Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Humor...
Autor Wiadomość
Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 28-01-2008, 5:13    Humor...

Przepraszam że musiał pan czekać....

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-01-2008, 8:38    ktoś mnie obrysował...

Świetne to, panie Mariuszu. :mrgreen:

Zastanawiam się, do kogo jest podobny ten facet oczekujący w przychodni: do mnie, czy do Bogusława. Bogusław ma większą brodę, to chyba do mnie... :lol: Choć to, ja nie chodzę z nożykiem w kieszeni, lecz z dłutkiem. Ale mogło się zdarzyć, że wtedy, gdy ktoś mnie sportretował, byłem akurat z nożykiem... :-D

Niech pan jeszcze coś zamieści. 8-) :lol:

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 28-01-2008, 1:31    

- no ja sie ostatnimi czasy z lekka zapuściłem,
ale oprócz tego mam jeszcze długie włosy, no i cztery oczy też :-D

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 29-01-2008, 5:33    

Zgred ! Aleś się wymodelował :mrgreen: to się nazywa "poczwórne oczko" w grze w oczk0 44 by wyszło.
A tak swoją drogą Ty powinieneś mieć swój dział "pracownię" toż od początku trzymasz to forum , a i prace masz godne pokazania.Założę Ci pracownię co? . I tak ci założę (w ramach władzy absolutnej) a jak bardzo nie będziesz chciał to absolutnie skasuję.

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 29-01-2008, 12:33    

:mrgreen: szczerze nie miał bym nic przeciwko,
ale jak już wrzucenie fotki "bijaka" mi nie wychodziło to.... ?
wszystkie strony co robiłem w internecie to robiłem na darmowych Hostach, stąd jak już umieściłem fotkę to wyświetlało sie zamiast jego LOGO tego serwera, czy friko pl, czy coś tam innego.
A swoją drogą dziękuje za wrzucenie tej fotki pobijaka, :-D

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2008, 10:00    

Jak można sobie radzić bez śruby rzeeźbiarskiej... :-D

...wjurek...

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2008, 10:22    Kto to wymyślił?

Świetne to.

Założę się, że to jakiś Polak. :mrgreen: Niemiec czy Anglik nie wpadł by na coś takiego. Kupiłby jakieś porządne urządzenie... :mrgreen:

Amator

Wysłany: 12-02-2008, 10:32    

Potrzeba Matką wynalazku ....
(powiedzenie często praktykuję w życiu ... i o dziwo zawsze działa nawet czasem lepiej niż profesjonalne patenty...)

np. : drewienko montuję w ścisku stolarskim a to z kolei w imadełku - mam wtedy imak uniwersalny :mrgreen:

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-02-2008, 6:28    

To może to pana Jurek sfotografował, panie Mariuszu? Wiele na to wskazuje, że to pan. :mrgreen: Te spodnie pana zdradzają, i sandały... :lol:

Amator

Wysłany: 15-02-2008, 8:36    

No taki ze mnie McGaywer a dałem sie złapać z ogolonymi nogami ..... :mrgreen:

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-02-2008, 12:18    

Trochę nowej inspiracji, która budzi uśmiech, zaskakując swą prostotą, użytym tworzywem i niezwykłym efektem końcowym...

...panie Mariuszu jak widać z patyków, na które się pan uskarża można stworzyć całkiem pokaźną rzeźbę...

...a i deska może być zupełnie niezłym tworzywem w rzeźbie...

...wjurek...

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2008, 2:26    

...jak to w USA...

...wjurek...

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2008, 8:04    

To pewnie niepokonany, wzór amerykanina, Sylwester Stalon. Z tą różnicą, że zamiast karabinu maszynowego do uśmiercania tysiąca wietnamczyków, trzyma w ręku piłę spalinową, do ścinania tysiąca drzew naraz... :lol:

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-02-2008, 5:10    

...Lew...
Czasem natura bez udziału człowieka potrafi coś idealnie wyrzeźbić...
...wjurek...

Amator

Wysłany: 21-02-2008, 10:09    

Muszę Was zasmucić niestety - nie ja stworzyłem to dzieło - ale niekonwencjionalność użytej techniki wydawała się na tyle interesująca aby ten twór zamieścić - co do treści ... mnie ona nie przeszkadza ani też się z nią nie utożsamiam .... każdy postrzega to na własnym poziomie - wokół dzieje się wiele zła na które nikt nie reaguje i nikomu to jakoś nie wadzi .... więc nie do końca trafne sformułowania nieopatrznie skonfigurowane przez jakiegoś prostego człowieka niczym mnie nie gorszą i nie uważam aby inteligentna istota nie potrafiła wyłowić cech wartościowych zawartych w tym tworze a nie tylko same negatywy ... w zależności od punktu siedzenia zmienia się kąt widzenia ..... pamiętajmy o tym ... !!

