Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
16-05-2008, 6:03
Zamieszczanie zdjęć
Autor Wiadomość
kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 30-01-2008, 9:26    Zamieszczanie zdjęć

Proponuję wypróbować

Zainstalowałem moduł forum ktory umożliwia zamieszczanie nawet dużych zdjęć bez zajmowania miejsca na forum.Nad okienkiem pisania postu znajduje się mala ramka,
"Wyślij swój obrazek na imageshack.us!" .Wybieramy foto z dysku klikamy wyślij, jak wyśle widzimy trzy rodzaje linków, zależnie od tego gdzie chcemy zastosować dany link na forum,stronie czy gdzie indziej.Wybierasmy link i wklejasmy go do swojego tekstu.
Polecam wypróbować zdjęcia ładują się szybko i nie zajmują miejsca na serwerze forum.
Co prawda dodatek jest po angielsku ale można dojść metodą prób o co chodzi , a przy znajomości kilku podstawowych określeń internetowych w języku angielskim ,okazuję się być proste.

Post ten przeniosłem z procowni Łukasza bo on zapewne sam sobie poradzi, by nie zajmował mu tam miejsca

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 08-02-2008, 5:04    

Sprawdzam czy działa:

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 08-02-2008, 7:13    

No widzisz? , działa stwierdziłem że jest super a jak zaznaczysz link i klikniesz "center" to zdjęcie będzie na środku,ale o tym to zapewne wiesz. Ten serwer podpowiedział mi na forum
pan Wojciech , jakoś ostatnio go nie widuję na forum.Jakbyś miał coś łatwiejszego umożliwiającego zamieszczanie zdjęć z wykorzystaniem zdalnego serwera to oczywiście napisz ,przetestujemy.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 08-02-2008, 11:09    

A mnie cóś nie wychodzi :cry: Chciałam wkleić zdjęcie, nawet miałam wskazówki Stasia na podorędziu i klapa. Ale będę próbować, do skutku i ambitnie :mrgreen:

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 09-02-2008, 8:05    

Być może to tez zależy jak mamy ustawione swoje przeglądarki.

U mnie ostatnio nie pokazywały się obrazki na stronie, mam Firefoxsa. Odchaczyłem tam aby nie blokowało wyskakujących okien i działało. Trzeba posprawdzać na różnych przeglądarkach .

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 09-02-2008, 10:51    

Też mam firefoxa. Być może , nie licząc mojej niewiedzy :mrgreen: to jest też powodem.
Dzięki Rzeźbo, będę więc wytrwale próbować dalej :mrgreen:

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 14-02-2008, 7:11    

No nietsety, ja też noga :mrgreen: za nic nie mogę wkleić żadnej fotki. Trenuję jednak dalej, może w końcu mi się uda :roll:

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 14-02-2008, 9:39    

Właśnie pisałem taki mini poradnik jak to zrobić krok po kroku i ..... wyłączyli mi prąd na chwilę .... :evil: więc poszło się ............

Napiszę w skrócie :

Pod oknem w którym pisze sie posty jest możliwość dodawania załączników i z tego trzeba skorzystać aby wkleić fotkę ze swojego kompa .... jednak nie polecam tego sposobu ....
Ma to swoje ograniczenia i np.: plik jpg czyli fotka może mieć tylko 100 kb wielkości (czyli malutko i niewidoczne są foty) a poza tym obciąża serwer forum ......
Proponuję inny sposób i bardzo wydajny ....
Należy skorzystać z serwisu darmowego (ja np.: Fotosik) i założyć sobie tam konto .... przesłać tam swoje wybrane fotki a później na forum w wybranym miejscu za pomocą funkcji Img wkleić link od wybranej fotki i wtedy fotki będą widoczne jako miniatury a po kliknięciu na nie będą widoczne w całej krasie .... tak jak to jest zrobione w mojej pracowni ....
Myślę że dość przystępnie opisałem problematykę związaną z fotkami na forum ... w razie "W" proszę pytać a podpowiem jeśli tylko będę potrafił .... :mrgreen:

Życzę udanych experymentów ....... :lol:

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 15-02-2008, 8:21    

Dziękuję bardzo za radę. Jutro wypróbuję. Mam nadzieję, że się wreszcie uda ;-) Pozdrawiam - Gotfryd

Odpowiedz do tematu