Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Plenery
Autor Wiadomość
Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 29-07-2009, 4:43    

Myślę, że chyba najwyższa pora zakończyć tą dyskusję. Dowiedzieliśmy się, że istnieją plenery dobre, mniej dobre..i całkiem złe. Nie ma przepisu, jakie powinny być..a rzeźbiarz, który dostanie zaproszenie, ma swój rozum i wolę..więc sam zadecyduje, czy mu ten a nie inny odpowiada.
Ta dyskusja nie podoba się większości osób na forum. Bo nie jest to racjonalne do czegoś przekonywanie, tylko wzajemne autorytetu swojego podrywanie. O to Wam chodzi ? bo mnie się wydaje, że chodzi tu o wzajemne do "przeciwnika" ludzi pozrażanie.
Ja się akurat do żadnego z Was nie zraziłam :mrgreen: . Mieto, posty czytuję na forum, Twoje z przyjemnością, bo teksty są świetne. Posty Mietka na obu forumach..czy kogoś pourażał..nie wiem, do mnie przemawia miło i grzecznie.

Mieto,bo w międzyczasie napisałeś słowo..Ty jeszcze wierzysz, że można naprawić cały ten świat totalnie skwaszony ? Judymów nie ma, a Ci, co pozostali, to Kichoci walczący z wiatrakami.

Jozefku, bardzo dobrze napisałeś..ja Twój tekst dobrze zrozumiałam :-D

Do wszystkich..dyskutujcie proszę, ale konkretnie i grzecznie. Forum na dobrą opinię samo zapracowało..i niech tak dalej zostanie :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 29-07-2009, 5:02    

Powiem wam tylko tyle ze to forum jest jedynym miejscem w ktorym mam kontakt z innymi rzeźbiarzami do wszystkiego co potrafie na dzien dzisiejszy dochodzilem sam metoda prób i bledow.Dzieki temu forum poznalem wiele usprawnien potrzebnych przy rzeźbieniu o ktorych nie mialem pojecia o metodach suszenia drzewa o klejeniu i wiele innych .Gdy znalazlem to forum bylem zaskoczony iloscia informacji ktore tu sa zawarte,i tym ze ludzie sie nimi dziela tak bezinteresownie.Gdybym takie forum znalazl 10 lat temu to bylbym teraz o te 1o lat do przodu .Wiec prosze wszystkich o zamkniecie tego tematu tak jak prosila Morima zanim ta dyskusja zajdzie za dalek .Pozdrawiam

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 29-07-2009, 5:14    Plenery - kontynuacja

Kolego Waski 39,
Szanuję Twoje zdanie ale Ciebie nikt nie obraził i na Ciebie nie naskoczył. Nadal nie otrzymałem wyjaśnienia, lubisz złych kolegów w swojej pracy, pozwalasz w piwiarni aby Ci ktoś bez powodu naciupał ?
Pozdrawiam

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2009, 5:35    

[b]Morimecka-Dzeki ze jesz mi zrozumiala,i mom nadzeje ze vsici zrozumia....Morimecka ty tu jestes takym Piorunochronowa....i to jest fajne ;-) ;-) ;-) PS-uchowojce Pokuj i Rozvahe.... :lol: :lol: :lol:

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2009, 5:55    

Jozefku...jak ja Ciebie lubię :mrgreen: :mrgreen: I pierwszy raz zostałam "piorunochronem" nazwana :shock: Nawet pasuje, bo piekielnie nie lubię , jak w czasie burzy walą pioruny!
A piorunów na forumowie to już zdecydowanie nie :mrgreen:

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 29-07-2009, 6:26    

Panie kolego Rudiart bardzo rzadko wypowiadam sie na tym forum i juz zaluje ze w tym temacie zabralem glos i wciaglem sie w te dyskusje .Wracam na swoja pozycje obserwatora.

rudiart

Wysłany: 29-07-2009, 6:43    Plenery - kontynuacja

Nie ma problemu :lol: przyzwoici ludzie rozmawiają z sobą :lol:
Wielu sukcesów i satysfakcji z rzeźbiarstwa życzę :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie :lol:
Rudi

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2009, 8:07    

Chyba wszyscy powinniśmy zająć pozycję obserwatora..to może zakończy się wreszcie ta dyskusja jałowa!
Nie wiem..być może te ostatnie upalne upały tak podziałały, że pomału wszyscy sobie dogryzamy. Jak wątek "plenerów" tak ma wyglądać, to winien być zablokowany..do czasu upałów zelżenia i głów ostudzenia!

