Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Prace sakralne
Autor Wiadomość
ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 21-04-2011, 10:27    Prace sakralne

Prezentuję kilka prac sakralnych wykonanych wcześniej i ostatnio

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 21-04-2011, 11:07    

Zbyszku te płaskorzezby są super , ja mało wykonuję płaskorzezby choć nie wiem czemu jakoś zawsze łapie za kołka , podoba mi się też ta kapliczka z zielonawym daszkiem, Pozdrawiam

wacek721 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy Wacław

Wysłany: 21-04-2011, 11:08    

Zbyszku ten frasobliwy w czerwonej szacie najbardziej mi się podoba jak już pisałem jest cudowny ,taki prawdziwy.A biały bardziej jakby bajkowy .Natomiast wiszący Jezus jest moim zdaniem super ,piękny w swej prostocie i ma swój czar przyciągania .Tak trzymaj mnie bardzo się podoba. pozdrowionka

koand 
aktywny forumowicz

Imię: Andrzej
Nazwisko: Kołodziejski

Wysłany: 22-04-2011, 10:23    

Witam Zbyszku , gratuluję pracowni .
Prace pokazane w tym wątku bardzo dobre , podobają mi się wszystkie a najbardziej ostatnia płaskorzeźba . Pozdrawiam .

szaman 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Błoński

Wysłany: 22-04-2011, 2:32    

widzę ,ze wielu z nas zachowuje swoje prace ,nie pozbywa sie ich na sprzedaż czy w innej formie.i to chyba cieszy twórcę.
moje tez wiszą na ścianie choć rodzinka tylko mnie podpuszcza ...wystaw na allegro ,albo gdzieś sprzedaj.A przecież to jest moje zadowolenie ,moja radość i przyjemność.Wielu z was ma całe mieszkania w swoich pracach i serce każdemu sie raduje jak na nie patrz.
Ostatnio zacząłem moim przyspieszaczom sprzedaży odpowiadać niby żartem .. że artystów docenia się pośmiertnie i przestają ..ględzić.
Pozdrawiam

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 22-04-2011, 6:21    

A ja pozbywam się prac które wykonałem. Gdyby dłużej były u mnie to zapewne marny byłby ich los. Jak tylko kończę rzeźbić lub malować to widzę mnóstwo błędów i praca przestaje mi się podobać. A i radość spora, że gdzieś u kogoś jest moja robota. Jeszcze większa radość, jak ktoś płaci za mój trud :)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 22-04-2011, 6:51    

Adamie, też tak mam... Cieszy mnie kiedy moje prace podobają się innym i jeszcze płacą aby je posiadać . Swego czasu dużo obrazów rozdałam . W jednym domu było ich na prawdę sporo . Muszę dodać , że były to prace najlepsze w moim dorobku. Niedawno zauważyłam , że został tylko jeden a reszta zniknęła. Na miejscu moich obrazów wiszą teraz hafty gospodyni...
Nie mam odwagi zapytać co stało się z obrazami. Myślę, że według zasady " łatwo przyszło , łatwo poszło.."
Teraz jestem bardziej powściągliwa w rozdawaniu . Jeżeli ludzie kupują cokolwiek to wiedzą, że to ma swoją wartość a ja mam pieniądze na farby lub dłuta i czuję się dowartościowana jako twórca.

Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-04-2011, 12:12    

wiking290 

Imię: Stanislaw
Nazwisko: Tomaszewski

Wysłany: 25-04-2011, 12:28    

Zbyszku !
Prace super.Najbardziej podoba mi sie "Jan PawelII "Uwazam ze to jest dobry czas na
pokazanie takiej pracy.Ja tez wstawilem w mojej pracowni zdiecie Papieza.Mysle ze powinnismy my rzezbiarze w ten sposob uczcic ta wazna dla nas beatyfikacje.
Pozdrawiam Swiatecznie Staszek.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-04-2011, 7:31    

Witam Staszku ! Dziękuję za odwiedziny i opinię do których przywiązuję dużą wagę. Co do tematu prac też uważam, że godny podjęcia. Ponieważ czas ,godność OSOBY na to zasługuje,więc postarałem się uwiecznić tę rocznicę. Pozdrawiam Zbyszek

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-09-2011, 1:00    

Ostatnio zakończony portret naszego obecnego Papierza.Starałem się uchwycić podobiznę ,alę czy mi się udało???

wacek721 
aktywny forumowicz

Imię: Jerzy Wacław

Wysłany: 11-09-2011, 7:25    

Zbyszku ,powaliłeś mnie z nóg .Czapkę z głowy przed tobą _ok piękna praca . Super kolory

wiking290 

Imię: Stanislaw
Nazwisko: Tomaszewski

Wysłany: 11-09-2011, 8:17    

Piekna praca Zbyszku , jestem pelen podziwu!!!!!!
Pozdrawiam Staszek

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław

Wysłany: 11-09-2011, 8:35    

Super Zbyszku _brawo , bardzo mi się podoba , lubie te tematy lecz tak nie potrafię jeszcze ,również chylę czoła ,pozdrawiam serdecznie Staszek _brawo _brawo

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-09-2011, 9:38    

Witajcie i dziękuję WAM serdecznie za zainteresowanie się tym tematem no i ciepłe słowa.Starałem się i chyba trud nie poszedł na marne czytając WASZE ,a w szczególności Stasia "Wikinga"-weterana i mistrza w tym zakresie -opinię.Staram się wymagać od siebię coraz więcej,czasami jak nie wychodzi zniechęca, ale upór który ma każdy z nas pomaga.Dziękuję raz jeszcze i zapraszam w przyszłości.Pozdrawiam Zbyszek. )(J )(J N> N>

szaman 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Błoński

Wysłany: 12-09-2011, 12:33    

Witaj Zbyszku.
No ja tez jestem na bezdechu ,tak mnie zaparło.Piękna praca.tak sie przyglądam i jestem pełen podziwu tych palcy i dłoni które wspaniale wyeksponowałeś.
Brawo.
Chociaż tematyka sakralna jest mi mniej znana to podziwiam to jako wspaniała pracę.
pozdrawiam.

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 12-09-2011, 5:35    

Zbyszku , ta podobizna to może nie do końca wyszła , ale też w tej pozie z tymi dłońmi było by to niezwykle trudne . Już samo umieszczenie dłoni przy samej twarzy utrudniło Ci złapanie odpowiednich rysów twarzy i to też zapewne przysporzyło Ci przy tworzeniu tej pracy najwięcej problemów .
Dłonie to mocna strona tej pracy , tutaj wymiatasz . Za to duży " +" . Proporcje postaci szaty super .
Podziwiam Cię za Twoją ambicję to twój następny duży " + " . Po tym co obserwuję w Twojej pracowni , można się spodziewać tutaj kolejnych perełek .
Pozdrawiam .

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-09-2011, 9:34    

Witaj MARKU!!Profil 3/4 był i jest pozycją chyba w każdej dziedzinie/rysunek,rzeżba, itd/ najtrudniejszym elementem do wykonania a tym bardziej podobizna znanej postaci. Ja wykonując tę płaskorzeżbę już tak się opatrzyłem /mimo że były przerwy i to nie krótkie/ ze zadałem pytanie które mnie nurtowało. Miałem jednak świadomość zę układ ciała-pozycja-nie będzie łatwa do wykonania. Sam również zauważam /już w gotowej niby pracy/ mankamenty ,dziękuję za opinię i wypowiedz wszystkim. Ten pakiet niedoskonałości będzie pomocny przy następnej pracy.Dziękuję i pozdrawiam wszystkich Zbyszek _ok _ok N> N>

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-12-2013, 8:45    JPII-życiorys

Czy To coś mówi?Czy udało mi się przedstawić -w największym zarysie - życie TEGO NIESAMOWITEGO POLAKA??

[ Dodano: 2013-12-30, 20:50 ]
Też ostatnio wykonana

Lucjan 

Imię: Lucjan
Nazwisko: Paczos

Wysłany: 08-01-2014, 7:03    

Zbyszek. Podzielę się moimi odczuciami.
W wizerunku papieża uchwyciłeś duże podobieństwo postaci i wierne oddanie twarzy.
W kompozycji przedstawiłeś samo sedno, to co najistotniejsze w jego życiorysie, ważne daty i miejsca.
Tylko nie wiem jak jest z tym niebieskim tłem, ono jest chyba poza płaskorzeźbą.

Druga praca też ciekawa postacie i szaty. Tu moją uwagę przykuwa tło, jego malarska kolorystyka, pionowa belka krzyża, sznury i drabiny.
Gratuluję i pozdrawiam.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-01-2014, 7:50    prace sakralne

Lutku oczywiście że to tylko tło przypadkowe.Jest to forma przestrzenna i kazdy kolor tla jest tu mozliwy.

Odpowiedz do tematu