Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Heelp!!!
Autor Wiadomość
Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 10-07-2009, 2:11    Heelp!!!

Czy można coś tu poprawić ? pociągnęłam pracę olejem głęboko penetrującym..i kicha :evil: Raz że błyszczy, dwa że przyciemniało, trzy że wygląda nieładnie. W planie miałam woskowanie, ale zależało mi na czasie, a wosku nie miałam.
Czy można to jeszcze jakoś poprawić ? Praca jest w desce sosnowej..na razie zabieram się za ponowne szlifowanie, a co potem ? czy wystarczy już tylko woskowanie ? raczej wolałabym żeby zachował się koloryt i faktura drewna. Na przyszłość będę najpierw tu czytać..a potem drewno konserwować :mrgreen: , ale może ktoś teraz pomoże mi pracę uratować ?

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 10-07-2009, 9:14    

Nigdy nie używałem do konserwacji deski oleju :roll: Nie wiem czy nie zmyła byś tego gorącą wodą. Przynajmniej powierzchownie, a potem wysuszyć i zakonserwować woskiem. Wiem, że bejcę można zmyć gorącą wodą z octem, ale olej .... nie wiem :-/

lechmn 
aktywny forumowicz

Imię: Lech Mariusz
Nazwisko: Nowak

Wysłany: 11-07-2009, 10:13    

By się sosna nie błyszczała połóż terpentynę na gorąco potem wosk 4w+6t+1spirytusu oczywiście na gorąco i po 2 godzinach przetrzeć watą stalową 000.Szybciej i mniej trwale zmyć terpentyną balsamiczną iść na spacer do sklepu kupić wosk bezbarwny Liberon lub StarWax wetrzeć wełenką 000

E.M.C
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 26-08-2009, 9:14    

Witaj ! No cóż, skoro pociągnęłaś olejem głęboko penetrującym ,to tylko wygotowanie (ale tylko lipa ) z sosną kiepsko. Można próbować przerzeźbić ale pytanie jak głęboko spenetrował olej ? Pozdrowienia.

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 10-12-2009, 6:10    

z drewna wszystko wywabi wyszorowane sodą kaustyczną, a kolorek będzie bieluchny

Odpowiedz do tematu