Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
LIMBO
Autor Wiadomość
winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 18-04-2010, 5:48    LIMBO

[ Dodano: Nie 18 Kwi, 10 17:56 ]
Twarz w płomieniach

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 19-04-2010, 12:34    

No kolego pojechałeś egzotyką. Super.Fajne kolory które wychodzą jeden z drugiego. Ciekawie by taka praca wyglądała w jednym kolorze ja osobiście zapodał bym palisander. I nawetr położył bym go ze dwa trzy razy,wtedy jest ciemny intensywny kolor. Muszę coś takiego spróbować wydłubać,nie to żebym coś odgapiał,ale tematyka ok .Mam jeszcze jakąś okorkę z pniaczka to może juro coś zacznę dłubać. Jak by co to dam ci znać ,a może zasięgnę opini fachowca w tym temacie .
Heyka.

szachu 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-04-2010, 9:08    

widze panie szanowny ze mamy podobne upodobania,az mie rece swiezbia do dlubania,ale nie mam na razie w czym, ehh.
choc nie przepadam za towarzystwem swoich prac w bliski otoczeniu ,moze przeprosze sie z gipsem i pierdzielne cos na scieanie w pokoju.

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 20-04-2010, 3:43    

Witaj.
upodobania mamy podobne, jeśli chodzi o tematykę.Mnie bardziej pasjonuje Afryka; maski,postacie,zwierzęta .Twoje ornamenty w rzeźbach przypominają mi kulturę południowo-wschodniej Azji(Birma, Kambodża,Laos i pobliskie) w których jest wiele ażurów,płomieni,smoków,wiesz o co mi chodzi?.Podoba mi sie to .W moich pracach też jest wiele kolorów,które nie wszystkim sie podobają ale taka jest ich kultura;krzykliwa i pełna barw.
Pozdrawiam :-D

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-04-2010, 8:56    

Buried inside

[ Dodano: Wto 04 Maj, 10 09:19 ]
Aniołowo

Uwięziona

[ Dodano: Wto 11 Maj, 10 09:53 ]

[ Dodano: Pią 04 Cze, 10 13:42 ]

[ Dodano: Pon 28 Cze, 10 20:21 ]

[ Dodano: Pon 26 Lip, 10 22:06 ]

[ Dodano: Pon 26 Lip, 10 22:06 ]
Serpent King

[ Dodano: Pią 01 Paź, 10 18:23 ]
Black metal ;) Kolejne brzydactwo spod mojej ręki się rodzi.

[ Dodano: Nie 14 Lis, 10 20:56 ]
Hej dalszy ciąg brzydactwa. Pewnie mało komu taka tematyka wydaje się być cenna do rzeźbienia, ale ja to lubię.

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: Nie 14 Lis, 10 20:57 ]

[ Dodano: Sro 17 Lis, 10 21:17 ]

Po pomalowaniu. Słabe zdjęcie, jak wyjdzie słońce to klepnę lepsze. Czacha z połowy klocka, ukradzionego przez kolegę spod Urzędu Marszałkowskiego. Nie wiem co to, osika pewnie, specyficzny ma zapach i dziwnie się pracuje w niej, ale dałem rade.

[ Dodano: Pon 22 Lis, 10 12:04 ]

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-01-2011, 1:14    

Witam. Prezentuję moją pierwszą noworoczną pracę, pierwsza z wykorzystaniem dremela. Z tego kawałka materiału miał być rogaty demon, ale zdziałałem "Dwie Dorotki" postacie z bajki o (o dziwo) ;) dwóch Dorotkach. Pierwotnie miały to być siestry bliźniaczki, ale jak moja dziewczyna zobaczyła to to i ochrzciła je na 2 Dorotki, bo kiedyś nam taką bajkę opowiadała jej siostrzenica. Drewno bardzo rzadkie w słojach na początku myślałem, żeby je wywalić ale coś się ukleiło.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 09-01-2011, 1:26    

Ekstra, moje wielkie gratulacje _brawo _brawo _brawo .

arabski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-01-2011, 3:33    Dorotki

Michał ,praca super _brawo _brawo _brawo

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 09-01-2011, 5:49    

Michał całość na medal.Moim zdaniem ciut ciut za mocno krzyczy kolor sęka na kolanie ,ale może się mylę?Pozdrawiam Zbyszek x: x: x: _brawo _brawo

Arturo 
aktywny forumowicz

Imię: Artur
Nazwisko: Kołodziej

Wysłany: 09-01-2011, 6:06    

Na prawdę niezłe prace:) zazdroszczę szczególnie tych czaszek:) \m/ Mam pytanko jakie frezy do dremela używasz bo tez mam zamiar sobie zakupić i właśnie nie wiem jakie do drewna frezy będą najlepsze

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-04-2011, 6:55    Rycerz

Witam przerobiony Piłsudski mojego taty, ulany przepalonym olejem silnikowym. Długo leżał w Bielińskiej pracowni i biedniał. Teraz po moim liftingu wygląda tak.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 09-04-2011, 9:40    

Witaj Michale.
Fajna przeróbka ale najważniejsze jest to że szukasz innych tematów a nie szufladkujesz się w swoich "tradycyjnych". A przeróbka naprawdę mi się podoba, szkoda tylko że w tej formie ni przedstawia nikogo konkretnego, choć biorąc pod uwagę symbolikę którą mu dorobiłeś to można by go podciągnąć pod jakiegoś konfistadora.
Pozdrawiam.
Grzesiek

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-04-2011, 10:40    

Hej Grzegorz. Dzięki za opinię. Pomysł na tego gościa wpadł mi dość niedawno, ponieważ długo się czaiłem długo co zmajstrować. Fakt nie przedstawia żadnej realnej postaci, bardziej szedłem w stronę postaci z gier, obrazów fantasy. Polecam takich artystów:

http://www.paulbonner.net/

Ken Kelly

http://www.google.pl/sear...iw=1503&bih=633

luis royo

http://www.google.pl/sear...0&aql=&oq=luis+

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-07-2011, 11:11    XENOMORPH

Xenomorph - postać wymyślona przez H.R. Gigera. główna postać serii filmów o Obcym. Osobiście dla mnie jest to postać zagadkowa, piękna i fascynująca. Rzeźba jaką teraz prezentuję jest wykonana dla mojego serdecznego kolegi na specjalną prośbę. Miałem ogrom frajdy i zabawy podczas rzeźbienia. Praca niewiele większa od formatu a4. Mniej więcej tyle czasu spędziłem nad rozrysowaniem szkicu co nad rzeźbieniem. Wymagający temat - lubię takie.

Ostatnio zmieniony przez Lucjan 08-03-2016, 3:20 , w całości zmieniany 4 razy  

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 16-07-2011, 8:39    

Przypadła mi do gustu. Kapitalna kompozycja. Gratuluję pracy :)

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 18-07-2011, 9:51    

Świetny jest ten metaliczny kolor i połysk, super, bardzo mi się podoba
nie wiem dlaczego pojawiła mi się informacja, że wypowiedź musi być dłuższa niż 50 znaków

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2012, 12:29    Nowa Dziewczyna

Hej wszystkim. Zamieszczam zdjęcia mojej ostatniej lali. Rzeźba z lipy, rurek od lodówki, drutu i gwoździa. W tworzeniu jej przypadek był dobrym doradcą i w efekcie wyszło wszystko jak chciałem. Nie mam jakiś dziwnych chęci przekazu czegokolwiek tą pracą. Po prostu miałem wewnętrzną potrzebę zrobić coś dziwnego.

parys 
aktywny forumowicz

Imię: artur
Nazwisko: szoldra

Wysłany: 19-01-2012, 10:06    

fajna sztuka przyciąga myśli,przypadek to demon ktory potrafi namieszać im mocniej tym lepiej w tego typu rzeżbie.pozdrawiam

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 05-02-2012, 4:44    Topolwa anielica

Hej wszystkim. Dziś skończyłem rzeźbić anielicę. Praca wykonana w topoli a podstawka z lipy. Praca wykonana na zamówienie. Skrzydła doklejałem na kołek i klej. Praca zrobiona w większej części przy pomocy noży. Jestem zakochany w tej technice, najprostsze narzędzia a robi się elegancko. ;)

Ostatnio zmieniony przez Lucjan 17-07-2015, 9:20 , w całości zmieniany 1 raz  

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 05-02-2012, 9:20    

Witaj Winiar.
Nie wiem jakiej wielkości jest ta Twoja dorodna i pełna powabu anielica. Pracę nożem kojarzyłem jakoś z małymi, trzymanymi w dłoni pracami. Mam trzy małe noże - samoróbki i używam ich sporadycznie.
Jest na forum Dział "Noże rzeźbiarskie" (lub podobna nazwa). Może napiszesz tam kilka zdań i pokażesz swoje noże?

fu 
oglądacz

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Leśniak

Wysłany: 07-11-2012, 9:26    

...osobiście unikałbym "mechaniczności" w traktowaniu włosów (anieliczka, dwie dorotki), oraz piór anieliczki ;-)
"Buried inside" chyba mi najbardziej przypadł do gustu... _ok

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 08-11-2012, 7:49    

Praca bardzo mi się podoba :) Pytanie o wielkość to już padło :) Ja chciałbym abyś napisał czy topola była suszona czy świeża ?

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-11-2012, 5:26    

Hej. Anielica wykonana z topoli suchej (jak ostre dłuta to idzie pięknie). Drewno jest bardziej zbite niż lipa i nie sprawia kłopotu w obróbce. Praca łączona skrzydła oraz podstawka doklejana na kołeczki, wysokość około 25-30 cm. Polecam również suchą topolę. Ja jak nie mam lipki to działam w topoli.

