Forum RzeĽbiarzy Forum RzeĽbiarzy
RZE¬BA w DREWNIE
Dla tych co rzeĽbi± i kochaj± piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Intarsja - z czym to się je?
Autor Wiadomo¶ć
Ender77 
ogl±dacz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Stranz
Doł±czył: 22 Lis 2010

Sk±d: kuj-pom
Wysłany: 01-12-2010, 10:18    Intarsja - z czym to się je?

Powitać:)
Może się zdarzyć, że piszę temat w zły m dziale, ten jednak wygl±da mi na najbardziej odpowiedni.
Sprawa wygl±da następuj±co. Jestem w trakcie budowy niewyszukanej szafki na buty, ale że drewno jest do¶ć czyste i bez "udziwnień", to zachciało mi się złamać tę monotonię czym¶ w rodzaju intarsji. Na jednej deseczce tylko i całe szczę¶cie. My¶lałem nad frezark±, ale zrezygnowałem na rzecz dłuta i skalpela - romb wyszedł ładnie, cztery ćwiartki z forniru merbau w ¶wierku (wiem, to nie drewno do dłutowania).
I teraz kłębi± mi się po głowie pytaia. Głównie to, jak wykonywać ostre wcięcia w drewnie na bardzo małęj głęboko¶ci (0,6mm)? Poza tym jak zachowywać równ± głęboko¶ć i płaszczyznę przy takich wymiarach? Jaki¶ przymiar albo inny wytrych? W przyszło¶ci prawdopodobnie będę uywał frezarki górno wrzecionowej z kopytem, ale to ci±gle nie rozwi±zuje problemu z pierwszego pytania. Nie ukrywam, że efekt finalny (choć po sprasowaniu wygl±da całkiem dobrze), daleki jest od mojego zamiaru.
Pozdrawiam.

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu