Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Stronka internetowa
Autor Wiadomość
Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-11-2007, 8:09    Stronka internetowa

Witam serdecznie.
od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pomysł aby zrobić sobie stronkę internetową.
niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. może ktoś z grupowiczów ma jakieś sugestie??

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-11-2007, 4:56    Strona internetowa

Niech pan wejdzie na Toplistę, upatrzy sobie najlepsze pana zdaniem strony internetowe rzeźbiarzy, nawiąże kontakt z tymi rzeźbiarzami i oni konkretnie panu doradzą - kto im robił, w jaki sposób i ile to kosztowało. 8-)

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 25-11-2007, 10:17    Zbuduj stronę

Witaj"Sadzio" :-D
Ktoś kto zna język skryptowy html.jest w stanie zbudować stronę bez większych tudności.
Lecz gdy się jest w tym temacie laikiem,należy dużo poczytać w internecie na forach mówiących o budowie stron,jest tam jak nie wszystko, to bardzo dużo.
Stronę można zbudować bez znajomości "html" na podstawie gotowych darmowych skryptów do zarządzania treścią,przy pomocy których można stworzyć,mołą stronkę ,forum ,galerie zdjęć,blog i rozbudowany portal,wszystko w miarę poznawania obsługi danego skryptu.
Poważnie brzmi ale przy bliższym poznaniu zaczyna być proste.
Osobiście proponuję użyć skryptu "Joomla" czy "Mambo"Tutaj można o tym poczytać http://www.jokris.info/
lub tutaj http://joomla.pl/ i szukać stron na ten temat(można użyć innych skryptów PHp-Fushion czy Wordpress,wszystko w sieci się znajdzie potrzebna tylko cierpliwość).Należy również wybierać skrypt w którym ponel administracyjny jest po polsku(nie znam angielskiego,albo w małym stopniu).
No i oczywiście,nalęży kupić serwer lub wybrać darmowy ja wybrałem "YOYO" www.yoyo.pl każdy darmowy to nie to co płatny(mogą być problemy z działaniem)ale moja strona chodzi na nim prawie rok bez większych problemówi forum też na nim stoi.Dlatego na początek i do nauki polecam(łatwo się tworzy strony i zarządza nimi).Na "YOYO" można od razu wybrać skrypt czy to forum, galerii zdjęć czy portalu-sam się zainstaluje my go tylko konfigurujemy,upiększamy i mamy stronę.Jak na innych serwerach darmowych nie sprawdzałem, ale chyba podobnie.By działać na serwerze należy poczytać na temat obsługi baz mysql,protokołu FTP-przesyłanie plików na serwer,zmiany praw dostępu do plików i katalogów tzw.CHMOD no i ogólnie na temat budowy stron,jeszcze raz podkreślam wszystko jest w sieci,trzeba użyć "google" i poświęcić niemało czasu.
Przykłady stron:
Podam dwa najbliższe mi przykłady stron:
Moja strona zbudowana na skrypcie "Joomla"(może nie najładniejsza ,ale nie o ocenę chodzi)
http://www.rzezbiarz.idl.pl
Strona Bogusława zbudowana na "Mambo"
http://rzezbiarstwo.to.pl/
Oraz galeria zdjęć:
Na skrypcie "IMgallery"-dostępny na "YOYO" do automatycznej instalacji.
http://www.galeriarzezb.yoyo.pl/

Malutką stronę można też zbudowąć na"Republice"przy pomocy istniejącego tam oprogramowania.
Przykad:
Moja pierwsza strona:
www.kwasniakos.republika.pl
Należy założyć konto i przystąpić do budowy,na początek moim zdaniem "super".

To tak w skrócie,reszta w sieci,dodatkowe pytania można kierować do mnie przez PW-prywatną wiadomość,(bo forum zmieni tematykę z forum o rzeźbie, na forum o budowie stron,hehehe) :mrgreen:
Ale gdy napiszesz tutaj też będzie dobrze.Buduj stronę na ile mojej wiedzy starczy pomogę, myślę że nietylko ja bo jest tutaj, przynajmniej trzy osoby króre same budowały swoje strony.
Pozdrawiam
S.K

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 04-12-2007, 8:31    

Nie wiem czy zauważyliście, że nasz kolega bolek ma wspaniałą stronkę, nie wiem czy sam ją robił czy zlecił ją komuś. Stronka jest ciekawa taka związana z drewnem i ważna rzecz, jest przetłumaczona na dwa języki. Chyba tylko trzeba poprawić galerię bo przeglądarka Firefox nie otwiera na dole pasków do przesuwania zdjęć, internetexsplorer otwiera , ale zawsze trzeba sprawdzać na różnych przeglądarkach, aby wszędzie wszystko dobrze chodziło.

Polecam tą stronkę: BOLEK

Muszę sie pochwalić ze to ja napisałem do Bolka , aby dołączył do nas do tego Forum.