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2009, 10:40    hej ....

absolutnie nie powinienem się włączać do dyskusji !!!!! Abolutnie nie mam do tego prawa !!!! Niemniej: " Śmierć frajerom !!!!". Generalnie lata mi ten żenująco, paprakowaty klimat nieprofesjonalistów. Eeeee. mam to w "du......". Chciałem zwrócić uwagę szacownegogo grona na pewien fakt ! 2 miesiące temu rozpocząłewm pewien dyskurs dotyczący formy i treści w rzeźbie z niejakim Mistrzem
Głuchem ! .... Mistrz głuch na "potwierdzenie moich racji..." zarządał ode mnie fotek moich prac malarskich. Wysłałem mu 23 prace malarskie - najlepsze, najbardziej reprezentatywne dla mnie, dla stylu w jakim maluję....! Czy pochwalił się , iż je ode mnie uzyskał, zganił, pochwalił...? Prawda jest taka, że nie ustosunkował się absolutnie do moich prac swoim zdaniem. Tym samym ukazał mi się jako mały hohsztapler, manipulator, defetysta - ponieważ jako jedyny uzyskał "wizualny" dostęp do mich prac, a nie odniósł się do nich publicznie. Mały manipulator, o niskim "nakładzie" klimatycznośći prac!!!!! ...A na fotce to od razu widać, że się "spina".bo "czerwony jest".. a widziałem Twoją pracę u prof. Balcerzaka..... i powiem Ci że...."szału nie robi"...... jak byś był profesjonalista to Byś w mokrym nie robił....a tak to Twoja praca już na 4 części pękła.... może Ci fotki wysłać ????? Akurat prof. Balcerzak jest moim dobrym przyjacielem.... a Twoja rzeźba .... Ćhłopie...nigdy bym od Ciebie nie kupił takiego klamota, który roazpada się jak chodaki mojej babci......

Klimowski

Wysłany: 29-07-2009, 10:42    

...jo, jako obserwator. Jest upalnie furt (ciąg dalszy) i w tym skwarze podobać mi sie zacyno tyn wywód opluwanio sie, przeca to fajny prysznic moze być, byle nie jadem... zaś co do obrazy, mo sie znacyć "naskakiwanio na innych", to jo byłbych dumny z takiego dziadka jak naski autorytet, skoda ześ waść za młody by być dlo mnie dziadkiem. Proponujym tygo fopa nowicjusza forumowego potraktować za komplement, bo moim zdanim w tej branży być dziadkiem, to być naprawde KIMŚ, mieć nie odpowiedni tylko wiek ale doświadczenie odpowiednie i szanowaną pozycję, czego "ten " ktoś strawić nie może i z zazdrości nie wie w co lub w kogo z rozterki uderzyć, no i sam przy tym wbija sobie samobója. Przed czym przestrzegam innych!!!

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-07-2009, 10:51    hej 2

sympatia moja w stronę Rudiarta.... za "całokształt" !!!!!... i poproszę o "bana" od Admina za moje "dymy', ale słowa nie cofnę, tak "uważam" i zdania nie zmienię.....!!!!

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-07-2009, 8:10    

Wowo, cenię w ludziach własne zdanie i to, że się przd nim nie cofają, niemniej Twoja wypowiedź tu akurat jest obraźiwa i niegrzeczna.
Cel stworzenia forum mija się z powołaniem, bo głównym tematem na forum jest aktualnie innych zwyczajne opluwanie.
Założeniem tego forum jest rzeźba i praca w drewnie..tu doświadczenia wymieniamy, wzajemnie sobie pomagamy i jak kulturalni ludzie, grzecznie ze sobą rozmawiamy.
Przywołuję do porządku tych..co o tym pozapominali !!!

Klimowski

Wysłany: 30-07-2009, 8:40    

no właśnie! znaloz sie następny "inteligent" moralista-intelektualista..., nie przydawej wstydu swoim wielkim nauczycielom, (widać ze kipski z Ciebie uczeń) i tym co sie przyznajom ze Cie znajom, dajes zły przykład a tak ładnie zapowiadała sie Twoja "bużka uśmiychniynto" - To jest maska??? wstyd "wielki intelekcie", wstyd! a tak licyłem na Ciebie. Jo zaś przać byde Mieciowi dali! i tyle...hee :)

rudiart

Wysłany: 30-07-2009, 9:20    Plenery - kontynuacja

Klimowski, Hej,
Dałeś sie poznać jako człowiek znający życie , dobrze wiesz co w trawie piszczy, spoko wiem :mrgreen: bliższa ciału koszula niż marynarka, takie jest życie :mrgreen:

Wiesz nawet lepiej niż ja bo masz bliżej, ptaszyska też w "necie "wszystko wypaplają i świat się robi mały :mrgreen:
Ty wiesz :lol: ja wiem :mrgreen: czyli wiemy :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie z Mazowsza :mrgreen:
Rudi

