Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
coś niecoś ;-)
Autor Wiadomość
Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-02-2008, 9:20    coś niecoś ;-)

Witam wszystkich w mojej rodzinnej pracowni :-)

Poniżej załączam parę prac hobbystycznych wykonanych przez moich rodziców :-) ....może będą wkrótce jakieś moje...

...to tak na początek...aby wprowadzić ciepły nastrój i słoneczne dni :-)

Kolejne....w stylu afrykańskim

....diabelski urok......

Ostatnio zmieniony przez kwasniakos 26-02-2008, 12:07 , w całości zmieniany 2 razy  

rzezba 
Przyjaciel.

Imię: Bogusław
Nazwisko: Migel

Wysłany: 25-02-2008, 10:39    

A jednak moja prowokacja w podziemiu pomogła :mrgreen: , mam nadzieja, że się na mnie nie obraziłaś :oops: Teraz to będę musiał się zrehabilitować i przygotować tą piosenkę "Siedem dziewcząt z Albatrosów" :roll: ale jak zobaczę te prace własne.

http://artmigel.pl
Maja strona internetowa</a>

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 25-02-2008, 10:53    

No i mnie Boguś uprzedził a chciałem być pierwszy w tej pracownii.
A piosenkę o fregacie Albatros i o dziewczynie Beacie na niej pływającej to śpiewam od niepamiętnych czasów więc może urządzimy mały fastiwal ? Prace zaś bardzo mi się podobają i te słoneczniki w oknie pracowni są jak najbardziej na miejscu tylko trzeba dolewać wody by nie uschły.
A Ty Beatko bierz dłutko w dłoń i ucz się razem z nami.A może już umiesz tylko ukrywasz coś przed nami ?(kobiety bywają tajemnicze)
Pozdrawiam rodziców może ich także przyciągniesz jakoś na forum?

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 25-02-2008, 11:39    

Pani Beato, jeśli pani rodzice wykonują takie prace w stylu afrykańskim, to mamy troszkę Afryki na Podkarpaciu. Dość ciekawe prace. Oddają nastrój.

Przy tej okazji zauważyłem trochę inne dzieło pani rodziców, w stylu polskim. Tym dziełem jest mała dziewczynka na motocyklu, pod tytułem, prawdopodobnie... Beata. Mam rację, czy się mylę? :-D

Pozdrowienia dla pani rodziców. 8-)

Amator
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 26-02-2008, 1:16    

Bardzo fajnie wykonane prace - bardzo pomysłowo i ciekawie kolorystycznie .... :-D
:-) ... gratulacje dla Rodziców za wcielanie w życie swego hobby ... :-)
Oczywiście wszyscy czekamy na pokaz realizacji Twojego hobby .... z niecierpliwością ... :mrgreen:
Uwierz w siebie - my już w Ciebie ;-) wierzymy ... !!!

Pozdrawiam gorąco Amator ..... :mrgreen:

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 26-02-2008, 8:43    

Dziękujemy za wszystkie opinie, pozdrowienia i miłe słowa :-)

Ojj zdopingowali mnie Panowie :-) Nie mogłam już Was tak długo wystawiać na próbę ;-)

Załączyłam to zdjęcie jako pierwsze...zaczynam od najmłodszych lat, tak jak stawiam pierwsze kroki w rzeźbiarstwie ;-)

Będę się starać coś swojego zamieścić, ale do maja/czerwca to nie będę miała napewno czasu na wykonanie :-( ....praca zawodowa...

Pozdrawiam

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-02-2008, 7:16    

Pani Beato, pewnie jest pani nauczycielką, skoro czas będzie pani miała od czerwca. Tak sobie głośno myślę.

A może napisałaby pani kilka słów o sobie? :roll: 8-)

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 02-03-2008, 11:06    

Witam p. Benku!

Nie jestem nauczycielką...pracuję w handlu zagranicznym (wiążą się z tym ostatnio częste wyjazdy)...więc więcej czasu dla siebie prawdopodobnie będę miała od czerwca...

...a co Pan chciałby szczególnie o mnie wiedzieć?

pozdrawiam
Beata

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-03-2008, 8:59    

Kusicie mnie....nie mogę się już doczekać :mrgreen: , aby usłyszeć obiecane Wasze wykonanie "Siedem dziewcząt z Albatrosa" i wyszperałam jedną z moich prac, którą dddaaawwwnnno temu ;-) wykonałam.

