Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
TERMINARZ RZEŹBIARZA
Autor Wiadomość
RzeźBIM 

Imię: Marcin
Nazwisko: Bielecki
Wysłany: 15-02-2018, 10:41    TERMINARZ RZEŹBIARZA

Witam Was drodzy Rzeźbiarze, jeżeli możecie i macie możliwość dodania czegokolwiek związanego z plenerami na 2018r, bardzo proszę podzielcie się z nami, ułatwi nam to spotkania, porozmawianie z sobą w plenerze, ja wiem , że między Wami działa świetny kontakt, na różnego rodzaju forach, czy też telefonicznie, ale, dużo osób nie ma o tym pojęcia, więc prośba do Was, zamieszczajcie wszelkie informacje z tym związane. Pozdrawiam
Ps.
mam nadzieje , że kolejne lata będą tez wprowadzane.
:-D ;-)

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Imię: Mariusz
Nazwisko: Statkiewicz

Wysłany: 15-02-2018, 1:10    

Swietny pomysl , takie rzeczy na forum rzezbiarskim powinny jak najbardziej byc.
A ja korzystajac z okazji mam jeszcze jeden pomysl a moze by tak w przyszlosci zorganizowac zlot forumowiczow. Mozna by bylo sie spotkac lepiej poznac , pogadac sobie na zywo i spedzic fajnie czas w gronie osob z tymi samymi zainteresowaniami. Wiem ze robimy to tutaj na forum codziennie ale co na zywo to na zywo nie ?????

RzeźBIM 

Wysłany: 15-02-2018, 2:12    

No dokładnie,
ale niech tu piszą co potrzeba.
.............................................................

Mateus 
aktywny forumowicz

Imię: Mateusz
Nazwisko: Sęk

Wysłany: 17-02-2018, 2:12    

Świetna inicjatywa! Jak najbardziej popieram!
Powiem szczerze, że mi właśnie brakuję spotkań i rozmów z takimi ludźmi jak WY. Forum i pisanie w nim, to zaledwie namiastka... :) Na co dzień, w świecie rzeczywistym nie mam praktycznie nikogo z kim mógłbym żywo dzielić swoją pasję.
Także popieram pomysł ze zlotem forumowiczów. Choć wiadomo, sama idea, to nie wszystko. Wiąże się to z pewnymi wymogami kwestii organizacyjnej tj. miejsce takowego zlotu, czas, koszta... itd.

Na sam początek może porozmawiajmy o MIEJSCU (gdzie?) oraz CZASIE (kiedy?)

Piszcie co o tym myślcie, a sądzę, że dojdziemy do jakiegoś porozumienia w temacie. :)

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2018, 3:54    

Jezeli w tym roku to jak dla mnie tylko lipiec wchodzil by w gre a gdzie to juz obojetne , raczej wszedzie dojade :D
Gorzej z miejscem ale moze ktos zaproponuje ?????

RzeźBIM 

Wysłany: 20-02-2018, 11:53    

No to widzę, że Nas jest tu od groma, czyli 3
............................................. :? :? :? :?

Waldi 
aktywny forumowicz

Imię: Waldemar
Nazwisko: Hajduk
Wysłany: 20-02-2018, 3:24    

Zapoznałem się z treścią jak będę coś wiedział na temat daty pleneru w Łańcucie to napiszę więcej.
Co roku jest organizowany.

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-02-2018, 3:38    

RzeźBIM napisał/a:
No to widzę, że Nas jest tu od groma, czyli 3
............................................. :? :? :? :?

Ha ha ha dokladnie , Tylu chetnych to ja jeszcze nie widzialem :D
Jak sie w trojke gdzies zjedziemy to sie nie pomiescimy , szykuje sie grubsza impreza :D :D :D :D