Klimowski

Wysłany: 30-07-2009, 10:08    

i to mi się podoba, dzięka. ...nasz Drogi"Dziadku":) proponuję jedynie w tym temacie dokuczać sobie żartem, jak sie juz komuś ścigo fest, np. temat: Plenery dla naiwnych, Filozofia dla poklasku, Zazdrośnicy " nojlepsych plenerów w Makowie Podh." łączcie sie! Wypowiedzi z zowiści, Miecia z Makowa Podh. zaklaskać...itd. a mnie sie wydawało do dziś ze rzeźbiarka ucy pokory, hmm...wydawało ;(

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-07-2009, 11:07    

Wowo,zgadzam się z treścią Twojego postu.
Natomiast słowa, w które ją ubrałeś uważam za niestosowne.
Wiesz, czym jest w sztuce jednoznaczność formy z treścią.

rudiart

Wysłany: 30-07-2009, 11:20    Plenery - kontynuacja

Nie tak trudno się zrozumieć, bez względu kto skąd jest :mrgreen: czasem ten kraj taki mały :lol: a jak by komu brakło konceptu i dobrego humoru to bliżej Ciebie , w Rogach kolo Nowego Sącza Józef Lizoń na swoim prywatnym skansenie postawił "Tron Odnowy", jak by komu było potrzebne to się wsta :mrgreen: wię , napiszę do Józka aby po znajomości udostępnił.

No wszelako za efekt nie gwarantuję, czasem głupota i złe nawyki są nie reformowalne, ale ..wytrzebić je trzeba :mrgreen:

Pozwolisz Klimowski że dwa słowa do Marysi :mrgreen: nie bulwersuj się serduszko, wszystko jest parlamentanie, nikt nikomu... ani du...

To są Nasze rzeźbiarskie sprawy, rzeźba to nie tylko duperelki, to zjawisko kulturowe jak Polska długa i szeroka, dla niektórych to część życia, złe nawyki, złe zwyczaje szkodzą wszystkim bo kładą cień na Nasza Brać, co sobie postronni w przyszłości pomyślą :-/

Jestem w kontakcie ze Stachem, jeżeli on uzna za stosowne... powoli

Pozdrawiam Ciebie i Klimowskiego :mrgreen:
Rudi

frowak 
Przyjaciel.

Imię: Ireneusz
Nazwisko: Sokół

Wysłany: 30-07-2009, 9:04    

Nie jestem tu znany, nie mam takiego doświadczenia jak wypowiadające się w tym temacie osoby, nawet doświadczenia życiowego mi brak. Nie mniej jednak pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.

Grosz 1:
Kochani. Jeżeli osoba A oskarża/opluwa/znieważa/wytyka błędy/wyciąga brudy osobie/y B, to zakładając, że wszyscy opowiedzą się po stronie osoby A- co jej z tego przybędzie??? NIC! Nawet jeżeli dziś osobę A uznałbym oficjalnie za przyjaciela to... Cóż to za przyjaciel. Osoba przy której trzeba by uważać na to co się mówi, robi a nawet pije w obawie o to, że kiedyś możemy się "poprztykać" i wszystkie moje potknięcia "wypłyną".

Grosz 2:
Od czego jest tak naprawdę PW??? Przecież nie koniecznie trzeba na publicznym demonstrować swój "poziom".

Grosz 3:
Są fachowcy i partacze, alkocholicy i abstynenci, profesorowie i tumany,piękni i brzydcy, talenty i beztalencia etc...
Są ludzie "normalni" są też ludzie SUPER.
I taka różnorodność osobowości i charakterów jest DOBRA.
PONIEWAŻ GDYBY WSZYSCY BYLI SUPER--NIKT BY NIE BYŁ

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-07-2009, 10:57    

Irku..bardzo fajnie że na forum powróciłeś .. nie wytykam, ale cosik trochę Ciebie tu nie było :mrgreen: I podobają mi się te grosiki, które tu wtrąciłeś. Krótko, zwięzłowato..i wiadomo o co chodzi !
Ja mam nadzieję, ż ten gorący temat plenerowy już się wreszcie schłodził :mrgreen:

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-07-2009, 11:14    

Frowak,ja natomiast nie wiem,o co Ci chodzi.Biorę udział w tym wątku i życzyłbym sobie bez uogólnień.Jeżeli masz coś do mnie, to proszę bardzo,napisz nawet,że jestem burak, bo to,to czy tamto-pretensji nie będę miał-spróbuję się bronić,że może chociaż liście mam ładne,czy coś...
grosik1:o co Ci chodzi?
grosik2:mogę Ci zademonstrować przykładową PW,wtedy dowiesz się do czego PW niektórym służy i dlaczego piszę otwarcie na forum.Wydrukować zrzut?!
Grosik3:jednemu z dyskutantów przeszkadzał fakt,że na jego plenerze nie piłem.Przeszkadzało mu,że mój kolega Marian na jego plenerze pił.Jak widzisz-nie każdy dostrzega piękno w różnorodności-dla niektórych to udręka
pozdrawiam,dobranoc:)

