Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Sposób na pył
Autor Wiadomość
chmielu39 
oglądacz

Imię: Karol
Nazwisko: Moczulski

Wysłany: 19-12-2017, 10:55    Sposób na pył

Czy jest ktoś, kto mógłby mi poradzić, co mogę zrobić w temacie pyłu, który powstaje podczas używania miniszlifierki? Wiem, że nie pozbędę się go całkowicie, ale chciałbym zminimalizować osiadanie pyłu w całej pracowni do minimum.

Widziałem kiedyś pewny film na youtube, w którym rzeźbiarz pokazywał swoje stanowisko pracy. Moją uwagę zwrócił jednak całkiem duży wiatrak w kwadratowej obudowie, który miał za zadanie zasysać pył, który powstawał podczas pracy. Czy może ktoś wie jak takie coś się nazywa? Gdzie to mogę kupić?

A może ktoś zna inny sposób na pył?

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 19-12-2017, 11:57    

Wszelkiego rodzaju szlifierki, frezarki czy inne narzędzia w pracowni podczas pracy powodują produkowanie dużej ilości nieprzyjemnych pyłów. Pyły z kolei mają zły wpływ na nasze zdrowie, oraz to, że warstwami pokrywają wszystko co w pracowni się znajduje. Najlepszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju odciągi wyrzucające pyły na zewnątrz. Niestety są to nie tylko drogie urządzenia, ale i nie wszędzie dają się zamontować. W Szamotułach widziałem takie urządzenie jak odkurzacz. To zrobił sobie do pracowni jeden rzeźbiarz i naprawdę zdaje dobrze egzamin. Ma bardzo dużą pojemność, bo jest wykonany z jakiejś plastikowej dużej beczki, ale niestety nie mam szkiców jak to zostało wykonane. Są też gotowe takie urządzenia pochłaniacze, odciągacze kurzu

https://www.specmajster.p...ASABEgJ3QPD_BwE

i myślę, że warto w to zainwestować. Ja w większości wykonuję prace na zewnątrz, gdyż gabaryty rzeźb nie pozwalają na prace w pracowni, ale te co wykonuję w pracowni i narzędziami szlifującymi to rzeczywiście sprawiają kłopot.

fantomas86 
aktywny forumowicz

Imię: Szymon
Nazwisko: Macura

Wysłany: 20-12-2017, 11:27    

Trochę się podepnę. widziałem takie przystawki do odkurzaczy do popiołu. Separatory chyba i to niższe na pewno. Zasada działania Taka sama wg mnie.

Odpowiedz do tematu