Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
RZEŹBY
Autor Wiadomość
nina 
aktywny forumowicz

Imię: Nina
Nazwisko: Nina

Wysłany: 22-11-2010, 6:15    RZEŹBY

Wrzucam dla porządku swoje prace:)
moja pierwsza płaskorzeźba-dudek:)

to już widzieliście w prezentacjach wstępnych:)

kolor meduzy pokazany w prezentacjach wstępnych był za bardzo ocieplony przez aparat fotograficzny, robiłam foto wieczorem- ten kolor jest właściwy:)

ok o lewej papugi jest trochę zepsute, jak odkryłam drewno okazało się że jest tam sęk :-?

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 22-11-2010, 8:31    

Meduza podoba mi się w dwóch wariantach kolorystycznych. Wyobrażam sobie te dni poświęcone na jej szlifowanie.
Dużo ptaszków w Twoich pracach i widać, że lubisz je bardzo.
Dla mnie ptaszki na jarzębinie są rewelacyjne.
O ile się nie mylę prace te wykonane są w desce nie klejonej. Jako osoba wścibska do bólu, ciekawa jestem jakiej są wielkości , grubości i czym są malowane.
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

Bogusia i Irek 
aktywny forumowicz

Imię: Bogumiła i Ireneusz
Nazwisko: Caniboł

Wysłany: 22-11-2010, 9:08    

Piękne ,cieple , kolorowe i ......... seksowne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Gratuluje Nino, piękne prace i obrazy też piękne, gratuluję talentu, pozdrawiam cieplo i puchato , Bogusia

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 22-11-2010, 9:40    

Nino gratulacje , bardzo interesujące prace . Oczywiście akt podoba mi się najbardziej ;-) .
Pozdrawiam i czekam na dalsze prace . _brawo

aktul 
aktywny forumowicz

Imię: Marcin
Nazwisko: Lutka

Wysłany: 23-11-2010, 8:16    

mni9e tak jak Markowi najbardziej podoba sie akt
pozdrawiam Marcin

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 23-11-2010, 3:33    

witam cię
przykro mi ,ze nie mogę podejrzeć twoich prac ,ale w pracy mam wyłączony tryb ze zdjęciami i muszę czekać jak w domu będę.Tu tez nie zawsze mogę dopaść do kompa ,bo żona do późnej nocy zawodowo korzysta ,ale jak tylko nadarzy sie okazja z największa przyjemnością obejrzę.
Pozdrawiam.
Myślę ,ze sa fajne ,bo czytałem koleżanek i kolegów recenzje. zbyś zbyś h: x:

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-11-2010, 6:41    

Brawo Nino!! _brawo Gratuluję pięknych prac. Mnie się podoba ,również Akt bo lubię kobiety :mrgreen: ponieważ są kwiatami tej ziemi i papuszki nie rozłączki też są super x: ;-)

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 24-11-2010, 9:55    

Witaj Nineczko:) i ja w końcu w pracownię Twoją nawiedziłam i muszę przyznać, że pracami się zachwyciłam :mrgreen: Sympatyczne te prace z ptaszkami..spapużki szczególnie mi się spodobały..i ładnie to pokazałaś, że są nierozłączne i ku sobie się mają :mrgreen:
Akt to trudne wyzwanie..też w tym kierunku idzie moje raczkowanie, ale według mnie zupełnie nieźle poradziłaś sobie z tym wyzwaniem :-D
Mówi się, że ciekawość to pierwszy stopień do piekła..u nas raczej do wiedzy :mrgreen: ja podobnie jak Małgorzatka, ciekawa jestem..gabarytów, czym bejcowałaś i w jakim drewnie tak ładnie dłutkowałaś :mrgreen:
Pozdrówki..Marysia

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2010, 6:12    

dziękuję za nawiedzenie mojej pracowni :-D Płaskorzeźby są zrobione w drewnie lipowym, na inne gatunki się nie porywam, na razie żaden machoń ani klonik nie wchodzi w grę :lol: a i tak czasem ręce odpadają i człowiek się czuje jakby 2 tony węgla przerzucił:)Kolorowałam bejcą, potem kaponowałam, potem przecierałam, zwilżyłam wodą znowu poszlifowałam do gładkości, nałozyłam jeszcze raz kapon i na koniec wosk. Wielkość płaskorzeźb- dudek i papuzki to prace małe, może mają ze 30 cm długości, ptaszki na jarzębinie może ze 45 cm, natomiast akt jest wielgachny bo ma 75 cm długości, a 35 cm szerokości.Deski są nieklejone, w przyszłości będe kleić dechy, wtedy większa pewność że nie popęka.Jeżeli chodzi o grubość desek to decha do meduzy była najgrubsza, pozostałe standardowe.

Wcale nie dziwię się, że męskiej części forum podoba się akt, gorzej gdyby nie reagowali na kobiece wdzięki, mnie samej się podoba(choć nie mam takich skłonności :mrgreen: :) , ale mnie musi bo ją własnoręcznie zrobiłam :-D

Pozdrawiam ciepło i dziękuję za zainteresowanie:)

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 04-12-2010, 6:19    

Fajne prace ale co do aktu miał bym pewne obiekcje; jeżeli to jest meduza to miała ogon węża grzechotnika to raz, ładnie skomponowałaś całość ale jeżeli chodzi o szczegóły tam gdzie usytuowałaś głowę węża to ci zniekształciło pierś jedną i drugą ( jeżeli robię płaskorzeźbę staram się wszystko dokładnie rozplanować z tym chyba nie masz problemu; bo jesteś malarką, tu jeszcze musisz pomyśleć czy wystarczy materiału żeby poszczególne , płaszczyzny płaskorzeźby nie zniekształciły ci drugiego planu, jakim jest pierś w tym przypadku) to tyle co udało mi się za uwarzyć w twojej drodze do gwiazd w dziedzinie rzeźby i płaskorzeźby, co do malarstwa to dla mnie rewelacja i zastanawiam się czy u ciebie nie zamówić se jakiegoś obrazu. Pozdrawiam :-D i nie obrażaj się na mnie proszę cię i tak miałem dylematy czy ci o tym w ogóle powiedzieć ale Fredek mnie przekonał , jeżeli będę mógł ci w czymkolwiek pomóc to pomogę hej :-D :-D :-D

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-12-2010, 9:51    

Witaj Zeno:) Przepraszam, ze dopiero teraz odpisuję, ale mnie nie było parę dni:)
No i cieszę się że pojawiła się jakakolwiek krytyka, bo w sumie tego oczekiwałam.
Co do ogona w postaci węża grzechotnika to nie wiedziałam o tym, a zresztą może być go nie widać bo jest z tyłu :mrgreen:Nie uważam ze jestem na drodze do gwiazd w tej dziedzinie, jestem amatorką i widzę masę błędów :-?To ze mi się podoba meduza, podobnie jak męskiemu gronu było oczywiście żartem :mrgreen: Mam zastrzeżenia między innymi do twarzy:)Zniekształcenie biustu nie rzuca mi się aż tak w oczy:)
Pozdrawiam :-D

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 06-12-2010, 11:57    

Może w twarzy mogło być więcej dokładności ale to meduza, dla mnie może być , a dlatego ci pisałem że była przedstawiana z ogonem węża bo taką widziałem ale sprawdziłem była i tak przedstawiona w postaci kobiety o tym drugim planie to ci tak napisałem dla nauki taką widziałem w Wikipedia

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-12-2010, 4:03    

faktycznie :-) nie natrafiłam na taki rysunek, pierwszy raz widzę z ogonem :-D

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 08-12-2010, 6:05    

Bardzo spodobały mi się twoje rzeźby.
Moim zdaniem rzeźba nie powinna być fotografią lecz coś wyrażać.Pewne niedokładności nadają raczej uroku niż brzydoty.
Nic na świecie nie jest idealne ale oczywiście możemy do tego "ideału"dążyć.
Powodzenia w dalszej pracy.
Trochę mogę się po wymądżać gdyż jeszcze nie założyłem swojej pracowni.Ale jak to zrobię to będziesz mogła sobie na mnie poużywać.

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 08-12-2010, 7:06    pracownia

Janusz ja nie wiem na co Ty czekasz. Chętnie zajrzę do Twojej pracowni.Wartko zakładaj.
Pozdrowionka

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 08-12-2010, 8:05    

No właśnie Januszku witam po baaaaaaaardzo długiej przerwie- najwyższy czas na założenie pracowni- a powiem wam szczerze warto zobaczyć te prace z czarnego dębu ;-) ;-) ;-) ;-) widziałem ...to wiem szkoda że u nas ich nie pokazywałeś........i szkoda że plener u Ciebie na wiosnę nie wypalił z mojego powodu, czarny dąb nadal jednak siedzi we mnie głąboko, chciało by się w nim porzeźbić, wierzcie mi to duże wyzwanie, jeszcze parę kawałków mam, ale myślę że niedługo zatęsknię za nim. Pozdrawiam was wszystkich Jurek

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2010, 5:32    

Wykonam sesję zdjęciową i założę pracownię ale póki co oglądam co tu Nina wykonała i to są akurat moje klimaty.
Na razie poszukuję ciekawych pomysłów w swojej głowie,a łeb mam duży to jeszcze trochę to potrwa. :-D :-D
Nina masz jeszcze jakieś swoje prace? Przyrzekam nie będę kradł Ci pomysłów .Jestem trochę za cienki w uszach.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2010, 7:49    

Witaj Januszu:)Niestety nie mam na razie nic więcej, bo rzeźbię od pół roku, teraz mam zamiar zrobić pietę wg Michała Anioła(płaskorzeźba), ale zanim ją skończę, troszeczkę potrwa:).Dziękuję za odwiedziny i miłe słowo:)

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2010, 7:20    

Rzeźb powolutku z namaszczeniem dokładnie tak jak człowiek grzeszy,natomiast pokazywać będziesz swoje dzieło szybko czyli tak jak człowiek pokutę odprawia.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2010, 8:52    

czasem człowiek grzeszy szybko i bezmyślnie, a potem długo, powolutku i z namaszczeniem pokutuje ;-)Co do piety to chcę ją dopracować, więc pospiech raczej niewskazany-zwłaszcza ze jeszcze nie mam doświadczenia w rzeźbieniu.Może temat trochę trudny, ale takie właśnie lubię.

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-12-2010, 7:05    

A teraz możesz Nino poużywać sobie na mnie i zobaczyć moje nieudolnie wykonane rzeźby,są na stronce fotosik.pl w wyszukiwarce trzeba napisać rzeźbajanusz,a następnie zobacz wszystkie.Próbowałem wkleić tu adres ale coś nie teges się otwierała.
Po za tym to jest Twoja pracownia i nie powinienem tu prezentować sowe prace.
Ogólnie na swoją obronę mam to ,że najnowsze prace będę fotografował dopiero jutro.Dogadałem się z Wojtim moim młodszym synem,który ma trochę pojęcia o zrobieniu dobrych fotek,załatwiłem nawet aparat dobrej klasy.Potem założę swoją pracownię i tam zaprezentuję to co robię.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-12-2010, 9:16    

hej Januszu:)Ładne te twoje pracki, myślę ze bardzo pasują do ogrodu, no i w większym formacie na który się nie porywam.Czekam więc na więcej zdjęć i założenie pracowni, którą z przyjemnością odwiedzę:).

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-12-2010, 10:31    

Ja to taki trochę poszukiwacz skarbów jestem i ciągle coś kombinuję żeby zaskoczyć ale nie do końca mi to wychodzi.Zabazgrałem już dwa bloki rysunkowe i tylko jeden z moich rysunków jest do przyjęcia.
W tym całym bałaganie nie chodzi chyba o gabaryty lecz o to aby widz choćby przez chwilę spojrzał na naszą pracę.Wydaje mi się,że jednak coś tam osiągnąłem ponieważ parę osób mnie poszukiwało żebym wykonał dla nich "coś",a ponieważ "cosiów" u mnie dość dużo (25szt w domu i ogrodzie)to jakoś daję rady.Na szczęście mam sporą działkę (70 arów) i mam gdzie się pomieścić z tymi mniej lub jeszcze mniej udanymi rzeźbami ludowymi.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-12-2010, 6:20    

takie prace mają swój urok, wiele osób lubi ludowszczyznę, to takie trochę duszki zaklęte w drewno.Nie każdy musi iść w realizm.Na pewno twoje rzeźby znajdą nabywców.
Jak robisz jakiś projekt, dobrze podpierać się jakimiś zdjęciami, łatwiej wtedy rysować np. twarze, zwierzęta lub cokolwiek innego, z wyobraźni jest o wiele trudniej.Zdjęcie należy traktować jako luźną inspirację, pewien punkt wyjścia.Nie jest to przeszkodą w zrobieniu czegoś swojego, tak aby praca poruszyła innych.Życzę nieustającej weny :-)

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-12-2010, 3:28    

Bardzo dziękuję za podpowiedź,sprawdziłem i to działa.A ja usilnie próbowałem wykonać szkice opierając się jedynie na swojej wyobraźni.
Wcześniej nie dodałem,że możesz zobaczyć moje wypociny z czarnego dębu na tej samej stronce.Po kliknięciu w pierwsze zdjęcie wielkiej gęby po prawej stronie ukazują się miniaturki i malutki napis "zobacz wszystkie" - kliknij w ten napis i pokażą się kolejne zdjęcia nie tylko rzeźb ale również z mojego pobytu na Litwie gdzie było bardzo dużo ciekawych miejsc,rzeczy i ludzi.
Jeśli chodzi o nabywców to nie do końca mi na nich zależy,gdyż po pierwsze ja z tego nie żyję,a jak coś sprzedam to i tak kasiorka idzie na narzędzia,po drugie jeszcze trochę miejsca na te paskudztwa mam.
Pomysł żeby zrobić coś takiego co nikt nie ma zaczerpnąłem w parku "Belmont" w Wilnie.Mają tam bardzo dużo rzeźb na ogromnej przestrzeni i to właśnie skłoniło mnie do wykonania własnego parku,który ma powierzchnię 70 arów.Wiem,że to porywanie się z motyką na księżyc ale widocznie już taką mam naturę - niepoprawnego optymisty albo jak kto woli poprawnego głupka ze zbyt wybujałą wyobraźnią.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-12-2010, 6:47    

cieszę się ze troszeczkę pomogłam:)Obejrzałam resztę zdjęć i najbardziej podobają mi się te czarne czaple:)Nawiasem mówiąc nie rzeźbiłam jeszcze w czarnym dębie.Nie uważam żeby pomysł na park z rzeźbami był głupi, jak wkomponujesz je w roślinność, zrobisz jakieś bajorko z fontanna może być naprawdę ciekawie, a ponieważ nie żyjesz z rzeźbienia na pewno to zajęcie będzie cię bardzo cieszyć.Chociażby dlatego warto to zrealizować.
Co do niepoprawnego optymizmu to ja tak właśnie porywam się na ta Pietę, choć wszyscy mi naokoło mówią że jej nie zrobię i ze nie dam rady. :-D Ale już ją dzisiaj z powodu braku wyobraźni zaczęłam i mam nadzieję do wiosny skończyć :lol: Pozdrawiam i życzę powodzenia:)

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 14-12-2010, 6:57    

Janusz piszesz o tak wielu ciekawych rzeczach że to zasługuje na założenie osobnego tematu, a przede wszystkim własnej pracowni....szkoda rozwijać dyskusji u Niny w pracowni, bo ona tutaj własne tematy pewno chce rozwijać, zapraszam Januszku do tematu nie doszłego czarno-dębowego pleneru wiosennego ;-) ;-) ;-) z mojej winy nie odbytego, ale to co piszesz.............. już zaczyna we mnie iskrzyć. Pozdrawiam Jurek

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-06-2011, 7:04    

Witam po przerwie:)deklaruję również chęć powrotu mojej pracowni na swoje miejsce o ile to możliwe.
W międzyczasie wykonałam parę płaskorzeźb:
Madonna na podstawie obrazu Wyspiańskiego "caritas"
[/URL]
kilka sikorek:
[/URL]

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-06-2011, 9:05    

Witaj Elu.
Bardzo się cieszę z Twojego powrotu na forum.
Prace, które pokazujesz są piękne. Sikorki wspaniałe a płaskorzeźba według Wyspiańskiego utrzymana w klimacie jego Madonny z dzieciątkiem. Kilka razy miałam ochotę zrobić płaskorzeźbę wzorując się na Wyspiańskim jednak bałam się okropnie, że nie dam rady...
Tym bardziej chylę czoła nad Twoją pracą.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 28-06-2011, 9:52    

Witaj Ninko :) na pewno się postaramy, żeby Twoja pracownia wskoczyła na swoje dawne miejsce :mrgreen:
Fajnie..że nowe prace pokazałaś..dużo szczegółów i wszystko ładnie dopracowane. Podoba mi się odcień sikorek..czym tą pracę zaciągałaś ?

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-06-2011, 6:05    

ciemny dąb pomieszałam z żółtym- w zasadzie do wszystkiego dodaję żółtą bejcę- ładnie ociepla kolory.
Dzięki:) Sama bałam się wziąść za Wyspiańskiego- dłubałam z miesiąc bo nie mam wprawy, ale jakoś na szczęście wybrnęłam.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 29-06-2011, 6:40    

Elu jestem pod wrażeniem :)

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 29-06-2011, 7:18    

No wreszcie jesteś,no jakże forum bez Ciebie :-D (już miałem zamknąć).
No i te sikory,toż to dla mnie extra.

Witam więc ponownie i sukcesów życzę

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 29-06-2011, 3:11    

Witam , Elu te sikorki piękne , machaj dalej dłutkami bo warto , masz talent to go szlifuj rób prace zamieszczaj na forum , a my będziemy ci kibicowali i pomożemy jak coś nie będziesz wiedzieć , to forum to kopalnia wiedzy rzezbiarskiej ja będąc tutaj dużo zyskałem za co dziękuję wszystkim _ok życzę ci miłego dłutkowania i czekamy na dalsze prace .Pozdrawiam serdecznie Staszek

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 29-06-2011, 4:13    

Hej. Dobre wejście po przerwie. Praca - rewelacja. Mocny temat, znakomicie wykonane. Ja Twoje prace oglądam na digarcie. Jeżeli pozwolisz podsyłam link do Twoich prac na digart.pl niech forumowicze widzą i podziwiają talent. Jeżeli chcesz usuń mój post jeżeli zbyt się porządziłem. http://yennna.digart.pl/digarty/

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-06-2011, 5:41    

dzięki wszystkim:)
Stanisławie- chyba coś mnie ominęło z tym zamknięciem forum, pierwszo słyszę- naprawdę, ale dobrze jednak ze tego nie zrobiłeś. Szukałam w internecie miejsc gdzie można porozmawiać o rzeźbie i naprawdę jest deficyt- wracam pokornie na łono forumowe. To w zasadzie jedyne forum rzeźbiarskie, a mi brakuje tego w sieci. Moi internetowi znajomi nie znają się na rzeźbiarstwie, a potrzebuję kontaktu z osobami, które mają takie same zainteresowania jak ja. Dlatego wypada się przeprosić i wspólnie pogadać o dłutkowaniu.
Winiar- nic nie szkodzi, ja też oglądam Twoje prace na digarcie :mrgreen: Sa bardzo oryginalne i pomysłowe. Więcej wrzucam na swoją stronę internetową, która jest w profilu, na digart nie wszystko:)
Pozdrawiam serdecznie:)
edit: Troszkę popracowałam nad wykończeniem płaskorzeźby opalarką i teraz wygląda tak:)
[/URL]

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-07-2011, 11:50    

ostatnio wyrzeźbiłam takiego konika:) całość pobejcowana i pokryta woskiem. Idzie na prezent mam nadzieję ze się spodoba.:)
[/URL]

no i sówka
[/URL]

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-07-2011, 12:07    

Bardzo lubię zaglądać do Twojej pracowni gdyż jest tu co podziwiać.
Wszystkie prace są bardzo pięknie wykonane , starannie wykończone i te kolory....