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 4:06    :-)

....ani nie dostałem "bana" od Admina... ani nikt wyjątkowo niepochlebnie nie wypowiedział się na temat mojego postu ?!? Hej, czyżby akceptacja mojej wypowiedzi ? ... nie lubimy Głucha ?.... nie lubimy !!!.. ..za arogancję, wyniosłość, pychę.... buńczuczność, brak ogłady i "kultury", brak poszanowania racji adwersarza....i to cholerne przeświadczenie o posiadaniu "patentu na rzeczywistość"!!!! ...;.nie lubimy !!! od razu fakt ten wyczuwalnym się staje....wśród szacownego grona niewielu zaskarbił sobie sympatyków!!!!!... .... Nie lubimy... :-)

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 31-07-2009, 5:41    

No bana-ostrzeżenie jeszcze możesz dostać,nie dostałeś bo uznałem mimo że dyskusja znacznie odbiega od tematu forum,że należy dać stronom wypowiedzieć się do końca,skoro chcą toczyć spór na skalę ogólnopolską a nawet poza .Jeśli dyskusja przekroczy moje pojęcie tolerancji temat zamknę.

Skoro zaś sam wiesz że przesoliłeś w swoim poprzednim poście,to zwracam Ci poważnie uwagę byś w przyszłości był oszczędniejszy w określeniach,bez względu czy to dotyczy Głucha czy kogokolwiek innego.Ja nie znam osobiście biorących udział w dyskusji,nie znam też środowisk rzeźbiarskich,również tych w których spotykają się toczący spór,nie jestem stroną w tym sporze, staram się i chyba z dobrym skutkiem traktować każdego jednakowo,to też wszystkich bym prosił o staranniejsze dobieranie słów i określeń szczególnie jeśli odnoszą się do konkretnej osoby,dotyczy to wszystkich dyskutantów.Nie czyńmy z forum miejsca pyskówki,nie piszmy pod presją chwili,w momencie wielkiego wzburzenia ,możemy tego potem żałować,cofnąć się nie da,słowa poszły w Świat.

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 6:18    :-)

...ujawnia Pan cechy prawdziwego Administratora ! Wyważone, mądre podejście do sprawy ... który de facto "ma zawsze rację" !. Ja podobnie jak Pan uważam, że pewien dystans do aktualnego tematu jest nam wszystkim potrzebny... i "w sumie" nie ma o co "kruszyć" kopii... taka tam mała "pyskóweczka" nic nie wnosząca do rzeczywistości.... a jednak zabierająca drogocenne megabajty na serwerze. Ja pass, koniec kropka.... nie jesteśmy ze żłobka... :D

kwasniakos 

Wysłany: 31-07-2009, 6:39    

Dzięki ,dzięki :-) obawiam się że gdyby sprawa mnie dotyczyła,byłoby mniej wyważone,zresztą kto wie,może się zmieniłem?
No to wowo chyba zaliczyliśmy przedszkole? :lol:
A swoją drogą to Stach jestem,dla Ciebie również jeśli Ci pasuje oczywiście. :-)

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 7:37    :-)

O sobie: "Jaka jest pańska narodowość?
Jestem pijakiem.
Jestem nieślubnym dzieckiem
Bogarta i Marilyn Monroe.
To ja
zabiłem Laurę Palmer.
To wszystko na ten temat".
co robię:
Buduję domki z kart.
Od wielu lat param się psychologią, pracuję z ludźmi, którzy nie powinni żyć.
Param się psychoanalizą ....
terapią...
kocham sztukę.....
potrafię odróżnić dobro od zła, ludzi dobrych od złych .....l.
myślę, uważam że "dymiąc" zaskarbiam sobie (również na tym forum) zwolenników...
uważam..... myślę ....czuję...Stachu...ze emocjonalnie.... lubisz mnie.....!!! mylę się...?!?

rudiart

Wysłany: 31-07-2009, 8:16    Plenery - kontynuacja

Wowo, w tych zwariowanych czasach, komunistycznym kapitalizmie, gdzie ludzie często z niskich pobudek jeden drugiego by w łyżce wody utopił, nie często szczerze się śmiejemy, :-/
czasem w gronie przyjaciół, gdy bez skrepowania komentujemy codzienne wydarzenia :lol:

Dziękuję za to ze szczerze się uśmiałem, jesteś nie szablonowym człowiekiem i masz swoiste poczucie humoru :mrgreen: dziękuję.

Może piszę bzdury bo piszę i się śmieję :mrgreen: Mam nadzieję ze mnie właściwie zrozumiesz.

