Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Spis treści
Autor Wiadomość
waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 09-10-2010, 9:46    Spis treści

Zapodaje do oceny czy warto to kontynuować . Jest z tym dużo pracy i przeszukiwania Forum ,więc wole wiedzieć czy to ma sens i czy zechce ktoś tutaj podawać od siebie ciekawe linki w odpowiedziach . Jest to taki spi s treści który w szybki i nie wymagający szukania sposób , przeniesie nas w interesujący nas temat .

SZYBKI STRZAŁ

NARZĘDZIA I OSPRZĘT

Ostrzenie dłut

a)Ostrzenie dłut Dużo porad
b) Beyken radzi
c) http://forum.rzezbiarz.id...p?p=12985#12985 Pasty polerskie

Mocowanie rzeźby śruby ,stoły
a)wjurek radzi jak mocować
b)

Zdzieraki , tarniki

a)wjurek tarniki i inne
b) tarcze i tarniki http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=61
c)Tarcze łańcuchowe http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=134

Elektronarzędzia i osprzęt
a)Skrobaki
b)Dremelek i osprzęt http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=153

WYKAŃCZANIE RZEŹB

Woskowanie i wszystko co z nim związane

a) .wytapianie wosku Gotfryd
b)woskowanie- wjurek
c)maty szlifierskie i wełna stalowa http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=1095

Olejowanie

a) Olejowanie Porady Darka Z
b)

Malowanie ,bejcowanie

a)Bejcowanie Gotfryd
b)

NAPRAWA I PRZYGOTOWANIE MATERIAŁU

Flekowanie rzeźb i płaskorzeźb

a)Klejenie , flekowanie ,naprawa post mazura
b)

Doklejanie elementów rzeźb

a)doklejanie ,Boguslaw post 6
b)O BUDOWANIU BRYŁ : Budowanie brył z desek

Suszenie , sezonowanie i magazynowanie

a) http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=56

CDN.

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 09-10-2010, 10:05    

Witam. Marku ten pomysł mi się bardzo podoba. Jak dla mnie to ma naprawdę sens i na pewno wielu skorzysta z tego szybkiego szukania. Sam nieraz wertuję i szukam po Forum jakiejś porady, a wiem, że ona była - a tu po prostu GOTOWIEC. Marek szacun za kawał pięknej roboty 8-) Ja niestety dzisiaj z lekka nie dysponowany z uwagi na jakiegoś parszywego wirusa. Nawet na tą wystawę nie pojechałem :-/ ale postaram się jeszcze powertować Forum, albo w najbliższym czasie coś wkleję odnośnie piły łańcuchowej i prowadnicy Carving.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 09-10-2010, 10:21    

Jestem pełna podziwu Marku dla Twojego wkładu pracy w ulepszanie forum.
Jestem na forum już ponad 2 lata i jest ono dla mnie kopalnią wiedzy, której nie ma nigdzie poza tym miejscem. Pełen "szacun" dla Ciebie za tę robotę !!!
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

Bogusia i Irek 
aktywny forumowicz

Imię: Bogumiła i Ireneusz
Nazwisko: Caniboł

Wysłany: 09-10-2010, 10:37    

Hoo hooo hoooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: szacun to malo powiedziane :mrgreen: mnie sie podobaTwoja robotka i pomysly, powodzenia no iiiii duzo cierpliwosci , bo bedzie ci potrzebna przy takim nawale roboty, pozdrawiam ciepło i puchato, Bogusia

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 09-10-2010, 11:42    tematy

Mareczku super pomysł i uważam ,że należy go kontynuować . Nie mam takiego doświadczenia jak wielu innych,ale gdybym mógł jakoś pomóc to jestem otwarty.
Pozdr. i big szacun.

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-10-2010, 5:48    

Moi drodzy Forumowicze . Jak pisałem powyżej każdy może wspomóc budowanie tego Spisu . Wystarczy jeśli traficie na interesujący post lub temat przy przeglądaniu forum ,wpisać go tutaj w odpowiedzi . Jeśli temat no to wiadomo link i już , jeśli post to proszę wkleić link ze strony i napisać który post i kogo ,a ja to wkleję później do listy . :-D

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 10-10-2010, 9:34    

Dobra robota jak mówia amerykanie.tego bardzo było trzeba.Juz człek nie bedzie sie błąkał po forum tylko co potrzebne to bach i do dzieła.Ogromny podziw dla pomysłu i wykonania.
pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 14-10-2010, 11:37    

Fantastyczny pomysł..ale zdaję sobie sprawę z tego,że ułożenie takiego spisu to praca pracochłonna i mrówcza.
Mareczku..wielki ukłon w Twoją stronę za rozpoczęcie tego "dzieła".
Powinniśmy wszyscy się w to włączyć..z tym,że chyba potrzebna jest osoba jedna albo dwie, żeby to jakoś poukładać, czy podokładać i tematów nie powielać.
W przyszłym tygodniu powinnam zakończyć już remontowanie,więc chętnie włączę się w tego spisu układanie!

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-10-2010, 11:41    

Marysiu tak jak pisałem powyżej . Powolutku jak ktoś znajdzie coś ciekawego , proszę w tym temacie tutaj , w odpowiedziach wkleić linka a ja to będę dodawał po kolei . W ten sposób może powstanie całkiem spory spi s , który umieści się później na stronie . Ja to posegreguję podzielę tematycznie , tylko wklejać ,reszta to mój problem x:

ModernFactory 
aktywny forumowicz

Imię: Modern
Nazwisko: Factory

Wysłany: 04-11-2010, 8:28    

Mi również siepodoba dobry pomysł.
Trzeba go dobrze odseparować od forum by był łatwy dostęp.
To moi drodzy stymuluje mnie i powinno innych też do zaprezentowania całościowego tematu na forum pod kątem danego problemu czy techniki.
Sam chętnie wykonam Tutorial jak tworzyć łatwo duże formy.

Obietnicy dotrzymuje i proszę TUTORIAL O BUDOWANIU BRYŁ : Budowanie brył z desek

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 04-11-2010, 9:15    

Widzę kolego że będę miał na kogo liczyć w tematach grafiki na Forum ........polecam się na przyszłość;))
Serdecznie zapraszam do współpracy...Jurek ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-11-2010, 8:31    

Dziękuje Wojtek dodaję to do spisu treści . Spis jest w formie roboczej , w ostatecznej wersji mam zamiar podzielić go tematycznie . x:

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 06-11-2010, 5:38    tematy

Dobrze że na forum mamy takich ludzi jak Wojtek,Wjurek i wielu innych,którzy dzielą się swoją wiedzą z nami
Pozdr.

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-11-2010, 11:56    

To wyjątkowo dobry pomysł nie tylko dla poszukujących interesującego tematu lecz również dla piszących merytoryczne posty, aby nie musieli po kilka razy powtarzać odpowiedzi na powtarzające się i identyczne pytania...lub odsyłać do działów, gdzie o tym już było szczegółowo...bo każdy taki post wymaga nie tylko wiedzy lecz również chęci dzielenia się nią, jak i przygotowania i czasu...choćby przez szacunek już nie dla człowieka lecz wartości wiedzy...
Nie chciałbym być poczytany o nieskromność bo w tym względzie nie jestem sam...lecz podziękowania należą się również, a może przede wszystkim tym, którzy pisali merytoryczne posty, których ilość sprawia obecnie taki kłopot w samym ich segregowaniu...
Proponowałbym...aby w podobny sposób podejść do ilości postów decydujących o statusie forumowicza...aby były zliczane tylko posty merytoryczne...bo dostrzegalne jest to iż pisze się tu ogrom jałowych postów tylko po to aby nakręcić wynik...to jest przyczyna gubienia się w tym chaosie postów merytorycznych...A w konsekwencji doszło już do tego, że otrzymuję prywatne posty merytoryczne, które winny służyć wszystkim lecz adresat nie chce aby coś co jest dla niego ważne zginęło w chaosie...Oczywiście są to również posty, których odpowiedzią jest przekierowanie na zagubioną w chaosie merytoryczną stronkę Forum...
Jako że Forum jest merytoryczne to i jakość aktywności merytorycznej powinna decydować o wyborze forumowicza roku, czy miesiąca...nie wiem dokładnie jak jest ustalone...
Można również pokusić się o ranking tych, którzy piszą niemerytorycznie...
Pragnąłbym aby post ten był odczytywany zgodnie z mą intencją...o której wielokrotnie wspominałem, najistotniejsze jest to aby przywrócić temu Forum to co jest jego sednem...służeniem poradą, wskazówką i wymianą doświadczeń pomiędzy tymi co rzeźbią i chcą rzeźbić w drewnie...może być wesoło lecz na temat...
...wjurek...

