Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza sztuka
Autor Wiadomość
koand
Gość
Wysłany: 01-02-2011, 8:46    Pierwsza sztuka

Witam , moja pierwsza dłubania po długiej przerwie.
Tytuł - Żyd na szczęście , z grosikiem i workiem złota.
Drewno lipowe 21cm. Bejca rustykalna . Lakier do boazerii.
Artysty to ze mnie nigdy nie było i nie będzie ale lubię sobie czasami podłubać .
Kupiłem bejce rustykalną okazuje się że za mocno kryje i nie wiem czym ją rozrobić . Lakier do boazerii to całkowity niewypał , jeszcze bardziej przyciemnia kolory .
Ogólnie jestem z tej pracy niezadowolony , pierwsze koty za płoty. Przemyślę i jutro zacznę robić coś innego. Każda uwaga i pomoc w doradzeniu co do farb i lakieru mile widziana.

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 01-02-2011, 9:33    praca

Andrzeju,nie wiem dlaczego jesteś niezadowolony.Po tylu latach przerwy w dłubaniu wyszło Ci to jak by nie było przerwy.Podejrzewam ,że z czasem będzie lepiej ( jeżeli uważasz ,że jest źle),dla mnie wszystko ok .
O kolorowaniu napiszę Ci na Pw.
Pozdr.

koand
Gość
Wysłany: 01-02-2011, 9:40    

Mirku wielkie dzięki , rzeźba jak rzeźba zrobiłem jak potrafię ale te malowanie do d... dodatkowo ten lakier do boazerii trochę rozpuszczał bejcę i to co jest niemalowane, twarz i ręce wyszły przybrudzone. Mojej żonie podoba się a mnie w ogóle . Miało wyjść czysto i lekko a wyszło jak wyszło .

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 01-02-2011, 9:44    malowanie

Dlatego ja przed bejcowaniem ,jeżeli twarz i dłonie ,mają być koloru naturalnego drewna pokrywam te miejsca bezbarwnym lakierem.Tylko trzeba uważać,aby miejsca obok,np. włosy przy twarzy nie pomalować lakierem ,bo później widać brak bejcy.

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 01-02-2011, 11:06    

Andrzeju ,, świetny ten żydek nie spodziewałem że po tylu latach wyjdzie ci taki , no ale jak sie coś umie to się nie zapomina jednak to fakt autentyczny , Andrzeju zakup wieksze dłuta bo duch artysty w twych dłoniach gratuluje i pozdrawiam , _brawo z:

koand
Gość
Wysłany: 01-02-2011, 11:19    

Mirku dziękuję za wszystkie rady związane z malowaniem i lakierowaniem , przydadzą się , pozdrawiam :)

Staszku pocieszasz mnie chyba . W życiu wyrzeźbiłem około 80 masek i tylko 20 rzeźb. Każdy kto był u mnie w domu mówi że maski robię dużo lepsze niż rzeźby . A ja właśnie chciałbym się nauczyć robić rzeźby ludzików. Ze zdjęciami makro było tak samo początki bardzo trudne , później spoko , próbkę tych fotek można zobaczyć na facebooku .
Z następną rzeźbą nie będę się spieszył , fotkę wstawię dopiero jak będę sam zadowolony z efektów pracy . Do tego czasu będę zaglądał na forum i podziwiał pracę innych.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny z:

Darek_M 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Mucha

Wysłany: 03-02-2011, 6:19    

Bejca po roku wypłowieje .Zamiast lakieru uzywaj pasty woskowej ,receptura jest gdzieś na forum .
A tak naprawdę to rzezba jest OK ,tylko przemawia przez Ciebie skromnośc.
Pozdrawiam. x:

Odpowiedz do tematu