Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
RZEŹBY
Autor Wiadomość
Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Błaszczyk

Wysłany: 06-12-2012, 7:29    

I tak Nina trzymaj.
Dzisiaj Zdziśkowi powiedziałem że za 20 lat może już z balkonikiem albo na wózku osiągnę w dłubaniu poziom albo Michała albo Anioła do wyboru. Na połączenie nie ma co liczyć.Ważne ze dłubanie cieszy i pozwala się oderwać od codzienności szarej i pełnej krytyki tych którzy mają zawsze racje.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 06-12-2012, 8:00    

Jesteśmy z kręgu tych dla których to hobby, więc najważniejsze aby dawało nam radość to co robimy a jeśli przy okazji będzie się podobać innym to też fajnie :-)

nina 
aktywny forumowicz

Imię: Nina
Nazwisko: Nina

Wysłany: 13-12-2012, 8:55    

Moja najnowsza płaskorzeźba-zrobiona na prośbę kustosza muzeum z podkarpackiego....Cieszę się, że już ją skończyłam i mogę wysłać. Oczywiście widzę błędy, ale nie będę mówić jakie, bo może Wy ich nie zauważycie :mrgreen: Odchodzę teraz na trochę od religijnych tematów w kierunku fantastyki, ale o tym następnym razem....
[/URL]
i taki tam stworek..
[/URL]

Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-12-2012, 9:55    

Ciekawe spojrzenie na frasobliwego.Czy ponownie złociłaś czy przecierałaś?
Kocisko to pierwszy egzemplarz fantastyki czy przerywnik? Bardzo oryginalny

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-12-2012, 2:32    

Kot to raczej taki przecinek :-P rzeźba Frasobliwego nie była złocona, to tylko przecierki.... Na zdjęciu czasem trudno odróżnić, zwłaszcza że cieniuję prace w ten sposób, że wyglądają trochę jak nie z drewna....

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 15-12-2012, 11:38    

Od strony "malarskiej" jesteś doskonale przygotowana. O czym świadczą Twoje obrazy.
W ostatniej pracy kolor i przecierka są nie przypadkowe, czyli takie jakie powinny być.
Gdybym dopuścił się plagiatu tej płaskorzeźby, chyba zrobił bym ją otwartą od dołu, jak na zał. fotce

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-12-2012, 8:22    

masz rację Zyga- mi tez troszkę przeszkadza ten dół. Chrystus ma za grubą u dołu dłoń i powinnam jeszcze wybrać trochę drewna w klatce piersiowej... :-) następny będzie lepszy :->

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-12-2012, 6:55    

Nino dłoni bym się nie czepiał, to chłopska "łapa" i musi jej trochę być ale tę klatkę piersiową to troszkę skopałaś, jak na moje ok o to wygląda trochę tak jak by miał... pierś :-/ , stanowczo potrzebne cięcie tak jak mówił Zygmunt ;-)

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-12-2012, 7:06    

Grzesiu ma biust jak nic :lol: ale to zawsze można skorygować...

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 17-12-2012, 4:25    

Chłop ma biceps jak "pucian". Jezus w końcu był cieślą a to nie lekki zawód był kiedyś to teraz ma konkretnego bicepsa :mrgreen:

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-12-2012, 7:02    

:mrgreen: :lol: faktycznie Grzegorz cos w tym musi być...............był cieślą. Tak na poważnie to patrząc na tą rzeźbę w naturze nie rzuca się to tak mocno w oczy...

[ Dodano: 2013-01-07, 19:43 ]
moja najnowsza praca, 40x 65 cm woskowana ....z wyobraźni..oczywiście w drewienku lipowym zrobiona. Pozdrawiam i ściskam :->
[/URL]

Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-01-2013, 8:58    

No Małgosiu ładniutka ta Warmińska nimfa
Piękna twarz no i te dodatki również

Gotfryd 

Imię: Zdzisław
Nazwisko: Gotfryd

Wysłany: 07-01-2013, 9:09    

Nina świetna kompozycja od góry do dołu i od lewa do prawa, nie wspomnę o centrum. Gratuluję pracy, która bardzo mi się podoba i zrobiła na mnie duże wrażenie. Pozytywne oczywiście.
Nieustającej weny życzę

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 07-01-2013, 9:14    

Bardzo ładna kolorystyka i fajna Nino "niunia" Ci wyszła :mrgreen: muszę przyznać że piękne rysy ma ta nimfa.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-01-2013, 10:35    

Fajna praca, a zwłaszcza twarz mi się podoba.
Wielkie brawa _brawo _brawo _brawo

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 08-01-2013, 10:53    

witaj.
Mi najbardziej przypadła do gustu twarz .ładnie i kształtnie ułożona oczy wyraźne,usta jedrne i powabne.
pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 08-01-2013, 10:55    

Ninko..całość robi dobre i pozytywne wrażenie :) ładna kompozycja, koloryt..a twarz rzeczywiście przykuwa uwagę, zwłaszcza oczy..jak dla mnie trochę zamyślone z nutą nostalgii.
Brawo Nineczk0 _brawo

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 08-01-2013, 12:08    

Cześć. Sam pomysł jest doskonały. Kompozycyjnie widać, że dużo rysujesz, malujesz. Śliczna twarz. Więcej takich prac. Pozdrawiam Michał.

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 08-01-2013, 1:46    

Mnie również się podoba, _brawo z chęcią zapisał bym sie do ciebie na kurs bejcowania i przecierania hehe ,widać że dużo też rzezbisz ,no i coraz lepiej ;-) Pozdrawiam

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-01-2013, 5:09    

dzięki wsiem za przychylne komentarze :-> :mrgreen: nie zakładałam że to nimfa wodna, ale skoro wszyscy tak powiedzieli to niech już będzie... :-) Nawet znajomy się zapytał czy to "limfa" wodna...
Ostatnio robię mniej poważnych Świątków i idę coraz bardziej w wyobraźnię..

Co do kolorowania to mieszanie bejc i akwarel na palecie to praktycznie to samo, deskę można porównać do bawełnianego papieru do akwareli..Choć przyznam szczerze, że jeszcze nie mam takiej odwagi do chlapania bejcą tak jak to robię akwarelami..
Pozdrawiam..ściskam i buziaki przesyłam :-)

jacek_g 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Glejzer

Wysłany: 08-01-2013, 9:15    

Hej. Jak dla mnie jest to twoja najlepsza praca, cieszę się że idziesz w stronę fantazji bo mogą powstać świetne rzeźby z twojej wyobraźni :mrgreen:
Widać że sporo napracowałaś się nad fakturami zwłaszcza nad obramówką.
Pozdrawiam.

Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-01-2013, 11:04    

Elu jak mieszasz bejce z akwarelami to jaka bejca jest bazą że osiągasz takie odcienie?

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-01-2013, 7:21    

Jacku- dzięki:)
Grzegorz- może źle się wyraziłam- ja nie mieszam bejc i akwarel, tylko porównałam bejcowanie do malowania akwarelami. jest wiele analogii....Ale wiesz co- to może być niezły pomysł na mieszanie bejcy z akwarelą, muszę spróbować. ........co do uzyskiwania odcieni to to robi się na czuja zgodnie z zasadami mieszania barw..(nieb+żólty=ziel itd itp...)

Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-01-2013, 11:43    

Nie wiem czy bejca spirytusowa nie zważy się a akwarelą, może lepiej z olejnymi pomieszaj ciekawsze i trwalsze kolory ,ale faktura może zginąć .W końcu możesz cieniutko położyć.Kto nie spróbuje....
Czekam na rezultaty
Powodzenia

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 09-01-2013, 11:55    

Nina, zebrałaś już tyle "rzeźbiarskich" pochwał za Twoją pracę, że jak dorzucę jeszcze moją, to nie wiele zmieni.
Natomiast wyrażam szczególne moje uznanie za "malarskość". Praca skomponowana jak obraz, i jak obraz kolorowa....Kolorowana z iście kobiecą intuicją.
Gratulacje.

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-01-2013, 9:55    

Grzegorz- akwarela nie zważy się z bejcą ponieważ rozpuszcza się w wodzie. Olejna na bank nie rozpuści się w bejcy bo jest tłusta...
Zyga- dziękuję:)

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 12-01-2013, 9:33    

dołączę do wszystkich zupełnie zasłużonych słów uznania ale podzielę się pewnym spostrzeżeniem. Jak wszedłem na twój post ma monitorze zdjęcie ustawiło się w górnej części i obcięło mi część tj górną część ramki i fryzurę, na co nie zwróciłem uwagi zachwycony ujęciem twarzy i kompozycją po czym przeczytałem wpisy kolegów z którymi w pełni się zgadzam i co do subtelności twarzy i kolorystyki i różnorodnego fakturowania i nie chcąc komentować wróciłem jeszcze raz do twojej pracy i znowu zatrzymałem zdjęcie w pozycji "bez góry" popatrzyłem z zadowoleniem juz chciałem wychodzić i przypadkiem stuknąłem górną strzałkę i zobaczyłem całą twarz tzn z fryzurą o powiem ci, że zupełnie zmieniła ona wyraz twarzy i szczerze mówiąc zaburzyła mi obraz. włosy-kuleczki i do tego niebieskie jakoś, coś. ale to tyko taka uwaga
pozdrawiam

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-01-2013, 7:01    

Nie przejmuj się Jon kobiety miewają na głowie różne rzeczy :mrgreen: :lol: Promocja na winogrona w tesco była...:)

[ Dodano: 2013-01-13, 09:38 ]
bo jak uważasz, że to co innego to ja kobicie serdecznie współczuję, że musi to znosić :mrgreen: -ale to taka uwaga...

wiking290 

Imię: Stanislaw
Nazwisko: Tomaszewski

Wysłany: 13-01-2013, 6:05    

Chyle przed Toba "nino" i przed Twoja praca kapelusza!
Baardzo piekna praca!!!!!!! Wiking

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-01-2013, 5:14    

Dziękuję Wikingu i pozdrawiam:)

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2013, 4:44    

Hejka wszystkim:) ostatnio powstało parę prac, ale nie jestem z nich za bardzo zadowolona ponieważ były robione w 2,5 cm deskach- prace są jak dla mnie za słabo przestrzenne....Do pokazania mam wiewióry zrobione z grubszej -5 cm deski...
[/URL]
[/URL]
[/URL]

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2013, 5:19    

Witaj Nino :mrgreen:
Fajne te wiewióreczki _brawo _brawo _brawo
A co do grubości deski to ostatnio lubię rzeźbić w jak najcieńszych, im cieńsza tym więcej radości daje mi uzyskanie w niej przestrzeni, ciekawa i pouczająca zabawa ;-)

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 17-02-2013, 9:44    

Wiewióreczki sympatyczne :) _ok U mnie z grubością jest nieprzewidywalnie..a raczej przewidywalnie, bo zaczynam w grubszej, a kończę na skrajnie wycienionej :) Ale co sobie podłubię, znaczy drewna wydłubię..to moje :mrgreen:

Grzegorz BGB 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-02-2013, 8:16    

Ale za to Wiewióry obfitsze kształty mają ,a z cienkich desek za bardzo anorektyczne by były
Ładne futrzaki i leszczynka z orzeszkami też
Podoba mi się

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 19-02-2013, 7:43    

Nino super te wiewióry przydałyby mi sie na działce bo tyle orzechów zostało z lata.mam sąsiada u którego jest orzech ,on gania wiewiórki ,a ja na zimę chętnie bym im oddał te orzeszki ,które mi zostały.
sa piękne
Pozdrawiam

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 19-02-2013, 8:34    

Elu, często zaglądam na Twoją stronę .Jesteś bardzo pracowita i bardzo utalentowana. Śledzenie Twojej artystycznej drogi to czysta przyjemność.

Pozdrawiam serdecznie. Małgosia

nina 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-02-2013, 7:42    

dziękuję Wam za tak miłe komentarze... :-)

Grzesiu BGB- właśnie rzeźbienie w grubszych deskach jest super z tego względu, że efekty na desce wydają mi się lepsze...wiewióry grubsze jak lubię, a wszystko bardziej przestrzenne....

Małgosiu-dziękuję że wpadasz na stronę- jest mi oczywiście miło i cieszę się, że komuś się podoba to co robię, choć wiem, ze są różne gusta i że wszystkich się nie zadowoli- ja zresztą do tego nie dążę...
Tym bardziej się cieszę, że ktoś to podgląda:) Z tą moją pracowitością to jest różnie kwadratowo i podłużnie :mrgreen:

Szamanku- po prostu musisz sobie wyrzeźbić parę wiewiórek :mrgreen: nadmiar orzechów od razu zniknie....
Morimo- u mnie to nawet prawie zawsze wychodzi ażur, nie ważne z jak grubej deski robię rzeźbę...przy twarzach bywa że się przewiercę i muszę go zrobić, choć często też robię go celowo... :mrgreen: .
Grzesiu T.- przy cienkich deskach trzeba rzeźbić bardzo pewnie, zresztą co kto lubi, lub posiada...
efekty jednak są inne....

Odpowiedz do tematu