Pozdrawiam i czekam ;-) na piosenkę...
Beata

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 06-03-2008, 11:23    

Beatko, z motorem Ci do twarzy, to raz :mrgreen: . Pokazana praca bardzo mi się spodobała, to dwa :mrgreen: . Nie wygląda na maleńką..a w jakim wydłubałaś ją drewienku?

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 08-03-2008, 8:43    

Dziś o rzeźbach nie będę gadał lecz życzenia składał. Wszystkiego o czym marzycie i tego do czego tęsknicie w dniu święta kobiet życzy Sławek. Pani Beacie dodatkowo jeszcze w dniu imienin chyba że innego dnia obchodzi lecz złożyć nie zaszkodzi.

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-03-2008, 11:52    

Witam Marysiu....dziękuję za miłe słowa... :lol:
Rzeźba ma ok . 35 cm jest wykonana z wierzby i pomalowana bejcą :-)

pozdrawiam
Beata

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-03-2008, 11:56    

Witam Cię Kiwak

Dziękuję za pamięć :mrgreen:
Tak, obchodzę dzisiaj również imieniny :lol:

pozdrawiam
Beata

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-03-2008, 7:10    Rzeźbić po pracy, rzeźbić...

Pani Beato, również i pani głupio mi dzisiaj składać życzenia, skoro nie zdążyłem wczoraj. :oops: Ale myślę, że jeszcze nie wszystko zostało wypite i zjedzone... ;-) Więc wszystkiego jak najlepszego życzę. Szkoda że tak daleko mieszkamy od siebie. Może bym się załapał na lampkę wyśmienitej whisky :-P Skoro pani pracuje w handlu zagranicznym to musi pani mieć w barku przepyszne znakomitości... :-D

Obejrzałem pani pracę - głowę, a właściwie to twarz jakiegoś człowieka, w drewnie wierzbowym. Jestem pełen uznania. Nie jest to kto wie co w sensie tematu, ale wykonanie bardzo staranne, czyste, odważne. Jestem pewien, że poradzi sobie pani z innymi pracami w drewnie, powiedziałbym ciekawszymi tematami. A ciekawych tematów przecież nie brakuje: np. twarz bardziej realistyczna, jakiegoś aniołka, jakaś postać człowieka. Można dla wyrabiania warsztatu co pewien czas coś skopiować, z dobrego zdjęcia. Nie chcę więcej podpowiadać, sugerować, gdyż boję się żeby nie popełnić jakiegoś nietaktu. :->

Ale myślę, że skoro pani poradziła sobie w drewnie wierzbowym, to w lipowym poradzi tym bardziej. We wierzbie bardzo źle się rzeźbi, ze względu na małą plastyczność a zbyt dużą włóknistość (ciągliwość słojów) tego drewna. Proponuję więc lipę. No i organizować własny warsztat, o ile pani jeszcze takowego nie posiada. Chętnie pomogę, doradą. 8-)

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-03-2008, 10:07    

Witam Pana Benka w moich skromnych progach ;-)

Dziękuję za życzenia...jak to mówią...lepiej późno niż wcale :-D
Hmmm a w barku...zawsze się coś znajdzie ;-)

Dziękuję za komentarz co do mojej rzeźby jak również wszystkie sugestie i dorady.
Zawsze warto słuchać kogoś kto wyraża swoje zdanie i do tego wie o czym mówi :-)
Moim kolejnym dziełem, które chce spróbować zrobić to popiersie Nefretete.... :roll: :mrgreen:

Co do warsztatu to korzystam z tego co mają moi rodzice...staramy się go pomału uzupełniać o narzędzia z firmy Pfeil, o których była mowa na forum.
W chwili obecnej mamy słowackie i niemieckie...

pozdrawiam
Beata

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-03-2008, 11:03    Nefretete???

