Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Święta
Autor Wiadomość
arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 19-11-2010, 7:00    pio

Zeniu na fotkach te fleki nie za bardzo są widoczne. A całość - Zeniu pokłon i wielki szacun.
Pozdrawiam

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 19-11-2010, 7:51    

Witaj Mirku ! Jak się oddalę o półtora metra to nie widać nic im bliżej tym bardziej są widoczne przebarwienia i inny odcień Fleków , pozdrawiam............ jeszcze jutro zobaczę co z tym zrobić 8-) :-D :-D

skoya 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy
Nazwisko: Skóra

Wysłany: 19-11-2010, 8:03    

Zeniu pięknie wykorzystałeś usłojenie twarzy wyszły przepiękne policzka fajnie rozchodzą się na nich słoje. Szczerze powiedziawszy bejcowanie tutaj naprawiło bardzo dużo piękny odcień habitu, jest ekstra. poza tym w kościołach przeważnie jest półmrok dużo zależy od oświetlenia tej postaci. Przecież w kościele nikt nie będzie bliżej niż 1,5 metra więc nie ma czym się martwić, te pęknięcia rekompensuje całość wykończenia. Zeniu poza tym myślę że te pęknięcia nawet dodały tej postaci bardziej prostoty, ubóstwa- przecież taką postacią był właśnie ojciec Pio ;-) ;-) Jeszcze raz moje gratulacje. Jurek

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 19-11-2010, 8:21    

Piękna praca x: . Ja jednak mam pytanie do autora . Zenku powiedz mi dlaczego takie proporcje tej figurki ? Głowa oddana w naturalnych wymiarach oddająca rzeczywiste proporcje , dłonie także . Cała jednak figurka to jak się nie mylę cztery wielkości głowy . Jeśli możesz to napisz coś w tym temacie , bo bardzo jestem ciekaw dlaczego tak to zrobiłeś . h:

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-11-2010, 8:40    

Mareczku witaj !jest minimalna dysproporcją dlatego że rzeźba będzie stała dość wysoko nie było by widać kto to :-D ,a wysokość rzeźby nie mogła przekroczyć 110 cm i u podstawy wymiar musiał być 30 cm na 26 cm no i tak to wyszło _bezradny_ :-D :-D

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 19-11-2010, 8:53    

Zenku , ta rzeźba jest bez zarzutu. Żadnych śladów flekowania nie widać i tym bardziej nikt ich nie zauważy w kościele.. Co do tych proporcji... to pewnie obejrzałeś sobie tę pracę od dołu, czyli tak jak będzie ona oglądana. Dla mnie jesteś mistrzem !!!
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata.

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-11-2010, 9:04    

No masz mistrza Zeno teraz rozumiem dlaczego i wszystko staje się oczywiste . Patrząc od dołu na nią to i tak będzie złudzenie że ta figurka jest dłuższa , a jeszcze spotęguje to wielkość głowy i rąk . _brawo _brawo _brawo . Ech prawdziwy ze mnie blondynek hihih

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 19-11-2010, 10:49    

Piękna robota, tylko pogratulować.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 19-11-2010, 11:06    

Witam Zenku-uważam,że tracisz czas na myślenie o flekach. Każdy oglądąjący będzie patrzył na figurę jako całość a nie zwracał uwagę na miejscowe zmiany. To TY tylko tak myślisz bo wiesz ,że one tam są.Oglądający będzie myślał ze tak musi być.To piękna rzecz. Możesz być dumny ze swojej pracy. Chylę czoła. Brawo. ?<N

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 20-11-2010, 7:29    

Zeniu..wielkie brawa _brawo _brawo _brawo I od dzisiaj, czy to Ci się podoba czy nie, będę Ciebie też Mistrzem tytułować :-D Piękna twarz..tyle w niej dobroci i duchowieństwa..
Ogólnie żałuję, że nie wyszły te warsztaty nauczeniowe..bo mieć takiego nauczyciela, to po prostu rarytas i rewelka :mrgreen:

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-11-2010, 7:50    

Zeniu przyjmij i moje gratulacje, mistrzowska robota!!

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-11-2010, 9:43    

Oczywiście bardzo dziękuję za uznanie :-D ale nie jestem znowu taki orzeł, no może wróbel :oops: :-/ v:

[ Dodano: Pon 22 Lis, 10 11:16 ]
To jest wszystko co do tej figury polakierowany akrylem półmatem i błyszczy się jak psu ........ wełnom metalowa trochę zmatowiony Te jasne zdjęcia są zrobione z lampą błyskową :-D :-D :-D

szaman 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Błoński

Wysłany: 26-11-2010, 12:04    

Zeniu
Podziwiam cie i nie moge się napatrzyc na twoja pracę.Mistrzostwo pierwsza liga ! ! ! ! ! _brawo _brawo
Pozdrawiam....po prostu brak mi słów.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zbyś zbyś zbyś zbyś

aktul 
aktywny forumowicz

Imię: Marcin
Nazwisko: Lutka

Wysłany: 26-11-2010, 12:55    

jest super :)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 26-11-2010, 1:09    

Piękna rzeźba, a pomyśleć, że powstawała w takich bólach...
Zdjęcia na pewno nie pokazują jej prawdziwego uroku.
Wiem z doświadczenia, że najlepiej robić zdjęcia w świetle dziennym
Skoro ta rzeźba skończona to pewnie już pracujesz nad kolejną. Czekam z niecierpliwością na prezentację.

Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-11-2010, 5:42    

Małgosiu pracuje nad następnymi ale to pamiątki na barbórkę niezbyt duże i okazałe jak zrobię to je wkleję do węglowych prac.Pozdrawiam hej! :-D :-D :-D

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-11-2010, 1:44    Zegary

wrzucam je na twoją prośbę Zbyniu :-D :-D :-D

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-11-2010, 2:47    

Zeniu - zegarki piękne i to w większości beckery a ja do zwykłej reklamówki cos skromniejszego muszę.
Pozdrawiam i dzieki z atrud. zbyś zbyś s} s} s} z: z: z:

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-11-2010, 3:40    

Fajna sprawa Zeno , ciekawe pomysły :-D . Dzięki .

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 29-11-2010, 8:17    grafit

Zenku fantastyczne pomysły ,no a o wykonaniu to już nie wspomnę.Szczegóły to chyba taka zegarmistrzowska robota,ale za to efekt powala na kolana.Super
Pozdrowionka

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 01-12-2010, 10:56    

"Siedzący w śród skał" pierwsze kroki :-D To jest rozplanowanie rzeźby a teraz szczegóły i narzędzia którymi jest robiony ciąg dalszy nastąpi po skończeniu :-D

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-12-2010, 10:14    

Zeniu
Podoba mi sie to.Niestety nie mam pojęcia jak i czym to sie robi, zresztą nie mam takiego materiału.tak sobie kiedyś myślałem zrobić w takim materiale to chyba grafit kogoś z czasów starożytnego Egiptu.
pozdrawiam

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-12-2010, 5:37    

Zbyniu na ostatnim zdjęciu są narzędzia(cztery dłuta,nożyk,bijka i nie muszą być tak ostre jak do drewna) którymi to obrabiam, jest to bardzo brudząca robota i dlatego staram się tego nie robić koledzy z kopalni mnie zmuszają (przekupują) i dlatego coś jeszcze w tym robię, wolę drewno chociaż trudniej się go obrabia.Chcę tutaj zaprezentować etapy pracy jakie sobie wypracowałem przez te lata jak rzeźbiłem w graficie pierwsza faza rozplanowanie rzeźby w bryle materiału a następnie wykonanie głowy ze szczegółami,potem reszta czyli tułów ,ręce i nogi . :-D :-D :-D

[ Dodano: Nie 05 Gru, 10 16:52 ]
I to jest efekt końcowy tej pracy "łysy" :-D no i jeszcze kot się przyplątał :-D :-D :-D pozdrawiam hej

[ Dodano: Wto 07 Gru, 10 17:58 ]
Zbyszek z tego materiału byłby fajny murzyn nie musiał byś go barwić ha ha :-D :-D :-D

waski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-12-2010, 9:44    

Super . Bardzo fajnie to wyszło . Świetne proporcje no i ta twarz . Wszystko na swoim miejscu .

ps. w wielu pracowniach występuje błąd którego nie potrafimy znaleźć i nowe posty są dopisywane do poprzednich swoich postów . Dzieje się tak tylko wtedy jeśli piszecie post pod swoim poprzednim postem . Proszę w takiej sytuacji , dać znać moderatorom o problemie , zrobimy jakiś wpis ze swojej strony tak aby nie łączyło tych postów .

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-12-2010, 9:04    

witaj Zeniu!
Wspaniała robota.No niestety przyjdzie mi jedynie u ciebie podziwiać prace w graficie ,ja niestety jestem za cienki na ten materiał.
Kocio wspinały, lubię koty , a one mnie choć w domu nie mam,czasami jak wrócę z ryb to miejscowego sąsiada z działki wszystkie ile ich ma przylatują ,a gromadka liczy 6 sztuk.
Materiał mniemam trudny do pracy ,bo i pył z kurzem czarnym wszędzie wlezie i do tego pobrudzi.takiego pozwolenia w domu nie otrzymałbym.
Super rzeźba.
Pozdrawiam.

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-04-2011, 9:57    

Tutaj prezentuję jeszcze nie skończoną pasyjkę którą Jurek mi naraił ,jak będzie skończona to też ją tu wstawię. Pozdrawiam hej :-D

[ Dodano: Czw 28 Kwi, 11 09:59 ]

skoya 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-04-2011, 10:23    

Ekstra Zeniu, robota u Ciebie pali się w rękach. ;-) ;-)
Trzeba sobie jakoś pomagać. Wybór na pewno nie był Zeniu przypadkowy, zresztą to widać. Pozdrawiam Jurek

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 28-04-2011, 1:22    

SUUUUUUUUPER

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-04-2011, 4:44    

Tak wygląda po zakończeniu robót malarskich .Pozdrawiam hej! ;-) Wymiary krzyża 81 cm x53cm x2,5cm;bejcowany palisandrem ,malowany akrylem,rzeźba Chrystusa 40 cm woskowana.

koand 
aktywny forumowicz

Imię: Andrzej
Nazwisko: Kołodziejski

Wysłany: 29-04-2011, 8:18    

Witam Zeno ,mam nadzieję że się nie obrazisz ale dla mnie na moje amatorskie krzywe ok o to głowa Jezusa jest za duża w stosunku do wysokości całego ciała , szerokości też , w ogóle za duża. .
To sobie nagrabiłem :) ))
Nie gniewaj się Zeno , pozdrawiam ciepło . _luzik_

skoya 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-04-2011, 10:26    

Zeniu świetna praca, nie ma co .......... Andrzeju może masz troche racji, każdy jakieś błędy widzi, ale ja szczerze chciałbym takie popełniać i robić taką pracę...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ...........Moim skromnym zdaniem każdy jakoś po swojemu interpretuje takie tematy. Ja może zrobiłbym dłuższe podudzia o parę centymetrów, bo reszta jest zrobiona proporcjonalnie, ale tak jak pisałem każdy po swojemu robi........poza tym może zdjęcie nie oddaje właściwych wymiarów. Zeniu ale pochwalę Cię za Niesamowicie piękną głowę, wyraz twarzy, pięknie wyrzeźbioną przepaskę na biodrach, jest co podziwiać i chwalić.... ....................Zeniu wielki podziw i szacunek odemnie....myślę że klientowi się spodoba.......ja nie zrobiłbym tego nawet za dwadzieścia lat lepiej od Ciebie :mrgreen: pozdrawiam Jurek :mrgreen:

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-04-2011, 5:28    

Dzięki za za korektę błędów , przyznam że sam jak zobaczyłem to na zdjęciu zaraz poszedłem zobaczyć czy tak jest ale jest w porządku nic więcej z tym nie da się zrobić , błędy zostały popełnione na samym początku a potem tylko walka żeby to jakoś wyglądało . Nie wiem ale w rzeczywistości to całkiem inaczej wygląda, tak to jest jak robisz co jakiś czas taka pracę zapominasz pewne sprawy dopiero przy robocie się przypomina ale błędy już są i potem starasz się je stracić . Pozdrawiam hej! ;-) ;-) :-D

[ Dodano: Nie 01 Maj, 11 11:14 ]
A to inne ujecie ;-)

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 01-05-2011, 2:55    

Witam.
Zenek kilka razy podchodziłem do Twojej ostatniej pracy i nie za bardzo wiedziałem co napisać a raczej jak to ująć. Więc napiszę to tak jak gdybym nie czytał wpisów kolegów. Nie da się ukryć że jesteś mistrzem jedynym w swoim rodzaju i rozbierając Jezusa na kawałki wszystko jest zrobione ekstra, dopieszczone, dopracowane itd. Szczególnie podoba mi się głowa i wyraz twarzy ale składając go w całość lekko (ale nie za bardzo) pogubiłeś proporcje, choć mógłbym pomyśleć że tak miało być dla podkreślenia pewnych wrażeń gdyby nie Twój wpis.
Pozdrawiam.

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 01-05-2011, 10:31    

Gdyby zdjęcie Twojej rzeźby robili spece np. z National Geografic, nie mówilibyśmy o niedostatkach w proporcjach.
Gratuluję. Jestem pod wrażeniem.
I tym banalnym zdaniem zakończę....

skoya 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-05-2011, 12:32    

No............. i na tym ostatnim zdjęciu proporcje zupełnie inne niż na pozostałych......................bardzo ważną rzeczą jest z której perspektywy rzeźba będzie oglądana. .......sławne rzeźby znanych artystów komponowane były nie tylko z zasadami proporcji ale przede wszystkim pod kątek tego z jakiej perspektywy będą oglądane........
Kompozycja statyczna jest oparta w przeważającej części na układach pionowych i poziomych. Wyraża ona bezruch, spokój, trwałość, niezmienność.
Kompozycja dynamiczna jest oparta na liniach skośnych. Wyraża ruch, pęd, wzlot, spadanie, chwilowość sytuacji.
Rodzajem kompozycji dynamicznej jest kompozycja diagonalna oparta na linii skośnej.
Coś tam pamiętam ze szkoły, chociaż było to parę ładnych lat temu.....ale chyba w tym wypadku mamy do czynienia z "zachwianiem kompozycji, wskutek faktycznych proporcji odbieranych przez widza. Pamiętam jak mówiono o tym że koń na którym siedzi książę Poniatowski gdyby zobaczyć go z poziomu podłoża na którym stoi, przypominałby osła. Dlatego, ponieważ jest podniesiony na postumencie musiał mieć zmienione faktyczne proporcje- to jest normalne, że oglądając go z poziomu poniżej około 2 metrów widzimy faktycznie konia a nie coś innego.....zresztą zobaczcie sami.......

Zeniu jeszcze raz napiszę że praca jest przynajmniej dla mnie bardzo piękna.......PONIATOWSKI

wiking290 

Imię: Stanislaw
Nazwisko: Tomaszewski

Wysłany: 02-05-2011, 1:37    i moje trzy grosiki

Zenku!
Wydaje mi sie ze jednak Andrzej ma duzo racji -troche rozsypaly Ci sie proporcje
w tej pasyjce.Glowa, stopy -nogi, rece ...... Chrystus w momencie ukrzyzowania
liczyl sobie okolo 33 -lat,byl raczej czlowiekiem o mlodej i ladnej twarzy ,pomimo bolu i katuszy.
Generalnie rzezba zrobiona dobrze ,ale profesionalnie----troche sie pogubiles,
delikatnie mowiac, chyba zgubil Cie pospoech.Wybacz jezeli urazilem Twoje rzezbiarskie Ego,ale chyba chodzi oto aby
wskazywac sobie bledy a nie tylko przyklaskiwac. Ja ,jak chyba zauwazyles,
wypowiadam sie otwarcie ,Mowie szczerze , albo milcze.I taka musi byc regula
tego forum.Natomiast podobaja mi sie inne rzezby w Twojej pracowni.Nap.
Sw. franciszek jest wspanialy troche za tlusty,ale bardzo sugestywny w wyrazie twarzy.
Pozdrawiam Staszek

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-05-2011, 7:05    

Oczywiście dzięki za dobre słowo .Pozdrawiam hej! ;-)

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-05-2011, 8:43    

wiking290; pokonałeś mnie tym stwierdzeniem o św.Franciszku bo w mojej pracowni takowego nie ma :mrgreen: ha ha :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jiuer7845 
aktywny forumowicz

Imię: niuyu185
Nazwisko: SAASASASAS

Wysłany: 06-04-2021, 7:02    

Pandora Charms

Pandora Jewelry

Pandora Jordan Shoes

Pandora Air Jordan 4

Pandora Rings

Pandora Bracelets

Adidas Yeezy