Pozdrawiam serdecznie :lol:
Rudi

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 8:59    

członkiem Społeczności zostaje się na skutek Akceptacji.
Nie zaś decyzji urzędnika, presji polityka czy opinii dziennikarskiego najmimordy.
Internet da się lubić :)

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 9:51    kochani....!!!

alea jacta est !!!! lokalne ili tylko lokalne : kasztelan !!!! Rudiii ... pełen szacunek !!! zdjęcia: mam ciekawsze i lepsze !!! kocham "filozofię" .... przez perwien okres swojego "zwariowanego" życia ją studiowałem...a kto wypił by ze mną po 100 gram ? ... no kto ????? proszę o pisemne deklaracje !!!!

ps: Szacunek dla Admina !!!!!!!

Klimowski

Wysłany: 31-07-2009, 9:54    

wowo !
:) moja bardzo tolerancyjna żona Dorotka prosiła mnie bym zapytał się Ciebie , DLACZEGO dałeś sobie "takie" zdjęcie do profilu??? oczekujemy rzetelnej i wyczerpującej, i bardzo "rzeczowej" jak na "filozofa" odpowiedzi. Ja chcę żyć! :0 :) może wybrałeś najlepsze zdjęcie które posiadasz? a jakie pijesz (lubisz) piwo ?? nie mów że jedziesz tylko na środkach odurzających.
Stachu imponujesz mi, jak będziesz startował na Prezydenta RP to masz mój głos, poparcie.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich "Dziadków" na forum, no i oczywiście "braci" Mieta i Miecia - z tych Wielkich!!

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 9:54    uffffffff.....

i cieszę się,że pomimo...... zaskarbiłem sobie.... siebie w Was zaskarbiłem........... uffffffffffffffffffffffffff....ulżyło...

ps: szacunek dla Admina....!!!!!! (nie dał bana a mógł) .... szacunek......!!!!!!!

to co po 100 gram ? ... i może weźmiemy się do pracy ??? akwarela, gwasz, tempera, sitodruk, linoryt,drewnoryt. kto jest za ? .,...kto "wymięka" ?
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 01-08-2009, 7:33 , w całości zmieniany 2 razy  

Klimowski

Wysłany: 31-07-2009, 10:08    

ze mną dziś się już nie napijesz! bo widzę że masz już na dziś dość!! nie pisz więcej!!

rudiart

Wysłany: 31-07-2009, 11:03    Plenery - kontynuacja

Kiep kto by Ci dziś odmówił Wowo :mrgreen:

Puki się złe nie obudzi :-P lub adwokat diabła :mrgreen:
Pozdrawiam i dobranoc :)

kwasniakos 

Wysłany: 01-08-2009, 3:39    

Wowo filozofie i psychologu nasz,żebym Cię tak całkiem lubił to nie powiem,muszę jednak przyznać że od czasu do czasu napiszesz coś co jestem w stanie zrozumieć a nawet się z tym zgodzić. :-D

Benjusz

Wysłany: 03-08-2009, 12:03    

Witam wszystkim.
Byłem na wyjeździe i po powrocie oczom swoim nie wierze ile jest postów. Ohoho. I cztery piąte nie na temat mojego pytania. Ale to już szczegół...

Po pierwsze pozdrawiam Administratora, który cofnął mi bloka. :lol:

Po drugie przepraszam Rudiarta, że go nazwałem "dziadkiem". Rzeczywiście nie jesteśmy rodziną :roll:

Po trzecie dziekuję Panu Głuchowi, który jako jedyny daje mi szansę. I o to mi chodziło. :-D Oczywiście wyślę Panu swoje prace( te powyżej 2 metrów) i Pan zadecyduje.

No i po czwarte Kochani Rzeźbiarze nie róbmy z tego forum wazeliniarskiej uczty. Czasem trzeba zakosztować krytyki, czasem trzeba podejść z dystansem do siebie ( tu a propos tego "dziadka") przecież można odpowiedzieć np. "synek" i nie ma problemu.

A na plenerach bywa różnie. Czasem trzeba pracować w słońcu. Ale są czapki i krem do opalania, wiec są i plusy tej pracy hehe :lol: . Czasem są spięcia między uczestnikami. Wiadomo jesteśmy ludźmi próżnymi (kto taki nie jest niech pierwszy rzuci kamieniem) i drażliwymi na swoim punkcie. Ale my przeminiemy a nasze rzeźby zostaną. hej

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-08-2009, 12:40    

Witaj Beniuszu powrócony :-D A może mógłbyś w dziale "witaj" tak ze dwa trzy słowa skrobnąć o sobie ? , jest też dział "prezentacje wstępne", gdzie ewentualnie mógłbyś zaprezentować się jakimiś swoimi pracami .. do czterech zdjęć, bo z większą ilością admin poprzegania :mrgreen: Myslę, że jest sympatyczniej, jeżeli wiedzy coś ciut więcej o swojej pasji i o sobie :-D
Pozdrawiam..Marysia

Benjusz

Wysłany: 04-08-2009, 11:55    

Witam Morimia
Gdy wczoraj przeczytałem 6 stron wypowiedzi na temat mojego pytania, to stwierdziłem, że narazie bede sie trzymał z boku. To dla mnie zimny prysznic. :-/ Bardzo mocno się zdystansowałem to tego forum i nie ukrywam troche zawiodłem. Jakieś kwasy z każdej strony. Ten się obraża, inny pisze mi, że już się ze mną nie napije... A ja chciałem tylko porzeźbić na plenerach :cry: Jedynie Pan Głuch mocno tutaj atakawony dał mi jakąś nadzieje. No cóż może coś z tego wyjdzie hehe :lol:

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-08-2009, 5:43    

No cóż..trochę zatrzęsło forumowem, ale generalnie jest już ok :mrgreen: Zdarza się..tym bardziej, że jest nas tu całkiem spora gromada..a ile osób, tyle temperamentów i charakterów :mrgreen: Istotne jednak jest, żeby się w konkretnym temacie spokojnie dogadać.
A jeżeli Mietek coś proponuje..to kontaktować się, bo on na pewno plenery organizuje :-D

gluch

Wysłany: 04-08-2009, 6:44    

Witam Beniusz, jestem bardzo zapracowany bo prowadze teraz swój plener
makowski \IX\ Jest tu Twoja krajanka , tgz. szciniara wspaniała artystka
Małgosia Jaroma. Jesteś bardzo konkretny i bardzo mi się to podoba. Poślij mi
prywatnie na e-mail gluch@ onet.eu parę zdieć swoich prac tych wiekszych
a moja propozycja jest dla Ciebie aktualna. Jestem komisarzem tego pleneru
i praktycznie decyduję o jego obsadzie. Plener bedzie od 12 -118 września koło
Opalinicy |poznańskie\ 6 kobiet , malarki 6 męzczyzn\ średnia wieku około 40
Prace rzezby od 2,5 do 3 m , topola srednica około 90 cm , temat: tradycja i współczesność wielkopolski.\ praktycznie do uzgodnienia z nami organizatorami\
Dodre warunki socjalne, kieszonkowe 1000 zł.
Do MORINY proszę zkontaktuj sie zemna telefonicznie 600 407 051
Przygotuj sie na wernisaż naszych prac , całonocna zabawę \sobota -niedziela\
i weś kostium do pływania.\mamy wykupiony basen bez organiczeń na cały
okres.łacznie z niedzielą. Hej

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 09-08-2009, 11:22    

Ten post traktuję jako podpowiedź Benjuszowi, gdyby miał wątpliwości czy wybrać się na Plener organizowany przez Mietka Głucha.
Bawiłem na Podhalu, wstąpiłem do Makowa Podhalańskiego na Dni Kultury.

W ramach tej imprezy odbywał sie Plener Rzeźby i Malarstwa. Organizatorem-Komisarzem Pleneru był " gluch."
Odnalazłem dom i miałem okazję poznać gospodarza domu Mietka, jak i Jego uroczą małżonkę (malarkę).

rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/URL
Nie będę opisywał wnętrza domu, to trzeba widzieć na własne oczy.

Jako postronny obserwator miałem możliwość porozmawiać z rzeźbiarzami, zawarłem nowe znajomości, przyswoiłem sobie rzeźbiarskiej wiedzy. Atmosfera na plenerze "domowa", choć padła i skarga że Mietek trzyma żelazną dyscyplinę, o 6.00 pobudka a 7.00 kąpielisko, śniadanie i do roboty.

www.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/][/URL]

Prowadzony przez Mietka, z góralskim poczuciem humoru Wernisaż miał tyleż swobodny co i dostojny charakter.

Reasumując, zobaczyłem impreze w której, jeżeli tylko nadarzy sie okazja, watro, bardzo warto uczestniczyć.

Benjusz

Wysłany: 10-08-2009, 9:59    

:-D Ja wątpliwości żadnych nie mam. To już zależy wyłącznie od Pana Głucha. Ja wysłałem Mu swoje prace. :-)

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-08-2009, 9:35    

I ja w Makowie byłam..a generalnie na plenerze i u Mietka się gościłam :mrgreen:
O tym plenerze mam jak najbardziej dobrą opinię. Nie byłam uczestnikiem, więc z boku patrzyłam na wszystko obiektywnym okiem. Mietkowi..jako organizatorowi, nie można niczego zarzucić..zorganizowany czas pracy i czas wolny po pracy. Bardzo mi się podobało świetne zintegrowanie grupy..i myślę, że tu też jest duża zasługa Mietka. Zostałam tam bardzo ciepło przyjęta przez Mietka, jego żonę Dorotę i całą malarsko-rzeźbiarską grupę..cieszę się, że miałam możliwość poznać sympatyczne malarki, malarzy, a przede wszystkim rzeźbiarzy..z którymi sporo czasu przegadałam o rzeźbie i drewnie. No i miałam też możliwość poznać Mietka..kiedy trzeba, jest wymagający, ale tak naprawdę jest skromnym, a przy tym wielkiego serca i ogromnego poczucia humoru człowiekiem.
Mietku..dziękuję Ci za te naprawdę fantastyczne i niezapomniane chwile :-D Teraz, już naprawdę zmotywowana, zabieram się za porządne rzeźbowanie..żebyś mnie mógł bez obaw zaprosić na następne plenerowanie :mrgreen: :mrgreen:
Poniżej parę fotek z prac plenerowych, ja zintegrowana z Zygą w Mietkowej fantastycznej pracowni, a na ostatnim Zyga zintegrowany z rzeźbiarzem i malarzami :)
No właśnie..w Makowie miałam okazję poznać drugiego kolegę forumowego - Zygę..i muszę powiedzieć, że spotkanie owo było bardzo sympatyczne i miłe. Zgadza się Zygo ??? :mrgreen:

gluch

Wysłany: 11-08-2009, 11:29    

Do Wowo

Dopiero dzisiaj przez przypadek przeczytałem twoje opinie o mnie i myślę że masz
problem z głową i to duży.
Po pierwsze nie dawno przede mną klęczałeś na tym forum po dyskusji o formie
w rzeźbieniu i sądziłem że jej zakończenie było kulturalne i przyjemne.
\poczytajcie koledzy\

Po drugie ty nigdy nie przesyłałeś mi żadnych prac do oceny , bo cie oto nie prosiłem
i ja nie czuje się kompetentny do oceniania takiego samochwały jak ty. Pokaż swoje prace na tym forum oto, apelowałem, jak my tu wszyscy , a wtedy każdy będzie miał jakiś osąd bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ja myślę , że ich nie masz,
albo jesteś tak mierny artysta że i wykształcenie ci nie pomogło skoro się ich wstydzisz , nigdzie cie nie znalazłem. Poco tobie moje zdanie skoro tak o mnie piszesz

Po trzecie, na plenerze u profesora Alojzego Balcerzaka , na jego prośbę robiłem
dużą kapliczkę z jednego klocka topolowego, św. Barbary \oglądnijcie na mej stronie , www, w plenerach\ i on i jego otoczenie byli z niej bardzo zadowoleni. Przy tego rodzaju rzezbach obowiązuje ścisły kanon, a grubość klocka ogranicza tak już małe pole manewru. Wyrazem pośrednim jego zdanie na ten temat jest ZAPROSZENIE MNIE NA PLENER TEGOROCZNY. Obiecuję kolegom że poproszę go o zdięcie jak ona wyglada teraz. Gdyby nawet teraz gdzieś pękła to takie prawo drewna mokrego.

Po czwarte szanowni koledzy rzezbiarze , ja jestem otwarty pod każdym względem, znacie moje prace, adres ,niektórzy mnie osobiście, i jest mi przykro że tolerujecie
ataki na mnie jakiegoś ananimowego malarzyny, który sam siebie wstydzić się
powinien nie tylko jako artysta lecz jak twierdzi , człowiek wykształcony.

Do sypatycznych Morinki i Zygi. Dziekuje za miłe wspomnienia z mojego pleneru, mnie też było miło Was poznać i gościć , na ile czas mi pozwolił
Nie zgadzam sie że na plenerze była " dyscyplina" czy jakieś formy nacisku.
Wyjazdy na basen odbywały się 6.45 i były bezpłatne ale nie obowiązkowe.
Można było wstawać bezpośrednio przed wyjazdem lub spać do śniadania czyli
godzinę dłużej. Z basenem praktykuje od 6 lat i średnio wyjeżdża 12 osób
codziennie
Mysle też że dosyć czytelny regulamin jaki był , bardzo ułatwia ,przebieg pleneru
Było nas z dochodzącymi , niepełnosprawnymi 30 osób i opanować to wszystko
by utrzymać poziom pleneru i mieć na końcu prace wymaga ogromnej organizacji.
Jednocześnie staram się zawsze o bogaty program około plenerowy, były wycieczki,zespoły, muzycy, codziennie wieczorki taneczne itp. Towarzystwo było
znamienite, średnia dojazdu to około 700 km ,\prof. Zebrowski Szczecin,
słynny ikonista Tadeusz Zieliński Swinoujście, Orzysz , Białystok , Berlin , Wiedeń\
Wielu z towarzystwa było tu już 6 raz , 3 na wszystkich moich 12 plenerach
na połdniu. Jedna trzecia pleneru po ASP. Zapraszam wszystkich w gości
na 10 , jubileuszowy , na drugi rok. Hej

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-08-2009, 7:00    :-)

...mam problem z głową i to duży....

