Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Długość posta
Autor Wiadomość
Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 16-01-2018, 9:32    

Marcin (BIM) zapytał ostatnio: „czy da się jakoś obejść ilość słów, które trzeba wstawiać, aby napisać , podziękować, czy można to jakoś zmienić.”

Pomyślałem, że odpowiedź na to pytanie, a raczej wyjaśnienie umieszczę w tym temacie, traktującym o sprawach forumowych.
Ten pomysł dolnego limitu słów wymaganych do opublikowania postu, powiązany jest z troską o ograniczenie postów bez treści bądź z minimalną treścią.
Były posty zawierające jeden lub dwa wyrazy albo jedną lub kilka klaskających główek.
Jeżeli po opublikowaniu w pracowni nowej pracy, otrzymujemy kilka postów z opiniami innych forumowiczów,
to można trochę odczekać i w jednym poście im podziękować i odnieść się do ich opinii.
Można też uczynić to przy publikacji naszej kolejnej pracy.

RzeźBIM 

Imię: Marcin
Nazwisko: Bielecki
Wysłany: 16-01-2018, 12:51    

Lucjan napisał/a:
Marcin (BIM) zapytał ostatnio: „czy da się jakoś obejść ilość słów, które trzeba wstawiać, aby napisać , podziękować, czy można to jakoś zmienić.”

Pomyślałem, że odpowiedź na to pytanie, a raczej wyjaśnienie umieszczę w tym temacie, traktującym o sprawach forumowych.
Ten pomysł dolnego limitu słów wymaganych do opublikowania postu, powiązany jest z troską o ograniczenie postów bez treści bądź z minimalną treścią.
Były posty zawierające jeden lub dwa wyrazy albo jedną lub kilka klaskających główek.
Jeżeli po opublikowaniu w pracowni nowej pracy, otrzymujemy kilka postów z opiniami innych forumowiczów,
to można trochę odczekać i w jednym poście im podziękować i odnieść się do ich opinii.
Można też uczynić to przy publikacji naszej kolejnej pracy.

Zgadza się , ale podejrzewam , że przez te ograniczenia sporo osób nie pisze na forum, bo za dużo pisania czasem, żeby coś się wkleiło. Fajnie nawet czasem dać same brawa, to jak by nie patrzył też uznanie, ale ja tu maluczki jeszcze jestem..... może kiedyś!!!, na pewno jest to ułatwienie dla forumowiczów , a nie wymyślanie słów po to , żeby post się pojawił, to moja informatyczna podpowiedź , a na tym się znam.

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 16-01-2018, 1:39    

Marcin, wszyscy jesteśmy równi na forum i każdy ma prawo do swojego zdania.
Zawsze można znaleźć rozwiązanie kompromisowe, na przykład: zmniejszyć ilość wymaganych znaków.
Niech to będzie jednak jakieś zdanie z wyrażoną opinią.
Niech da naszemu adresatowi pewność i większą satysfakcję, że pomyśleliśmy przynajmniej chwilę nad jego pracą.
Kilka klaskaczy lub jeden wyraz dziękuję, wydaje mi się jednak za mało, to chyba pójście na łatwiznę.
Dla mnie to takie automatyczne bez zastanowienia. Wyobraź sobie kilka postów z klaskającymi główkami pod postem z twoją pracą.

RzeźBIM 

Imię: Marcin
Nazwisko: Bielecki
Wysłany: 16-01-2018, 2:56    

Jasne Lucjan masz rację , coś w tym jest musisz się zastanowić nad wpisem, co przekazać, żeby zachęcić w dalszej pacy. :-D

Edomlowaein 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Pa.os
Wysłany: 07-02-2018, 6:30    

Ja tu też do tego tematu się dołączę. Pamiętam jak w Pracach wstępnych w temacie RzeźBIM BIM o tym napisał. Wtedy Mariusz (Brodaty Mariano) podał sposób na obejście. Ale jaki jest sens w napisaniu jednego słowa? Można wtedy pomyśleć że post został napisany po to by był po prostu napisany bez głębszego sensu wypowiedzi. Moim zdaniem to ogranicenie po coś jest.

fantomas86 
aktywny forumowicz

Imię: Szymon
Nazwisko: Macura

Wysłany: 08-02-2018, 8:07    

Ograniczenie jest po to żeby było co czytać. Jak ktoś nie ma nic do napisania to po co pisać :) A i warto się czasem zastanowić nad pracą kolegi. A na pewno lepiej czyta się komentarze gdy ktoś napisze więcej niż np to : brawo

Odpowiedz do tematu