Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: kwasniakos
25-01-2009, 9:04
gramatyka rzeźby
Autor Wiadomość
kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 03-07-2012, 5:57    

Jon,zanim Adam Ci odpowie pozwól że się wtrącę.Nie zawsze warto i trzeba cytować klasyków,nie wszyscy oni na to zasługują,a już na pewno nie ten którego cytujesz.Nikt tutaj nie każe nikomu chodzić w krótkich porciętach a tym bardziej nago ze względu na nie zawsze przyjemne widoki.
Dziwi mnie tylko że nie zauważasz sedna rzeczy,przecież Ty i kilka innych osób,krytykujecie tylko styl,administrację,zwyczaje i atmosferę na tym forum,W słowach niekiedy wprost obraźliwych.Odsyłam do tematów w dziale "Nieaktualne".Nie piszecie w tematach tylko krytykujecie,sugerujecie jakieś zmiany,zalecacie wielką sztukę,nie pokazując jak się ją robi,silicie się na filozoficzne rozprawki,choć wiecie że wielu na takie nie jest przygotowanych,a i forum nie temu miało służyć.Każdy ma prawo mieć własne zdanie i może je wypowiadać,ale czy wszędzie? na każdym rynku z poklaskiem,czy wygwizdem słuchaczy to już inna rzecz.

To też jeszcze raz proszę pisać zgodnie z temataim forum i działów w nim zawartych,nie wszczynać prowadzących do zadrażnień kwestii,pozwolić moderatorom i adminom spokojnie pracować,bo mimo waszego odium do forum, bardzo wielu osobom jest ono potrzebne i pomocne.

Forum jeśli będzie działać to na dotychczasowych zasadach,co najwyżej zmieni się liczba użytkowników( jest tyle przyjemniejszych i bardziej przyjaznych miejsc w necie)
Szkoda miejsca na serwerze,za które w końcu ktoś płaci wymierne pieniądze.

Do Kaeso
Czas edycji własnego postu wynosi 60 minut,to wystarczy by napisać i ewentualnie sprawdzić jego treść.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 03-07-2012, 2:12    

Słowa, cytaty, zasłyszane myśli, głębokie wypowiedzi - ja do tego jestem za mały. Linneusz i wielu wybitnych uczonych klasyfikowało florę i faunę - ale czy o to chodzi? Nie znając anatomiiiiii i fizjologiiiiii roślin jednoliściennych też można zachwycać się pięknym polnym kwiatkiem nie zrywając go i nie znając jego łacińskiej nazwy :) Drogi Kaeso wyłączyłeś fotografię ze sztuki, a ja jestem innego zdania - najważniejsze, że jak staniemy przed pięknym zdjęciem będziemy się nim zachwycać. Nie zgadzam się z Twoją odpowiedzią na mój post - wg mnie za mało znasz naturę ludzką mimo iż masz olbrzymią wiedzę i otwarty umysł.
Jeszcze jedno - z doświadczenia scenicznego - najdłużej "instalują" się na scenie kapele, które najsłabiej grają.
Pozdrowienia wszystkim :)
Jeszcze jedno - jedyny cytat o sztuce, który znalazłem w mojej ograniczonej głowie to - "Nie jest sztuką zabić kruka, ani w głowę trafić sowę, ale jest to sztuka świeża gołą d.... siąść na jeża". Może po tych słowach i ja dostanę żółtą kartkę.

Kaeso 
aktywny forumowicz

Imię: Imię
Nazwisko: Nazwisko

Wysłany: 03-07-2012, 7:11    

Hej, Adam! Oczywistym jest, iż można mieć swoje zdanie, lecz niech wynika ono z przemyśleń, całych dat bycia w pojedynkę. Jak pisał Lope de Vega- "W samotność moją się się chronię od samotności wracając, za towarzyszy podróży myśli mi własne wystarczą" jeśli już bawimy się w cytaty. Wobec powyższego uważam, iż jest dokładnie odwrotnie, ludzka natura nie jest w stanie mnie zaskoczyć, i nie mówię li tylko o behawioryzmie ( kiedyś potrafiłem kupić bilet autobusowy i zrobić rundę, by przyglądać się wszystkim i wszystkiemu), widzisz, A. Chylińska wyśpiewała kiedyś- "...lubię się sparzyć i spokojnie koić ból...", ja mam inaczej.
W wieku pięciu lat namiętnie słuchałem Lombardu, w wieku sześciu czytałem gazety, dobrze rysowałem, kułem na pamięć całe strony, że głowa mała... Heh, nie taka mała, Jacek Polaczek potrafi mówić ze sceny przez cztery godziny (Mistrz i Małgorzata), więc i ja mogę. "Nie dotyka mnie ludzka otwartość, wk....a mnie wredność i cwaniactwo. Nie poczuję się obrażony jeśli pan w uczciwej rozmowie powie mi, że jestem pretensjonalnym cymbałem i to uzasadni. Wk......ą mnie tacy drobni kombinatorzy kąsający z ukrycia. Bo taki tu namąci, tam podkręci i uważa, że jest taki chytry"- uważał kiedyś w wywiadzie K. Majchrzak. Poszukaj na forum, napisałem kiedyś na temat zdezawuowania się terminu "sztuka" przez np. takie cytaty jak Twój i podobne postępowanie. Żeby jednak wymazać go gumką, przytoczę lepszy, adekwatny do sytuacji: " W iskier krzesaniu żywem materiał to rzecz główna; Trudno najtęższym, krzesiwem iskry wydobyć z substancji miękkiej i podatnej." Nieodżałowany Boy. Kaeso.
P.S. Co do edycji- nie miałem możliwości usunięcia lub dodania słowa, więc coś jest nie tak? O co chodzi? Ponadto, a wspominał już o tym user tenmare konieczna jest możliwość skasowania, okrojenia, rozbudowania własnego postu- czyli przejrzyste zasady i fair play. Kaeso.

Adam 
aktywny forumowicz

Imię: Adam
Nazwisko: Spolnik

Wysłany: 03-07-2012, 7:44    

Hej Kaeso :) Jestem na etapie "życia życiem" :) Możesz sobie oceniać moje cytaty i moje postępowanie jak tylko chcesz, utwierdzając się w meandrach słuszności Twoich myśli i doświadczenia. Przyjąłem w swojej pracy i życiu zasadę, że "błędów nie popełniają tylko ci co nic nie robią". Ja przede wszystkim swoim postępowaniem nie chcę nikomu zaszkodzić, ani nie chcę sprawiać komukolwiek przykrości (życie jest tak krótkie). Życzę ci z całego serca pełnego spełnienia.
W tym temacie już mnie nie ma ale _ok

Kaeso 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-07-2012, 8:59    

Hej! Właśnie o tym napisałem (wspomniana wcześniej Chylińska powiedziała coś w tym stylu- większość nie potrafi zrozumieć, że artysta też robi kupę- rozumiesz? a propos meandrów) -powielanie stereotypów, nie chodzi o "robienie", a o wykluczenie możliwości popełnienia błędu. Pamiętaj, że w pewnym momencie podkreślisz wszystko grubą krechą, Adamie.

"Serwus, Madonna" K.I.Gałczyński z Zaczarowanej Dorożki
Pzdr, Kaeso.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 03-07-2012, 10:16    

Kaeso napisał, że fotografia to nie sztuka.
Zacytuję WIADOMOŚCI O SZTUCE z 1967r. kl V
- O pstrykaniu i pięknej sztuce fotografowania.

Fotografika to bardzo trudna sztuka, a dobry fotogram (bo dzieło sztuki fotograficznej zwiemy fotogramem), nie ustępuje wcale pięknu obrazu czy dzieła graficznego.
Artysta fotografik szuka nieraz bardzo długo, nim uda mu się znaleźć taki widok, taki przedmiot lub taką twarz człowieka , które uzna za godne sfotografowania.
Każde zdjęcie artystyczne wymaga pracy, no i talentu, umiejętności, doświadczenia.

Pozdrawiam serdecznie. Małgorzata

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 03-07-2012, 11:54    

mimo, a może właśnie z powodu, kategorycznej różnicy postaw i poglądów jest to jedyny wątek na forum, który żyje, gdzie użytkownicy nie tylko informują się o kolejnym wystruganym ,świątku czy też kwiatku ale wymieniają się poglądami na podstawowe pojęcia jak to co jest sztuką, a co nie, jakie relacje łączą artystę z odbiorcą, czy nie będąc twórcą można mieć zdanie na temat dzieła, słowem naprawdę ważne rzeczy.
Zapraszam resztę.
Tylko nie obrażajmy się na siebie za wypowiadane opinie, tu nie chodzi o to kto kogo przegada ale i wielość poglądów i różnorodność
A wracając Kaeso do twojej opinii na temat fotografii, myślę, że Horowitz uśmiechnął by się pod wąsem gdyby takowy nosił ;)
Sztuką jest twój stosunek do otaczającej cię rzeczywistości, twoja zdolność jej absorpcji i umiejętność projekcji, reszta to narzędzia.

