Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja pracownia
Autor Wiadomość
Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2009, 12:25    Moja pracownia

Witam w swojej pracowni
Rzeźbiarstwo to jedna z moich pasji, której od pieciu lat poświęcam najwięcej czasu.Fizycznie nie posiadam wlasnego kąta do rzeźbienia a wykorzystuję, wspolnie z kolegami, wynajęte pomieszczenie od Elckiej Kolei Wąskotorowej. Urzadziliśmy ją tak aby służyła czlonkom naszego stowarzyszenia zajmujących się rzeźbieniem a także aby każda chętna osoba mogla przyjść i spróbować swoich umiejętności.
Zarówno moi koledzy jak i ja jesteśmy amatorami i pracujemy lub pracowaliśmy w innych zawodach. Nie mniej wspólna pracownia dobrze służy wymianie doświadczeń i tworzy atmosferę zdrowej konkurencji.Odwiedza nas spora grupka dzieci i mlodzieży, której nieodpłatnie udostępniamy narzędzia, materiały i staramy się przekazac swoje skromne umiejętności i "zarazić" ich rzeźbieniem.Pracujemy nad stworzeniem wlasnej galerii ale u nas jeszcze jest spora zima i dopiero wiosną ruszymy pełną parą.
Na tym forum postaram się zamieszczac swoje prace oczekując, że będziecie wyrażać swoje opinie na ich temat.Pozdrawiam wszystkich pozytywnie nakręconych i zapraszam do mojej pracowni. J.Kj

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2009, 1:09    

To moje ostatnie prace

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-02-2009, 4:17    

Janku..za przyzwoleństwem Twoim robię przemeblowanie w domku Twoim :mrgreen:

Ostatnio zmieniony przez Morima 10-02-2009, 3:36 , w całości zmieniany 2 razy  

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 09-02-2009, 6:20    

Puk..puk :-D Jak widzę, jestem pierwszym zaglądaczem.. :mrgreen: oczywiście pięknie witam Ciebie na włościach forumowych :-D
Bardzo fajnie poradziłeś sobie ze zdjęciami, a że trening czyni mistrza..więc trenuj..trenuj dalej :mrgreen:
Janku..ładne te Twoje prace i jak widać sporo zróżnicowane w temacie. Napisz parę słów o nich..jakie są gabarytowo, z czego materiałowo. Ale...a kobietki gdzie ? Nie myśl sobie..będę tu za nimi zaglądać :-P

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 09-02-2009, 11:27    

A ja jak zwykle technicznie,staraj się nie pisać postu za postem,bo większość można zmieścić w jednym.Ludzie tego nie przestrzegają,a gdy zwracam uwagę to dostaję cięgi.A prace fajne no i pracownia zaczyna żyć.Tym bardziej że odwiedził ją mój Aniołek-Marysieńka,Hej.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 10-02-2009, 4:18    

Witam Janku w Twojej pracowni.
Bardzo ładnie poczynasz sobie w drewienku. Wszystkie prace bardzo ciekawe, jednak najbardziej przypadły mi do gustu te "gładziutkie". Napisz proszę jakiej wielkości są i z jakiego drewna są wykonane. Widzę, że Marysia także o to pyta.
Pozdrawiam. Małgorzata

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 10-02-2009, 10:51    Pracownia Jana

Hej,
Witam serdecznie, pozwolisz że i ja dołączę do powitania :mrgreen:

Moim skromnym zdaniem, nie jest ważne jaki się ma zawód, ważne aby o ile to tylko możliwe robić to "co nam w duszy gra" .
Życzę wielu sukcesów w zgłębianiu sztuki rzeźbienia.