Chyba musiałbym wysłać taką jednorazową korespondencję ze starego Forum zachęcająca , aby ponownie się do nas przyłączyli.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 07-12-2007, 9:50    

No ja pomykałem HTML-em,
uczyłem się go dość długo, bo jako czworo oczny stwór od czytania czego kol wiek w sieci dostaje oczopląsów - tak więc trwało to długo bo jakieś 2-3 miesiące nauki metodą prób i błędów,
a w sieci tylko wyszukiwałem tego do czego nie mogłem dojść metodą prób i błędów.
Wszystko co tworzyłem to robiłem programem o nazwie "Zajączek" , moja strona jest prostacka z założenia - bo i taka miała być. ale pochwalić mogę się jedną stronką którą zrobiłem kiedyś jednej Malarce

stronka malarska

dziś stronki można robić na wiele sposobów,
ja najpierw szukałem programu który był by do tego OK, ze wszystkich testowanych przez siebie, jakoś zajączek mi przypadł do gustu i tak już na nim wszystko robiłem, a najpierw próbowałem frontpaigem, pajączkiem, nawet jakieś inne futerkowe nazwy były - dziś już nawet nie pamiętam ich..... wybrałem ze wszystkiego darmowego Zajączka bo mi jakoś z pasował i tyle.

kwasniakos 

Wysłany: 18-12-2007, 11:11    Rzeźbiarz-reaktywacja

Mój serwis powstał jak Fenix z popiołow,może nie tak mocny ale zaczyna żyć.
Po upadku strony na skutek braku umiejętności uaktualnienia skryptu Joomla do wyższej wersji i problemami z wgraniem bazy.Postanowiłem postawić stronkę od nowa ,zmieniłem szatę graficzną i obrazek nagłówka,nie wszystko jest jeszcze tak jak bym chciał ale powoli poustawiam.Może na czasie zrobię dział o rzeźbiarstwie i w jakiejś formie przedstawię najistotniejsze tematy z forum ,np. pod tytułem "Wieści z Forum Rzeźbiarzy" zobaczymy.Tymczasem strona jest.Zapraszam więc do"Serwisu Rzeźbiarz"

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-02-2008, 2:16    stronka

coś zaczyna wychodzić www.radeksadlej.republika.pl

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 28-02-2008, 3:10    

;-) - no i całkiem nieźle to wychodzi

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-02-2008, 3:24    

tylko dopiero teraz zdaję sobie sprawę, ze warto było fotografować swoje prace. Z kilkunastoletniego dorobku mam zaledwie kilka zdjęć. ehhh
Ale jakoś to może nadrobię :D

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 29-02-2008, 6:20    

I jak tam Sadzio masz już tą stronkę internetowa czy nie. Tyle tego w tym necie jest, że głowa boli, ale przypominam sobie jak sam byłem zielony w tym temacie. Można nawet założyć sobie bloga i tak go skonstruować, że będzie chodziła jak stronka. Kiedyś wgrałem sobie dla zabawy coś takiego, oczywiście niczego tam nie uaktualniam tylko jest to jakiś wzór, że i tak można. Taka tam stronka- ale zawsze coś . Jak by się dobrze poustawiało to by dość względnie to wyglądało, oczywiście wszystko gratis i nawet tam reklam nie widzę, nawet artykułu można komentować. Wystarczy mieć konto na google i nie widzę ,żadnych problemów. Trochę trzeba tylko pogłówkować w panelu administracyjnym i stronka cacuś. Ale trochę trzeba sie przyłożyć samo sie nie zrobi. Ja też bym chciał aby mi sie rzeźby same robiły ale coś nie chcą, życzę powodzenia jest to zawsze jakaś propozycja. :lol:

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 29-02-2008, 6:27    

Pardom :-o nie zauważyłem, że jednak coś tam zrobiłeś i to w html, to z tym blogiem poszło by ci o wiele łatwiej, ale jest propozycja być może dla innych , którzy by chcieli sobie coś założyć.

Widzę, że jesteś artystą pełną gębą, tam u Ciebie to jest już pełny profesjonalizm. Doświadczenie rzeźbiarskie masz znakomite i dłutka profesjonalne, ale coś mało nam tu podpowiadasz i nie włączasz się w tą naszą dyskusję. Napisz coś nad czym teraz pracujesz. :lol:

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-03-2008, 11:44    

Dzięki serdeczne za uznanie.
Z tym profesionalizmem to bym nie przesadzał...:D
Miałem świetnego nauczyciela i tyle.
Obecnie mam przestuj z uwagi na brak pracowni a w pokoju nie mogę sobie pozwolić na dłutowanie. Ale już niebawem może da się wyjść na balkon i tam coś pomajstrować. Dopytywałem jakimś poście o rzeźbiarzy z Wrocławia ale niestety, cisza. A dłuta aż wyją już z nudów.
Pozdrawiam

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 06-03-2008, 4:00    

Współczuje wszystkim , którzy nie za bardzo gdzie mają rzeźbić. Ja jak mieszkałem w bloku to miałem może w piwnicy taki kąt 2 na 2 metry, ale zawsze coś?. Teraz mam tą drewutnię 4 na 7metrów ale wydaje mi się znowu za mała. Po prostu za duże zlecenia chyba biorę. Kiedyś też rzeźbiłem w kuchni i wiem jak to jest. Współczuje również twoim dłutom, na pewno już tęsknią aby, choć trochę musnąć to drewienko.