Kaeso 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-07-2012, 3:50    

Hej ! Zerknij tutaj. http://www.siudmak.ovh.org/ pięćdziesiąt znaków pięćdziesiąt znaków

jacek_g 
aktywny forumowicz

Imię: Jacek
Nazwisko: Glejzer

Wysłany: 04-07-2012, 10:23    

Ja mam tak samo jak Adam, nie lubię oceniać czyichś prac każdy ma swój gust, mogę się nie znać lub nie lubić danego stylu i kogoś niepotrzebnie zranić mogę jedynie kogoś pochwalić jak mi się coś rzeczywiście podoba, a jak mi się nie podoba lub nie mam zdania to nie piszę. Może znalazło się tu kilka osób podobnie myślących i dlatego niektórzy myślą że tu na forum powstał klub wzajemnej adoracji, ale myślę że tak nie jest.
Po prostu są tu ludzie którym ciężko jest napisać że im się nie podoba, i ja do nich należę (nie nadaję się na krytyka).
Dla każdego sztuka jest czymś innym. Dla mnie sztuką jest coś co wywrze na mnie ogromne wrażenie i wtopi się we mnie, ale na kogoś innego to samo coś nie zadziała tak samo, więc rozpocznie się dysputa o to kto ma rację każdy będzie przekonywał do swych racji.Ktoś powie że to dzieło jest prawdziwą sztuką bo .......coś tam.......... a inny powie że nie bo .......coś tam. Ale tak naprawdę nawet jeśli przekona się wszystkich do swojego poglądu to skąd będzie wiedzieć że ma tak naprawdę rację ? . Dlatego ja wolę skupiać się na rzeźbieniu tego co mi wyobraźnia podpowiada niż rozmyślać:
czy warto to rzeźbić ? czy będzie to sztuką ? co jest sztuką ? Czy spodoba się innym ?

A teraz na forum zaczęła się dysputa co jest sztuką a co nie a rzeźb coraz mniej , wydaję mi się że dyskusja ta może wiele początkujących rzeźbiarzy zniechęcić(nie mówię że jest zła)bo żadnemu nie będzie od razu wychodzić dzieło jakie chciał stworzyć a na dodatek nie będzie mógł go pokazać innym bo nie jest dziełem. Lepiej pokazywać wszystko , każdy jest na innym poziomie rzeźbienia i każdy powinien być wyrozumiały do szkolących się.Już niejeden rozwinął tutaj skrzydła, dlatego proponuję skupić się bardziej na tworzeniu bo ostatnio jakoś cieńko .

Pozdrawiam Jacek :)

jon65 
aktywny forumowicz

Imię: Janusz
Nazwisko: Grządko

Wysłany: 04-07-2012, 10:29    

ciekawe, coś między surrealizmem z sztuką fantazy, , są rewelacyjne technicznie, prezentują jakąś odrealnioną rzeczywistość w którą można się zanurzyć i odpłynąć, fajnie zaskakują, kiedyś bardzo lubiłem te klimaty, ale dziś czegoś mi w nich brakuje, mam wrażenie że po obejrzeniu całej wystawy wyszedłbym nie poruszony emocjonalnie, Mam wrażenie, jakby gość tworzył zupełnie na chłodno, realizują czysto intelektualną koncepcję.

[ Dodano: 2012-07-04, 22:47 ]
Jacku dlaczego wymiana poglądów miała by się kończyć kłótnią, można z szacunkiem dla drugiej osoby nie zgodzić się z jej zdaniem, dlaczego działać w takich lękach, bardzo cenię sobie twoje prace, dla mnie są one wyrazem pewnych poszukiwań formalnych i przy okazji zawierają jakąś myśl, szczególnie ta twarz odłącz0na różnymi przewodami i każda praca jest odrębna indywidualna. Natomiast zupełnie nie rozumiem potrzeby prezentacji dwudziestego takiego samego aniołka czy skrzata przez osobę zajmującą się tym prawie zawodowo, ani to nie rozwija tejże osoby ani niczego nie uczy oglądających

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 05-07-2012, 8:04    

Kaeso bardzo podobają mi się takie grafiki, coś w stylu Borisa Vallejo.

Co do prac prezentowanych na forum i tak zwanego "kółka własnej adoracji" mam podobne zdanie jak jacek_g, chwalę prace które mi się podobają a nie pisze o tych, które na mnie wrażenia nie zrobiły. Podobają mi się rzeźby które mnie rozśmieszają. Nie muszą być to jakieś super wykonane w stylu Michała albo Leonardo mają być śmieszne.

Odpowiedz do tematu