Forum Rzeźbiarzy Strona Główna Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  Tutaj Mieszkam
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamieszczanie Zdjęć W Postach-Prywatne Galerie-Album
Autor Wiadomość
kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 09-11-2014, 6:46    Zamieszczanie Zdjęć W Postach-Prywatne Galerie-Album

Zachęcam

Jakiś już czas istnieje możliwość tworzenia Prywatnych Galerii na forum oraz wgrywania zdjęć do albumu w kategorii ogólnej "Nasze rzeźby" gdzie kilka ostatnich zdjęć wyświetla się na stronie głównej.

Zdjęcia z prywatnej galerii w postach

Wystarczy skopiować adres obrazka z Prywatnej galerii,klikając na otwarte zdjęcie i kopiując adres obrazka (jeśli klikniemy na miniaturę zamieszczone zdjęcie będzie miniaturką)i umieścić między znacznikami [img] w ten sposób [img] adres obrazka http://forum......[/img]
Można używać również znacznika "img" edytorze i tam wkleić adres zdjęcia.

Serwery zdjęć

Można celu użyć naszego serwera zdjęć http://www.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/ lub jakiegokolwiek innego (polecam nasz,ponieważ wiele innych już każe sobie płacić,a starsze zdjęcia z "imageshack" już się nie wyświetlają) .Fotosik też coś kombinuje-komercja...

Jest nasz hosting zdjęć http://www.rzezbiarz.idl.pl/obrazki/ prosta rejestracja,proste dodawanie ,wszystkie rodzaje linków i zdjęcia nigdy nie zginą chyba ODPUKAĆ że razem z forum, częściowo spolszczyłem ,myślę że reszta powinna być zrozumiała po angielsku,jeśli będzie zainteresowanie i konieczność pokuszę się o spolszczenie reszty skryptu..
Można dodawać miniaturkę tak jak u mnie w temacie lub większe zdjęcie "hotlink na forum"POLECAM i odsyłam do mojej pracowni
http://forum.rzezbiarz.id...p?p=22959#22959 Tak powinny wyglądać prawidłowo dodane zdjęcia

W przypadku niejasności proszę pisać tutaj..

nord57 
aktywny forumowicz

Imię: Wiktor
Nazwisko: Chmielinski

Wysłany: 13-12-2014, 3:51    Zdięcia

Sorki, ale dziś próbowałem przerzucić zdięcie lub choćby jego adres do postu w swojej pracowni i niestety nic nie udało mi się zrobić. Po kliknięciu nie otwiera się opcja kopiowania adresu, czyli nie mogę prezentować swoich prac. Życzę administratorowi aby w Nowym Roku uporał się z technicznymi problemami bo muszę przyznać , że niewątpliwie problem z zamieszczaniem zdięć w postach jest istotny. Pozdrawiam.

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 15-12-2014, 12:16    Zdjęcia.

Witaj Wiktorze, nie wiem skąd ten problem u ciebie ze skopiowaniem adresu zdjęcia z prywatnej galerii na naszym serwerze zdjęć.
Dzień wcześniej wstawiałem dwa zdjęcia do postu w moim warsztacie, wszystko było super.
Przed chwilą sprawdzałem jeszcze raz na zdjęciu w mojej galerii.

Jak kliknę lewym przyciskiem myszy na okienko z adresem, zaznacza mi się cały adres na niebiesko, później prawy przycisk i pojawia się okienko z aktywnym „kopiuj”.

Jak kliknę prawym przyciskiem myszy, to zaznacza mi się cały adres na niebiesko i jednocześnie pojawia mi się okienko z aktywnym „kopiuj”

Ja wybieram ten adres, gdzie z prawej strony okienka jest informacja: „Hotlink na forum (zalecane)”.

Powodzenia przy kolejnej próbie. Lucjan.

Lucjan 

Wysłany: 09-02-2015, 12:15    Jeszcze o zdjęciach.

Specjalnie na prośbę Jacka, Baribal108, a może ktoś jeszcze skorzysta. Napiszę jak ja to robię, bo wiem, że to jeszcze problem dla naszych forumowiczów.

Po wejściu na MultiHoster pierwszy raz musisz się najpierw zarejestrować. Póżniej wystarczy zalogowanie.

Wybieram najlepsze zdjęcia z aparatu, wklejam na pulpit i poddaję obróbce:
przycinam zbędne marginesy i zmniejszam rozmiar zdjęcia wybierając odpowiednią liczbę pikseli. Tak przygotowane zdjęcie pozostaje na pulpicie.

Loguję się na nasz MultiHoster.
W pasku pod nazwą klikam na pierwszy napis: Główna.
Otwiera mi się strona z ramką pięciu pasków z napisem: Przeglądaj
Klikam na pierwszy pasek
Otwiera się okno: Wybierz plik do przekazania.
Po lewej stronie wybieram: Pulpit
Pojawiają się wszystkie zapisane na pulpicie pliki.
Wybieram moje zdjęcie, klikając na nie.
Na dole w nazwie pliku pojawia się tytuł mojego zdjęcia.
Klikam na przycisk: Otwórz

Ponownie jesteśmy w MultiHosterze
W pierwszej ramce zapisało się zdjęcie
Pod ramkami klikam na : Wyślij
I mam już zdjęcie w albumie w Mojej Galerii
Można wstawić jedno zdjęcie lub klika zdjęć.

Teraz z mojej galerii do posta na forum.
Klikam na zdjęcie w mojej galerii, powiększa się, a pod nim pojawiają się informacje o zdjęciu.
Kopjuję adres zdjęcia z miniaturki na forum lub z hotlinku na forum, tam gdzie Admin zaznaczył w nawiasie: zalecane.

Tak skopiowany adres zdjęcia wklejam do treści pisanego postu na forum.
Zawsze przed wysłaniem klikam jeszcze na: Podgląd, żeby zobaczyć czy zdjęcia się otwierają i jak wygląda mój post w całości. Po takim upewnieniu się klikam; Wyślij

Opisałem mój sposób postępowania, język laika, bo nie jestem informatykiem.

kwasniakos 

Wysłany: 09-02-2015, 5:23    

Super instrukcja Lucku :-D
Rozumiem że dotyczy ona naszego servera zdjęć -"GaleriaForum Rzeźbiarzy"
Wielu z użytkowników omija nasz server i linkuje zdjęcia z innych bardziej rozbudowanych i prawie bezobsługowych hostingów.Ryzykując jednak potencjalną utratą zdjęć,wystarczy przejrzeć forum by zobaczyć szare plamy po zdjęciach z serverów które po pewnym czasie poszły w komercje i kazały sobie płacić za przechowywanie zdjęć.Toteż nie opłacone konta zablokowano a najprawdopodobniej usunięto.Niestety wbrew pozorom nic za darmo w necie również,jak nie reklamy-co jeszcze pół biedy,to solidne abonamenty. :(
Dlatego zawsze polecam naszą galerię,gdyż ona nigdy nie będzie płatna ,chyba że co łaska na forum :-D Fakt trzeba przyciąć zdjęcia gdyż skrypt jest darmowy i nie przycina,lecz poza tym wszystko inne co potrzebne jest.
Jak pisze Lucek zalecane adresy zdjęć są podane,dodam że gdy wyślemy zdjęcie 800x600 śmiało możemy stosować hotlink na forum,zdjęcie wyświetla się wystarczająco duże.
Myślę że warto poświęcić odrobinę czasu na zapoznanie się ze sposobem zamieszczania zdjęć w Naszej Golerii i mieć gwarancję że dopuki Forum będzie istniało to i zdjęcia z postów nie wyparują.

Muszę na czasie zmienić logo galerii by nie był to multihoster a Galeria forum Rzeźbiarzy.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
stach :roll:

p.s.
Dodam jeszcze jak można linkować dowolne zdjęcia ,przykładowo umieszczone na swojej stronie,czy też z naszej galerii,tak by się nie powiększało i nie przekierowywało na stronę gdzie jest zamieszczone.
W galerii klikamy na duże zdjęcie prawym przyciskiem myszy i wybieramy "kopiuj adres obrazka"
Przechodzimy do pisanego postu i wybieramy przycisk "Img" w okienko które się pokaże wklejamy skopiowany adres,klikamy OK,i w naszym pscie widzimy [img]..tutaj adres obrazka[/img] włączamy podgląd,możemy zaznaczyć nasz link i kliknąć center by zdjęcie wyświetlało się pośrodku strony.Jak widać za wyświetlanie się zdjęć na stronach odpowiada znacznik [img]....[/img] w który możemy ująć każdy adres do obrazka również wpisany ręcznie.

Jeśli coś ktoś nie rozumie ?Proszę śmiało pytać :)

baribal108 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Wydrzyński

Wysłany: 10-02-2015, 11:36    

Dziękuję Lucjanie za instrukcję, będę rozkminiał a jak coś to pytał. :D
- J.Ś. XVI Karmapa

Zapraszam na moją stronę ;
http://drewienko.wordpress.com/

Lucjan 

Wysłany: 13-02-2015, 12:28    

Tak Staszku, mój opis "krok po kroku" dotyczy naszego serwera zdjęć. Teraz jak zmienłeś nazwę, jest to "Galeria Forum Rzeźbiarzy". Nikt nie będzie już miał wątpliwości, że to nasz forumowy serwer zdjęć.
Jestem zwykłym użytkownikiem komputera. Pierwsze zamieszczenie zdjęcia nie było takie trudne. Udało mi się po kilku próbach a potem już bez problemu.
Wcześniej korzystałem z ImageSchack, później Fotosik a teraz nasz serwer zdjęć. W mojej galerii mam już 33 zdjęcia, wszystkie są w moich postach na forum. Polecam wszystkim "Galerię Forum Rzeźbiarzy", naprawdę prosta obsługa.

Baribal108. Jacek, zobaczyłem w twojej pracowni zdjęcie, więc poradziłeś sobie z naszym serwerem zdjęć.

kwasniakos 

Wysłany: 07-06-2015, 8:29    

Bardzo Proszę

Nauczcie się w końcu zamieszczać zdjęcia,przecież widzicie jak rozciągają stronę,a przecież wystarczy skopiować odpowiedni link i kliknąć podgląd by widzieć jak będzie wyglądał post,a i na forum jest to opisane

Ja już nie mam czasu by tego wszystkiego doglądać,nie mam też motywacji ku temu.Skrypt forum jest starszy więc brak możliwości zmniejszania obrazków,na nowszy mnie nie stać a przerabiać go samemu to strata czasu.Mając zaś chwilę dla forum posty rozwalające stronę po prostu usunę,skoro nikt nie stosuje się do próśb administracji.

Lucjan 

Wysłany: 01-10-2015, 9:32    Mój sposób na znikające zdjęcia z imageshack.

Wypadło mi 15 pierwszych zdjęć z mojej pracowni, z okresu wrzesień, październik 2013.
Wszystkie były wstawiane przez imageshack. Znikanie zdjęć z imageshack widzę w kilku pracowniach.
Wszystkie zdjęcia, które wstawiam na forum mam zgromadzone też w moim komputerowym archiwum.
Te, które zniknęły przeniosłem z mojego archiwum do naszego serwera zdjęć a następnie wstawiłem do postów z 2013 roku w miejsce tych z imageshack. Posty są znowu takie jak wcześniej, nie straszą już brakiem zdjęć.
Zajęło mi to trochę czasu, ale efekt jest.
Staszek kiedyś pisał, że nasz serwer zdjęć jest pewny i ma rację.
Pozdrawiam Lucjan.

fantomas86 
aktywny forumowicz

Imię: Szymon
Nazwisko: Macura

Wysłany: 04-07-2016, 8:13    

Panie Lucjanie świetna instrukcja brawo

ARBORTECH

Odpowiedz do tematu