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-03-2008, 9:44    

Widzę światełko w tunelu.
Może uda mi sie odnająć piwniczkę, wprawdzie tylko 1 na 1ale lepszy rydz niż nic.
Dzisiaj dogadam szczegóły z właścicielem i jak dobrze pojdzie to wieczorem poczuję zapach lipy.. :-D

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 08-03-2008, 1:08    

Fajnie :lol:

Trzeba jeszcze trochę tam w tej piwniczce się jakoś zaaklimatyzować :-) , to jest ważna rzecz.

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-03-2008, 5:23    

właśnie nad tym prcuję. Przyznam jednak ze do szczescia wystarczy mi zapach lipy i dobra muzyka.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 11-03-2008, 6:13    

I jak tam z tym rzeźbieniem w swoim własnym koncie, jest wszystko O.K.

Nie wiadomo jak tam z ogrzewaniem, w zimnym to źle się pracuje.

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-03-2008, 6:41    

Jest OK. Już mi pachnie lipą. Pierwsza rzeźba od x czasu zaczęta. Dorobione dwa nowe dłuta. Reszta wyostrzona i wypolerowana. Zaraz właśnie zmykam na dół do dziubania. Bo ja niestety jak ćma, aktywność nocna :-D .

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 12-03-2008, 9:31    

To żonka chyba nie za bardzo z tego dłubania się cieszy :-/ mojej to by odpowiadało :lol:

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-03-2008, 9:52    

jak narazie palce mam wolne od obraczek :-D

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 19-03-2008, 11:26    

Kolego Sadziu :-D nie zaposiadasz pracowni na tym forum, więc tutaj zostawiam moje "pochwalne"słowy :mrgreen: Ale może najpierw się przywitam, bo w sklerotyczności zapomniałam, czy już wcześniej Ciebie na forumie nie witałam :roll: . Zaglądnęłam na Twoją stronkę netową..prace mnie się bardzo spodobały, ale najbardziej zachwyciłam się "żydkami"
Świetne prace, w odpowiednim klimacie. Zostawiam tu gratulacje :-D

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-03-2008, 8:43    

Dziękuję

{admin}
Proszę powstrzymać się od jedno lub kilkuwyrazowych postów ,od pisania w kilku słowach są tzw."Podziemia-shoutbox" .Nie będę bawił się w łączenie postów tylko poprostu je usunę.
{admin}[/b]
Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 04-04-2008, 7:12 , w całości zmieniany 2 razy  

kwasniakos 

Wysłany: 14-06-2008, 4:57    

Przeglądając forum zauważyłem że "sadzio" coś przestał tutaj zaglądać ,Sadziu co się z tobą dzieje jak tam realizacja planów.

Pytanie
Od pewnego czasu zauważam że forum źle pokazuje czas pisanie postów i nie bardzo wiem jak to naprawić.Kiedyś napewno to ujarzmię jak będę miał czas na grzebanie w necie to znajdę rozwiązanie.Może jednak ktoś z was wie jak to naprawić??? :mrgreen:

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-07-2008, 11:58    

Tak się składa, że ostatnio krucho u mnie z czasem. Nie mam kiedy nawet zaktualizować stronki. Praca zawodowa, przeprowadzka itp.
PS
Niezmiernie jest mi miło, że ktoś dba o naszą grupę i zauważył moją nieobecność.
Pozdrawiam

kwasniakos 

Wysłany: 13-07-2008, 1:19    

Stronka fajna,rzexby również,też mam starą stronę na republice.
Tak myślę dlaczego nie zakładasz pracowni na forum i nie pokażesz tutaj swych prac nie napiszesz o nich?Jest też galeria dla forum,tam mógłbyś też zamieścić swe prace.
Ale to już jak chcesz sam.
Pozdrawiam

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 21-07-2008, 4:41    

Wszystko fajnie ale te dłuta na stronie skierowane ostrzami do siebie to profanacja :mrgreen: :lol:

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-08-2008, 10:01    

Rav napisał/a:
Wszystko fajnie ale te dłuta na stronie skierowane ostrzami do siebie to profanacja :mrgreen: :lol:

Dlaczgo odrazu profanacja??
Zostały tak poukładane na potrzeby zdjęcia.

Rav 
aktywny forumowicz

Imię: rafał
Nazwisko: budnik

Wysłany: 02-09-2008, 4:40    

Doskonale rozumiem że na potrzeby zdjęcia..
Dlatego że od razu włączyło mi się myślenie ile teraz trzeba czasu
by je naostrzyć i ile ich ubędzie ;-)

jiuer7845 
aktywny forumowicz

Imię: niuyu185
Nazwisko: SAASASASAS

Wysłany: 06-04-2021, 6:02    

Pandora Charms

Pandora Jewelry

Pandora Jordan Shoes

Pandora Air Jordan 4

Pandora Rings