Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Rozne Roznosci czyli rzezba sama w sobie :)
Autor Wiadomość
Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 06-08-2018, 11:05    

Brawo Mariusz. Warto było poczekać, jest ten efekt WOW!!!
Pełne zaskoczenie i niespodzianka, pojawia się zachwyt i podziw.
Staranne wykończenie, piękny kolor i ładnie wypielęgnowany wosk.
Miałeś rację, świetnie się prezentuje bez przetarcia.
Czy jakieś nieznaczne ślady z pierwszego malowania zostały?

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Imię: Mariusz
Nazwisko: Statkiewicz

Wysłany: 07-08-2018, 12:10    

Dziekuje , mysle ze w miare udalo osiagnac zamierzony efekt.
Tutaj przy tej pracy najbardziej chodzilo mi o skore , znowu kilkadziesiat godzin pracy ale duzo sie nauczylem i z tego najbardziej jestem zadowolony.
Pierwszy raz bejcowalem i musze powiedziec ze troche sie balem jak to wyjdzie , z samej rzezby bylem zadowolony co rzadko sie zdarza a tak latwo pozniej zepsuc malowaniem widzialem juz takie przypadki nie raz.
Lucjan pozostaly slady po pierwszym przetarciu cala reszta zyskala oczywiscie ciemniejszy kolor bo bejcowane podwojnie normalna sprawa. Ale te przetarcia tak sie wkomponowaly ze wyszlo lepiej niz bylo. Sprobuj kiedys pomalowac przetrzec papierem i pomalowac jeszcze raz a dopiero pozniej wosk zobaczysz ze nawet fajnie to wychodzi.

fantomas86 
aktywny forumowicz

Imię: Szymon
Nazwisko: Macura

Wysłany: 07-08-2018, 6:06    

Mariusz Świetna praca ok ok ok Wszystko pasuje kolor, forma, sam pomysł i ta ramka. Rzeczywiście przetarcie i pomalowanie ponowne nadało fajnego charakterku pracy. Fantastycznie :) Teraz shreka zrób :D

Lucjan 

Wysłany: 08-08-2018, 2:55    

Takie podwójne malowanie bejcą z przetarciem pierwszej warstwy, dało efekt delikatnego cieniowania i świetnie się sprawdziło w twojej pracy.
Do tego równo i starannie nałożony wosk.
Zresztą, przy twojej płaskorzeźbie musiało tak wyjść. Tu nie ma ostrych cięć, wszystko zaokrąglone i starannie wypolerowane.
Widać ten wielogodzinny nakład dokładnej pracy. Warto było.
Twojego MR. ORKa można pokazywać, jako przykład wzorowego wykonania płaskorzeźby.

Popróbuję tej metody. Można pójść jeszcze dalej i drugą warstwę na przetarte fragmenty nakładać w różnych kolorach.
Powodzenia Mariusz.

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-08-2018, 3:13    

Dziekuje wszystkim za mile slowa i uznanie ;)
Lucjan masz racje z tymi bejcami mozna sie niezle pobawic , to akurat byla moja pierwsza praca z bejca i troche sie balem jak to wyjdzie. Ale teraz juz mniej wiecej wiem jak i co chociaz jeszcze bede sie doksztalcal w tym temacie metada prob i bledow.
Nastepnym razem sprobuje polozyc rozne kolory, mozliwe ze da to jeszcze lepszy efekt. :cool:

Lucjan 

Wysłany: 09-08-2018, 6:38    

Kolory w rzeźbie mają wielu przeciwników i chyba słusznie.
Myślę jednak, że w krasnalach, klaunach i bajkowych postaciach są dopuszczalne, kwestia gustu.
Jeżeli się na nie kiedyś zdecydujesz, wypróbuj najpierw na jakimś kawałku drewna do ćwiczeń.
Szkoda byłoby zmarnować twoją pracę, gdyby coś nie wyszło.
Ja teraz rozpocząłem serię małych krasnali i będę eksperymentował.

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-08-2018, 11:25    

Ja tez niezabardzo lubie malowane rzezby , wole kolor drewna.
Ale niektore drewno nie wyglada ladnie i lepiej jak sie mu pomorze osiagnac ten najlepszy efekt.
Niektore prace nie pasuje kolorowac farbami bo brzydko to wyglada i psuje caly efekt rzezby.
Mysle tez ze bejce wodne o naturalnym kolorze drewna to nic zlego ,daja przeciez zupelnie inny efekt niz np. zwykle farby akrylowe czy inne.
Podsumowywujac wszystko zalezy od tego CO I W CZYM RZEZBISZ ;)

Edomlowaein 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Pakos
Wysłany: 21-08-2018, 4:23    

Mega ten ork :D Kolor niesamowity wyszedł. Wygląda jakby wyszedł z jakieś gry. Po prostu niesamowite dobranie koloru i wyglądu pracy brawo brawo brawo

Lucjan 

Wysłany: 12-09-2018, 2:16    

Mariusz. Do tej pory nie miałem możliwości edytowania postów w twojej pracowni.
Dzisiaj udało mi się znaleźć na to sposób w panelu administracyjnym i troll usunięty.
A tak przy okazji zapytam, co w twoim warsztacie.
Pracujesz nad czymś, czy mała przerwa.
Pozdrawiam.

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-09-2018, 9:09    

No to fajnie Lucjan, powiem ci ze ostatnio duzo ludzi narzekalo na problemy techniczne roznego rodzaju. Ja akurat nie mialem zadnego problemu ,robilem co chcialem i wszystko chodzilo jak marzenie. Fakt ze troche mnie nerwy szarpaly ze ludzie nie moga sie zarejestrowac czy logowac itd. chodzilo mi o frekwencje.

Przerwe mialem ale to bylo chyba w lipcu czy jakos tak juz nie pamietam chociaz to dwa miesiace temu :D A narazie caly czas pracuje nad rzezba i nowymi pomyslami , troche mniej albo i wiecej ale staram sie zawsze cos robic.
Dokupuje nowe narzedzia i caly czas staram sie pracowac nad technika i szukam jak najlepszych rozwiazan dla siebie.
Idzie to oczywiscie wolno ale nie zalezy mi na szybkosci tylko na przyjemnosci z rzezbienia i na to teraz stawiam.
Byl czas gdzie denerwowalo mnie to ze nie robie wiecej prac ale juz sie z tego wyleczylem. :D
Ogladam ostatnio duzo wywiadow z rzezbiarzami , ludzie zakochani w tym sporcie :D daja mi duzo motywacji.

Ostatnio zdecydowalem ze bede jednak rzzbil tylko w miekkim drewnie lub ewentualnie w sredniotwardym. Sklada sie na to bardziej techniczna strona medalu poniewaz w warunkach w jakich pracuje nie moge sobie pozwolic na uzywanie zbyt czesto narzedzi mechanicznych ani na walenie pobijakiem.

Mysle ze z miesiaca na miesiac i z pracy na prace jestem coraz madrzejszy w tym temacie.
Powolutku metoda prob i bledow dojde kiedys do mistrzostwa ;)

Lucjan 

Wysłany: 13-09-2018, 8:49    

Mariusz nie było problemu z logowaniem. Okienko do rejestracji nowych użytkowników było zablokowane.
Był moment, że ja też zwątpiłem w rozwiązanie tego problemu. Na szczęście wszystko się udało.

Z twojego wpisu odczytuję, że cały czas rozważasz, jak rzeźbić, co i w jakim drewnie.
Każdy wybiera swoją drogę, to, co mu najbardziej odpowiada, co mu sprawia przyjemność.
Można wolniej i dokładniej, to gwarantuje wysoki poziom wykonania pracy.
I u ciebie się to świetnie sprawdza. Zawsze podziwiam dokładność wykonania twoich rzeźb.
Twój warsztat wyklucza duże prace, nie ma na nie miejsca, miękkie drewno, żeby sąsiadom za dużo nie dokuczyć.
Jestem pewien, że dojdziesz do zaplanowanego celu. Życzę ci tego.
I to wcale nie taka odległa droga przed tobą, jak zapewne myślisz.

Ja właśnie to bardzo lubię w tym naszym pięknym hobby.
Ciągłe poszukiwania nowych pomysłów, nowych rozwiązań i usprawnień w tych naszych ograniczonych warunkach warsztatowych.

Odpowiedz do tematu