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-07-2011, 7:01    

Małgosiu- dzięki za odwiedziny i miłe słowo:) konik już został przygarnięty przez moją brataniczkę :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 18-09-2011, 1:10    

Świetne prace .
Madonna jest po prostu super . Bardzo fajne podobierane kolory bejcy w Twoich pracach , szczególnie konik , kapitalny .
Pozdrawiam ;-)

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 19-09-2011, 8:42    

Witaj Nino.
wspaniały konik taki mi sie marzy na okiennicach ,które zrobiłem na działce.
wspaniały.
Pozdrawiam

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2011, 2:07    

dziękuję za miłe odwiedziny :-) , niedługo wrzucę coś nowego, właśnie kończę następną pracę. Deska ma w jednym miejscu lekki mursz, ale mam nadzieję że się z nią jakoś uporam. Grunt ze w ogóle mam w czym pracować- najgorszy dla rzeźbiarza jest brak desek :mrgreen:

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2011, 5:14    

Nino , czekam z wielką niecierpliwością na koleją Twoją pracę.
Piszesz, że nie ma nic gorszego dla rzeźbiarza jak brak drewna...
U mnie drewna całe mnóstwo . Deski klejone, klocki o różnej średnicy i długości. Cóż z tego kiedy ręce bolą i od ponad pół roku nie miałam dłut w dłoniach...
Wczoraj poddałam się blokadom łokci a za dwa tygodnie powtórka. Już opracowuję plan awaryjny gdybym nie mogła rzeźbić w drewnie a mianowicie mam zamiar spróbować lepić w glinie. Jutro jadę do przemiłych ludzi , którzy tworzą w glinie i kiedyś zgodzili się wypalać moje lepianki.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2011, 7:18    

Małgosiu- faktycznie zdrowie najważniejsze, ale ponieważ mam w miarę sprawne dłonie patrzyłam na to trochę z innej perspektywy. Na pewno możesz lepić w glinie- mniej obciąża ręce. Widziałam fantastyczne rzeźby wykonane w tej technice. Kwestia przestawienia. Życzę Ci zdrówka i mam nadzieję że będziesz mogła pozostać jednak przy drewienku :-)

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 21-09-2011, 9:50    

Fajne prace ale Madonna jest najlepsza, przynajmniej dla mnie.
Pozdrawiam

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-09-2011, 4:52    

bardzo dziękuję :-) Madonna dała mi w kość porządnie, jest dosyć skomplikowana, ale często robię prostsze tematy- ot tak po prostu by wyćwiczyć technikę. Nie ukrywam ze one też mi dają dużo radości. 8-)

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-09-2011, 12:22    

następna praca, miała być w zamyśle jaśniejsza, ale kolorowanie nie poszło jak trzeba i przyciemniłam. Drewno rozmaicie przyjmuje kolor, różne deski inaczej. Nie jestem z tego do końca zadowolona, część deski była lekko zmurszała i trudno było w niej rzeźbić. Ale jak się człowiek nauczy w czymś takim, to dobre deski będą czysta przyjemnością. :-)
[/URL]

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-09-2011, 11:13    

Elu , warto było czekać na Twoją kolejną odsłonę...
Praca piękna , delikatna i te kolorki , z których nie jesteś zadowolona , moim zdaniem są udane.
Bardzo mi się podoba częściowe obramowanie pracy.

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 30-09-2011, 7:18    Ostatnia

Witaj Elu. Podzielam zdanie Małgosi i nie będę się rozpisywał. Co do koloru to , ja zawsze robię próbę na kawałku wióra z materiału w którym dłubię ( chociaż nie zawsze się to sprawdza)
Pozdrowionka

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-10-2011, 7:00    

bardzo dziękuję:) z próbami na wiórach to faktycznie dobry pomysł, trzeba będzie tak sprawdzać kolory.
Pozdrawiam serdecznie:)

Odpowiedz do tematu