Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
13-07-2008, 10:21
Frezy
Autor Wiadomość
wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-02-2008, 6:58    Frezy

Frezy obrotowe z węglików spiekanych lub inaczej pilniki obrotowe...jako końcówki w zestawach szlifierskich...

Na zdjęciu porównanie frezów do Dremelka (te dwa małe po lewej) z frezami do zestawu szlifującego (te dwa po prawej).

Frezy obrotowe z węglików spiekanych są również niezwykle użytecznymi końcówki do zestawu szlifującego, które zdecydowanie ułatwiają i przyśpieszają modelowanie i wybieranie materiału z miejsc trudniej dostępnych lub niedostępnych dla dłut i wałków szlifierskich...

Typy uzębienia frezów obrotowych z węglików spiekanych...Oczywiście każdy z nich jest przeznaczony do obróbki metalu różnej twardości...jednak doskonale zbierają taki materiał jak drewno miękkie i twarde...Uzębienie typu MP i M doskonale nadaje się do zastosowania z napędem wolnoobrotowym takim jak wiertarka...natomiast typ MF wymaga już znacznie większych obrotów aby skrawanie przebiegało płynnie...

...to wybrane kształty głowiczek roboczych frezów, które mogą się przydać przy pracach rzeźbiarskich, są one dostępne w bardzo dużym asortymencie wymiarów, typów uzębienia i długości trzpienia...Wszystkie rodzaje frezów mają trzpienie napędowe średnicy 6 mm. Podstawowa ich wada to cena, która będzie się wahać w granicach pomiędzy 90 zł, a 300 zł...za sztukę...
...wjurek....

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 11-02-2008, 11:08    

... przeniesiony do "napędy do szlifowania" ...

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2008, 4:45    

Po raz wtóry następuje nieporozumienie tego na co wyraźnie zwracałem uwagę rozpoczynając dział napędów szlifierskich...należy rozróżnić to co jest napędem szlifierskim dużej mocy od Dremelka, stąd aby uniknąć nieporozumień sugerowałem podział nazewnictwa na napęd szlifierski i grawerkę którą jest Dremelek...Aby wyraźnie uniknąć pomyłek, pokazać i uwypuklić różnice dla obu tych napędów dział frezy i dział wałki szlifierskie rozpoczynałem od zdjęć obrazujących różnice pomiędzy końcówkami do tych różnych napędów...Innymi słowy to mylenie maleńkich i delikatnych nożyczek do paznokci z sekatorem do obcinania gałęzi...choć jak ktoś się uprze to jedno i drugie nazwie nożycami, a i sekatorem obetnie paznokcie, a jak będzie miał dużo czasu to nożyczkami do paznokci obetnie gałąź...
Wszelkie urządzenia typu Dremelek, a więc grawerki mają trzpienie napędowe końcówek czyli pręty, którymi końcówkę roboczą mocuje się w napędzie zazwyczaj średnicy 3,2 mm czasem poprzez redukcję mniejsze...natomiast w napędach szlifierskich trzpienie napędowe mają średnicę 6 mm...czasem 8 mm...
Proponowane w poście freziki są do grawerki...a o nich i ich cenach pisałem w dziale "Napędy szlifierskie" z braku proponowanego działu dla grawerek typu Dremelek...
...wjurek...

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 12-02-2008, 9:10    

Jurku, całe nieporozumienie bierze się stąd, że nie wszyscy posługują się dużymi narzędziami. Temat szlifierek i frezów jest bardzo dogłębnie i szeroko omawiany na forum. A nasze Dremeleczki, które nie traktujemy jak grawerki, a właśnie szlifierki, jest traktowany trochę po macoszemu :-D
Więc mam prośbę, w imieniu tych, którzy dłubią małe formy jak i swoim, żeby nie traktować tych dremelków z przymrużeniem ok a, tylko pomóc nam w dobraniu odpowiednich frezików. W dziale "napędy szlifierskie" jest dokładnie pokazane, jak te "drobiazgi" należy poprawnie zakładać i to jest bardzo przydatna rada :-D Chociaż przyznaję szczerze, dalej za bardzo nie wiem, które z tych końcóweczek zaposiadanych służą do drewna, a które tylko do metalu. Więc może w tym dziale , w którym temat został zapoczątkowany, napisać coś dla nas "dremelkarzy" szerzej ?