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 08-11-2012, 7:12    

Michał ten twój obcy jest fajny podoba mi sie bardzo chociaż tym Twoim anielicom też niczego nie brakuje ;-)

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-11-2012, 1:14    Xenomorph

Dzięki za odwiedziny w mojej pracowni. Alien to jedna z moich ulubionych postaci sf. Dawno temu chciałem zrobić Go w skali 1:1 ale czasu, materiału brak. Pewnie dokonam tego kiedyś w przyszłości. Tę pracę wykonywało mi się wyjątkowo przyjemnie. Rysunek był trudny do odzwierciedlenia w drewnie, starałem się małymi etapami i wyszło. Kolory to "experymentalna" mieszanka bejc oraz lakier akrylowy. Praca dokonana w lipie rozmiar a4. A przydałby się większy he he he.

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-06-2013, 12:25    Mroczna

Witam. Po długiej nieobecności zapodaję zdjęcia nowej rzeźby. Praca zachowana w klimacie mrocznym, brzydkim, smrodliwo-pasztetowym. Dokonałem ją w topolowej desce, 40x54 bejce rustykalne, lakier akryl.

Ostatnio zmieniony przez Lucjan 17-07-2015, 9:25 , w całości zmieniany 1 raz  

arabski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-06-2013, 12:19    mroczna

Siemka Michał . Nie przesadzaj z tą mrocznością , czaszeczki prawie uśmiechnięte. A tak na poważnie podoba mi się , może kolorki bym dał inne zwłaszcza ten którego jest najwięcej ( chyba użyłeś jakiegoś dębu) ja to widzę w ciemnej wiśni stonowanej aż do oranżu, ale ja to tak widzę. Ogólnie jest OK.
Pozdrówka

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-12-2013, 12:38    

Witam praca zainspirowana pracami nad tatuażem mojego kolegi. Z kolejnej strony ciągle mi chodził po głowie temat maski lekarskiej z okresów epidemii dżumy. Po pewnym czasie ten wizerunek przeszedł do symboliki weneckich masek. Moja wersja jest nie wenecka a winiarska. Lipa 42x18. Pokost, bejce rustykalne, lakier akrylowy.
Ostatnio zmieniony przez Lucjan 08-03-2016, 3:23 , w całości zmieniany 2 razy  

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 07-01-2014, 10:18    

Witam Michał.
Ta maska jest bardzo ciekawa, taka inna, jak piszesz trochę twoja, podoba mi się, "mroczna" z poprzedniego postu też.
Cenię sobie twoje podejście do tematu z gruntownym przestudiowaniem i dużą wiedzą, można się czegoś nauczyć.
O japońskich maskach teatralnych i o maskach weneckich wiedziałem, o tych pierwszych czytałem kiedyś książkę.
Ale dzięki tobie wiem już teraz o maskach lekarskich z okresu epidemii dżumy i wiem do czego służył ten ptasi dziób.
Dzięki, pozdrawiam.

nord57 
aktywny forumowicz

Imię: Wiktor
Nazwisko: Chmielinski

Wysłany: 17-11-2014, 4:09    

Hejka Michale,
Bardzo ciekawe prace rodzą sie pod Twoją ręką. Mnie najbardziej urzekła tematyka fantastyki. W tych pracach chyba najpełniej uwalniasz swoją inwencję twórczą. Podobają mi się wszystkie zabawy z czystą formą, a to robisz pięknie. Gratuluję i zyczę wiele radości z dalszych poszukiwań twórczych.

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-11-2014, 3:16    

Hej i dzięki za wpis w mojej pracowni. Dawno nic nie dodawałem, szukam jakiegoś darmowego miejsca gdzie mógłbym zapodawać zdjęcia. Sporo wrzucam na facebook'a. Obecnie nie rzeźbię, bo robię witraże. Pozdrawiam Michał.

Ala ad Din 
aktywny forumowicz

Imię: Bartosz
Nazwisko: Goguś

Wysłany: 24-09-2016, 10:32    

lekko psychodeliczne, lubię takie klimaty, chyba jarasz że takie wizje Ci przychodzą, a jak nie to polecam będziesz miał jeszcze bardziej odjechane pomysły

o to jest mocne, czuć duszę...

przejrzałem wszystkie pracownie i Twoja najbardziej mi się podoba, ma to coś, rzeźbisz po swojemu, masz swój styl i o to chodzi

winiar 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-12-2016, 4:51    

Hej dzięki za miłe słowa i odwiedziny w zakurzonej pracowni. Kupę zdjęć mi jak widzę poginęło, nie wiem czemu? Teraz z innej beczki. Mam do zaprezentowania pracę. Jest to lampa biomechaniczna. Połączenie dwóch rzeczywistości, rzeźbiarskiej oraz witrażowej. http://www.digart.pl/zoom/7983696/biolamp.html

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 10-12-2016, 9:02    

Witaj Michał. Lampa jest okay i jak widzę łączy dwie twoje pasje.
Swego czasu zmniejszałem za duże zdjęcia na forum. Później Staszek zainstalował program zmniejszający zdjęcia automatycznie. W tych postach zostały adresy tych zdjęć.
Ale przyczyny trzeba szukać w imageshack. Prawie wszystkie zdjęcia wstawiane na forum przez imageshack zniknęły.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu