Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Witam - dawno tu nie byłem
Autor Wiadomość
rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 13-12-2014, 9:36    Witam - dawno tu nie byłem

Witam

Dawno tu nie zaglądałem, więc trochę nie jestem rozeznany w całej tej sferze obecnego Forum. Nie wiem, ilu jest tu dość aktywnych użytkowników Forum i w zasadzie nie przejrzałem co tu się obecnie dzieje. Ale mam nadzieję ,że wszystko jest jak dawniej i forum dla rzeźbiarskiej braci jest wsparciem dla drugiego rzeźbiarza , który odkrył tą iskrę talentu i przy pomocy tego forum rozwija dalej swój talent.

Obecnie nabrałem trochę więcej doświadczenia i umiejętności co do wykonywania rzeźb, jak i poruszania się na tym rynku w Polsce , dlatego też jeśli byłyby jakieś pytanka i będę umiał na nie odpowiedzieć i pomóc to to zrobię. Pozdrawiam :)

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 14-12-2014, 9:12    

Witaj Boguś na starych śmieciach. Rzeczywiście daaaaaaawno to było jak tu byłeś, ale miło że znowu zajrzałeś, bo nic tak braci (rzeźbiarskiej) nie łączy jak dłuto i wspólne pogawędki. Myślę Boguś, że twoja wiedza i doświadczenie w zakresie rzeźbiarstwa jest olbrzymia i nieoceniona, bo nie tylko jesteś mistrzem w rzeźbiarstwie, ale i w sprawach technicznych masz olbrzymie doświadczenie. Nie wszyscy też tutaj na Forum wiedzą, że jesteś też uzdolniony muzykalnie, że tworzysz swoją muzykę ze swoimi tekstami. Może Boguś dla ciekawości wstawisz jakieś swoje fajne kawałki muzyczne, co zdecydowanie uatrakcyjni nasze Forum, a naprawdę masz się czym pochwalić. Wiem co piszę bo nie raz wspólnie ponucaliśmy :-D Ciesze się, że znowu jesteś z nami. Pozdrawiam, Zdzisław

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 14-12-2014, 6:19    

Po głębokich falach życia

Ja już zapomniałem jak się skrypty wsadza , aby to video wyświetlało się bezpośrednio.

Szczerze mówiąc to Stasiu mnie tu ściągnął, trochę rozmawialiśmy i obiecałem mu
, że tu wpadnę. Co do moich piosenek autorskich to Zdzisiu chyba nie wykorzystałeś możliwości przesłuchania tych moich takich osobistych utworów. Na Facebooku założyłem grupę gdzie byłeś jej członkiem i była możliwość wysłuchania moich 25 utworów. Wszystkich członków już usunąłem , gdyż całą tą stronkę likwidowałem , ale jedna z osób mnie poprosiła ,że jest za granicą więc na razie trzymam jeszcze te utwory. Są to bardzo takie osobiste i duchowe utwory , choć znajduje się tam jeszcze kilka takich utworów z tej rzeczywistości. Chodzi o to ,że układałem je wówczas kiedy szukałem w sobie odpowiedzi o sens życia, skąd przybywam i dokąd zmierzam. Wiele wówczas czytałem o różnych religiach dodatkowo medytowałem. Mi się udało - znalazłem swoją drogę i wiem, że jestem człowiekiem wielowymiarowym, może bardziej pasowało by słowo nie człowiek a istotą. Niestety nikt nie może iść moją drogą , gdyż każda istota ma swoją własną indywidualną drogę i tylko samemu można ją odkryć i jej się poddać. Te moje utwory bardzo pasują do pewnego MISTYKA , który potrafi to wyłożyć poprzez słowa. Przebudzenie

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 15-12-2014, 10:32    

Witaj Boguś :) też ostatnio długo mnie tu nie było..no cóż..zła passa życiowe ! Ale cieszę sie, że zawitałeś w stare progi :) niestety, nie zdążyłam odsłuchac wszystkich utworów..ale może dałbyś tutaj chociaż parę..z tych mnie osobistych ? ja już wiem, że dają słuchającemu pozytywną i dobrą energię :)
Pozdrawiam serdecznie..

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 17-12-2014, 12:27    

Witam Boguś. Znam z internetu twoje rzeźby, podziwiam talent, pracowitość i mistrzostwo wykonania.
Pamiętam twoją rzeźbę dwóch drwali przecinających piłą klocek drewna, pisałeś wtedy,
że to prezent dla tartaku za jakąś przysługę, pamiętam oczywiście i wiele innych.
Przejrzałem twoją pracownię na forum, ale tych drwali nie znalazłem.
Tyle lat doświadczenia, z amatora stałeś się zawodowym rzeźbiarzem z własną firmą.
Pokazujesz, że można na tym rynku się utrzymać i odnieść sukces.
Wiem też, że jesteś założycielem wcześniejszego forum i chętnie dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Moja prośba jest taka: czy mógłbyś w wolnych chwilach wstawiać czasem na forum zdjęcia swoich rzeźb nad którymi pracujesz. Byłaby to okazja dla wszystkich forumowiczów do wymiany opinii i zapytania o jakieś konkretne warsztatowe sprawy.
Pozdrawiam. Lucjan.

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 17-12-2014, 10:12    

To jest trudny chleb, aby można było się z tej rzeźby utrzymać, czasami trzeba się rozepchnąć rękoma, aby Ciebie wpuścili( samo życie). Jakiś rynek plenerowy w Polsce jest i tego się najbardziej trzymam, ale konkurencja jest duża. Dla innych to sposób na swoje doświadczenia i nauka, dla mnie to przetrwanie. Niestety ja nie jadę na plener tylko dla przyjemności , choć to też jest przyjemność, ale bardziej aby mieć na życie. Dlaczego mówię ,ze jest duża konkurencja , a no dlatego,ze jak sam wiesz każdy rzeźbiarz chce zdobyć inne doświadczenia i jeśli ma piłę motorową to bardzo chce być na takim plenerze. Wielu rzeźbiarzy w zasadzie ma z czego żyć , ale jak mu wpadnie dodatkowo parę groszy to w zasadzie taki plener mu pasuje. Dodatkowo przyjemnie spędzi czas i pozna kolegów po dłucie. Za darmo nawet ten z czego ma żyć nie chce jeździć. No i słusznie , bo sprzęt jaki się wozi i inwestuje w go, jest niewyobrażalnie drogi, a po za tym to jest ciężka praca. Najważniejsze abyś się nie kłócił z kolegami , bo fala szybko się rozchodzi i masz wówczas problemy z dostaniem się na jakiś plener. Z tego co zaobserwowałem to twoje umiejętności są mniej ważne, ważniejsze jest czy ktoś Ciebie lubi , czy nie.Nieraz mi się trafiają prywatne zlecenia i wówczas za rzeźbę biorę o wiele większa kwotę niż zarabiam na plenerze. Systemu plenerowego już się nie zmieni organizatorzy coraz bardziej skracają czas plenerowy. Jedno mogę jeszcze powiedzieć ,ze sztuka plenerowa musi mieć swoją specyfikę , gdyż rzeźbiarz jest ograniczony tym czasem i nie zawsze wyjdzie to co by chciał aby wyszło. Więc tak do końca na plenerze nie nauczysz się perfekcji i doskonałości. Kiedy musisz z tego żyć to inaczej już się patrzy na innych rzeźbiarzy - czujesz,że musisz z nimi konkurować i starać się być jeszcze lepszym. Być może ta motywacja daje mi siłę i wolę aby moje rzeźby były ciągle doskonalsze. Ale chyba tak nie jest wszystko ma swój cykl i samo się rozwija na tyle na ile sama świadomość w tobie się rozwija. Zobaczę może coś wstawię, ale jak wiecie teraz kiedy człowiek z tego ,żyje nie może pokazywać takich rzeźb, które mogą mnie zdemaskować, że jestem amatorem. Muszę być zawodowcem , aby się utrzymać na tym rynku. Co do tego słowa amator, zawodowiec, profesjonalista może kiedyś porozmawiamy , bo te słowa też budzą w niektórych różne wyobrażenia i poruszenia. Pozdrawiam

nord57 
aktywny forumowicz

Imię: Wiktor
Nazwisko: Chmielinski

Wysłany: 08-01-2015, 11:54    

Witam Mistrzu.Wielki szacun . Podziwiam zarówno Twój kunszt jak i odwagę, bowiem twórczość to jedno, a uczynienie z niej jedynego żródła dochodu to już poważna sprawa. Chyba nie potrafił bym tworzyć pod taką presją. Powodzenia .

rzezba 
Przyjaciel.

Wysłany: 09-01-2015, 8:30    

No niestety nie jest to komfortowa sytuacja, aby utrzymywać się z samej twórczości rzeźbiarskiej. Ale co mam robić, szukać jakiejś pracy, na stróża może bym się jeszcze nadawał, ale sumienie by mnie wówczas wykończyło. Raz próbowałem, nawet miałem dość przyzwoitą i szacowną pracę jako instruktor pracowni stolarskiej w Terapii Zajęciowej z osobami niepełnosprawnymi. Niestety po tygodni już nie mogłem wytrzymać, nie z racji swoich podopiecznych , ale z tego ,ze poczułem się wewnętrznie zniewolony. Ja muszę mieć poczucie ,że to jest ta droga którą powinienem iść, a ta praca niestety nie dawała mi tego poczucia. Może lepiej żyć w tej niepewności i po części w stresie, ale wiedzieć , ze to co robisz jest twoim celem i do tego zostałeś stworzony.

Odpowiedz do tematu