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 20-02-2018, 6:01    

Kilka lat temu były już organizowane spotkania forumowiczów i były to dwa spotkania. Relacje są chyba gdzieś na Forum. Ja co prawda nie uczestniczyłem w nich akurat, ale myślę, że ci co się spotkali mile chyba do dziś wspominają te spotkania. Ja na temat takich spotkań mam swoje spostrzeżenia, i swoje zdanie, a przede wszystkim chciał bym wiedzieć jaki jest cel takiego spotkania. Jeśli towarzyski, to nie ma sprawy. Można się spotkać w każdym dowolnie wybranym miejscu, ustalić kto co i na jak długo. Gadu, gadu bo nic więcej się nie wydobędzie z takiego spotkania i się rozjeżdżamy. Miło, fajnie i przyjemnie bo nie musimy taszczyć ze sobą żadnych narzędzi, zapasowych ciuchów na przebranie, nic w ogóle. To akurat mnie nie rajcuje, bo żaden ze mnie towarzyski spotkaniowiec skoro nawet zwilżyć ust mi się nie chcę, bo nie zwilżam, ale uważam, że zwilżanie jest wskazane dla tych co umieją i mogą. Jeśli jednak z takiego spotkania ma wyniknąć coś więcej niż "gadu gadu" to już ocieramy się o pierwsze problemy. Przede wszystkim co chcemy z tego spotkania wynieść, z kim konkretnie się spotkać i czego oczekujemy, czy prezentacji narzędzi i jak ewentualnie narzędzia te wykorzystać, - bo to chyba najważniejszy był by temat, czy samemu spróbowania porzeźbić w drewnie dłutami, piłą, czy innymi narzędziami. No to już trzeba się przygotować bo oprócz tego, że trzeba znaleźć kogoś, kto ewentualnie te kilka, czy nawet kilkanaście osób będzie miał gdzie przyjąć, nakarmić i ewentualnie przenocować. Poza tym ktoś musi zabezpieczyć jakieś drewienko, prąd do narzędzi, paliwo do pilarek etc, etc. Ale możliwość jest! Tylko trzeba by to naprawdę dobrze zaplanować, dobrać dobrą, pewną grupę i organizujemy coś na wzór warsztatów. Ale są też inne możliwości.
Są też organizowane sympozja i inne spotkania rzeźbiarzy w Polsce takie jak np w Janikowie - Międzynarodowe Warsztaty Plenerowe, Rodzinne Spotkania z Rzeźbą, gdzie wcześniej trzeba zgłosić swój udział, a organizator (tutaj Roman Kiełb - forumowy Fisch) zapewni nocleg. Jedzonko wspólne ze wspólnego stołu i kociołka co kto da, a spotkać można się wieloma ciekawymi ludźmi, porozmawiać, porzeźbić bez presji i nacisku. Ciuchy na przebranie, jedzonko w chlebak, coś do popicia, by czkawki nie dostać i narzędzia jakie tam się posiada, lub jakich się planuje użyć.
Podobne spotkania organizuje Engel Weimann w Kargowej. To na Facebooku trzeba poobserwować i zdecydować się na ewentualny udział w takich spotkaniach. Kilka razy byłem na takich spotkaniach w Janikowie i w Kargowej. Było OK
Co do plenerów, to już inna bajka. Na plener zjeżdża się określona, wcześniej ustalona i zaproszona przez organizatora grupa rzeźbiarzy, którzy w określonym czasie mają wykonać taką, a taką pracę. Czas na wykonanie pracy jest co raz krótszy, z uwagi na dynamikę rzeźbienia piłami, a apetyt organizatora na rzeźby co raz większy. Dlatego takie spotkania towarzyskie na plenerach mają znaczenie dopiero wieczorami, kiedy rzeźbiarze biorący udział w tym plenerze mogą poświęcić czas na co inne niż rzeźbienie. Ale ten czas właśnie na jakieś przekazy, pokazy i prezentacje jest zdecydowanie zbyt krótki i nie wiadomo jak odebrany przez organizatora. Liczę na dalszą dyskusję w tym temacie.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 20-02-2018, 9:42    

Co do plenerów to tak nie do końca się ze Zdzichem zgodzę ;)
Zdzichu napisał tu o plenerach które ja określam... produkcyjnymi :-P
Ja ze względu na pracę zawodową mogę sobie pozwolić na jeden plener w roku, a i to nie zawsze... choć chyba ze dwa razy się zdarzyło że było po dwa...
Od kilkunastu lat bywam na plenerach na które jeżdżę dla "sportu" ... owszem pracę trzeba wykonać w temacie jaki chce organizator, ale interpretacja jest w zupełności autora... nie ma przymusu że ma być tyle czy ileś tam prac, w takim czy innym stylu wykonania... ostatnio w Stąporkowie trzeba było wykonać "minimum" jedną pracę, mnie się udało dwie :D ... nie są to plenery głośne w środowisku czy mediach społecznościowych, ale są... warto się za nimi rozejrzeć...
A co do spotkań integracyjnych to raczej skłaniam się do spotkań spontanicznych... przydażyło się że Janek... Jan Amator Kosiorek... był w Ostrowcu, wpadł do mnie, grilla śmy "uwędzili", flaszkę obalili, pracownię moją pooglądał, narzędzia podotykał, doświadczeniami się wymieniliśmy a i kawałami również... zagościł też i Marek Moćko i Boguś Krauze, Ernest Malara i Janek Kopciał...
Stawiał bym na spontaniczność :D

RzeźBIM 

Wysłany: 21-02-2018, 9:53    

Ogólnie chłopaki super, że dyskusja idzie,
ale mi zależało w terminarzu , żeby podawać informacje odnośnie, plenerów,
ustalić jakiś kalendarz rzeźbiarza, gdzie można by było pojechać, zobaczyć,
albo wziąć udział. Więc jak coś wiecie proszę o jakieś daty miejsca, ja zrobię z tego coś fajnego.

BrodatyMariano 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-02-2018, 4:55    

Mi chodzilo bardziej o takie towarzyskie spotkanie na spontanie ale umowione zeby kazdy kto chce mogl przyjechac.
Wiadomo fajnie by bylo zorganizowac jakies warsztaty ale to juz wyzsza polka i troche pracy trzeba by bylo w to wlozyc.
A tak wystarczy miejsce , czas i troche checi i jedziemy z tematem.
Kazdy moze kazdego odwiedzic osobiscie ale wiecej kolegow po fachu to wieksza zabawa mysle ?

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 21-02-2018, 7:28    

W terminie 26 do 31 sierpnia 2018 roku VII Plener Rzeźbiarski "Brzeziny dłutem malowane" w Brzezinach pow Kalisz. Zapraszam do odwiedzin w czasie trwania pleneru

RzeźBIM 

Wysłany: 22-02-2018, 10:37    

Dzidek i o to chodzi. Znalazłem kolejne

Odpowiedz do tematu