Każdy dzień bez rzeźbienia to dzień stracony :lol:
Pozdrawiam serdecznie
Rudi

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2009, 7:24    

Dziękuje za mile slowa.Wszystkim zainteresowanym wyjasniam, że te wygladzone rzeźbki są lipowe i mieszcza sie w granicach 30-35 cm. Malowane bejcą i zabezpieczone woskiem. Mam ich oczywiscie znacznie więcej i zainteresowanym przeslę elektroniczna pocztą.dzisiaj jeszcze kilka a to kapliczka przy mojej dzialce i bucik-kwietnik

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2009, 11:36    

Hej Janku,
Ładne są te Twoje prace. Ja oczywiście dłużej zatrzymałam się przy "kobietkach" :mrgreen: , ale mnie się właśnie taka forma podoba. Jak posiadasz więcej zdjęć, to proszę o podesłanie mi ( na gmaila) mailem.
Ze zdjęciami poradziłeś sobie doskonale 8-)

...ale skoro podoba Ci się moje pracowni meblowanie..to mebluję dalej :mrgreen:
[/

" Małorolny" ........... " Carmen"

"Mnich-ul" ........... " Gotowa w dzień "

" Syrena"

" Niedzwiedź " ........... " Ostatnie rzeźby "

kormoran

Wysłany: 22-02-2009, 8:05    

Mnie się najbardziej podoba kobra bo sam próbowałem coś podobnego zrobić :-? i ostatnie zdjęcie - widać Janie, że bierzesz się za rzeźby giganty - już jak to widzę to mnie ręce zaczynają boleć - sam kiedyś marzyłem o gigantomani, ale trzeba mierzyć siły na zamiary i wolę jak to nazywam format A4 :lol:

Ta kolejka co ją widać w tle to jeździ regularnie, czy tylko dla turystów.

Pozdrawiam

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 22-02-2009, 9:50    

Cześć!Zdjęcia nie dają pełnego obrazu tego czym się zajmuję-zimą dłubię maleństwa a kiedy tylko pozwala pogoda biorę sie za kloce lipowe, których uzbierało mi sie przez ostatnie dwa lata sporo. Każdy chętny forumowicz może przyjechać i sam sie z tym zmierzyć- Ty również. Dostaniesz kłode lipową udostępniam pracownie do ostrzenia narzędzi a jak potrzeba również kuźnię do wykucia dlut.
Kolejka Wąskotorowa jeździ oczywiście tylko dla turystów a nie na regularnych liniach chciaż w sezonie regularnie dwa razy w tygodniu wozi turystow lub według zapotrzebowania grup, ktore nas odwiedzaja.Zamieszczę Ci jeszcze kilka zdjęć kobry i może Cię to skusi bo takie rzeźby sprzedają się tex dobrze.Pozdrawieam JK

kormoran

Wysłany: 22-02-2009, 12:51    

Dzięki za zaproszenie - szkoda, że tak daleko, ta kuźnia brzmi kusząco bo do takich dużych rzeźb to tylko samemu odkuwać dłuta się opłaca.
Kobry wygladają groźnie i chyba raczej będę się bał rzeźbić taki temat :lol:

gajowy 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Kindt

Wysłany: 01-03-2009, 5:54    

Witam, bardzo podobają mi się pana prace - zwłaszcza te nowoczesne formy :) .Pozdrawiam

Wojtek Kowalski 
aktywny forumowicz

Imię: Wojtek
Nazwisko: Kowalski

Wysłany: 01-03-2009, 10:42    

Witaj Janku . Większość Twoich prac już widziałem , część nawet na żywo i cały czas robią na mnie wrażenie. Masz swój styl, a wspólne tworzenie z Tobą to prawdziwa przyjemność. Pozdrawiam

Kulka 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-03-2009, 2:32    

Witam Cię Janku...to piękne co robicie z przyjaciółmi...że znaleźliscie miejsce dla twórczości i z tego co pokazałeś bardzo efektywnej i ciekawej.. :lol: :lol: :lol: .a do tego :lol: :lol: :lol: udostępniacie młodym ludziom kontakt z drewnem i narzędziami.. :lol: :lol: :lol: Gdy kiedyś dobre wiatry zawieją mnie w Twoje strony..to z chęcią do Was zawitam i z przyjemnością porzeźbię co nie co :lol: :lol: :lol: ..Podoba mi się bardzo to co robisz zwłaszcza trzecia kobra...bucik i duża głowa,,,i Carmen..mnich-ul..a twarz w drzewku...super..masz niesamowitą wyobraźnię i cikawy styl...podziwiam i gratuluję :lol: :lol: :lol:

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 07-03-2009, 9:03    

Witaj Janku!
Zaskoczyłeś mnie swoim dorobkiem rzeźbiarskim. Dołączam się do pochwał i słów uznania które tu padły w poprzednich postach.
A poza tym, jak piszesz założyliście stowarzyszenie bądź grupę twórców, znaleźliście lokum gdzie spotykacie się i tworzycie. Wiem że to nieładnie, ale bardzo Ci tego zazdroszczę.
Gdyby nie odległość, zawitałbym do Was, szczególnie do kuźni; w wiadomym celu.
Łaczę pozdrowienia - zyga.

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-04-2009, 3:11    Św. Florian

Witam wszystkich Gości!Wam Wszystkim i sobie zrobilem figurkę św. Floriana jako że przy intensywnym rzeźbieniu jakie uprawiacie jest sporo odpadów grożących pożarem a co za tym idzie nada sie Floriam by nas chronil przed nieszczęściem pożaru.Czekam na Wasze opinie o mojej wersji patrona strażaków. Pozdrawiam JK. Dla zainteresowanych wysokość rzeźby 135 cm, bejcowana i impregnowana.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-04-2009, 10:50    

Hej Janku...jak widzę kończy się moja fucha w temacie pracowni meblowania, bo całkiem dobrze podszedłeś do tematu zdjęć wklejania :mrgreen:
Jeżeli zaś chodzi o św. Floriana :roll: figurka niczego sobie i pomysł ciekawy..niemniej, mnie zdecydowanie bardziej podobał by się strażak mniej skolorowany..tzn, taki bardziej kolorystycznie stonowany. No ale pewnie wynika to z tego, że ja jakoś najbardziej preferuję nie barwione drzewo :mrgreen:

winiar 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 12-03-2010, 9:33    

Witam Panie Janie. Napiszę Panu krótką historię.
Przeglądając w zeszłym tygodniu przepastną skarbnicę rzeźb w internecie natrafiłem na film o Panu na youtube. Bardzo zaciekawił mnie Pan i pańscy koledzy. Genialny pomysł z pracownią i stowarzyszeniem. Postanowiłem znaleźć więcej informacji o Panu i tak trafiłem na to forum.
Najlepsza sprawa w życiu to robić to się kocha. I widać spontan w Pana pracach.
Chciałbym odwiedzić Pana pracownię w przyszłości i dowiedzieć się czegoś więcej o stowarzyszeniu i jak sobie radzicie.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 12-03-2010, 7:54    

Podziwiam Janku różnorodność tematów i form. Widzę fascynację i to mi imponuje.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-01-2011, 8:18    

Jasiu...pracownię Ci pięknie uprzątnęłam..poodkurzane, pajęczyn nie ma :mrgreen:
Więc do roboty..nowe prace obfotkować i nam tu zaprezentować ! Tak jak obiecałeś :mrgreen:
( w razie problemów pomogę z fotkami ) :-D

winiar 
aktywny forumowicz

Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 27-01-2011, 8:48    

Gdyby nie Pan Jan nie było by mnie tym forum. A to z powodu tego filmiku. http://www.youtube.com/watch?v=0vmkMqZdFtM

Po obejrzeniu szukałem prac Pana Jana i znalazłem forum. Fantastycznie się stało.

koand
Gość
Wysłany: 27-01-2011, 8:52    

dzięki za link do filmiku , super !

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-01-2011, 10:42    

Janku, "....Powiedz stary, gdzieś Ty był......"

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 28-01-2011, 9:19    

Cześć!
Dzięki za mile slowa. Ano tak się zdarzyło, że nie moglem dogadać sie z moją elektroniką- ale już jak widzisz działa i gdyby nie mróz to byłyby zdjecia nowych prac. Do zobaczenia Jan

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-02-2011, 8:01    

Witam!
Nie było mnie długo na forum ale nie oznacza to wcale, że przestałem rzeźbić. Bralem od czasu do czasu dluto w rękę i dziś pokażę co ostatnio udalo mi sie zrobić./jeżeli oczywiście uda mi się zalączyć zdjęcia/Pozdrawiam i czekam na opinie Jan

a tak już po skończeniu

Ostatnio zmieniony przez waski 24-02-2011, 8:55 , w całości zmieniany 2 razy  

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 24-02-2011, 8:24    jelonek

Bardzo ciekawa i pomysłowa praca .Ciepło sie ją odbiera, z daszkiem wygląda jeszcze ciekawiej x: x: x: _brawo _brawo _brawo Bardzo mi się podoba
Pozdrowionka

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-02-2011, 9:21    

Jako że dostałam od Jasia klucze do włości forumowych..tudzież pozwolenie, to będzie tu małe buszmenienie :mrgreen:
Poniżej wklejam fotki, które od Jasia otrzymałam..i na forum wrzucić obiecałam..chciałam dorzucić je do wcześniejszego postu, ale nie jestem pewna, czy będzie widoczne to nowe dorzucenie..więc wklejam w nowym temacie :mrgreen:

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 24-02-2011, 9:57    

Witam w pracowni.
wspaniałe prace i jestem pełen zachwytu.najbardziej przypadł mi do gustu jeleń pod daszkiem.lubie nature i jej elementy .
pozdrawiam h: zbyś

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-02-2011, 10:07    

Bardzo, bardzo dziękuję Marii i Markowi za porządek z moimi zdjeciami. Macie moją dozgonną wdzięczność. z pełnym szacunkiem Jan

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 24-02-2011, 10:14    

Jan , twoje prace są super . Zwłaszcza moją uwagę przykuł Wojownik rycerz , jest potężny . Takie tematy są mi bardzo bliskie , to mój ulubiony temat w rzeźbieniu .
Podpatruję też kapliczkę , bo może w końcu w tym roku , uda mi się też coś takiego zrobić .

Wklejaj zdjęcia , jak coś to zawsze można poprawić ;-) A pomagamy bo po to tutaj jesteśmy , hej .

zyga 
aktywny forumowicz

Wysłany: 24-02-2011, 11:35    

Dla mnie specyficzny klimat tej otwartej galerii, to torowiska, kolejarze mówią chyba na to "szlak". To kapliczka stojąca między szynami. Fantastyczne. Byłby to ciekawy temat na plener fotograficzny.
A rycerz też, bo tego nie widać, będzie przy tych torach?
Postawił bym go okrakiem nad szyną, tak żeby szyna przechodziła mu między nogami, a miecz oparty byłby na szynie.
Janku - pozdrowienia.

Jan Kosiorek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-02-2011, 5:39    

Dziękuję za miłe słowa.Zyga muszę Cię niestety rozczarować- tego rycerza już nie ma ; pojecha ł do Częstochowy i stoi w jakiejś restauracji.A miejsce na prezentacje prac jest po trosze przypadkowe bo rzeźby nie mieszczą sie w pracowni a stojąc na torach nieco ozdabiają i zmieniają klimat kolejki wąskotorowej.Pozdrawiam

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-02-2011, 9:44    

I kolejne prace naszego kolegi Jasia :mrgreen:

Jasiu..wklejam te wszystkie fotki z największą przyjemnością :) bo masz co pokazać !
Praca z drugiej fotki..Jezus..z tą szatą jak blask promieni..po prostu ekstra !
Walcz dłutem dalej..i ciesz nasze oczy swoimi pracami :mrgreen:

koand
Gość
Wysłany: 25-02-2011, 10:47    

Witam , przyłączam się do powyższych opinii w stu procentach , piękne prace , dopracowane i przemyślane , z przyjemnością oglądam i podziwiam . Wszystkie super , najbardziej podoba mi się Anioł . Pozdrawiam ciepło .

Andrzej 
aktywny forumowicz

Imię: Andrzej W
Nazwisko: "Piorunek"

Wysłany: 27-09-2012, 4:13    kolejne prace

prosimy o prezentację kolejnych prac, bo może dalej jest w nich piękno

Odpowiedz do tematu