Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Z okazji ślubu...
Autor Wiadomość
wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-09-2008, 5:40    Z okazji ślubu...

Co się dobry znajomy/a żeni/wychodzi za mąż robię dla nich coś z drewna - zawsze jest to parka. Oto jedna z nich. Nie ukrywam, że ostatnie szlify robiłem jeszcze w przeddzień ślubu :)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 27-09-2008, 6:23    

Witku, piękna, finezyjna praca. Jakże zadowoleni z takiego prezentu muszą być nowożeńcy. Napisz proszę coś więcej o tej rzeźbie. Skoro wykonałeś kilka podobnych rzeźb, to może zostały zdjęcia. Jeżeli tak, to z wielką przyjemnością bym je obejrzała
Małgorzata

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-09-2008, 8:40    

Panie Wicie - zwracam się tak bo nie znam pana imienia - bardzo się cieszę że pokazał pan kolejną swoją pracę. Ta rzeźba powyżej jest przepiękna. Bardzo oszczędna w formie, ale jednocześnie bardzo wymowna. A w sztuce chodzi właśnie najbardziej o wymowę. Piękna kompozycja artystyczna. :-D Szkoda takiej pracy dawać na prezent. Chyba że jest to duplikat pracy którą pan posiada w domu lub w pracowni. Zawsze istnieje obawa, że ktoś tego za kilka lat nie poszanuje.

Ja również, podobnie jak Małgosia, namawiam pana do pokazania innych swoich prac. 8-)

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 27-09-2008, 10:35    

Wicie :-D bardzo ładna praca. Do mnie przemawia szczególnie, z racji mojej romantycznej duszy, a przy tym, ciągnie mnie też do stworzenia prac właśnie pary..w łączności..w uczuciu.
I bardzo jestem ciekawa innych Twoich prac.
Pozdrówka..Morima

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 27-09-2008, 11:37    

W tej prostocie, w tej oszczędnej formie, jest coś przykuwającego uwagę. Pokazana przez Ciebie praca, jest mi bliska, bo na użytek własny wymyśliłem sobie, że w dłubaniu w drewnie uprawiam styl: prymitywizm impresyjny.
Opisu takiego stylu oczywiście w żadnym podręczniku nie znajdziemy. Dopatrywał bym się w tym połączenia AFRYKAŃSKIEJ rzeźby ze SŁOWIAŃSKĄ duszą.
(Dobrze byłoby gdyby to co napisałem, skorygował Pan Benedykt)
Czy nie będzie naruszeniem Twoich praw autorskich, jak zrobie sobie coś takiego?

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-09-2008, 4:25    

Witam ponownie.
Hoho, nie spodziewałem się tak szybkiego i tak pozytywnego odzewu - dziękuję wszystkim!
Małgorzato, to chyba drewno olchowe jest, i całkiem miło mi sie w nim dłubało.
Panie Benedykcie, mam na imię Witek, na studiach mówili również Wit, więc na obie formy reaguję :) Dziękuję za tak pozytywną ocenę! Jest to oryginał - nie mam w zwyczaju dublować swoich rzeźb, bo po prostu nudzi mnie robienie 2 razy tego samego. Poza tym mam nadzieję, że nie posłuży ona do rozpałki kominka przez znajomych :)
No to, Morimo, do dzieła! Użyj Swej romantycznej duszy i twórz!
Zygmunt, bardzo mi się podoba ta nazwa: prymitywizm impresyjny! Spokojnie, prawa autorskie są otwarte, więc do dzieła! :)

No to zamieszczam drugą pracę, ma ponad rok i oczywiście również wykonana dla pary młodej, bliskiej mnie.
Techniczna ciekawostka - by ją wykonać skleiłem deskę bukową i dębową, więc z jednej strony jest ciemna a z drugiej jasna - nie będzie się tak nudzić.
Taki "prymitywizm impresyjny dwukolorowy".

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-09-2008, 9:00    

Reszta tworów ślubnych za jakieś 2 tygodnie się pojawi, gdyż szykuję się na wyjazd do Egiptu celem załapania nowej weny twórczej i ciągle się zastanawiam, czego jeszcze nie wziąłem.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 29-09-2008, 10:17    

Zachwycam się Twoim prymitywizmem impresyjnym i tak sobie tkwię w tym zachwycie , ilekroć patrzę na te prace. Życzę udanego urlopu.
Małgorzata

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-10-2008, 6:50    

Dziękuję, Małgorzato, za życzenia.
Urlop skończony, inspiracji mało, bo rafę to raczej trudno by wyrzeźbić.
Niedługo umieszczę kolejny produkt.

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-10-2008, 6:25    

z 2006 roku.

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 17-10-2008, 7:37    

Trochę z braku czasu,a i przyznaję że przez zaniedbanie nie odwiedzałem tej pracowni.Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło,to teraz mam ucztę dla ok a,Witek to co robisz,toż to arcydzieła,jak dla mnie w poprzednich tematach i murzyn i orzeł,a tutaj te pary,oszczędne skromne jakby,wprost proste a jakże wymowne i fajna sprawa że nawet czasami nie zwracasz uwagi w jakim drewnie rzeźbisz,czyli jesteś w stanie rzeźbić w każdym :-D
Fachowych określeń i terminów rzeźbiarskich jeszcze nie znam,ale jeszcze raz powiem,podoba mi się to co robisz.Tak trzymać :!: :!: :!:

Pozdrawiam :mrgreen:

Romankrzak 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-11-2008, 11:41    

WITKU, postaraj się jeszcze o paru znajomych ,którzy będą brali ślub :lol: a będziemy mieli
na forum prawdziwą ucztę,Ten twój prymitywizm jest świetny.Oszczędna forma ale jaki
przekaz :idea: Ile spokoju w lini,super.Piszesz że nie będziesz rzeźbił całej rafy, a może jednak :?:
po kawałeczku.....Kilkanaście lat wstecz spędziłem kilka dni na rafie.Do dzisiaj we mnie siedzi.
Pozdrawiam i czekam na nowości.Powodzenia

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-02-2010, 8:45    

Po długiej przerwie powrót Wita!
Produkt sprzed tygodnia, ostatnie szlify na kilka godzin przed ślubem więc kilka niedociągnięć jest.

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 08-02-2010, 11:00    

......."Powiedz stary, gdzieś Ty był"...
Witaj po dłuższej nieobecności. Praca którą pokazałeś, nieco różni się (na lepsze) od tych z przed lat.

gluch
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 09-02-2010, 1:27    

Szanowny Panie Wit, Pańskie prace bardzo mi się podobają, osobiście kocham
takie uproszczenia i takie przestrzenne formy przekazu. Proszę jednak rozwiać
moje wątpliwości co do autorstwa tych prac. Niektóre z nich tak bardzo
przypominają rzeżbki ze sklepów z pamiątkami \indie , tajlandia ,afryka i tp\ , ze
muszę oto zapytać. Czy to przesadna inspiracja czy coś więcej. Bez urazy. Hej

wit 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2010, 3:53    

Witam pana Głucha.
Oczywiście wcale nie ukrywam tego, iż pomysły i inspiracje czerpię na figurki ślubne dla znajomych z figurek afrykańsko/azjatyckich. Jak znajdę taką, która się fajnie prezentuje (a nieczęsto się to zdarza), to biorę z niej to co mi sie najbardziej podoba, coś dodam od siebie i wychodzi to co widać. Jestem więc po części kopistą, no ale wykonanie już jest moje.
pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu