Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
plener rzeźbiarski w Grodzie Foluszek 2009r
Autor Wiadomość
Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 29-07-2009, 9:21    plener rzeźbiarski w Grodzie Foluszek 2009r

Plener Rzeźbiarski w Grodzie Foluszek 2009rok.

gród Foluszek - 1 część
i część 2

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-07-2009, 7:43    

niesamowite prace i inspirujące miejsce,gratulacje!
współpracuję z bractwem rycerskim-interesujące towarzystwo,prawdziwi pasjonaci-kowale i rzeźbiarze wpasowują się świetnie w ich klimaty.

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 30-07-2009, 7:28    

Witaj Łukasz.Widzę,że nie próżnujesz i tak jak pisałeś mi o plenerach tak też aktywnie w nich uczestniczysz.Troszeczkę Ci zazdroszczę.Prace jakie zaprezentowałeś robią wrażenie.Czy możesz nie co szerzej opisać plener w Grodzie ponieważ oglądając zdjęcia można stwierdzić,że zabawa była przednia.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 30-07-2009, 8:25    

Łukasz..strasznieś ostatnio pracowity :mrgreen: Pooglądałam plenerowe filmiki..zazdroszczę pleneru..no i te okolice.......
Super prace ! i może faktycznie zeznaj troszkę więcej o tym plenerowym klimacie :roll:

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 6:51    

No cóż więc daje wywiad :mrgreen:

Plenery w owym Grodzie Foluszek zaczęły się tak jak nasz sąsiedni post o "załapywaniu się na plener" - właśnie społecznie...
- dostałem mail z propozycją udziału, zobaczyłem stronę Bractwa Rycerskiego z Brodnicy, z tego co napisał mi Kasztelan, od razu wydał mi się on całkiem sympatyczny, do rzeczy, nie owijający w bawełnę i przedstawiający stan realny warunków zakwaterowania itd...
No i tak się zaczęła moja znajomość z tamtymi ludźmi...

Atmosfera jest cooool.... brak snobów, brak jakiś marudów i degeneratów, ludzie otwarci, żyjący pasją, robiący to co lubią i czujący się z tym dobrze... szczerzy, dotrzymujący obietnic itd...

Ja już z przyzwyczajenia zwykle pytam co ma być...? lub co jest potrzebne...?
padły tematy... Żydek, kucharz, żebrak, garncarz , potworki...... no i kiedy już wybrałem sobie pieniek , to tam Maszkaron już był w nim zaklęty...

Plenerowy klimat jest tam cudny... zwykle dobrze ułożeni ludzie, czy po studiach czy niewolnik to jednak traktuje się ich na równi... atmosfera tam zawsze rodzinna, przyjacielska... brak kurewstwa i pijaństwa o jakich się nie raz słyszy na innych plenerach...
Skończyłeś wcześniej...? to idziesz z wędą na rybki... a jeśli kolega nie nadąża a pracuje równo to można mu pomóc.... próżnioki niech same świecą gałami za nie wyrobienie sie w czasie :-P

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 31-07-2009, 8:31    

Opisałeś to z takim entuzjazmem,że nic ująć nic dodać i oczywiście atmosfera robi więcej niż duża kasa.

mieto 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-07-2009, 9:11    

tak, dla dobrej sprawy warto popracować i społecznie.Rzeźba jest unikatowa.Tam można swobodnie wejść i obejrzeć te prace?Bywam w okolicy Brodnicy i chętnie bym zajrzał.
Tak,ci rycerze to maniacy-podobnie jak rzeźbiarze:)

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Wysłany: 01-08-2009, 8:21    

- to prawda, tam każdy żyje swoimi pasjami :)
Wstęp jest otwarty o każdej porze roku, po sezonie nawet kiedy nikogo tam nie ma można sobie swobodnie wejść i obejrzeć to i owo.

Od strony Brodnicy jedzie się na Zbiczno, za Ichniejszym CPN-em jest skręt w lewo taką żużlówka, jest tam słabo widoczny szyld Gród Foluszek. Jedzie się potem cały czas prosto aż do mostku i objeżdża całe te jeziorko dookoła aż trafia się do tego Grodu.
Wspaniałe miejsce, dookoła las wznoszący się na górce... jeziorko jakieś 50 m od całego tego grodu, cisza, spokój - po prostu raj... :-)

Odpowiedz do tematu