Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Projekty rzeźb
Autor Wiadomość
Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Frihauf

Wysłany: 30-12-2010, 6:42    Projekty rzeźb

Na początku chcę wyjaśnić,że te rysunki są tylko ćwiczeniem mojej ręki aby nabrać wprawy w projektowaniu rzeźb.Wzorowałem się na już wykonanych rysunkach przez nieznanego mi autora.Sposób ten posunęła mi nasza forumowa koleżanka Nina.
W moim przypadku dobrze wykonany rysunek pozwala mi na zachowanie odpowiednich proporcji w wykonywanej rzeźbie.
Natomiast właściwe projekty będę pokazywał w momencie kiedy będę wykonywał rzeźbę krok po kroku.

adam62 
aktywny forumowicz

Wysłany: 31-12-2010, 4:57    

Januszku ciekawe projekty x: nic dodać tylko brać się za realizację

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 05-01-2011, 6:26    

Te projekty,które zamieściłem są z tych mniej odważnych.Pozostałe to przede wszystkim akty i kurtyzany w różnych pozach.Nie wydaje mi się żeby akurat kogoś to zainteresowało dlatego nie zamieszczam ich na forum.
Obecnie mocno ćwiczę portretowanie żebym mógł zrealizować kolejny mój pomysł jakim jest totem z twarzami mojej rodziny.Już widzę,że długa droga przede mną.
Kraków to piękne miasto Adamie.O mały włos byłbym tam na sylwestra.

adam62 
aktywny forumowicz

Wysłany: 05-01-2011, 10:04    

Janusz do odważnych świat należy :-D .A co się tyczy wyzwania w postaci rzezb Twoich bliskich,to szczerze mówiąc przedsięwzięcie godne mistrza i trudne.Na pewno dopniesz swego. Oczywiście wszyscy będą czekać na efekt x:

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-01-2011, 11:22    

Z rysunkiem portretów mojej rodzinki na pewno będzie duży problem ale to tylko kwestia czasu....długiego czasu ale podobno kto do celu nie dąży nigdy do niego nie dochodzi.
Na początek portret mojego Tatki z czasów wojny.Niestety jeszcze do doskonałości dużo mu brakuje.
I jeszcze jeden rysunek z tych do pokazania.
Kolejny już poprawiony rysunek tej samej kurtyzany.Jeszcze tylko jakieś 50 szkiców i dojdę do wprawy w rysowaniu tej ciekawej postaci.
A oto błędy:nogi,tułów,piersi,dłoń.Wystarczy porównać te dwa szkice i wiadomo gdzie są byki,które potem w rzeźbie są już nie do poprawienia.Dlatego postanowiłem udoskonalić umiejętność szkicowania projektów żeby nie trzeba było potem siekierą poprawiać. :mrgreen: :mrgreen:

winiar 
aktywny forumowicz

Imię: Michał
Nazwisko: Winiarski

Wysłany: 06-01-2011, 7:33    

Hej Janusz. Kurtyzana, którą szkicujesz podobna do obrazu jest pana Luis'a Royo. Śledzę jego poczynania malarskie od dawna. Ogromny talent.

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-01-2011, 9:39    

Ten obraz przerysowałem z "demotywatorów".Był tam ciekawy komentarz,coś w rodzaju " gdyby prostytutki oddały swój cały dochód na biednych,czy to co robią nadal byłoby grzechem?".Cytuje z pamięci dlatego może być jakaś różnica.
Dzięki za wskazanie autora.Mam nadzieję,że moje nieudolne próby przerysowania nie obraziły Pana Luisa Royo.
Wracając do kurtyzan,to ten zawód jest społecznie akceptowany jedynie w Tajlandii i może jeszcze w kilku innych krajach o których nie wiem.Ja osobiście bardzo szanuję te kobiety przede wszystkim dlatego,że nie potrafiłbym pracować w tym zawodzie będąc kobietą.
A jeśli jesteśmy już w tym temacie to zaprezentuję kolejne rysunki i niech to będzie ukłon w stronę tych dziewczyn.A za nieudolność z góry je przepraszam ponieważ nie rysowałem z żywego modelu.Na szczęście odwiedził mnie mój brat i chyba z litości podarował mi książkę o wymownym tytule "Rysowanie dla początkujących"żebym przestał okaleczać te dziewczyny ołówkiem

waski 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Wąski

Wysłany: 07-01-2011, 8:19    

Janusz jeśli interesują cię grafiki w tym temacie , to polecam tę stronę

http://www.artfan.net/
Ja kiedyś często przeglądałem na tej stronie podkategorię Fantasy Art , przydało się do moich wojowników .
Wspomnianego przez Winiara artysty Luis Royo jest tam prawie 400 grafik

Janusz Frihauf 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-01-2011, 8:06    

Koledzy bardzo dziękuję za te informacje dotyczące stron na których jest interesujące mnie zagadnie .Chcę się pochwalić,że od miesiąca ćwiczę rysunek i załatwiłem sobie lekcje u profesjonalistki co powolutku daje owoce.
Mam nadzieję,że po kilku następnych miesiącach będę mógł powiedzieć - umiem projektować i wykonać ciekawą rzeźbę.
Jeszcze raz bardzo dziękuję :mrgreen: :mrgreen:

Andrzej 
aktywny forumowicz

Imię: Andrzej W
Nazwisko: "Piorunek"

Wysłany: 22-09-2012, 8:36    projekty

kilka miesięcy minęło. Pochwal się swoimi projektami i rzeźbami. Hej!

Odpowiedz do tematu