....polemizował nie będę..... pass...

...niemniej twierdzenie, że nie otrzymał Pan ode mnie prac malarskich na skrzynkę e-mailową jest jawną manipulacją.....

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 12-08-2009, 9:07    

Wowo!!!!!!! muszę przyznać,że jestem nie co zaskoczony twoimi wypowiedziami nie zrozumiałymi dla takiego szaraczka jak ja.Z jednej strony próbujesz sprowokować ostrą polemikę,obrażając Głucha,a z drugiej próbujesz kreować się na myśliciela.Moim zdaniem (to informacja dla forumowiczów)filozofia to nauka o rzeczach oczywistych w sposób skomplikowany,a jeśli tak bardzo chcesz skomplikować rzeczy oczywiste to załóż sobie forum i tam możesz obnażać wszystko co chcesz i obrażać kogo chcesz.
Twoje wypowiedzi rozumie mój syn ale on ma cztery miesiące - będzie lekarzem bo nie puszczę go na filozofię i nie ważne,że będzie brzydko pisał ale przynajmniej go zrozumiem.

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-08-2009, 9:34    :-(

odchodzę....... nie loguję się od jutra .......po pewnym czasie moje konto przestanie istnieć........ pa pa
ps: gdyby SuperAdmin był tak łaskawy to proszę o usunięcie mojego konta w trybie "przyspieszonym" ! z góry dziękuję....

tekilo

Wysłany: 12-08-2009, 9:49    wowo

Już cie raz pytałem wowo kim ty jesteś że poniżasz mistrzów rzeźby na tym forum, jak choćby mazura a teraz głucha. Jakieś dyrdymałki napisałeś o sobie jako o swoim wykształceniu i kto to cie nie uczył. Jakiś ty to wielki. Aż zadziwiające co ty robisz na tym forum między takimi jak my.Wiesz że nikt cie nie sprawdzi . Ty lepiej pokaż co naprawde prezentujesz. Pokaż swoje rzeźby bo jest to forum rzeźbiarzy czynnych a nie malarzy anonimowych chwalipiętów.
Jeszcze jedno. Jako amator rzeźby dużo sie mogłem nauczyć z postów i zdjęć naszych mistrzów a od ciebie co sie kto nauczył? Coś ty komu pomógł!!!!!
Głuchu nie przejmuj sie jakimś pozorantem który ci nawet do pięt nie dorasta w rzeźbieniu.

gluch

Wysłany: 12-08-2009, 9:56    

Wowo, daję Ci słowo honoru , że nie otrzymałem żadnych materiałów od Ciebie
tym bardziej prac. Na pewno jestem ciekawy co robisz , ale i też nie jestem
kompetentny do ich oceniania. Możę troche czuje malarstwo ale to zdecydowane
za mało żeby oceniać absolwenta ASP Kraków , jeżeli takim rzeczywiście jesteś. Bardzo fajnie się spierać, chociażby dla dobra sedna sprawy , dlatego możesz mnie krytykować ile chcesz , moją zabawę w rzezbiarstwo też, byleby to była krytyka prawdziwa a nie jak ostatnio chamski bezpodstawny atak. Od tej pory o tym zapominam. Jezeli aż tak bardzo Ci zależy na moim zdaniu o Twoich pracach to przeslij je imeilem a ja
prywatnie przeslę Ci moje wrażenia. Napewno bedą szczere , ale nie wiem czy trafne.
Hej

Klimowski

Wysłany: 13-08-2009, 10:03    

no i po co Ci to było wowo? przeciyz tylem Ci jo razy juz godoł NIE MIYSEJ PROCHÓW Z GORZOŁOM! przestroga dlo innych - jak bierzesz prochy nie zapijej wódką! - i musiało sie tak stać jak sie stało...

Dariusz Zawadka 
aktywny forumowicz

Imię: Darek
Nazwisko: Zawadka

Wysłany: 13-08-2009, 12:25    

Takie dyskusje na forum są przydatne. W emocjach okazuje sie naprawdę kto jest kim. W wirtualnym świecie bardzo łatwo udawać kogoś kim sie nie jest, ale zawsze prawda wyjdzie na wierzch. Można oczywiście popełnić błąd i źle kogoś ocenić, ale wszystko przecież można naprawić, czego przykłady są też na tym forum.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam
Daleki od oceniania:
Darek Zawadka.

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 13-08-2009, 5:02    

Wowo nie chciałem spowodować Twojego odejścia z forum.
Jest mi bardzo przykro :mrgreen:
Nie uciekaj od prawdy ona zawsze Cię dorwie gdziekolwiek byś był,a tutaj naprawdę jest sympatycznie :-)
Pozdrowienia dla Beniusza dzięki,któremu ożywiło się to forum :mrgreen: .

Odpowiedz do tematu