"Pamiętajmy iż w cudzym ok u widzimy ździebełko a w swym nawet kołka nie zobaczymy ....."

PS

Gdybym mógł - to bym skasował post ..... więc na przyszłość jak się coś nie podoba - to proszę to kasować .... ja do tego nie jestem potrzebny ...

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-02-2008, 3:35    Dbajmy o poziom Forum

Panie Amator

Pomysł ciekwy, choć dla mnie za bardzo wulgarny i nie związany z rzeźbą. :-(

Proponuję zamieszczanie dowcipów bardziej eleganckich i związanych w jakiś sposób ze sztuką, rzeźbą i rzeźbiarstwem. Myślę że w internecie takich nie brakuje, i jest tu dla pana, panie Mariuszu szerokie pole do popisu. :-/

Zachowajmy jakiś poziom na tym Forum. Rzeźbiarze to przecież elita artystyczna. Ludzie prezentujący wysoki poziom kultury, umysłu. To nie knajpa piwna, speluna. O ile ktoś nie czuje się tą elitą, to znaczy że powinien do niej dążyć. 8-)

kwasniakos 

Wysłany: 26-02-2008, 12:01    

Nie uważam bym należał do jakiejkolwiek elity , jestem bowiem człowiekiem z ludu nie byłem i pewno nie jestem wzorem do naśladowania , toteż nikogo do tego nie zachęcam.Myślę jednak że wszystko powinno mieć swoje miejsce i czas.I pomijając już kulturę osobistą , sam charakter forum nie pozwala na zamieszczanie tutaj tego typu bzdur , bo ani to śmieszne ni ciekawe.Ma być wesoło ale z poszanowaniem dobrego smaku i estetyki słowa , nie ma zaś to związku z cenzurą tylko z zasadami forum.Słowo cenzura nie podoba mi się tutaj nie wprowadzajmy jakichś elementów walki politycznej. Ma być czysto rzeźbiarskie forum.Albo kasujemy nieprzemyślany post albo ja to zrobię nie przyjmując żadnych dyskusji.I nie będę więcej powtarzał , przyjmujemy forum jakie jest i dbamy o jego rozwój (nie budowałem go by było miejscem do manifestowania własnych "ja" chyba że w dziedzinie rzeźbiarstwa do tego zachęcam) albo droga wolna.Nie zalecam też jakichś dopisków o źdźbełkach i belkach czy szykanach ,cenzurach i innych wziętych ze swiatka polityki bzdetach.Nasze belki i źdźbełka są z drewna i z nich mamy rzeźbić i na tym się skupmy.A gdy nic istotnego nie mamy do powiedzenia to poprostu milczymy i tego proszę sie trzymać.
Basta.
PS
Piszę to w dziale chumoru jednakże to nie żart

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-03-2008, 12:40    

Współpraca korzenia z płotem.

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 08-03-2008, 7:06    

Witam wszystkie nasze Kobietki :lol: w tym naszym Forum i za pośrednictwem tegoż tu Forum chcę im życzyć wszystkiego najlepszego w życiu osobistym jak również , aby talent rzeźbiarski który posiadają jeszcze bardziej sie wzmocnił i rozwinął.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 10-03-2008, 11:16    

Boguś, po takich życzeniach, na pewno wszystkim kobietkom będzie się darzyło, osobiściło, talenciło i rzeźbowo wenowiło :mrgreen:

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-03-2008, 11:08    

Pięknie to ujęłaś Marysiu!

Boguś...dziękuję również jeszcze raz za życzenia! .....ale piękna kartka życzeniowa!!!!

pozdrawiam
Beata

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 21-06-2008, 4:16    życie

W ubiegłym roku przywiozłem sobie kawał kloca i postawiłem go na sztorc. Nie chciało mi się go okorowywać i tak sobie stoi na klockach – nie dotykając ziemi. Widocznie było w nim jeszcze sporo soków bo drewno zaczęło wypuszczać liście, a po za tym od góry też nie jest przykryte to i jak deszcz pokropi to i wilgoci trochę trzyma. Ale długo tak nie pociągną te liście jeszcze z miesiąc i zwiędną. Jak to wszystko chce żyć?

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-06-2008, 3:37    

...tak...zadziwiająca jest żywotność i wola życia drzew...jak żyje, gdy tylko woda i piasek...jak zachowuje pozycję pionową, gdy wiatr na nie napiera...?
...wjurek...

hoelmeann

Wysłany: 01-07-2008, 7:39    

Niektóre rzeżby ze świata,są zakręcone-chociarz to nie rzeżba drewniana,dość śmieszna

Amator

Wysłany: 12-07-2008, 1:14    

Co to za karteczki .... ???
(po chwili)
.... aaaaale fajowe ....... :)

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-07-2008, 11:19    Ale nóżki...