wjurek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2008, 9:29    

Oczywiście...będziemy rozwijać i temat Dremelków jeśli powstanie taki dział, a które są niezwykle interesujące i którym nic nie chcę ujmować bo i one doskonale mi służyły przez lata...Obecnie powstaje bałagan mieszania spraw, które winny być wyraźnie oddzielone...
Ponowię może prośbę...o utworzenie działu "Dremelek" w katalogu "Narzędzia szlifierskie"...
...wjurek...

Fasola 
oglądacz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tymoszuk

Wysłany: 29-12-2014, 9:24    

Cześć! nie wiem, czy jest to odpowiedni dział dla tego tematu, ale wydaje mi się, że może w moim przypadku chodzić o frezy, tylko trochę większe. Chciałem się Was poradzić.
Mam taki profil z dwóch klejonych desek, jak na zdjęciu. Półwałek i rowek wystrugałem okrągłym ośnikiem, a ponieważ niedawno kupiłem sobie (w końcu) frezarkę, zastanawiam się, czy nie mógłbym sobie jej użyć do takich profili. Wie ktoś może jakie frezy kupić??

Zypulka 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Michał

Wysłany: 29-12-2014, 10:38    

Jaką masz frezarkę? Górno czy dolnowrzecionową? Zrobienie takiego profilu przy pomocy jednego freza będzie trudne. Do dolnowrzecionowej najlepiej by było kupić głowicę frezową z odpowiednimi płytkami. W globusie mają takie rzeczy: http://www.globus-wapieni...zowe.25.12.html ale cena jest duża. Jak masz górnowrzecionową to mógłbyś kupić takie frezy: http://www.globus-wapieni...=14#.VKEgOP8DL0 jeden z łozyskiem górnym a drugi z dolnym, do nich zamówić odpowiednie płytki kształtowe np: http://www.globus-wapieni...=14#.VKEgPv8DL0 I musiałbyś frezować z dwóch stron, wypukły profil od jednej, a wklęsły od drugiej.

Fasola 
oglądacz

Wysłany: 30-12-2014, 8:22    

Dzięki za odpowiedź brawo . Bardzo ułatwiają mi pracę linki które zamieściłeś. Frezarkę mam górnowrzecionową Nutool Handy Power FHP 900. Czyli rozumiem, że powinienem kupić dwa frezy, a do tego zamówić odpowiednie ostrza?? Zastanawiam się, czy nie udać się do tego sklepu z tym klockiem jako wzorcem, a oni zajęli by się resztą... Tak się składa, że mieszkam w Bielsku i do tej hurtowni mam niedaleko

Zypulka 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Michał

Wysłany: 30-12-2014, 9:59    

Jak pojedziesz z tym klockiem do nich to przypuszczam że pomogą ci bardziej niż ja :)

Fasola 
oglądacz

Wysłany: 09-01-2015, 3:43    

Byłem ostatnio dowiedzieć się o te frezy. Trzeba je niestety robić na zamówienie, a i cena - około 700-800 złotych - to dla mnie za dużo.
pozostaje mi jedynie ośnik... chyba , że ktoś ma jakiś pomysł, jak tę pracę ułatwić sobie frezarką ( albo innym narzędziem)?

justyna30 
oglądacz

Imię: justyna
Nazwisko: kowalik

Wysłany: 30-03-2015, 5:36    

Odświeżam trochę temat...nie wiecie może czy tutaj mają dobre www.frezwid.com.pl/ostrzenie-frezow-tarczowych?ktoś może korzystał już z ich usług?

Odpowiedz do tematu