Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam wszystkich.
Autor Wiadomość
piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-05-2008, 8:04    Witam wszystkich.

Witam w mojej pracowni wszystkich rzeźbiarzy i rzeźbiarki.Mam na imię Piotr ,już w szkole podstawowej wykryto moje zdolności do rysunku,chodziłem nawet na prywatne lekcje ,tej sztuki.Niestety moje życie potoczyło się inaczej,dopiero 2 lata temu za namową o wiele starszego kolegi który trochę rzeźbi, i ja spróbowałem rzeźbić i robię to nadal .Sprawia mi to radość.Zapraszam do pisania ,w miarę jak się nauczę wgrywać zdjęcia to przedstawię moje prace.
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 09-05-2008, 8:03 , w całości zmieniany 3 razy  

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 08-05-2008, 10:21    

Witam Cię Piotrze . Zajrzałam do Twojej pracowni i jestem pełna podziwu dla Twojej pracy. Pokaż proszę więcej prac i narzędzia jakimi pracujesz. Nie żałuj po latach, że nie poszedłeś jakąś drogą, tak widocznie miało być. Masz talent i to jest ważne. Jest wielu ludzi, którzy mają wykształcenie i nie tworzą, i są tacy jak my. Mnie życie też poplątało ścieżki i dopiero w wieku dojrzałym nieco wyprostowało. Dopiero teraz mogę rozwijać swoje pasje, a jest ich sporo. Realizuj swoje pasje, a będziesz człowiekiem spełnionym i szczęśliwym. Życzę Ci tego z całego serca.

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-05-2008, 12:10    

Zamieszczę jeszcze kilka moich prac. Tutaj coś nietypowego fotel.

Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 09-05-2008, 8:04 , w całości zmieniany 5 razy  

nader1973 
forumowicz

Wysłany: 08-05-2008, 7:28    Witam serdecznie.

Witam wsród rzezbiarzy.Gratuluje talentu.Prace są bardzo ładne.Ja to dopiero sie ucze od wszech zera.Zapraszam jak najczęsciej na forum i rzycze powodzenia w pracy twórczej. :lol:

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 09-05-2008, 8:07    

Ciekawe i ładne szczególnie fotel :mrgreen:

Poprawiłem linki do zdjęć,edytuj post i zobacz jak mają wyglądać i już umiesz wgrywać zdjęcia,od czasu do czasu zajrzę i jak będzie coś źle poprawię. :lol:

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 09-05-2008, 11:35    

Piotrze, bardzo dobrze że znalazł się kolega który na łono sztuki Ciebie przywrócił :-D bo jak widać ,zaowocowało to naprawdę ładnymi pracami. Jeżeli rzeźbienie przynosi radość i zadowolenie..to już naprawdę wiele. Mam nadzieję, że teraz już z nami tu zostaniesz i nieraz pokażesz nam swoje , na pewno coraz lepsze prace. Powodzenia :-D

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-05-2008, 12:16    

Ta płaskorzeźba wykonana jest w brzozie materiał był wilgotny i teraz wszystko pracuje.
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 18-05-2008, 7:21 , w całości zmieniany 5 razy  

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-05-2008, 9:28    

Panie Piotrze, podobają mi się pana prace. Ta płaskorzeźba również. :-)

Nie wiem czy mi się wydaje, czy tak jest, że ramki pan przykleił do płaskorzeźby, albo dokładnie je dopasował. O ile tak rzeczywiście jest, to zrobił pan nieświadomie błąd. Być może to skutkuję naprężeniami drewna i dlatego te pęknięcia.

Każde drewno pracuje, czyli w zależności od wilgotności powietrza i temperatury powiększa swoje wymiary, lub się kurczy. Inaczej pracuje drewno w płaskorzeźbie a inaczej w ramach. Dlatego ramy zawsze powinny być kilka milimetrów (z każdej strony) większe. I nie wolno ich przyklejać klejem do płaskorzeźby. Nie wiem jak tam jest w przypadku zaprezentowanej pańskiej pracy, ale piszę tą uwagę tak na wszelki wypadek, może dla pana wiedzy, albo kogoś innego. 8-)

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-05-2008, 9:08    

Zamieszczę jeszcze może to:
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 18-05-2008, 7:16 , w całości zmieniany 1 raz  

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-05-2008, 10:23    

Witaj Piotrze!
Musze przyznać, że Twoje prace robią wrażenie!
Widać w nich dużo Twojego serca!

Podziwiam i czekam na kolejne Twoje prace :-)

Pozdrawiam!

kwasniakos 

Wysłany: 18-05-2008, 7:59    

Wszystko mi się podoba,a najbardziej zegar chyba kiedyś zrobię podobny może się uda :mrgreen:

Zrobiłem by zdjęcia pokazywały się na forum.Gdy chcesz by tak było musisz ten link który wpisujesz do postu ująć w znaczniki albo przy pomocy przycisku "img" w oknie pisania postu ,albo ręcznie wstawiając przed linkiem [img] tutaj adres obrazka,czyli link[/img] i zdjęcie wyświetli się na forum.gdy chcesz by było pośrodku postu ma być tak ;[center] [img] tutaj adres obrazka,czyli link[/img][center]
Gdy wchodzę do Twej pracowni to poprawiam ale mogłbyś i sam to zrobić gdybyś zechciał zastosować się do moich porad
. :mrgreen:

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-05-2008, 12:49    

Dziękuje za rade , postaram się wgrywać aby było OK.

kwasniakos 

Wysłany: 18-05-2008, 8:47    

Oczywiście gdy nadal będziesz miał problemy to pomogę poprawiając na forum, lub może w inny sposób doradzę jak to zrobić :lol:

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-07-2008, 9:04    

http://img398.imageshack..../img0373jr4.jpg
To moja ostatnia praca.Wykonana w topoli,
140x60x7cm.

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 10-07-2008, 9:31    

Ładna jest ta płaskorzeźba i ciekawa kompozycja powodzenia w dalszej twórczości.

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-07-2008, 4:31    

Pracuję teraz nad płaskorzeźbą młyna,w topoli
wymiary 128 x78x5 cm jest jeszcze trochę pracy ale nigdzie mi się nie spieszy.

temat zaczerpnięty z okładki puzzli na którymś zdjęciu jest widoczny.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-07-2008, 6:25    

Ależ to misterna praca. Musisz być bardzo cierpliwym człowiekiem. Czekam na końcowy efekt.Czy nie obawiasz się Piotrze, że ten sęk na dole pracy, może wypaść? Ja nie potrafię flekować, więc pracując w sękatej desce , bałam się by mi któryś nie wyskoczył. Pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-07-2008, 9:01    

Aż się człowiek uśmiecha na widok tej misternie koronkowej pracy :-D Ja, po jej zakończeniu, na pewno popadnę w zachwycenie :mrgreen: Piotrku, to naprawdę bardzo ładna praca. Czy to zdjęcie oddaje naturalny kolor drewna? W topoli nie dłubałam, stąd pytam. Szczerze przyznaję, że ta kolorystyka ogromnego uroku pracy dodaje. I szczerze podziwiam za wielką w tej pracy cierpliwość..bo na pewno jest tutaj niezbędna. Całościowo..super !

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-08-2008, 9:09    

Zakończona praca.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-08-2008, 5:22    

Bardzo ciekawy efekt końcowy. Szkoda, że na tym zdjęciu nie widać głębi, którą widać jeszcze w trakcie pracy. Zakładam więc , że Toja praca Piotrze jest piękniejsza w rzeczywistości. Nie pracowałam jeszcze w topoli i ciekawa jestem czy jest duża różnica między topolą a lipą.
Gratuluję talentu i cierpliwości. Pozdrawiam. Małgorzata

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-08-2008, 9:01    

zamieszczam zdjęcie na którym jest widoczna głębia tej płaskorzeźby;

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-08-2008, 1:30    

O to właśnie chodziło . Teraz dopiero widać jak piękna jest ta praca !

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-08-2008, 2:02    

Małgosiu trochę było pracy przy tej płaskorzeźbie są to dechy topolowe,na pewno lżej jest pracować w lipie,tym gorzej narazie jest mi rzeźbić że nie posiadam żadnego dłuta markowego.Myślę że z czasem sprzedam którąś z moich prac i kupię potrzebne dobre dłuta.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-08-2008, 10:40    

Piotrze, tym bardziej należą się ogromne słowa uznania, bo nie w łatwej desce lipowej, a trudniejszej topolowej takie piękne "cacko" wyczarowałeś. Bardzo ładna praca. Może kiedyś i mnie to się uda..w sensie takiej drobiazgowości i koronkowości.
Pozostało mi tylko życzyć Ci dobrego dłuta..i jeszcze piękniejszych prac. A w to, że takimi właśnie nieraz jeszcze uraczysz nasze oczy, wierzę niezłomnie i głęboko :mrgreen:

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 18-08-2008, 7:56    

Witaj Piotrze!
życzliwie:
Kompozycja w porządku ale muszę się przyczepić do dość istotnych błędów:
w rzeźbie jak i malarstwie jest tak że jeżeli coś się chwieje to wszystko się wali.
Moim zdaniem: perespektywa jest zbyt uproszczona przez co płaskorzeźba kompletnie nie oddaje głębi np. róg młyna jest prawie na płasko ze ścianami,
arkady pod młynem walą się w jego stronę a koło stoi nieugięte, nurt rzeki zdaje się być w odwrotnym kierunku, szprosy poziome okien nie idą równolegle z dechami na ścianie,
pnie drzew w tle są zarysowane wgłąb a nie wyciągnięte na zewnątrz..
Mam nadzieję że Cię nie uraziłem bo nie to moim zamiarem lecz może przy następnej
płaskorzeźbie
przypomnisz sobie życzliwą krytykę.
Pozdrawiam

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-08-2008, 7:44    

Witaj,wcale mnie nie uraziłeś dzięki za opinie ,myślę że to jest celem tego forum.Wykonując rzeźby czy płaskorzeźby oddające realistyczny obraz przedmiotu jest trudno go przenieść w materiał,tym bardziej że jestem samoukiem tak jak większość na tym forum.Pozdrawiam.

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 19-08-2008, 4:09    

Piotrze to nie jest moja opinia o pracy a o technice..
Praca jako całość robi dobre wrażenie.

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-08-2008, 8:40    

Na mnie też ta praca, jak i inne pana prace, panie Piotrze robią pozytywne wrażenie. Przede wszystkim jestem pełen uznania za podejmowanie trudu wykonywania płaskorzeźb przedstawiających pejzaże. To nie lada wyzwanie dla każdego rzeźbiarza. No i ogrom szczególików, wymagających czasu i cierpliwości. :->

Na osobne uznanie zasługuje jeszcze jedna rzecz u pana: Oprawianie płaskorzeźb w ramy. Nie każdy rzeźbiarz zadaje sobie ten trud. U pana chyba wszystkie płaskorzeźby mają ramy. :-)

Odnośnie uwag to podzielam sugestie Rafała. On pisząc je, jak widzę, kieruje się wyłącznie chęcią pomocy panu czy komuś innemu. Ja jeszcze może od siebie dodam, że w pejzażach, robionych na papierze, płótnie, czy w drewnie, w większości przypadków obowiązuje "zasada" trzech planów: pierwszy plan, drugi i trzeci którym jest przeważnie jakieś tło. Trzeci plan nie może przedstawiać szczegółów, a jedynie jakieś kontury, może trochę rozmyte, ledwo widoczne. W przypadku płaskorzeźby trzeci plan powinien być robiony bez większych wgłębień i wypukłości, bardzo cienko. Natomiast pierwszy plan musi być jak najbardziej dopracowany. Ważne jest też by zachować perspektywę. Nie może jakikolwiek element z drugiego, czy trzeciego planu, być bardziej wypukły niż elementy na pierwszym planie... :-|

Pewnie znów za dużo się rozpisałem. Powodzenia panie Piotrze. 8-)

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-08-2008, 9:20    

Panie Benedykcie dziękuję za wytłumaczenie mi tych planów na płaskorzeźbie ,wiedziałem że są,tylko nie mogłem się połapać,co do tych szczegółów związanych z każdym planem.Wiedziałem że czegoś im brakuje tylko nie mogłem tego wyrazić w pracy.Z odpowiedzią trafił pan w sedno mojego problemu .Dziękuję :-)

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-11-2008, 7:51    

Zamieszczam zdjęcia patrona szkoły do której uczęszczają moje dzieci jest to moja ostatnia praca którą podarowałem dla szkoły:

praca wykonana w akacji.

Romankrzak 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-11-2008, 8:46    do Młyna

Piotrze bardzo mnie się twoja praca widzi. Podziwiam za trud,Kurcze czy u was rosną inne
topole :mrgreen: Ja dłubiac w topoli bardzo dużo naknociłem.Zapominałem ze dłuta muszą być po mistrzowsku naostrzone. No i efekt nie zawsze był taki jak chciałem
pozdrawiam

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-11-2008, 7:34    

Romanie co do młyna ,są to dwie sklejone dechy.Pracując w topoli, moimi narzędziami jakie posiadam już się nie wezmę za taką prace jak ten młyn, po prostu nie mogę uchwycić szczegółów .Teraz gdy będę robił w tym drewnie to tylko ogólne zarysy.Też dużo naknociłem swoich prac ale ciągle się uczę na własnych błędach.Pozdrawiam.

kormoran
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 17-11-2008, 8:50    

Dla mnie ten młyn to bomba, jak bym sam coś takiego stworzył to z zachwytu oprawiłbym się w ramki. Praca lepiej wyglądała niepobejcowana, ładnie było widać cienie no ale to moje prywatne niefachowe zdanie. Tak trzymać i chętnie obejrzę kolejne Pana prace.

Pozdrawiam

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-11-2008, 10:47    

Jeden z moich papieży:

wykonany w akacji.

[ Dodano: Wto 07 Gru, 10 09:21 ]
moja nowa praca:

Odpowiedz do tematu