Klimowski
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 07-11-2010, 12:08    

...wydaje mi sie, że juz kiedyś tak samo pisałem i że juz Cię przepraszałem z tego powodu, ale ......
....wiurek fajnie piszesz, merytorycznie, ale cóż gdy ja w połowie twoich obszernych epopei przestaję czytać (a jak inni?) Meritum to jedno a zachęta do... to drugie, a jeszcze z pięć pozostałych "klejów" by to wszystko szło. Ja jestem za takim "klejem", by trzymać meritum z odpowiednią tonacją żartu. Fiu - bździu też mnie drażni, bo ono jest ostatnio prawie w każdym temacie.
Fajnie piszesz, ale mnie czasem sie dłuży, mimo że mądrze piszesz.... papla papla , sory za wylewność |"

ModernFactory 
aktywny forumowicz

Imię: Modern
Nazwisko: Factory

Wysłany: 07-11-2010, 8:18    

SUSZENIE SEZONOWANIE i MAGAZYNOWANIE

Cholernie dobry i treściwy post dodać koniecznie do spisu!

http://forum.rzezbiarz.idl.pl/viewtopic.php?t=56

A i spi s treści jak w książce zredagować i odseparować i zamknąć od podpowiedzi.

[ Dodano: Pon 08 Lis, 10 02:32 ]
PASTY POLERSKIE

LINK DO POSTU

Dziś już powszechnie panują w
naszej pracowni.
Nie są moim ulubionym tematem
lubiłem ostrzyc pół godziny i dłużej dłuto
na osełkach i innym tam materiałach.

Ale coż nie ta era już nastała.
Zalożyłem ten temat by trochę ostrzec
do czego jest pasta która przecież nie
została wymyślona do ostrzenia.

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-12-2010, 12:32    

Wojtek dziękuję za linki . Dodałem do spisu . Przegapiłem twój wpis tutaj dlatego teraz dopiero piszę .
Trochę zaczynam to układać tematycznie . Czekam na jakieś sugestie co do tematów , może jakieś propozycje . Spis jeśli się uda go zrobić , będzie naprawdę czymś ułatwiającym znalezienie czegoś interesującego nas na forum .
Proszę jeszcze raz wszystkich użytkowników , którzy natkną się na forum na jakiś ciekawy post lub temat o wklejenie go tutaj . To przecież nie zajmuje wiele czasu , wystarczy skopiować link ze strony która zawiera ciekawy opis i wkleić go do pisanego w tym temacie postu . I to wszystko , reszta to już moja działka . x:

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 17-12-2010, 9:47    

Qrcze Mareczku..ja to mam spóźniony zapłon :-/ Zakumałam w końcu, o co chodzi z tym spisem treści ..huraa :mrgreen:
Rozumiem,że chodzi o wklejanie linka do strony..teraz, jak już janiołka wydłubałam i do Fredzia posłałam, mogę duzo więcej a nawet więcej poświęcić forum. Będę przeglądać :mrgreen:

Odpowiedz do tematu