Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Jarmark artystyczny
Autor Wiadomość
Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 11-05-2009, 7:41    Jarmark artystyczny

Z racji pracy zawodowej często uczestniczę w imprezach organizowanych w różnych gminach na "ziemiach zachodnich". Z przykrością widzę przerost gastronomii oraz "chińszczyzny" na przygotowanych stoiskach. Chodzi mi po głowie organizacja imprezy o charaktrze jarmarku z wiodącym tematem prezentacji i sprzedaży prac artystycznych oraz rzemiosła artystycznego. Wchdzi również w grę mini plener rzeźbiarsko - malarski. Imprezy na terenach wiejskich poza dużymi ośrodkami miejskimi. Pomysł mógłby być zrealizowany poprzez środki UE. Mam pewne doświadczenie w pisaniu i realizowaniu wniosków unijnych. Chciałbym jednak dokonać wstępnego rozeznania czy wśród szacownego grona forumowiczów znalazłyby się osoby zainteresowane udziałem w takim jarmarku? Oczywiście wchodzi w grę termin 2010 roku.

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 11-05-2009, 11:25    

Witaj Adam.
Poruszyłes dwa wątki: jarmark i mini-plener.
Jarmark w 2010 r. mnie nie interesuje, nie mam z czy wystąpić.
Natomiast mini-plener, owszem tak. I to nawet chętnie w tym roku. W czerwcu, lipcu, sierpniu?
Nie byłem nigdy na plenerze rzeźbiarskim, nie mam pojęcia o organizacji takiej imprezy.
Co do środków unijnych. Wierzę głeboko że koszty pobytu na plenerze, każdy uczestnik będzie musiał pokryć sam.
Pozdrawiam.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 11-05-2009, 11:57    

Mnie taki mini plenerek też by zainteresował :-D Nawet, gdyby trzeba było pokryć koszty własnym sumptem. No, chyba że jakaś "uniowość" by pomogła, to byłoby super. Podobnie jak Zyga, w żadnym plenerze nie uczestniczyłam..ale gdyby była taka możliwość, byłabym chętna.
A jeżeli chodzi o ten Jarmark..w zasadzie też mogłabym spróbować..mam tylko nadzieję, że do 2010 roku uda mi się jeszcze co nieco z drewna wyczarować :mrgreen:

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 12-05-2009, 6:30    

Obawiam się , że obecnie Plenery rzeźbiarskie to obecnie komercja.
Organizatorzy ściągając rzeźbiarzy na Plener chcą mieć piękne figury , a najlepiej bardzo duże. Adam jeśli masz już doświadczenie w tych programach Unijnych to z pewnością można by było wyrwać na to pieniądze, ale tam jest naprawdę duża odpowiedzialność, bo wszystko trzeba rozliczyć , co do grosika.

Myślę , że można by było to powiązać z Warsztatami Rzeźbiarskimi, to już jest łatwiejsza praca - jakiś koszt pokrywałby uczestnik, no i pieniądze z Unii by było łatwiej ściągnąć.

Tylko jak mówię trzeba wielkiego zaangażowania osoby , która by się tego podjęła. Teraz są specjaliści , którzy za jakiś procent projektu napisali by nawet taki program. Ja osobiście robiłem dwa lata temu taki swój miejski Plenerek i mam dosyć. Sam na głowie miałem wszystko i sam ściągałem pieniądze od sponsorów - nachodziłem się przez trzy miesiące i u ciułałem 4,5 tyś zł. Wolałbym zrobić jedną rzeźbę i straciłbym mniej czasu i sam bym miał wszystko za sponsorowane.

W każdym bądź razie wszystko jest do zorganizowania , ale trzeba mieć na to czas, kto go niema to niema co się angażować . Proponuję Adamie realizuj swój cel, a z pewnością uczestników znajdziesz , jak nie z Polski to se swoich stron.

My się też dogadujemy na Rzeźbiarskiej Braci, ale fakt jest taki , że niema co się dogadywać jeśli ktoś się czuje na siłach to musi po prostu to organizować - zawsze ktoś przyjedzie.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

gluch
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 12-05-2009, 12:24    

Adamie, opracuj regulamin uczestnika jarmarku, Co dajecie , czego wymagacie\np,udział w stoju swojego regionu/ i na bazie tej oferty otrzymasz odpowiedzi. Bobrze to wszystko
przemyśł bo wbrew pozorom temat jest trudny do realizacji . Przy obecnym zbycie
prac uregulowanie spraw z kosztem dojazdu , zakwaterowania , wyżywienia musi być
sprawa zasadniczą Twojego fajnego pomysłu. Hej

Adam 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-05-2009, 8:42    

Dzięki za słowa otuchy. Widzę, że jest sens rozpoczynać działania przygotowawcze. Realizuję i realizowałem już wnioski unijne, tak więc nie obce są mi procedury, no i oczywiście najgorszy element - czyli rozliczenie ze stertą papierów i załączników. Sądzę, że w przypadku kosztów pobytu (zakwaterowanie oraz wyżywienie) będzie istniała szansa na dofinansowanie około 75%, a może nawet 85%. Koszty dojazdu po stronie artysty. Materiał będzie możliwy do całkowitego sfinansowania. Narzędzia niestety trzeba będzie zabrać swoje. Rzeźby w przypadku zakupu drewna w ramach wniosku będą musiały zostać na miejscu (chyba że ktoś przywiezie własny materiał). Aby wniosek mógł przejść muszę mieć artystów z Czech - i tutaj proszę o pomoc w sprawie kontaktów. Gmina partnerska z którą mógłbym realizować wniosek nie posiada na swoim terenie rzeźbiarza.

gluch
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 14-05-2009, 10:23    

Myślę Adamie, że koncentruj sie na pierwotnym pomysle czyli , stoiska artystycze, na róznego rodzaju imprezach okolicznościowych , na zasadach ogólnych. Uczstnik przywozi swoje prace do sprzedawania , ale jednoczesnie demonstruje jak sie je realizuje. Wszystko ma mieć swoje /prócz stoiska\ i powinien mieć juz jakiś dorobek. Organizowanie takich kiermaszów, twórczych jako otoczkę innych imprez tylko wtedy ma sens. Na mini plenery ala warsztaty twórcze szybciej środki pozyskasz
Z Funduszu Incjatyw Społecznych . Czechó czy słowaków mogę ci załatwic
jak bedziesz miał konkretne ramy pomysłu . Hej

Adam 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-05-2009, 3:11    

Dzięki Mietku za gotowość pomocy w pozyskaniu kontaktów z Czechami i Słowakami. Oczywiście głównym tematem wniosku będzie Jarmark artystyczny, plenerki to "ciasteczko" dla artystów. Organizowałem już różne festyny (małe i duże) tak więc jedyny dla mnie problem to napisanie dobrego wniosku aby mieć kasę na realizację pomysłów. Myślałem o funduszach w ramach małych EWT-owskich euroregionalnych projektów, ale może i warto zobaczyć FIS. Poszperam po necie, zaciągnę języki i odezwę się.
Dzisiaj mam wernisaż wystawy z projektu UE pt. "Krajobraz Gór Izerskich" 6 artystów.
Pozdrowienia

Odpowiedz do tematu