Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Coś na początek, stolik który miał być biurkiem.
Autor Wiadomość
jacek2123 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Januszczak

Wysłany: 08-09-2014, 9:22    Coś na początek, stolik który miał być biurkiem.

Potrzebowałem biurka, bo stare było stare, jak gdzieś pisałem wcześniej, nie jestem stolarzem ani nie uczyłem się nigdzie tego. Nie śmiejcie się, ale krytyczne uwagi przyjmuje i postanawiam poprawę.
To tak to sklejałem, deski jodłowe, niezbyt suche

Potem długie czyszczenie, bo narzędzi profesjonalnych nie mam, packa papier i jazda biała gwiazda.

Łączyłem wszystko na kleju i kołkach jak do mebli idą, nie chciałem wkrętami bo skakał po tym nikt nie będzie, a lubię jak nie widać wkrętów, śrub, tylko wszystko jest ładnie dopasowane, elegancko sklejone, tylko nóżki do blatu dodatkowo zabezpieczyłem kątownikami małymi, tak na wszelki wypadek.

Potem pomyślałem że jak już tyle się naczyściłem to może zrobię jakiś fajny wzorek, dziewczyna mi wyszukała taki jeden, wypaliłem go wypalarką w dwóch kątach i na nóżkach, a lekko zmodyfikowany na półce rozpierającej nóżki. Efekt:

Nigdy raczej nie byłem fanem lakierobejc, drewnochronów, lubie zabezpieczać bejcą, rozcieńczoną do odpowiedniego koloru i lakierem pociągam i gra muzyka.

Skusiło mnie coś żeby pomalować lakierem za pomocą pistoletu i sprężarki, to był zły pomysł bo nóżki wyszły ok , ale blat okazał się za dużą powierzchnią i nie plamy się porobiły, więc drugą warstwę lakieru położyłem pędzlem i wyszło świetnie.

Drzewo troszke zjedzone przez robaczki ale chciałem wykorzystać starsze drzewo co miałem, a w ogóle myślałem że nie dam rady więc tylko blat był z nowych ładnych desek. Zabezpieczyłem dodatkowo jakimś impregnatem przeciw robakom, przed bejcą.

To tak na początek bo miałem zdjęcia, a moje skromne narzędzia i co zrobiłem chińskimi dłutami niebawem, komentujcie i pozdrawiam:)

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 09-09-2014, 6:48    

Stolik jak się patrzy. Sam mam ochotę coś takiego zrobić ale mam strach bez dużych elektronarzędzi jak strugarka, frezarka itd. Dzięki książce którą pożyczył mi Lucek może coś w niedługim czasie pokombinuję.

jacek2123 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Januszczak

Wysłany: 09-09-2014, 7:40    

Popatrz, ja bez takich rzeczy dałem rade, deski nawet heblowane nie były, popatrz na pierwsze zdjęcie, nawet sie nie zastanawiaj tylko rób, a to czego sie przez całe życie nauczyłeś ci podpowie co i jak zrobić żeby było dobrze :) wytrwałość i troche cierpliwości i tyle

Odpowiedz do tematu