Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Barometr - operacja kosmetyczna
Autor Wiadomość
winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 23-01-2011, 11:27    Barometr - operacja kosmetyczna

Hej wszystkim. Taki mam temat. Dziś kolega podrzuci mi stary barometr z prośbą o jego odnowienie. Nie wiem po części jak się za to zabrać. Macie jakieś doświadczenia w odnawianiu starych drewien? Mam taką prośbę jak macie jakieś pomysły jak zrealizować lifting owego barometru, będę bardzo happy. Piszcie, radźcie Panowie i Panie ;)

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-01-2011, 2:06    

Cześć!
Akurat wiem na ten temat co nieco ale nie do końca sprecyzowałeś temat; czy chodzi Ci o usuwanie starej farby, czy o uzupełnianie braków i czy chodzi Ci o reperację mechanizmu.
Mogę wypowiedzieć sie tylko na temat restaurowania elementów drewnianych. Sprecyzuj co chciałbyś zrobić z tym barometrem o jaka naprawę chodzi i jak to wygląda a nawet dzisiaj Ci odpowiem.Temat jest bardzo obszerny i prawie nie do napisania na forum. Czekam na natychmiastową odpowiedź a wtedy podam konkrety. Pozdrawiam

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-01-2011, 2:53    

Witam Jan. Miło, że napisałeś. To jest tak. Chodzi o zerwanie starego lakieru i pomalowanie na nowo bejcą i pomalować lakierem. Tak mi się wydaje, bo jeszcze tego nie widziałem. Tak mi się wydaje, że papierem ściernym pojadę i pobejcuję. Z mechanizmem nie będę walczył.

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 23-01-2011, 3:04    

Witam Michał nie musisz lakieru zdejmować papierem (papier nie gwarantuje ci dokładnego oczyszczenia z lakieru, a i roboty więcej) są środki chemiczne że po nałożeniu na stary lakier i odczekani chyba godzinę, ta nawierzchnia zejdzie i potem przemyjesz to rozpuszczalnikiem nitro i możesz bejcować. Pozdrawiam hej :-D ;-)

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-01-2011, 3:47    

O super. Dzięki. Mam już powoli jakiś zarys planu.

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-01-2011, 9:19    

Starą farbę czy lakier można zdjąć na kilka sposobów:
1 Przy pomocy skrobaka-powolne, mozolne i trudne a potem trzeba długo papierem ściernym aż do uzyskania powierzchni drewna.
2.Opalarką i szpachelką- schodzi szybko ale zostaje w zakamarkach i trudno ją potem wydobyć. No i na koniec papier ścierny aż będzie gładkie i bez farby.
3.Środek chemiczny dostępny w sklepach budowlanych czy z Farbami/nazwy polskiej nie pamiętam bo zawsze używałem zachodnich/.Jest w postaci żelu /jak kisiel/i trzeba go nanieść pędzlem dość grubo ,odczekać ok 40 minut i przy pomocy twardej szczotki i bieżącej wody usunąć wraz z farbą.Trzeba uważać na skórę i oczy bo środek jest silnie żrący. Po wyschnięciu szlifowanie papierem. Polecam bo dobrze usuwa stare farby i lakiery i dociera do wszystkich zakamarków.
4.Sodą kaustyczną- ale nie będę Ci pisał bo podane wyżej są prostsze i skuteczne a soda niebezpiecznie żrąca choiciaż efekt gwarantowany.powodzenia

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Mocko

Wysłany: 23-01-2011, 9:47    

Może to się przyda .
http://www.scansol.pl/

Canflysx
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 27-05-2016, 9:47    

I like the stories you bring a lot of publicity, I really like it.

roksakopro 
oglądacz

Imię: Roksana
Nazwisko: Koprowicz
Wysłany: 24-04-2017, 12:54    

Fajne pomysły macie o których nie miałam pojęcia.. W sumie to dopiero zaczynam swoją przygodę w tej dziedzinie :)

Może wyślesz zdjęcie koncowego efektu? :D

Odpowiedz do tematu