Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Uwaga..propozycja warsztatów !
Autor Wiadomość
Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 06-07-2011, 6:36    Uwaga..propozycja warsztatów !

Mili forumianie..

Ponieważ jest nas tu trochę amatorów, chcących pod fachowym okiem podłubać w drewnie :mrgreen: ..podaję propozycję warsztatów rzeźbieniowych..pod kierunkiem naszego kolegi forumowego - Zenka.
Termin..wrzesień, ze strony Zenka padła propozycja spróbowania np. twarzy.
Jeżeli miałby to być krótki okres..dzień czy dwa - to próbujemy w korze ( ewentualnie mydle).
Jeżeli zorganizujemy się na dni parę..to oczywiście dłubiemy w drewnie.
Jeżeli zbierze się chętnych osób parę..ustalimy dogodne dla wszystkich miejsce. Co nie wyklucza oczywiście Zrębic :mrgreen:
Piszę ten temat, żeby zorientować się..czy i ile będzie chętnych :mrgreen:

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 07-07-2011, 10:17    

Jeżeli Zenek ma we wrześniu wolny termin, to znakomicie. Przynajmniej dla mnie.
Gorzej było by u mnie z korą, nigdy nie interesowały się jej pozyskaniem do prac plastycznych. Ale może większość uczestników zdecyduje się na pobyt z dłubaniem w drewnie.
Jeżeli w drewnie, to czy zabrać deskę ( i jakiej grubości) czy przywieźć klocek ( mniej więcej jaki)?
Narzędzia (przede wszystkim dłuta) każdy przywozi swoje jak się domyślam.
Można by się umówić że pracujemy bez elektronarzędzi, ale to sprawa do przegłosowania.
Nie uczestniczyłem nigdy w takich warsztatach, pozostali ewentualni "warsztatowcy" też chyba nie.
Decydujący głos pozostawiam Zenkowi, z tego co wiem prowadził już podobne zajęcia.

rs 
aktywny forumowicz

Imię: Rafał
Nazwisko: Samarcew

Wysłany: 07-07-2011, 10:23    

Jeżeli projekt nie wyklucza Zrębic to i ja nie wykluczam mojej obecności :-D
Nie jestem wprawdzie rzeźbiarzem ale chętnie stanę się publicznością i np. dostarczycielem napojów izotonicznych (piwo, wódka itp.) dla wycieńczonych uczestników.
Wydaje mi się, że pomysł doskonały i będę trzymał kciuki za powodzenie.

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Jończyk

Wysłany: 08-07-2011, 12:42    

Witam wszystkich!!Marysiu czy Zenek zaproponował już jakiś konkretny termin?? Pytam ponieważ stoję już przed konkretną datą zameldowania się w szpitalu -17.07.Około trzech tygodni z podjęcia jakiejkolwiek pracy będę chyba wyłączony.Szkoda by było opuścić takiej lekcji no ,ale mówi się trudno może zajrzę tylko odwiedzić,chyba że termin będzie póżniejszy. Pozdrawiam Zbyszek (!tak) (!tak) N> N>

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-07-2011, 4:47    

Zbyszku..zdążysz się spokojnie wykurować, bo warsztaty jeżeli się odbędą..to na pewno we wrześniu :)
A za szybki powrót do zdrówka..trzymam kciuka :mrgreen:

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 09-08-2011, 3:54    UWAGA..ponownie temat warsztatów :)

Po rozmowie z Zenkiem, który nadal wyraża chęć zająć się naszym nauczaniem informuję,że :

Jest możliwość zorganizowania takich warsztatów na początku września. Mogłyby być parodniowe, połączone z weekendem..w terminie najdalej do 11 września. W rachubę wchodzą dwa pierwsze weeekendy.
Osoby, które wcześniej zdradzały zainteresowanie..jak i osoby chętne nowe, dajcie mi szybciutko znać. Uzgodnimy termin..a wtedy zajmę się rezerwacją miejsca. Jak na razie myślę o naszym już sprawdzonym miejscu..czyli Zrębice..no chyba że ktoś ma inną propozycję.

Jeżeli będzie nas do 5 osób..nauczyciel będzie jeden..Zeniu. Jeżeli będzie więcej chętnych, jest możliwość zorganizowania drugiego, równie świetnego rzeźbiarza :mrgreen:

Propozycja Zenia..uczymy się rzeźbienia twarzy !

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 14-08-2011, 8:18    

Było by wielką stratą, gdyby z braku chętnych nie doszły do skutku te warsztaty. Znając Zenka, można będzie się wiele nauczyć!!!

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 14-08-2011, 9:43    

Popieram Zygę w całej rozciągłości !!! Aczkolwiek mam nadzieje, że warsztaty jednak się odbędą..nawet przy szczątkowej ilości osób :mrgreen:

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-08-2011, 5:32    

Marysiu obojętnie jak ale gdy warsztaty bedą dojadę- tak że proszę mnie liczyć jako uczestnika. Może nie będę mógł szereg rzeczy wykonać , ale będę próbował bądż tylko podglądał.Też mam nadzieję i odrzucam myśl że może się nie udać zorganizować takiej lekcji pokazowej na żywo. Trzymajcie się na razie forum będę podglądał nawet w szpitalnym łózku. Pozdrawiam z nadzieją spotkania Zbyszek. N> N>

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-08-2011, 9:46    

Zbyszku..na pewno dam ci znać..jak tylko te warsztaty dojdą do skutku. A mocno..mocno wierze,że dojdą :mrgreen:
I naprawdę zachęcam tych wszystkich..którzy jeszcze się zastanawiają. Nie ma się co zastanawiać, bo okazja jedyna i niepowtarzalna :mrgreen:
Jutro pogadam z Zeniem..i napiszę już dokładnie..gdzie, kiedy, co i jak v:
A koleżeństwo proszę..koniec dumania i zgłaszać mi się do nauczania :mrgreen:

ZbyszekJ 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-08-2011, 8:41    

Marysiu Witaj.Przed chwilą napisałem w" podziemiu" może być dodatkowa atrakcja dla wszystkich uczestników w zięcie udziału w pikniku i pokazie turnieju rycerskiego w pobliskich BOBOLICACH ze względu na otwarcie kolejnego odbudowanego zamku na SZLAKU ORLICH GNIAZD. Byłem tam widziałem cały zamek do zwiedzenia i okolice przepiękne. KIlka godzin godnej rozrywki.Zapraszam serdecznie. Pozdrawiam Zbyszek N> N>

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-08-2011, 9:14    Ku zachęcie :)

Może zachęcę :roll: :roll:
Moi drodzy..rozumiem, że jeszcze trwa okres urlopowy..plenerowy. Niemniej wszelkimi siłami staram się zachęcić Was do warsztatów i wspólnego podłutkowania.

Nadal są duże chęci ze strony Zenka. Będzie nauka rzeźbienia twarzy, będzie możliwość popróbowania piłą carvingową..jak również możliwość podłutkowania w różnego rodzaju drewnie.
Możemy ewentualnie zmienić termin tych warsztatów na troszkę bardziej odległy. Myślę o końcówce września bądź początku października..miejscem warsztatów nadal będą Zrębice.

Na razie chętny jest Zbyszek i Zyga..plus ja oczywiście :mrgreen:
Chłopaki..dla nas dobra wiadomość :mrgreen: Jeżeli nikt więcej nie będzie chętny..ustalimy sobie z Zenkiem wspólny dogodny termin i warsztaty na pewno się odbędą :mrgreen:

Zbyszku..ja niezależnie od wszystkiego..pokażę się w tych Bobolicach :mrgreen:

rs 
aktywny forumowicz

Imię: Rafał
Nazwisko: Samarcew

Wysłany: 31-08-2011, 9:33    

Cyt: "Na razie chętny jest Zbyszek i Zyga..plus ja oczywiście :mrgreen: "
I ja, i ja. Byłem prawie pewien, że jak tu zajrzę to zobaczę długą listę chętnych i potwierdzony termin na początku września. Chętnie bym zobaczył Was w "akcji". Najbliższy łikend mam wolny. Następny chyba też. Jestem już umówiony 17 września i 2 października ale wypadają tylko te dni więc pewnie i tak bym mógł Wam trochę pokibicować.
Tradycyjnie oferuję pomoc w ramach moich skromnych możliwości. Jeśli się do czegoś przydam to śmiało piszcie.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 03-09-2011, 11:03    

Jako że zwłóczyłam już urlopowania..to na poważnie zajmę się teraz tym warsztatowaniem :mrgreen:
Rafał..cieszę się, że chcesz się przyłączyć :) Termin tak zgramy, żeby wszystkim pasowało !
Chłopaki..będę Was łapać na telefon!

Odpowiedz do tematu