Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeźby i maski rok 2011
Autor Wiadomość
staszek80 
aktywny forumowicz

Imię: Stanisław
Nazwisko: Weron

Wysłany: 14-03-2011, 3:19    

Witam , Andrzeju fajna ta praca podoba mi się ta sówka na głowie fajnie ci to wyszło napisz jakie to wielkie i z jakiego materiału stworzone Pozdrawiam,,

szaman 
aktywny forumowicz

Imię: Zbigniew
Nazwisko: Błoński

Wysłany: 14-03-2011, 3:37    

witaj Andrzeju.
mi tez przypasowały te postacie które tworzysz coś w nich jest co każe przyjrzeć się bliżej i zmusza do zapamiętania. Może to te postacie tak czarują ,mnie cały czas intryguje ta kora . Myślę ,ze chyba jest miękka bo nie widzę byś walczył z nią mocniej niż z lipą.tak mi się wydaje ,ze jest bardziej plastyczna ,ale to moje takie pobieżne spojrzenie ,bo nigdy nie miałem z nia do czynienia.
Pozdrawiam

koand
Gość
Wysłany: 14-03-2011, 4:09    

Witam , Staszku wysokość 27 cm , szerokość w najszerszym miejscu 15 cm . kora Topoli Czarnej . Co do maszynki z priv to dzięki za link ale mam podobną .

Zbyszku witam , nie będę ściemniał w tej chwili po 20 latach leżakowania to nie jest już kora tylko cień kory , zrobiła się bardzo krucha i zobaczysz jak Ci dam że będziesz zdziwiony jak mogłem w czymś takim coś wydłubać . Podam przykład rzeźbię oczy , nagle jedna powieka urywa się więc muszę całe oczy wgłębić bardziej i twarz staje się mniej naturalna i tak jest co chwilę , coś się urywa. Ale lipa mokra a lubię czymś zająć ręce to robię w korze. Wszystkie swoje prace robię z głowy , czasami na coś popatrzę w necie ale tego nie kopiuję , nie jest tak że rzeźbiąc patrzę na wydrukowany obrazek .
Zbyszku mam wrażenie że maski z kory są gorszym rodzajem rzeźby , nie wiem dlaczego tak mi się wydaje , i chyba przestanę wstawiać fotki. Poczekam jak lipa wyschnie to będę wstawiał lipowe ludziki .

Pozdrawiam ciepło h:

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 17-03-2011, 10:22    

Witaj Andrzeju.
Wypowiadałem się kiedyś na temat Twojej ostatniej pracy ale widzę ze wywaliło mój wpis (jak wiele innych moich wpisów w różnych miejscach) dlatego pozwolę sobie go powtórzyć.
Podoba mi się ta ostatnie praca a szczególnie sowa, wyszła super.
Pozdrawiam

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-03-2011, 10:57    

Część Andrzej.
Wczoraj pokazywałem zonie twoje prace w korze i była wprost zachwycona jak to można w takim materiale takie fajne rzeźby tworzyć.najbardziej przypadł jej do gustu zamek ,który zrobiłeś super.
pozdrawiam. ?<N

koand
Gość
Wysłany: 18-03-2011, 11:20    Zamek

Grzegorzu , Zbyszku , bardzo dziękuję za miłe słowa . Pomalowałem Zamek i mam nadzieję że tym pomalowaniem nie popsułem . Mam już pomysł na kolejny zamek ale będzie to jeszcze więcej dłubania to zajmie mi z tydzień . Tych zamków nie będzie dużo , nie chcę zanudzać , może około dziesięciu co w porównaniu z 80 mordkami wiszącymi u mnie w przedpokoju to nie jest dużo. Pozdrawiam Wszystkich oglądających i odwiedzających moją pracownię .

szaman 
aktywny forumowicz

Wysłany: 18-03-2011, 12:18    

No i owszem bardzo ciekawie wyszedł z kolorkiem ,ten do niego świetnie pasuje.
Dodał mu życia ,bo nasze życie i otaczająca nas rzeczywistość musi być w kolorze.szarośc jest zimna i ponura.
pozdrawiam N>

Grzegorz Tyrała 
aktywny forumowicz

Imię: Grzegorz
Nazwisko: Tyrała

Wysłany: 19-03-2011, 9:28    

Andrzeju ja jako zatwardziały przeciwnik malowanie rzeźb na kilka kolorów muszę się w tym przypadku nie zgodzić z moim gustem, zameczek wyszedł świetnie, moje gratulacje !!!
Andrzeju zamawiam sobie u ciebie jeden taki.
Pozdrawiam

koand
Gość
Wysłany: 19-03-2011, 10:50    

Zbyszku i Grzegorzu bardzo dziękuje za miłe odwiedziny .
Grzegorzu tak jak już pisałem będę w Górach Świętokrzyskich na jakiejś imprezie . W jednym z wątków napisałeś jakie będą imprezy i kiedy . Za chwilę biorę kalendarz i wszystko odnotuję . Jak już będę miał jechać dam znać , zameczek oczywiście zabieram w prezencie .
Pozdrawiam ciepło _luzik_

Odpowiedz do tematu