Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: kwasniakos
07-09-2008, 7:21
Warsztat
Autor Wiadomość
Piotrek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-07-2008, 10:18    

Bardzo mi się spodobała Pana odpowiedź, fajne ma Pan podejście do życia. A jako artysta ma Pan naturalną intuicję rzeźbiarza - gdybym dostał coś takiego od Boga to w ramach rewanżu też rzeźbiłbym sakralne rzeźby. :)

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 15-07-2008, 10:19    

Czyli upraszczając "Wiara czyni cuda" - bardzo dobra filozofia życia Boguś - tak trzymać !!
Jakkolwiek by tego nie przedstawiać trzeba wierzyć w siebie - nie poddawać sie negatywnym myślom czy złośliwym ludziom wyznaczyć sobie cel i dążyć do jego realizacji - nie za wszelka cenę ale ze wszystkich sił .... życzę podobnego samozaparcia i wiary w powodzenie takiej jaką prezentuje Bogusław - Pozdrawiam serdecznie - śliczne prace tak trzymać :)

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 16-07-2008, 1:48    

Za pochlebne recenzję zaśpiewam wam swój utwór. Dobre czasy wówczas przeżywałem byłem naprawdę na dobrej fali. Do tworzenia takich rzeźb sakralnych to naprawdę pozytywna energia , gdzie te małostkowe nasze przyziemne sprawy, przy tej energii nic a nic nie znaczą.
http://odsiebie.com/pokaz/304136---be61.html
Jak się wam spodoba to mogę podesłać jeszcze inne - tęskno mi za tamtym duchem :-/

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 16-07-2008, 6:15    

Dziękuję Ci Boguś za prezentację sztuki klejenia klocków drewna. Jest to dla mnie bardzo istotne, gdyż wkrótce znowu wezmę się za większe gabaryty i właśnie skorzytam z Twych rad. A teraz słucham Twojej piosenki. Od razu przypomina mi się młodość, ognisko ..... ach :-P :mrgreen: Nie tylko wielkim rzeźbiarzem jesteś, ale i trubadur w takiej samej mierze. Jesteś poprostu wspaniałym wszechstronnym artystą.
Pozdrawiam, Gotfryd

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-07-2008, 10:07    Brawooo...

Posłuchałem, jestem pod wrażeniem, pozytywnym. Ładnie grasz na gitarze. Ja gram na akordeonie, ale chyba nie tak ładnie. :-D

Ale Boguś wytłumacz się, jak należy rozumieć że jest to twój utwór? Ty skomponowałeś muzykę i napisałeś słowa?

Zamieść jeszcze jakieś swoje utwory... 8-)

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 16-07-2008, 10:12    

Boguś, Ty to mnie zadziwiasz z każdą chwilą :mrgreen: Pozytywnie oczywiście. Rzeźbiarz, śpiewacz, wspinacz wysokowieżny..czy mozna się spodziewać jeszcze jakiegoś zaskoczenia ?
Ale fakt, jak wcześniej stwierdził Gotfryd..zaraz przypominają się czasy ogniska do rana i gitary. I były to fantastycznie piękne czasy :-P Zeznaję, że też kiedyś na gitarze grałam i nawet śpiewałam :mrgreen: , ale teraz już grania zapomniałam. Zresztą mój instrument gitarowy spłynął gdzieś wodami po nawiedzonej mnie powodzi. Ładna piosenka, jeżeli możesz, to oczywiście podeślij nam inne jeszcze :-D

Darek_M 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Mucha

Wysłany: 17-07-2008, 6:22    

Dzięki za wprowadzanie bardzo miłej atmosferyna tym forum. Słuchając tej piosenki , cofnełem się myślami w czasie , powróciłem do miłych chwil , to poprawia nastrój. Należą Ci się oklaski. :mrgreen:

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 17-07-2008, 7:06    

Beniu dobrze rozumujesz są one skomponowane i napisane przezemnie, wychodzą prosto z serca. Taki kiedyś byłem :lol:

Mam ich nagrane chyba z 50 , ale wszystko mam nagrane na tych kasetach, może z 12 mam tylko przekonwertowanych, aby można było je puścić w komputerze. Oczywiście z biegiem czasu widzę swoje jakieś niedociągnięcia, ale co mi tam? taki kiedyś byłem.
http://odsiebie.com/pokaz/307091---e3e0.html

Prowadziłem wówczas walkę z samym sobą i chyba ją wygrałem.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 18-07-2008, 1:59    

Praca ciągle w toku :-P

I ciągle trzeba coś doklejać, ale wydaje mi się, że jakoś sama ta rzeźba się wyważyła. Chodzi mi o to, że trzymając dziecko - jest to jakaś waga i aby było wygodniej to lekko się odchylamy i przeginamy tak aby złapać odpowiedni środek ciężkości. Oczywiście wcale tego nie planowałem , ale myślę ,ze chyba jest dobrze, nawet lepiej niż oryginalne zdjęcie, bo tam nie ma tego wyważenia.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 24-07-2008, 7:47    

Kapliczka już jest teraz tylko potrzebna figura :-D

Zabłocki Łukasz 
aktywny forumowicz

Imię: Łukasz
Nazwisko: Zabłocki

Wysłany: 30-07-2008, 5:34    

- no no ile się człowiek z miejsca może dowiedzieć z jednego postu :->
naprawdę tona solidnej wiedzy i wielu różnych sposobów do wypróbowania
przy własnych experymentach z drewnem.
Po prostu BOMBA!!!

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 21-12-2008, 9:44    Wesołych Świąt - Szczęśliwego Nowego Roku 2009

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

Święta się zbliżają więc jako ten, który zasiał to ziarno wypadałoby w tych szczególnych chwilach przedświątecznych każdego Tu na tym forum pozdrowić i życzyć jak najwięcej zapału w pracach które będą Waszymi rękoma powstawały.

Wszystkiego Najlepszego dla całej Społeczności Rzeźbiarskiej
"FORUM RZEŹBIARZY" życzy Bogusław Migel

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 21-12-2008, 10:46    Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku

Bogusław,
Nestorze wśród rzeźbiarzy- internautów, Tobie oraz Twoim Najbliższym

Zdrowych i Wesołych, Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia
oraz
Szczęśliwego Nowego Roku 2009, weny twórczej i spełnienia pragnień, marzeń
wraz z przyjacielskimi pozdrowieniami
życzy Rudi

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 21-12-2008, 11:50    

Również Boguś życzę wszystkiego najlepszego i dziękuję, że choć od czasu do czasu zaglądasz na forum myślę że w Nowym Roku będziesz to robił częściej.
Pozdrawiam serdecznie.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 21-12-2008, 7:49    

Boguś..i ja z okazji tych pięknych Świąt Bożego Narodzenia, przesyłam Tobie i bliskim życzenia..Świąt pachnących choinką, rozśpiewanych kolędą, dających radość prawdziwie świątecznych świąt. A Nowy Roczek niech przyniesie wszystko, co najlepsze..spokój, zadowolenie, nieustającą wenę..i marzeń spełnienie..
Marysia

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Mocko

Wysłany: 26-04-2009, 10:38    

Panie Boguslawie dziekuje za ten post bo jak dotad klejenie bylo czarna magia dla mnie .No i nadal jest bo brak doswiadczenia ale bede sie staral cos z Pana porad wykorzystac.Pozdrawiam.

paul12 
aktywny forumowicz

Imię: Paweł
Nazwisko: Florianowicz

Wysłany: 29-04-2009, 10:28    

Piękne Pan płaskorzeźby robi, ale ja mam pytanie z innej beczki. Jak to się zaczęło? Kiedy Pan odkrył swój talent?, jaką Pan pierwszą rzeźbę/płaskorzeźbę wykonał po raz pierszy Panie M.?

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 19-05-2009, 6:26    

Najpierw to rysowałem, a później miałem scyzoryk i gwizdki robiłem. Kiedy nauczyłem się już trochę operować tym nożykiem to z kory łódki robiłem i puszczałem na wodę.

Miałem wówczas z 13 lat. Jak miałem 14 lat to całą rodzinkę naszkicowałem - (portrety) i przyznam się , ze nie wiem , czy teraz by mi to lepiej wyszło bo wówczas robiłem to non stop , a obecnie nie ćwiczę.

Na początku to rzeźbiłem w pustakach - (Winetu), Ojciec mi zrobił kilka dłutek z prętów zbrojeniowych. Tą rzeźbę też chyba tymi dłutami wykonałem.

Następnie zdałem do Liceum Plastycznego w Szczecinie - trochę mi stopnie w podstawówce naciągi , bo wiedzieli , że mam talent i zależało im, aby mi się udało. Niestety byłem za słaby z przedmiotów ścisłych i po półroczu w kwietniu zrezygnowałem z tej szkoły. Stolarz wydawał mi się jeszcze najbardziej pasującym dla mnie zawodem. Tak wiec tam szlifowałem swoje rzemiosło i nauczycielowi musiałem wykonywać rzeźby, aby mnie za bardzo nie pytał z Technologi i aby jakoś tam przechodzić z klasy do klasy. Na warsztatach również rzeźbiłem , bo mnie wyczuli , że mam w tym kierunku uzdolnienia. Po szkole normalna praca zawodowa jako stolarz budowlany, takie tam - okna drzwi i inne prace konserwatorskie.

Poza pracą coś niecoś się rzeźbiło , ale nie aż tak bardzo. Dopiero po tym bałaganie w Polsce , gdzie zaczęła się gospodarka rynkowa i zwolniono mnie z pracy zacząłem więcej się zajmować rzeźbiarstwem. Mój gorący okres to lata 1994 -2000 i tak to po części trwało aż do obecnej chwili.

Myślę, że może już to wystarczy tej mojej małej historyjki - pasji rzeźbiarskiej. :lol:

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 10-01-2015, 2:39    Kapliczka

Koniec leniuchowania świątecznego, trzeba coś zarobić na chleb. Na tapecie mam do wykonania kapliczkę św. Józefa. Sporo pracy sobie zadałem , bo jak widać na fotce będzie to z jednego kawałka. Prześwitów od pieruna, ale za to duży efekt. Jak skończę to pokażę jak wyszło. Będzie jeszcze piła doklejona , gdzie Józef ją trzyma

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 13-01-2015, 12:18    Kapliczka.

Boguś. Świetnie, że jesteś znowu na forum i że pojawiła się twoja nowa praca.
Jestem pewny, że każdy forumowicz znajdzie w twojej pracowni coś ciekawego dla siebie
i może się dużo nauczyć. Bo twoje doświadczenie i talent są ogromne.
Potrzeba tu twojej wiedzy, mistrzostwa i twoich prac.
Pouczające jest to, że pokazujesz swoje rzeźby w kolejnych etapach tworzenia
a nie tylko efekt końcowy. I tak też przy tej najnowszej pracy, wyobrażam już sobie
jak będzie skończona ta kapliczka. Czy moje wyobrażenie pokryje się z tym co pokarzesz na koniec.
Dzięki i pozdrawiam.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 13-01-2015, 8:37    

Nie wiem jak mi to wyjdzie, bo z twarzą dziecka będzie ciężko. Twarz jest skierowana ku górze, więc słoje są nie przychylne do rzeźbienia, zobaczymy może jakimiś frezikami się pobawię.Tak przy okazji , dziś widziałem filmik jak rzeźbiła osoba niewidoma. Boże jak można rzeźbić nie mając oczu, a tu wychodziły z gliny piękne rzeźby realistyczne. W zasadzie nie do pojęcia.

Gotfryd 

Wysłany: 13-01-2015, 12:57    

Boguś jak zwykle cięcia rewelacja no i efekty już widać. Na dobrą sprawę to już w tym wydaniu ta rzeźba by uszła ;) Z twarzyczką malucha zdecydowanie będziesz miał zagrychę, ale znając wykonawcę nie mam obaw co do efektu końcowego. Boguś na Forum ostatnio ktoś poruszył temat rysowania, szkicowania przed rzeźbieniem. Ja od ciebie podpatrzyłem i stosuję metodę modelowania w masie rzeźbiarskiej, lub w plastelinie. Czy do tej rzeźby też wstępnie wykonałeś jakiś plastyczny model? Jeśli tak, to mógł byś to pokazać na Forum. Pozdrawiam serdecznie

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 13-01-2015, 6:04    

Zdzisiu - musiałem zrobić sobie model z plasteliny, bo bez tego modelu można się zapomnieć i coś wyciąć co nie jest do wycięcia. Poświęci się te pół godziny i wiesz jak to wygląda, a plastelinę da radę jeszcze trochę wyginać i uformuje się szybką kompozycję. Dziś cały dzień męczyłem się z tą twarzyczką. Ciężko jak pierun było, mało miejsca na wyginanie dłutami i do tego odwrócona ta głowa. Coś tam wyszło ale jeszcze będą jakieś małe może poprawki. Jutro może jakąś fotkę wstawię , bo już mi się nie chce iść do pracowni. W zasadzie tej twarzy od przodu nie widać , ale jak ktoś ciekawski podejdzie z boku to już ją widać. Nie wiem jak długo mi to zejdzie, ale przewiduję ,że do końca lutego to zrobię. Nie śpieszę się i robię to w swoim rytmie , gdzieś 6 godzin dzienni, no dziś sobie jeszcze poszedłem na dwie godzinki po południu. Wszystko zależy od natchnienia.

[ Dodano: 14-01-2015, 4:02 ]

I są te fotki mojego postępu . Twarzyczka ciężka do obróbki , ale wyszło jak wyszło, ciężki dostęp, no i słoje drewna też były w pionie.

Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 17-01-2015, 9:04 , w całości zmieniany 1 raz  

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-01-2015, 10:07    

Oj Boguś..kto jak kto,ale Ty z tą pracą świetnie dasz sobie radę :-D Już jest wyrazista..no ale czekamy na efekt końcowy..życzę więc jak najwięcej natchnienia i weny :)

Gotfryd 

Wysłany: 16-01-2015, 11:04    

Postaci odsunąć się nie da na czas żeby buźkę malucha dopracować, ale poradziłeś sobie świetnie. W trakcie pracy nieźle trzeba się nagimnastykować i mimo, że masz snop dłut, dłutek, dłuteczek to i tak czegoś "odpowiedniego" zawsze brakuje. Coś czym mogło by się dostać do niedostępnego miejsca. I tak się wybiera, przebiera a i tak się wraca do narzędzia, które pierwsze w ręce wpadło. Wykonanie oczu ... to już nie lada wyzwanie, ale dopracowałeś do perfekcji. Ja chyba dziergał bym jakimś giętkim wałkiem i frezami, a na koniec papier ścierny. Boguś extra!

Lucjan 

Wysłany: 17-01-2015, 12:27    Kapliczka.

Witaj Boguś.
Moje pełne uznanie. Wyobrażam sobie te trudności z powodu braku dostępu, ale buzia malucha już wykonana
i do tego jeszcze w mistrzowskim stylu.
Powodzenia i też czekam na efekt końcowy.
Pozdrawiam.

kwasniakos 

Wysłany: 17-01-2015, 6:36    

Co tu dużo pisać,ktoś kto zna Twoje prace i Ciebie choćby tylko z internetu to wie, Kto by zaś nie znał
jak ma oczy spojrzy i widzi, w niejednym z nas kiełkuje ziarnko zazdrości(myślę tej zdrowej) takiego talentu.I czy się to komu podoba czy nie ,dla mnie to czy się jest w pełni rzeźbiarzem, czy tak tylko "trochę) :) świadczą nasze prace,nie koniecznie dyplomy uczelni.Powodzenia Boguś.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 17-01-2015, 8:14    

Coś się tam zepsuło jak dorzucałem te fotki na drugi dzień - chodzi ,ze tam u góry powinna widnieć fotka (link), a teraz jest tylko link. To przez te moje areo2 , czyli darmowy dostęp do internetu.
Wczoraj pracowałem nad twarzą Józefa. Sporo jeszcze pracy. Jak sami wiecie zawsze chciałoby się aby to jakoś wyszło, niestety nieraz się już nie da czegoś poprawić ,chyba że odetnie i doklei kawałek nowego drewna. Ale wówczas też nie wiadomo , czy to wyjdzie lepiej , więc zostawia się to. Ale to dobrze ,ze człowiek tak do końca nie jest zadowolony z tej swojej pracy , znaczy to ,ze widzie swoje błędy i ta świadomość będzie go motywować aby ciągle uważał. Jak się patrzy na innych rzeźbiarzy to dopiero dech zapiera jak oni to potrafili wyrzeźbić. Ale tak to już jest z tymi talentami, ważne aby robić swoje i ,ze daje nam to jakąś satysfakcję, a jak na dodatek daje nam to jeszcze jakąś gratyfikację pieniężną i mogę z tego skromnie wyżyć, to co tu narzekać.

kwasniakos 

Wysłany: 17-01-2015, 9:05    

Boguś są fotki,pomyłka przy wstawianiu kodu :-D

nord57 
aktywny forumowicz

Imię: Wiktor
Nazwisko: Chmielinski

Wysłany: 21-01-2015, 9:53    

Witam pierwszy raz w Twojej pracowni. Wielki szacun Mistrzu. Już wiele skorzystałem z Twojej wiedzy i bogatego doświadczenia. Dziękuję za podzielenie się nią na łamach forum gdzie podpatruje doświadczonych kolegow po dłucie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę wiele satysfakcji twórczej.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 04-02-2015, 3:30    

Grzebię się coś długo z tą kapliczka, ale i też nie pracują, aż tak długo. Kapliczka będzie jakby z dwóch części na fotce widać już tą podstawę , gdzie będzie można jakieś dwa kwiatki ustawić. Dziś zacząłem już pracę nad daszkiem. Jeszcze trochę mi zejdzie , ale jest mniej niż więcej.

Ciekaw jestem , czy mojemu zleceniodawcy się spodoba, nie ustaliłem z nim jeszcze ceny i zastanawiam się ile zaśpiewać. :D

Gotfryd 

Wysłany: 07-02-2015, 7:41    

Boguś jestem pewny, że co do wykonania i podobania się zleceniodawca na pewno nie będzie miał wątpliwości i na pewno będzie zadowolony. Co do zaśpiewania, no cóż ... każdy śpiewa tak jak mu głos pozwala :-D a ty głos masz dobry, więc nie powinieneś się krępować 8-) Pamiętaj - rzeźba zawsze jest tyle warta ile za nią weźmiesz, tak więc miej na uwadze swojego zleceniodawce i nie staraj się go obrażać, że mu byle co sprzedajesz ;-)

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 08-02-2015, 8:01    

Ja wiem ,że umiem śpiewać , ale z gitarą , bez gitary mi gorzej wychodzi. Zobaczymy jak to wyjdzie z tym śpiewaniem. Daszek zrobiony ,samemu ciężko ją podnieść na ten postument więc fotka bez postumentu. teraz została mi mała końcówka wykończeniowa i bejcowanie - konserwacja.

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 08-02-2015, 6:19    

Oglądałem t pracę na FB i muszę przyznać że bombowa. Mam nadzieję że i ja kiedyś dojdę do takiego mistrzostwa.

Lucjan 

Wysłany: 09-02-2015, 12:07    

Witaj Boguś. Piękna kapliczka.
Nie znam się na tym śpiewaniu, ale wysoko cenię twój talent i mistrzostwo wykonania.
Myślę, że spokojnie możesz zaśpiewać na najwyższym poziomie.
Pokaż koniecznie zdjęcia po bejcowaniu i konserwacji.
Pozdrawiam, Lucjan.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 09-02-2015, 8:09    

Do mistrzostwa to jeszcze mi daleko, chyba w tym życiu się nie załapie. Mówi się, że każdy kto wykonuje swoją rzeźbę stara się jak najlepiej ją wykonać, ale to chyba też, nie jest aż tak do końca prawdą. Ja widzę swoje błędy i mógłbym je co niektóre poprawić, bo jeszcze przy tej kapliczce można by było popracować o wiele dłużej, ale jak wiecie nasuwa się pytanie , czy ten ktoś mi za to zapłaci. Może to tylko mi się nasuwa te pytanie , bo ja po prostu z tego żyję. I tak się dość przykładam jeśli miałbym się porównywać z innym kolegami po fachu, ale są też różne techniki rzeźbienia i znowu powstaje pytanie ,ze to jest wykonane w takim a nie w inny stylu, dlatego też jest tak a nie inaczej zrobione. Chyba nie da się tego rozstrzygnąć. Jedyne rozstrzygniecie jest takie jak powiedział Zdzisław - rzeźba jest tyle warta ile da nam kupujący. Trzeba się po prostu nauczyć sprzedawać.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 20-02-2015, 12:24    

Już skończyłem

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 20-02-2015, 12:38    

Świetna robota brawo brawo brawo

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-02-2015, 4:02    

Solidnie wykonana kompozycja. Na mnie robi wrażenie głębokiego przemyślenia tematu i metodycznego , bardzo starannego wykonania. Wypadało by chyba napisać to wszystko dużymi literami podziwu. Szacun MISTRZU.

