Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Moje nowe hobby
Autor Wiadomość
gracja40
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 22-02-2008, 1:03    Moje nowe hobby

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Cieszę się, że wreszcie trafiłam na interesujące mnie forum. Krótko o sobie :
lata lecąąą a mnie wciąż czegoś brak. Mam jakie takie zdolności manualne ale czy to wystarczy do tego aby zacząć rzeźbić? Od dawna coś mnie ciągnęło w stronę "drewna"
Znalazłam na działce drewno lipowe ,teraz myślę o zakupie odpowiedniego sprzętu do obróbki . Fajnie ,że na forum znalazłam wykaz niezbędnika rzeźbiarza będę się na nim wzorować a tak poza tym to jak myślicie, czy taki laik jak ja poradzi sobie?
Jaką formę wybrać na początek aby było to na tyle proste w wykonaniu. Pomóżcie proszę.

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-02-2008, 1:29    

Witam koleżankę :)
Zacznijmy od sprawy najwazniejszej, czyli nastawienia. Jak widać, Twoje jest bardzo pozytywne, czyli sukces prawie gwarantowany, tylko musisz sobie jeszcze uzmysłowic jedna rzecz. Nie jesteś laikiem, jesteś już poczatkującym rzeźbiarzem :) Odnośnie narzędzi, to na początek proponuje jakieś tanie dłutka chińskie, jakieś tanie nozyki. No chyba, że chcesz od razu rzucić sie na głęboką wodę, wtedy będa potrzebne nieco większe i nieco droższe narzędzia.
Niestety trudno doradzic coś konkretniej na temat formy, ponieważ nie wiemy, w jakim stanie jest to drewno, które posiadasz. Jeśli masz możliwość, to możesz poprosić jakiegoś stolarza o pocięcie tego drewna i posklejanie na płaskorzeźbę, jeśli nie, to możesz wykonać rzeźbę przestrzenną. Możliwości jest wiele, bo i z drewna można zrobić prawie wszystko.
Zamieszczaj fotki, co i jak Ci idzie, pisz do nas, jesli będa problemy lub pytania, i najważniejsze: rób to dla przyjemności :)

gracja40

Wysłany: 22-02-2008, 2:04    

Dzięki Darku za dobre słowo juz prawie poczułam się rzeżbiarką. A wracając do mojej lipy
myśle oczywiście o tym drewnie, które posiadłam :-D to jest w kształcie długiego pnia
więc zacznę pewnie od formy przestrzennej , pociąć na mniejsze kawałki dam radę.
Oczywiście jeśli uda mi się wyczarować z tych kawałków jakąś formę to będę się chwalić.
[/fade]

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-02-2008, 2:54    

Zatem czekamy na efekty twojej pracy. Proponuję poczytać odpowiednie działy na naszym forum, napewno znajdziesz duzo ciekawych wskazówek. Ja od siebie dodam jeszcze jedną radę dla początkujacych rzeźbiarzy, aby nie zapominać na początku narysować lub ulepić z plsteliny swojego modelu. To bardzo pomaga wyrobić wyobraźnię przestrzenną i nie zgubic sie w proporcjach, bo czasem moga nam uciec. No i jak czasem odłożymy coś na potem, to czasem zapomnimy, co tam miało być w pewnych miejscach :) Jeden rzut okiem na rysunek lub model i pamięć wraca :) Aha, i jeszcze jedno: rzeźby nie lubią pośpiechu :)
pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 22-02-2008, 11:28    

Witam Cię pięknie Gracjo na forum :-D Ja też jestem amatorem, parę lat temu za dłutko złapałam..i w drewnie się "zakochałam " :mrgreen: . Jeżeli ciągnie Ciebie do drewna, spróbuj koniecznie. I tak jak podpowiada Darek, niekoniecznie od razu najdroższymi dłutami. Na pewno pomoże rysunek lub jakikolwiek model..ja chciałam od razu wykonać piękną pracę :-D , efektem najwięcej było spartaczonego drewna :cry: . Jeżeli myśli się o rzeźbie przestrzennej, model jest raczej potrzebny. Ale to tylko moje amatorskie zdanie :-D
Działaj Gracjo..z ciekawością czekam na pierwszą pracę :-D

sstmaster 
oglądacz

Wysłany: 25-02-2008, 11:46    

hej opisze ci jak ja zaczynałem miałem 15 lat byłem szalonym nastolatkiem , dostałem sie na praktyki do pracowni art jako uczen, wszystko było nowe i ciekawe,NO i ci kolesie ktozy tam pracowali profesjonalisci ,niesamowite co oni robili z forma drewnem, ja nigdytak nie bede , a dzis dzieki tym ludziom i ich radom i sobie samemu moge powiedziec ze jestem profesjonalista. Jesli chodzi o moja prace, to nowy jest kazdy dzien i kazde mazenie, ale jedno wiem i bede powtazac kazdemu zacznajacemu przygode z rzezba (niewazne w jakim materiale ) cytujac moich nauczycieli "rysuj Marek szkicuj " to jest rowniez bardzo wazne!!

Zazug

Wysłany: 24-03-2009, 12:26    Witam serdecznie i pytanie na wstepie mam

Dopiero planuję swoją przygodę z drewnem, stąd też moje pytanie. Czy na początek dobrze jest próbować rzeźbić w korze akacji? Jak Wy, drodzy Forumowicze, ustosunkowujecie się do kory akacji i ewentualnych płaskorzeźb?

Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

blackberry

Wysłany: 25-03-2009, 1:48    

ja jako dzieciak dłubałem w korze topoli czarnej popularnie nazywanej sokorą,stare drzewa mają w miarę duże i grube płaty kory,w miarę o jednolitej strukturze.Dobrym początkiem może też być rzezbienie w kawałku płyty MDF próbowałem. Załatwić odpad u stolarza nie powinno sprawiać kłopotu, poza tym jak się coś nie uda to nie jest tak przykro jak w przypadku drewna litego :-) .

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 25-03-2009, 3:15    

Hej Zazugu :-D Przede wszystkim witaj na naszym forumowie ! W temacie zaś kory..dłubałam kiedyś w korze, ale czy była to kora akacji, nie wiem :mrgreen: Na pewno z racji miękkości kora nadaje się na początki rzeźbienia. Niemniej z racji tej miękkości trzeba uważać, żeby za bardzo dłutkiem się do niej nie przykładać :mrgreen: Myślę, że i płaskorzeźba wyjdzie, jak masz oczywiście jakiś większy kawałek tego "drewna" :-D

Odpowiedz do tematu