Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
jak zaczac od nowa
Autor Wiadomość
sstmaster 
oglądacz

Wysłany: 26-02-2010, 2:30    jak zaczac od nowa

juz mam tu kilka wpisow ikilka zdjec, ale troche zagubilem sie ostatnio i z pod mojej reki juz od dwna nic nie wyszlo .moje niektore prace ktore mozecie zobaczyc sa na forum .Niemam weny ani motywacji .KILka dni temu wpadlem na zlecenie kobieta (bardzo zamozna !!!) chciała abym wykonał dlaniej lustro mniej wiecej 1,5m na 0,80 m ale to wymiar wewneczny ramy .ona pwiedziała prosto z mostu -moge za to zaplacic panu jakies 200 zl .Ja zdebialem co jej odpowiedziec ! po chwili zastanowienia powiedziałem jej ze w tej kwocie bedzie ciezko sie zmiesci cena materiału ,a ona na to ze w jednym supermarkiecie widziała takie lustra( i były owiele mniejsze od tego ktore chce zamowic odemnie ) w cenie 300 zl ale ja wiem jakie to sa ramy gipsowe ale to by bylo wiecej warte silikonowe odbitki co odpowiedziec takim ludziom ,oczywiscie wszystko jej wytłumaczyłem ale cytuje "czy jest jakas roznica" wiec niemam nrazie weny

Jazzir
Gość
Wysłany: 26-02-2010, 4:39    

Cześć! Ja- zapytał bym czy chce mieć ramę rzeźbioną w drewnie, czy chodzi jej tylko o ornamenty? Jeśli tylko o ornamenty, to niech sobie kupi odciskaną z pod sztancy w supermarkecie." Krótka piłka". Ludzie często sobie coś wyobrażają ale konkretnie nic o tym nie wiedzą . Mało tego nie umieją cenić rzeczy pięknych, niepowtarzalnych, mających swoistego rodzaju duszę. Ot i co, Panie!

FREDEK 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-02-2010, 8:44    

Witam, całkowicie się podpisuję pod Jazzirem , w markecie ta pani kupi sobie taniej.

Jazzir
Gość
Wysłany: 27-02-2010, 7:25    P.S. do pytania

Jeśli chodzi o brak weny - cóż. Ja mam w zanadrzu dwie metody terapeutyczne:
pierwsza - mówię do siebie - " weź się w końcu do roboty, i przestań wspominać tą rudą Wene",
druga - zrywam z niewdzięczną i idę do innej Weny. Sposób użycia zależny od objawów.
Na zdrowie! A tak poważnie, nie łam się chłopie! Odpoczynek jest tak samo potrzebny jak i praca.

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 11-04-2010, 1:16    Powrót

Po około 30 latach przerwy w dłubaniu całkiem przypadkowo,ponieważ moja żonka chciała zakupić jakąś koszmarną figórkę drewnianego kota,który przypominał bardziej kangura wykonaną najprawdopodobniej na kopiarce w Chinach lub gdzieś tam,wybiłem jej to z głowy i powiedziałem że wystrugam jej ładniejszego. I tak na nowo zająłem się dłubaniem.Odkurzyłem mój ubogi sprzęt,znalazłem niestety jak na początek kawałek kołeczka z gruszy i zacząłem strugać kotka.
Szło ciężko bo drewienko twarde ale wyszło jak na powyższej fotce.
potem z tejże gruszy,kawałek z którego sam naturalny kształt podpowiedział mi że będzie to ślimak
Z czasem załatwiłem jakieś kawałki lipy i tak się zaczęło. Z czasem zmieniałem tematykę , więcej czasu spędzałem w swoim warsztaciku. W tym roku trafiłem na to forum poczytałem ,zobaczyłem jak działa bardzo mi się tu spodobało i już tu zostanę . A tak w nawiasie jeżeli ktoś z powracających do tego wspaniałego hobby to czyta i jest zainteresowany wstąpieniem na to Forum to niezapomnijcie o tym,że sam admin i moderatorzy,którzy służą nam pomocą nie są w stanie utrzymać tego forum bez wsparcia finansowego. Warto przekazać kilka zł aby je wspomóc.
Pozdrawiam .

pablo 
oglądacz

Wysłany: 24-11-2010, 10:23    

witam wszystkich chce pokazać moje prace które stowrzylem nie dawno jestem poczatkującym amatorem ale to moje hooby które wciągnelo mnie do reszty ,mysle zająć się dlutkowaniem juz na dobre bo to piekna i trudna praca ale efekty są niesamowite tylko brak mi jeszcze wprawy i dziekuję za to forum bo juz duzo sie nauczylem od was pozdrawiam wszystkich

grzeslaw1wielki 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Kaczmarek

Wysłany: 25-03-2012, 9:09    

Historia jaka przytrafiła się sstmasterowi z ta paniusią przypomina mi pewne zdarzenie, które mi się trafiło. Miałem z 17 lat zero kasy i pomysł. Na strugałem główek Chrystusa i Chrystusów frasobliwych. Zapakowałem się w PKP potem PKS i wylądowałem w Licheniu. Krążyłem po parkingach pół dnia nosząc w ręku dając do zrozumienia że na sprzedaż. Ludzie pytali i odchodzili główka 30 zł frasobliwy 25 zł. Miałem 10 tego i 10 drugiego. Podszedł do mnie podchmielony pan z małżonką i zapytał o cenę. Ja odpowiadam. On w śmiech. Za takie g... nie dam 5 zł. Pokazuje mi jakiś obrazek w plastikowej ramce. Obrazek przedstawia Matkę Boską. Zrobiony przez chińskie dzieci. Mówi do mnie gdyby to było w połowie tak ładne jak ten obrazek, tak kolorowe to bym kupił ale to jest tylko z drewna. To więc tak te wszystkie moje tylko z drewna dłubanki rozdałem po rodzinie a sam poszedłem pozwiedzać.

Odpowiedz do tematu