
Propozycje i miejsce spotkania składał Janek Kosiorek i bodajże Adam.
Tylko czy miałbyś czas na takie coś?

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-06-2009, 9:14    

Według mnie pomysł Zygi jest ciekawy, aczkolwiek na pewno koniecznością byłoby znaleźć jakieś sensowne na to miejsce. Myslę, że znalazło by się nas paru chętnych amatorów, którzy w niektóre nawet tylko weekendy mogliby sobie pod fachowym okiem potrenować, a przy okazji trenowania, byłaby też sposobność do spotkania się i pogadania. Gdyby była taka sposobność, bez konieczności pół Polski przejechania..na pewno byłabym takim pomysłem zainteresowana :mrgreen:

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 02-06-2009, 9:48    

To jest fakt, że na takich Plenerach ,człowiek nabiera większej wiary do samego siebie . Ja w życiu bym nie pomyślał, ze można wykonać rzeźbę 2,5 m w ciągu 5 dni. Oczywiście jest też to ograniczenie, że tak naprawdę to robisz bardzo proste rzeźby, gdyż wykonanie bardziej skomplikowanej rzeźby nie jesteś w stanie zrobić w takim czasie, choć są już i tacy. Ale poznałem na tych dwóch Plenerach ludzi , którzy drewna w ogóle się nie boją i są w stanie wykonać rzeźbę piłą łańcuchową w ciągu jednego dnia.

Tak więc tylko z takimi ludźmi można nabrać tej większej wiary do siebie i uwierzyć w swoje możliwości. Mówię tu oczywiście do tych rzeźbiarzy , którzy chcieliby się zajmować rzeźbą Plenerową - Monumentalną, gdzie trzeba w krótkim czasie zrobić coś efektownego. Nie wiem czy ktoś organizuje jakieś takie Plenery w formie Warsztatów, bo o taką formę Pleneru na pewno wielu rzeźbiarzom chodzi. W Smołdzinie we wrześniu będą rzeźbiarze, dość zaawansowani, kto chciałby ich podpatrzeć i coś porzeźbić i jest wstanie sfinansować swój pobyt to z pewnością nie byłoby żadnego problemu. Jest to tylko taka sugestia dla chcących się spotkać w gronie rzeźbiarskim.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 02-06-2009, 9:28    

Zyga zgadzam się z Tobą, aczkolwiek nie do końca, gdyż widzę różnicę pomiędzy określeniami "rzeźba plenerowa", a "plener rzeźbiarski" Mniej więcej wiem też na czym polegają warsztaty (wszelkiego rodzaju) :roll: Natomiast nie ulega wątpliwości, że nie jestem rzeźbiarzem zawodowym, a amatorem 8-)

Pozdrawiam Gotfryd(ek) :mrgreen:

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 02-06-2009, 10:21    

Gotfryd, jesteś amatorem. Ale jakim amatorem.
Pisząc w poprzedniej wypowiedzi "pseudo-plener" powinienem użyć określenia Warsztaty.
Warsztaty dla amatorów takich jak ja. Sądzę że znalazłoby się jeszcze kilku innych chętnych.
Nieśmiało tam zasugerowałem, że Warsztaty mogły by być pod Twoim okiem. Gdybyś tylko znalazł czas.
Plenery są dla rzeźbiarzy profesjonalnych, lub (widziałem taką wizytówkę) "Artysta-rzeźbiarz nieprofesjonalny".
Z tym że zorganizowanie Warsztatów dla rzeźbiarzy jest znacznie trudniejsze niż Warsztatów dla malarzy czy fotografików. Poczynając od drewna, przez en. elektryczną, hałas, wióry-ścinki itd.
W normalnym Ośrodku kempingowym raczej nie uda się tego zorganizować.
Chyba że ktoś zna taki Ośrodek który by nas na kilka dni przyjął.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 05-06-2009, 12:41    

A ja myślę, że takie miejsce mogłoby się znaleźć u naszego Jozefka na Orawie. Trochę już bywałam w tych okolicach i mogę zaręczyć, że nie jest to daleko. Tym bardziej, że jest możliwościa wynajęcia tej chaty. Gdyby udało nam się zebrać w kilka osób, w terminie wcześniej i z Jozefkiem ustalonym..można by spróbować takiego spotkania plenerowego, trochę warsztatowego, resztę spotkaniowego ?
Tu pytanie do Jozefka..czy w razie co byłaby rzeczywiśćie możliwość wynajęcia na parę dni Twojej chaty ???

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-06-2009, 11:29    

Ahoj Morimecka,byla by mozjivosc prenajac chate,bylo by to spotkanie ,alebo aj rzezbic cos?alebo jak by byl zajem mog byjeg zorganizovac medzinarodovy plener,slowacja,polska,cechy ,ale na inym miejscu.Pozdrawiam szerdecne Hej :lol: :lol: :lol:

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-06-2009, 11:34    

http://www.leto.skizabava.sk/ tu by byl ten plener medzinarodowy..

Odpowiedz do tematu