Ooooooooooooooou, pani Beato. Portret Nefretete to przepiękna rzeźba. Toż klasyka sztuki - rzeźby - egipskiej. Tak czułem, proszę mi wierzyć, że pani coś podobnego wymyśli. Jednak wydaje mi się, że pani sobie powoli z tym poradzi. Powoli, i bez publiczności, maksymalna koncentracja, dobre zdjęcia ze wszystkich stron. A więc aleluja i do przodu - jak mawia jeden z szanowanych przezemnie zakonników... :-D

Co do dłut firmy Pfeil to bardzo trafny wybór. Ja po 30 latach praktyki rzeźbiarskiej, zawodowej, różnymi markowymi dłutami, oceniam te dłuta jako najlepsze. Dlatego też wybrałem je na podstawowe dłuta mojej pracowni. I systematycznie je dokupuję. W tym miejscu pozwolę sobie przekazać pani dobrą wiadomość. W tym roku Szwajcarzy obniżyli ceny dłut i to znacznie. Dzięki temu również otrzymałem rabat na ten rok: 35 %. Największe profile dłut Pfeil np. 5/35 mogę kupić za 82 zł (cena sklepowa brutto, na półce 127 zł), zaś mniejsze profile np. 8/25 za 65 zł (cena w sklepie 100 zł) To są ceny w sklepie internetowym Arte Metal Style Polska w Warszawie, który jest jedynym w Polsce przedstawicielem firmy Pfeil. Tam jest oczywiście najtaniej. Moja rada: Warto kupić naraz kilkanaście dłut, gdyż dzięki temu można wynegocjować z nimi jak największy rabat. Tam się dzwoni i negocjuje rabat pani Beato. I dają rabat. :lol: 8-)

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-03-2008, 6:35    

Witam p. Beniu

Dziękuję za komentarz co do moich pomysłów :-) ....czyli ma Pan oprócz wprawnej ręki rzeźbiarza również analityczny umysł i wyczucie 8-)

Tak, Nefretete jest moim ambitnym planem :lol: Mój "konik" to wszystko co dotyczy Egiptu :roll:
Dziekuję za podpowiedzi jak do tego podejść! Mam już zgromadzone różne zdjęcia tego popiersia...
W zamyśle mam zwiedzenie muzeum w Berlinie gdzie znajduje się właśnie to dzieło ....
....tylko muszę znaleźć czas...no ale jak to mówią....dla chcącego nic trudnego :mrgreen:

Co do dłut...dobrze wiedzieć, że się sprawdzają :!: To najważniejsze.
Jestem zdania, że to co drogie to i w gruncie rzeczy tanie 8-)
Dziękuję za informację, co do najlepszego sposobu otrzymania rabatu :lol:
Napewno go wykorzystam 8-)

Pozdrawiam
Beata

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-03-2008, 3:38    

Z tym analitycznym umysłem i wyczuciem to u mnie różnie bywa. Czasem one mnie zawodzą, a czasem ja ich... :mrgreen:

Żałuję że nie jestem, choć przez miesiąc, egipskim kapłanem lub faraonem. I że nie mogę pani po pozować. :-)

Był okres w moim życiu, że sztuka Egiptu starożytnego mnie interesowała. Jest w tej sztuce jakaś dostojność, ponadczasowość i monumentalność. Pomijając już tajemniczość i symbolikę nie do końca poznaną.

Szkoda że tak wiele rzeźb, malowideł i innych bezcennych skarbów zostało zniszczonych w XIX i XX wieku. A ile wywiezionych z Egiptu i rozproszonych po różnych muzeach, uniwersytetach i prywatnych zbiorach. 8-)

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-04-2008, 6:07    

Każdy ma jakieś zainteresowania...a że się one czasem zmieniają... to i życie dzięki temu jest ciekawsze :mrgreen:

To fakt - szkoda, że wiele dzieł zostało zniszczonych - tych na papierze i w drewnie :-( ...jednak zostało też ich sporo, skoro można nimi obdzielić kilkaset muzeów :-)

Generalnie jestem osobą, którą interesują czasy starożytne i średniowieczne...chociaż z nowinkami technicznymi radzę sobie bardzo dobrze :-) każda jest godna przeanalizowania :-) i rozpracowania!

pozdrawiam!

Beata 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-05-2008, 12:54    

Kontynuując fasynację afrykańskimi maskami - załączam rzeźby wykonane w ubiegłym roku.

Pochodzenie: Nigeria, styl ibibio
Rzeźby są wykonane z lipy. Pomalowane są farbą akrylową.
Mają ok . 35 cm wysokości i 20 cm szerokości.

....a tu oryginalne rzeźby z terenu Południowej Afryki :-D

Odpowiedz do tematu