Lucjan 

Wysłany: 24-02-2015, 12:14    

Moje uznanie, piękna praca, teraz po wykończeniu pokazuje cały swój urok.
Aż szkoda ją stawiać gdzieś w wolnej przestrzeni, bo ten daszek jej nie uchroni przed deszczem i śniegiem.
Wiem, że jest dobrze zaimpregnowana, ale mimo tego.

wiking290 

Imię: Stanislaw
Nazwisko: Tomaszewski

Wysłany: 26-02-2015, 7:54    

Czolem!!
Mialem przyjemnosc obejrzec Twoja galerie rzezb .Prace wspaniale,
czuje sie staranne rzemioslo oraz finezje poslugiwania sie dlutem,
co widac w pracach i co jest domena dobrych (starej szkoly )artystow.
Nie zgodze sie co do wartosci(wyceny) rzezb .Uwazam ze rzezba jest tyle warta ile
serca i pracy wlozyl w to tworca.Klient-zleceniodawca zawsze bedzie
sie targowal bo dla niego to jest przedmiot jakis tam , on nie widzi dziela
sztuki . Bywa ze chetnie obnizam cene -sam- komus kto wcale oto nie prosi
ale z podziwem -podziwia. Sa klienci kturzy placa bez wzgledu na cene -
jak sie wykonuje dobre rzezby.
pozdrawiam staszek

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 02-03-2015, 4:00    

Na razie klient czeka na przypływ gotówki, bo też mieli mu przelać , ale jakoś nie przelali. :( . Zobaczymy jak będzie - trzeba być dobrej myśli. Nie potrafię brać zaliczki, bo wówczas czuję na sobie pewien ciężar zobowiązania. Ale taki już jestem, ja zawsze staram się dotrzymywać umówionego zobowiązania. Ale wierzę ,że będzie dobrze, na szczęście mam jeszcze z czego żyć, a niebawem zaczynają się plenery. :-D

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-03-2015, 12:19    

Pytanko do Mistrza , gdzie znależć kalendarz plenerów na ten rok?
Tak bym chciał podczas wakacyjnego pobytu w kraju wziąc udzial przynajmniej w dwóch plenerach aby nauczyć się nowych rzeczy od doświadczonych kolegow.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 03-03-2015, 8:03    

Ale zadałeś fajne pytanko :-D . Podpatrzyłem, od kiedy się tutaj znalazłeś i się już nie dziwię takiego pytania. Widzę też ,że mieszkamy w zasadzie prawie w tym samym regionie Polski. Plenery są różnego rodzaju. Ja preferuję takie , gdzie można parę groszy zarobić, wiadomo z jakich względów. Wiem ,że zawsze znajdą się takie plenery , gdzie nie stać organizatora na gratyfikację, ale dają wyżywienie i spanie,mówiąc najprościej. Jeśli jesteś początkującym rzeźbiarzem, który chciałby poczuć ten plenerowy wigor to warto na taki plener się załapać. Warblewo, koło Polanowa Agroturystyka tego rodzaju plenery robi, można się tam z kontaktować, być może jeszcze jest jakieś wolne miejsce. Co do płatnych plenerów, to niestety jest już jakby konkurencja, po miedzy rzeźbiarzami. W grę tu wchodzą różne uwarunkowania, ale jak ktoś jest dość operatywny, to też się załapie. Wiadomości o plenerach przenoszą się drogą pantoflową i od czasu do czasu jest jakaś informacja w internecie , którą trzeba wyłapać.. To może tyle na początek.

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-03-2015, 9:18    

Mnie interesują tylko plenery niekomercyjne. One bywają dłuższe , nie są obciążone presją czasu i wzajemnej konkurencji. Takie warunki sprzyjają integracji i wymianie doswiadczeń, a mnie o to własnie chodzi. Dłubanie to moje hobby , świetnie się przy tym relaksuję,daje mi wiele autentycznej radości.
Dziękuję za namiar na P.Katarzynę , już jestem wstępnie umówiony na wrzesień.
Pozdrawiam

Gotfryd 

Wysłany: 07-03-2015, 8:50    

Dzisiaj raczej trudno o taki spokojny, bezstresowy plener. Organizator wiedząc jakich dzisiaj narzędzi używają rzeźbiarze - chodzi o piły łańcuchowe, elektrodłuta i inne wspomagacze - śrubuje termin pleneru, bo w ten sposób zaoszczędza na wyżywieniu, noclegu, prądzie i in. Poza tym obecne plenery organizowane są z różnych projektów, funduszy i każdy chce na tym zarobić. Rzeźbiarze mając znowu na uwadze swoje koszty, w tym koszty przejazdów, koszty swoich narzędzi itp chcą w jakiś sposób zrekompensować sobie to wszystko i oczekują zapłaty za udział w plenerze, oraz chcą załapać się na jak najwięcej plenerów. A więc jak by nie patrzeć czysta komercja. Ten pośpiech, wyścig za plenerami u niektórych rzeźbiarzy (nie u wszystkich) powoduje, że nieraz łapczywie rzucają się na pracę na jednym plenerze i nie czekając na zakończenie pleneru zmykają na następny plener, który już się rozpoczął, goniąc w ten sposób za kasą, a nie za solidnym wykonaniem roboty. Taki wyścig nie służy żadnej ze stron, ale jest obecnie widoczny na plenerach w których uczestniczę. Na całe szczęście jest jeszcze kilka miejsc w Polsce, gdzie te spotkania plenerowe mają w miarę normalny charakter, gdzie można spotkać ciekawych, mniej lub bardziej zdolnych rzeźbiarzy, ale takich którzy chcą rzetelnie wykonać swoją pracę a przy tym wprowadzić dobrą atmosferę w plener i cieszyć się atmosferą plenerową. Są wśród nich rzeźbiarze, ktorzy żyją tylko z rzeźbienia i o dziwo spokojnie jakoś sobie radzą bez heroicznej walki o każdy plener. Wiktor kto szuka ten znajdzie. Na Facebooku jest kilku organizatorów takich plenerów o jakie ci chodzi (np. Grzesiu Michlak, czy Stanisława Jsiczek)
Pozdrawiam

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-03-2015, 3:22    

Bardzo dziękuję Zdzisławie za podpowiedż.
Pozdrawiam.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 08-03-2015, 11:03    

Tak naprawdę, to jaka będzie panowała atmosfera na plenerze zależy tylko od samych uczestników. Odpowiedni ludzie - fajna atmosfera, może dlatego ten przekaz odnośnie gdzie się odbywają plenery jest taki tajemniczy. Byłem w tamtym roku na jednym z plenerów i znalazł się tam rzeźbiarz , którego znałem z przeszłości. Okazało się ,ze w ciągu tych 12 lat wcale się nie zmienił, na okrągło chodził podchmielony, aż ucho bolało od ciągłej tej jego gadki. Na szczęście udało mi się nie mieszkać z nim , choć chciano abym był razem z nim w pokoju. Tak więc czy to płatny , czy nie odpłatny plener nie ma aż takiego dużego rozdźwięku , po prostu kultura człowieka ma tu duże znaczenie. ;) A kapliczka już uregulowana i wszystko jest O.K.

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-11-2015, 7:49    

Witaj Mistrzu. Zgodnie z zamiarem, zadebiutowałem plenerowo w Krzykawce. Poznałem w realu kilku forumowiczów i podpatrzyłem co nieco warsztatów doświadczonych kolegów. Atmosfera pleneru odpowiadala mi. Efekty pleneru też były imponujące. Bardzo wiele różnorodnych podejść do rzeżby zarówno w sensie koncepcyjnym jak i technicznym, zróżnicowany poziom estetyczny , ale jednakowy u wszystkich entuzjazm i wola tworzenia. Moja pełna satysfakcja , o to mi własnie chodziło.
Na bieżąco oglądam wrzuty z plenerów z minionego już sezonu i z przyjemnością odbieram ich atmosferę.
Gratuluję Bogusławie tak owocnego sezonu. Kibicowałem Ci i podziwiałem Twoje plenerowe wykonania.
Życzę Ci dużo zdrówka i energii na kolejny sezon plenerowy.

Odpowiedz do tematu