Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Moja Pierwsza Rzeźba
Autor Wiadomość
nader1973 
forumowicz

Wysłany: 26-04-2008, 7:44    Moja pierwsza rzezba.

Witam.
Jestem jeszcze zbyt wielkim laikiem by zakładać pracownię.Naprawdę nie wiem gdzie wgrać swoją fotke rzezby[raz popelniłem błąd ale usunołem ten post z foto bo wgralem nie tam gdzie powinienen,niestety mimo 35 lat jestem starej daty i komputer często mnie przerasta].Mysle ze tutaj będzie chyba dobrze.
To jest moja pierwsza rzezba na zasadzie ożyło drewno.Jestem slusarzem i całe życie nie miałem nic wspólnego z drewnem i z jakimkolwiek rzezbieniem.Teraz próbuje i tak mi oto wyszło pierwszy raz.
Ludowy dziad rycerz.Drewno lipowe wysokosc 114cm. :oops:

mazur 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-04-2008, 8:35    Świetny start

Według mnie rzeźba dość ciekawa. Posiada swój styl. Jest to styl bardzo uproszczony, ale oryginalny. Temat też ciekawy - głowa rycerza, w hełmie. Przecież nie tylko realizm, naturalizm, ma swój urok. Ładna rzeźba to rzeźba ciekawie zakomponowana, a styl wykonania to sprawa autora, rzeźbiarza, który robi tak jak się jem u podoba i wyraża to co chce wyrazić.

Nie jestem natomiast pewien co do koloru. Ja osobiście widziałbym tą głowę w ciemniejszym kolorze. I niekoniecznie w kolorze brązowym. Może jakimś ciemno stalowym, grafitowym, czy podobnym. Ale to rzecz subiektywna. :-/

No to teraz kolej na całego rycerza, w zbroi, panie Nader. Powiedziało się "a" to teraz trzeba powiedzieć "b"... :-D :-D :-D 8-)

nader1973 
forumowicz

Wysłany: 27-04-2008, 11:09    nastepna rzezba

Dzięki Panie Mazur za ocene mojej rzezby.Bardzo dobra podpowiedz zrobić całego rycerza takiego z mieczem tarczą lub toporem nawet w uproszczonej wersji bo realistyczny to jeszcze długa droga nauki.
Tego pomalowałem drewnochronem,co do koloru to fakt morzna było wybrać ciemniejszy kolor.
Zobacze co mi wyjdzie przy drógiej pracy. :?:

piotr 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-05-2008, 11:59    

Widzę że jesteśmy prawie rówieśnikami.Ja też mam kłopoty z poruszaniem się po tych stronach.Rzeźba robi wrażenie, powodzenia w pracy twórczej i jak zrobisz coś nowego to zamieść.

Odpowiedz do tematu