Przeglądając w internecie stare meble, m.in. stołki, krzesła zupełnie przypadkiem natrafiłem na takie oto nietypowe stołki, z jakże ładnymi nóżkami... :-D :-D :lol:

Takich nóżek jeszcze nie rzeźbiłem... :-D

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-07-2008, 11:26    

No nie panie Beniu, do łez się rozbawiłam na widok tych stołków nietypowych :mrgreen:
A w połączeniu z tak szacownymi i poważnymi paniami..hehe...super :mrgreen:

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 26-07-2008, 1:19    

Częstochowski artysta-rzeźbiarz Pan Kędziora specjalizuje się w balansujących czy też napowietrznych "instalacjach". Oto jedna z Jego prac.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-07-2008, 12:23    

Rzeźba ciekawa, jak dla mnie to także i piękna. Nie mogę jednak w żaden sposób zrozumieć, jak taka duża rzeźba może wisieć w ten sposób na lince, tylko na cieniutkiej lince.

I dochodze do wniosku, że postać człowieka musi być wykonana z masy papierowej. Natomiast to co on trzyma w ręce musi być ciężkim metalem. Nie wiem czy dobrze myślę...

Tak czy owak, jest tam pomysł na rzeźbę i drugi pomysł na usytuowanie jej.

Szkoda że mnie brak takiego polotu... 8-)

kwasniakos 

Wysłany: 27-07-2008, 11:49    

Według mnie postać jest wewnątrz wypełniona lżejszym od powietrza gazem,i to pomaga jej zachować równowagę i wisieć na cienkiej lince.Prawdopodobnie gaz znajduje się w odpowiednich komorach w nogach rzeźby,by móc unosić ją pionowo nad linką a ta metalowa krata równowarzy ten swego rodzaju balon obciązając nieznacznie linę.To powoduje równowagę i stabilność instalacji.ale czy takjest? :-D :-D :-D

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 28-07-2008, 2:38    

Coś niecoś na ten temat: http://miasta.gazeta.pl/c...70,2197967.html
tutaj pan Kędziora uchyla rąbka tajemnicy powstawania tych dzieł :mrgreen:
a ponadto polecam : http://www.kedziora.hg.pl/
Pozdrawiam, Gotfryd

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2008, 7:26    

...jakiś czas temu w zamku w Książu miałem sposobność zapoznać się z rzeźbą bazującą na równowadze...To naprawdę bardzo interesujące...i polega na lekkim korpusie figury i dość znacznego ciężarka stabilizującego równowagę i stanowiącego przeciwwagę...
Niestety nie mam zdjęcia...w Książu była wystawiona gimnastyczka naturalnej wielkości wsparta oburącz na piłce...z wyciągniętą i wyprostowaną ku górze sylwetką...można ją było odchylić w bok od pionu i powracała ruchem wahliwym z swą pozycję...nawet odchylona zupełnie do poziomu powracała do pionu...
Po prostu w dolnym punkcie piłki był umieszczony ciężar na tyle duży aby powstawała do pionu...
...wjurek...

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-08-2008, 2:36    Żniwa

Nie wiem jak w innych rejonach Polski, ale u nas żniwa na półmetku!!!

kwasniakos 

Wysłany: 02-08-2008, 3:19    

No to owocnego r..żr.rż.., żęcia chyba się pisze,póki pogoda odpowiednia i zboże suche w kłosach. :lol:

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-08-2008, 6:26    

Hm, jestem dalekowidzem, widzę tylko kombajn. Czy na tej fotce jest coś niestosownego?

kwasniakos 

Wysłany: 02-08-2008, 9:18    

Najbardziej,jak dla mnie to niestosowny jest ten właśnie kombajn...hehehe..... :lol: Toż do dział humoru przecie,(mrugnąłbym okiem ale nie chce mi się robić zdjęcia) :roll:

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-08-2008, 2:22    

Panie Zygmuncie, czy te żniwa tam u was jeszcze trwają? Naostrzyłem kosę i chciałbym się wynająć do koszenia... :lol:

Zapłata może być w naturze... 8-)

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-08-2008, 4:01    

Panie Benedykcie, odwieś Pan kosę na kołek. Ja te resztówki to sierpem skończę.
Ale proszę przyjechać. Żniwiarka mówi, że nie ma nic przeciw temu, by ją artysta-profesjonalista "wypłaskorzeźbił".

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-08-2008, 9:31    

No tak, panie Zygmuncie, przyjechał bym do żniwiarki ale nie wiem czy jest sens, gdy już kombajnista był przy niej ze swoim kombajnem. Na moje dłutko może nawet nie chcieć popatrzeć. I jak ją wypłaskorzeźbię? :lol:

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2008, 2:41    

Niewesołe płyną wieści z "Podziemia". Przeziębienie, deszcze i słota. Prognozy pogody na najbliższe dni niewesołe. Co może być lepszego na taką aurę, jak ciepły kaflowy piec i młode, jędrne...jabłka.

Gdyby Admin uznał, że taki sposób prezentowania jabłek jest niewłaściwy, proszę post usunąć.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2008, 10:09    

Mnie się podoba nie tylko ciepły piec i urodziwe jabłka, ale także ten jasiek koło jabłek i przytulne miejsce. Jasiek jest pięknie wyszywany. Ależ ta dziewczyna jest zdolna. Jak ona pięknie wyszywa... No i to miejsce. Rodzaj jakiejś kanapy, czy ławki, bezpośrednio przy piecu. Idealna sprawa na dzisiejszą jesienną, zimną i słotną pogodę. :-?

Zaraz, zaraz, czy to nie jest czasem ta sama dziewczyna, która wcześniej nastrajała się do pracy przy żniwach? I pan, panie Zygmuncie, czy ktoś inny jej tam wtedy bzyknął, przepraszam pstryknął zdjęcie. :-D

A co do treści tego zdjęcia z jabłkami, to myślę, że Staszek admin ma świetne poczucie humoru, to raz. A dwa, to gdyby w tym zdjęciu doszukał się niestosowności, to tak samo doszukałby się , jeszcze bardziej w mojej rzeźbie "Wiosna". A skoro jak widać, pozwala mi tu zamieszczać zdjęcia rzeźby nagiej dziewczyny i nagiego chłopaka (z ptaszkiem) to znaczy, że jest normalnym człowiekiem. Dość blisko związanym ze sztuką. Sam tworzy sztukę. Na razie głównie sakralną. Kiedyś zabierze się pewnie i za akty... ;-) W sztuce akt jest czymś tak normalnym jak np. martwa natura, portret. Przewija się od czasów starożytności, bez przerwy aż do naszych czasów. Pomijając sztukę sakralną (nie wszystką), jest to najbardziej powszechny temat w sztuce. Każdej sztuce, nie tylko w rzeźbie.

Ja tak zauważam, że temat aktu jest na naszym Forum jakby na uboczu. Nie wiem czy ludzie nie rzeźbią aktów, czy nie chcą ich pokazywać. A szkoda. 8-)

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2008, 1:49    

Co do ostatniego akapitu....
Wydaje mi się, że w przeciwieństwie do malarstwa, rysunku, akt w rzeźbie wymaga znacznie więcej pracy. Proporcje trzeba kontrolować "od stóp do głowy", w ubiorze zakrytej postaci pozwolić można sobie na pewną dowolność. Jest szersza przestrzeń na improwizację...
Tworząc akt, rzeźbiarz podświadomie chyba chce się zbliżyć do ideału.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-09-2008, 6:07    Gatunek konia łatwiejszy do wyrzeźbienia

Coś dla tych rzeźbiarzy, którzy nie mogą sobie poradzić z uchwyceniem proporcji konia. Typowy koń ma cztery nogi, co dla wielu rzeźbiarzy może wydawać się za dużo. Za dużo z tym roboty. Oto więc sposób na o wiele łatwiejsze i szybsze zrobienie konia... :-D

Teraz już nikt nie powie, że nie potrafi... 8-)

http://www.metacafe.com/w.../hourse_powers/

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 21-09-2008, 7:24    

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: panie Beniu uchachałem się do łez :mrgreen: To super wynalazek. O połowę mniej roboty :mrgreen: Tak, muszę to zastosować, a jak coś się komuś nie spodoba, odeślę go do filmiku :mrgreen: :-P

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-10-2008, 10:42    

Mam do koleżanek i kolegów zapytanie ? czy ktoś z Was zaposiada tak "rzeźbiarski" stolik na stanie ? :mrgreen: Dodaję, że to stolik autentycznego z Francji rzeźbiarza.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-11-2008, 12:26    Kto wie?

Zadam zagadkę: Czy nowy prezydent Stanów Zjednoczonych ma j...a? Gdyby ktoś się zbyt długo miał zastanawiać to może szybko odpowiem: Tak, oba ma... :lol:

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2008, 10:31    przychodzi...

przychodzi klientka do rzeżbiarza:ile za tę rzeżbę? -rzeżbiarz:ile pani da...ale minimum dwa razy.

kwasniakos 

Wysłany: 25-11-2008, 6:30    

Szybka i konkretna wycena,nie trzeba szukać bankomatu. :lol: :lol: :lol:

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-01-2009, 9:07    Bacowe struganie

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-01-2009, 10:10    Karnawałowe małe szaleństwa...

Jak KARNAWAŁ to Karnawał. Można poszaleć, nawet w makijażu...
www.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/UR
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 09-01-2009, 8:25 , w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu