Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Czwarty wojownik
Autor Wiadomość
nord57 
aktywny forumowicz

Imię: Wiktor
Nazwisko: Chmielinski

Wysłany: 13-12-2014, 3:41    Czwarty wojownik

Witam. Właśnie zdecydowałem się pokazać gotową od tygodnia kolejną pracę. Wrzuciłem zdięcie do prywatnej galerii i to wszystko co mogłem zrobić. Praca przedstawia postać Wikinga po rytualnym ścięciu. Bardzo mnie wciągnął ten temacik więc wypracowałem go tak po swojemu dosyć realnie.
W związku ze zbliżającymi się Świętami życzę Wszystkim wielu radości twórczych. Oby nadchodzący Nowy Rok przyniósł poprawę technicznych możliwości naszego Forum.

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-12-2014, 1:01    

http://forum.rzezbiarz.id...ff95bed0caf.jpg

Zypulka 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Michał

Wysłany: 15-12-2014, 7:58    

Realizm widać szczególnie w kolanach. Gratuluje :)
Chociaż jak na wikinga który właśnie kogoś zdekapitował ma wąską klatę.

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-12-2014, 9:50    

Dzięki Michale za odwiedzinki w mojej Fabryce Radości i opinię o ostatniej pracy. Po Nowym Roku zabieram się do większej kompozycji . Pozdrawiam.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 15-12-2014, 11:10    

I następna świetna praca..więc wielka gatulacja brawo
Wiktor..robisz w desce, czy myslałeś albo masz w planach robic w klocku ? myślę, że taka przestrzenna praca będzie na pewno i na sto procent równie piękna :)

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-12-2014, 3:36    

Witaj Maryś, owszem dawno temu kiedy dłubałem namiętnie , robilem rzeżbę w drewnie, modelowałem w glinie, próbowałem kamienia i metaloplastyki. Nie wiem czy to dobrze widać, ale moje prace są tak głębokie, że prawie chwytają wszystkie wymiary. Deska jak pewnie zauważyłaś na zdięciu -przy pracy-jest dla mnie wygodniejsza. Tu w Norwegii warunki pozwalają mi dłubać na kolanach ,a klocek trzeba by zamocować. Jeszcze się pobawię rzeżbą gdyż w wakacje zamierzam wziąć udział w kilku plenerach w kraju.
Moze będzie okazja poznać się przy pracy.
Pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 16-12-2014, 10:21    

Ano fakt Wiktorze..jak się nie ma warunków pracowniano ogrodowych to pozostają kolana :) Znam to, bo moja pracownia to kącik za parawanem w mieszkaniu, a z klockami zmierzam się tylko na plenerach. Jak będę znac jakieś konkretne terminy, to oczywiście zapodam :)

Lucjan 

Imię: Lucjan

Wysłany: 17-12-2014, 12:12    czwarty wojownik

Witaj Wiktorze. No proszę, to już czwarta piękna, dopieszczona praca nordyckiego wojownika.
Moje gratulacje.
Michał zwrócił uwagę na nogi. Pamiętam, że oglądając twoją poprzednią pracę ( trzeciego wojownika), przy pierwszym spojrzeniu właśnie nogi przyciągnęły moją uwagę.
Naturalne, umięśnione tak jak tu.
Wiesz, gdyby wszyscy wojownicy byli w jednym temacie twojej pracowni, łatwiej byłoby ich porównywać, przesuwając zdjęcia w dół lub w górę.
Teraz, żeby porównać trzeciego z czwartym, musiałem wychodzić z jednego tematu i wchodzić w drugi.
Pozdrawiam.

nord57 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-12-2014, 3:37    

Witam Lucjanie,
po Nowym Roku jak wykończę te cztery prace bejcą i woskiem to wrzucę wszystkie razem.
No i doszedłem do wniosku , że czas zabrać się za cos większego. Będzie to scena zbiorowa -Pożegnanie Vikingów wyruszających na wyprawę. Już zacząłem studium rysunkowe i widzę, że to będzie ciekawy temacik.
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu