Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Pracownia Małgorzaty zaprasza
Autor Wiadomość
Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 14-11-2010, 8:18    

Fajnie wykonana i taka ciepła w odbiorze, ładna. Pozdrawiam.

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 14-11-2010, 8:22    

W Twoich pracach widać instynkt. Mienia ocień nrawitsa.

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 14-11-2010, 8:37    

Witam Gosiu .
Praca na pewno , dużo lepsza od poprzedniej w tym temacie (według mnie) . Widzę że zaczynasz dodawać pewne elementy które kiedyś pisałaś że się boisz robić , chociażby paznokcie . Dobrze wyglądają również włosy matki , chociaż tutaj mogłaś dodać kilka kosmyków . Szaty dziecka też na plus , oby tak dalej . Dużo lepsze oczy . Co do proporcji czy błędów , a kto ich nie popełnia , można je tylko zminimalizować , ale to łatwo powiedzieć ,sam ich robię mnóstwo . Myślę sobie też że twoim problemem jeśli chodzi o proporcje w takich jak ta pracach , nie jest wykonanie , tylko rysunek . Jeśli dobrze narysujesz na drewienku to co chcesz zrobić , to nie będzie błędów bo rzeźbić to ty umiesz .

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 14-11-2010, 10:34    macierzyństwo

Małgosiu zgadzam się z przedmówcami. Co do błędów, to tylko ten ,który nic nie robi, ich nie popełnia. Naprawdę mi się podoba,widać że wykonałaś ją z sercem i od serca.
Pozdrawiam

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 15-11-2010, 9:15    

Zawsze mam stresa kiedy pokazuję swoje prace. Bardzo się cieszę , że dobrze odbieracie klimat tej płaskorzeźby . Co do błędów to mam nadzieję popełniać ich mniej.
Przy okazji wspomnę, że zostałam obdarowana klockami lipy przez naszego leśniczego. W zamian mam wykonać kapliczkę ze św. Hubertem. Nie wiem jeszcze jak się za to zabrać , jednego jestem pewna, że bez Waszej pomocy ona nie powstanie.
Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 15-11-2010, 10:03    

Bardzo podoba mi sie ta praca,wesoła minka dzieciaka i oddane szczęście matczyne.
jeden malutki błąd jaki zauważyłem to łokieć malucha,a reszta super.
Pozdrawiam serdecznie.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 18-11-2010, 10:21    

Małgorzatko kochana..teraz to już jestem zaszokowana :shock: :shock: :shock: To, że dłutkujesz jak tajfun..to już wiem :) Ale żeby w tak krótkim czasie zrobić do tego tak piękną pracę :roll: BRAWO Małgosia !
Uważam, że to jedna z lepszych prac..to znaczy, widać duży postęp. Postać matki jest super..włosy śliczne, ale twarz jest po prostu piękna.. x: udało Ci się tchnąć w tą twarz macierzyńskie uczucia !
Nie będę wytykać tu żadnych błędów, zresztą do końca sama się na tym nie znam :mrgreen: Jedna tylko uwaga..myslę, że gdyby dziecię miało troszkę delikatniejszą buzi ę..całość byłaby już po prostu rewelkowo super . Ale ogólnie _brawo _brawo

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-11-2010, 11:38    

Praca ta jest dalece odbiegająca od zamierzonego celu. Pocieszam się jednak, że każdy z Was kiedyś też był początkującym rzeźbiarzem i popełniał błędy. Dla mnie wyrzeźbienie rąk czy twarzy, a szczególnie twarzy dziecka to nie lada wyzwanie.
Wiem jedno , że tylko rzeźbiąc dużo , ucząc się na własnych błędach można się czegoś nauczyć.
Małymi kroczkami do przodu i może kiedyś uda się zrobić coś i powiedzieć , że tak to miało wyglądać. W tym momencie najważniejsza jest dla mnie radość jaką daje mi rzeźbienie , i że mogę to robić.

nina 
aktywny forumowicz

Imię: Nina
Nazwisko: Nina

Wysłany: 20-11-2010, 7:57    

najważniejsze ogólnie by oddać klimat, emocje, a Tobie to się doskonale udało Małgosiu:)Na twarzy matki widać jest macierzyńską troskę, jakieś drobne błędy można by znaleźć, ale kto ich nie popełnia :?:

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-11-2010, 8:45    

Dzięki Nino . Każda uwaga jest dla mnie cenna. Jeżeli mimo błędów udało mi się wyrazić emocje ... to już dla mnie ogromny sukces.

aktul 
aktywny forumowicz

Imię: Marcin
Nazwisko: Lutka

Wysłany: 21-11-2010, 12:20    

witam Cię Małgosiu
według mnie twoje prace są rozpoznawalne masz swój styl
pozdrawiam Marcin

adam62 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-01-2011, 9:48    

Witam Cię Małgosiu:) Przeczytałem Twoją historię i jestem pod wrażeniem Twego hartu ducha i uporu" pozytywnego oczywiście" w zamiłowaniu do sztuki.A sztuka to wrażliwość postrzegania piękna wokół siebie a nade wszystko w Nas samych. I Ty Małgosiu posiadasz w Swym wnętrzu tą iskierkę.Pozdrawiam

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-01-2011, 7:46    

Wypada mi tylko podziękować .... Dziękuję .

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-01-2011, 4:52    

Konie to jedna z moich pasji. Wyrzeźbiłam kilka koników jednak nie oddają one tego co chciałam wyrazić .
Kiedy na forum pojawił się Wiking i zaprezentował swoje koniki doznałam olśnienia. Takich koników jeszcze nie widziałam a są po prostu piękne. Pobiegłam po okorka lipy i wyrzeźbiłam takiego.

arabski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-01-2011, 9:14    konik

Małgosiu,piękny konik.Dobrze,że pojawił się Wiking.Czasami potrzebne jest takie właśnie olśnienie.
Pozdr.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-01-2011, 10:47    

Małgosiu wielkie _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo
Pozdrawiam.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 15-01-2011, 1:48    

Małgosiu do tego co napisali koledzy wyżej nic dodać ani ująć.Mnie osobiście takie przestrzenne formy bardzo się podobają więc mogę tylko przyklasnąć. _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo x: x: x:

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 15-01-2011, 3:58    

Małgorzatko.. _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo _brawo . Konik po prostu boski x: Świetnie w tych delikatnościach się sprawdziłaś..i tak dalej trzymać z:
Małgosiu..Ty jesteś po prostu najlepszym przykładem..że trzeba chcieć robić..i robić !
Jesteś dziewczyna niesamowita :mrgreen: :mrgreen:

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-01-2011, 5:34    

Dziękuję.
Mam już pomysły na kolejne. Kocham koniki i rzeźbiarkę więc mam nadzieję, że następne będą lepsze.
Ciekawa jestem opinii Wikinga , który zgodził się abym pokazała tę pracę. Nie kopiowałam jego koników jednak to one mnie zainspirowały .

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-01-2011, 7:38    

Witaj Małgosiu.
Wspaniałe spojrzenie na konie ulotnym okiem Super.Ja też kocham konie ,ale jakoś jeszcze nie mam odwagi przerzucic tego w drewno może z czasem...
Coraz częściej myśle o tym ,żeby jednak ruszyc z tym tematem.
Pozdrawiam.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2011, 8:41    

Kolejny konik z tej serii.
Może to zachęci Ciebie Zbyszku do podjęcia tematu .

arabski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2011, 9:49    konik

No Małgosiu widzę ,że wpadłaś w konikowy trans.Chyba będzie ładne stadko.
Pozdrowionka

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2011, 9:59    

Masz rację Mirku będzie cała stadnina. Tak mi się porobiło, że wpadłam w trans.
Teraz kiedy codziennie czyszczę moją szkapę studiuję ją pod kątem kolejnej rzeźby...
Na warsztacie już kolejna praca w tym stylu.

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-01-2011, 11:56    

Oj Małgosiu , żebym miał jeszcze taki materiał jak ty to na pewno cos by powstało ,bo koniki kocham.Najszerszą deskę lipowa mam 22x60 cm,kilka mniejszych i dwa pieńki 50 cm ale o małej średnicy.Na działce suszy mi sie kilka pniaczków,ale tez o niewielkim przekroju zbyś h: h: i to wszystko czym dysponuję.Och gdybym miał taka deskę z 0,5 m na metr takie mam pomysły....Ale cóz tak krawiec kraje jak materiału staje.
Pozdrawiam. zbyś

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-01-2011, 2:41    

Zbyszku, to w czym robię te koniki to okorki, które wróciły od stolarza, który klei dla mnie deski. Nie są one szerokie , około 25 cm jednak na długość można coś zrobić gdyż są także 2 metrowe.
Pierwszy raz rzeźbię w takim materiale. Wszystkie wcześniejsze płaskorzeźby robione były w klejonce.Jak przyszło mi za deski zapłacić stolarzowi , że prawie renty nie starczyło... trzeba było pokombinować w odpadach.

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 20-01-2011, 3:50    

Dwu metrowe..cho ,cho to jest to.Ja raz robiłem w klejonych które sam kleiłem ,ale w takich warunkach jak moje to tylko męczarnia.Ani nie dopasujesz bo jak w domu ,bez oprzyrządowania zawsze jakieś prześwity ,co wychodzi później przy rzeźbieniu.U mnie cały warsztat to na kolanach ..brak słów ile trzeba się napocić , żeby kształty jakiejś pracy uzyskać.Ale to moje problemy,może w lato w urlopie na działce cos większego powstanie ,bo w małym blokowym pokoiku to ..tylko jakieś grawerki.
Pozdrawiam. zbyś h: h:

staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 30-01-2011, 3:01    

Witaj Małgosiu , ja za uwarzyłem że Małgosia nie tylko pięknie rzezbi te koniki ,ale też rewelacyjnie je maluje jestem pod wrażeniem gratuluje Małgosiu i życzę dalszych tak wspaniałych prac . Pozdrawiam .

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-01-2011, 9:14    

Dziękuję Staszku, że odwiedziłeś moją pracownię i za miłe słowa. Rzeźbię niecałe trzy lata więc jestem na początku rzeźbiarskiej drogi... Ostatnio przez nasze forum poznałam pana Stanisława Tomaszewskiego Wikinga, który jest obecnie moim mistrzem. Mam nadzieję wiele się od niego nauczyć.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 31-01-2011, 6:21    

Witaj Małgosiu :)
Piękne nowości widzę u Ciebie :) :):) _brawo _brawo _brawo
Szykuj płskorzeźby na samodzielną wystawę u mnie :)
Te straszne mrozy które zalegają w naszych kotlinkach mam nadzieję, że miną i będzie czas na swobodne rzeźbienie :) Dzięki za komentarz na nk :)

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-01-2011, 9:46    

Adamie, dobrze ,że siedzę gdyż Twoja propozycja jest powalająca...
Mrozy mi nie straszne gdyż w mojej maleńkiej norce, w której rzeźbię jest cieplutko szczególnie jak podsypuję do zielonego pieca wióry lipowe.
Jak mrozy zelżeją i Krzysiek z gipsu uwolniony zostanie ,musimy się spotkać i przy nalewce z czarnej porzeczki omówić szczegóły.
Wzmiankowane zdjęcie jest na prawdę piękne.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2011, 9:27    Koniki według Wiking

Wrzucam kolejne koniki, które wyrzeźbiłam pod wpływem twórczości i według wskazówek Wikinga.
Panie Stanisławie, mam nadzieję, że o to chodziło z tą sugestią abym zagęściła grzywy.

arabski 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2011, 9:41    Koniki

Małgosiu, co jeden to ładnieszy _brawo _brawo _brawo . Zrób sobie przerwę bo Ci dla nich owsa zabraknie x: x: x: . Naprawdę są super.Coraz większe stadko. Podejrzewam , że i nasz kolego Wiking też jest takiego zdania , po części to chyba jego szkoła, a w Twój talent wcale nie wątpiłem , zdolna kobitka z Ciebie koleżanko.
Pozdrowionka

koand
Gość
Wysłany: 17-02-2011, 9:55    

Ten dolny to rewelka , bardzo mi się podoba tak dynamicznie , kolega już od kilku laty prosi mnie o wyrzeźbienie Konia a ja nie potrafię _bezradny_ . Małgorzato muszę kiedyś spróbować wzorując się na Twoich pracach , pozdrawiam h:

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 17-02-2011, 10:13    

No Małgosiu,ten u góry sprawia moim zdaniem wrażenie odrobinę zawstydzonego ,te drugi ma energii za dwóch-oba najwyższej klasy. Kusisz tymi końmi i być może skuszę się w niedalekiej przyszłości na zrobienie czegoś podobnego do konia. Pozdrowienia Zbyszek _brawo _brawo x: x: h: h:

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2011, 10:42    

Dziękuję koledzy rzeźbiarze za te miłe słowa.
Popełniłam w ostatnim czasie 5 koników a wszystkie inspirowane pracami pana Stanisława.
Wiking dał mi wskazówki a ja próbuję być dobrą uczennicą....
Daleko mi do mistrzostwa Wikinga. Moje prace są namiastką jego kunsztu. Cieszę się bardzo, że są tacy rzeźbiarze na naszym forum, którzy dzielą się swoim doświadczeniem i chcą uczyć początkujących , do których ja się zaliczam.

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-03-2011, 10:34    

Bardzo lubię ten temat a może w swojej pracowni utworzysz dział z ikonami, na pewno będzie co oglądać. Szczerze zachęcam.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-03-2011, 11:01    

To dobry pomysł Grzegorzu. Skoro są tu zdjęcia moich obrazów to i na ikony znajdzie się miejsce. Dopiero uczę się tej techniki , chociaż zrobiłam już kilkanaście ikon.
Rzeźbę kocham najbardziej , jednak jest ona pracochłonna i trzeba jej poświęcić dużo czasu.
Takich ikon mogę zrobić w ciągu dnia kilka między sprzątaniem , gotowaniem i innymi obowiązkami. Kilka już sprzedałam a kolejne robię z myślą o jarmarkach i kiermaszach wielkanocnych.
Jak nauczę się robić lepsze zdjęcia to zamieszczę je w pracowni. Dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawia serdecznie. Małgorzata

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Wysłany: 01-04-2011, 3:03    

Sam kiedyś kupiłem książkę o technice malowania (pisania) ikon z tą myślą że może kiedyś... ale jak na razie nie mogę się oderwać od dłubania.
Też sezon "zaczynam" jarmarkami wielkanocnymi na pierwszy jadę już 10-go a drugi 17-go kwietnia a później się zobaczy
Więc czekam niecierpliwie na Twoje ikony.
Pozdrawiam

fu 
oglądacz

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Leśniak

Wysłany: 07-11-2012, 10:50    

Małgosiu zauroczył mnie Twój "Chłopiec z gołębiami", to na prawdę rewelacyjna praca na poziomie!!! ?<N v: brawo__

Odpowiedz do tematu