Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
moje "rzeźbienie" ...
Autor Wiadomość
Joana 
aktywny forumowicz

Imię: Joanna
Nazwisko: Morawska-Grzęda

Wysłany: 06-09-2008, 11:16    moje "rzeźbienie" ...

Jak już trafiłam na to miłe forum rzeźbiarskie :roll: , to wypadało by jakieś prace, przynajmniej związane z rzeźbą pokazać - zatem pokazuję:

łabądek - inspirowany rysuniem z libretta do "Jeziora Łabędziego"
gipsowy odlew glinianej płaskorzeźby, szerokość podstawy około 20cm

tekturowy pegaz był moją odpowiedzią na zadany na lekcji rzeźby temat: "maszyna do latania"

a tu mamy drewnianą makietę projektowanej na zaliczenie semestru kaplicy wraz z otaczającymi teren domkami i wzgórzem:

gliniana płaskorzeźba inspirowana "Caritas" Stanisława Wyspiańskiego, około 20x30 cm

gliniana głowa mojej przyjaciółki - jeszcze pewnie o niej usłyszycie bo to moja wyrocznia :-P (znaczy przyjaciółka, a nie głowa)

a to jest gliniana rzeźba, o wymiarach podstawy ok 30 x 30 cm, która miała za zadanie wyrażać ruch, a jej tematem miało być przejście z nicości w coś, z chaosu w formę uporządkowaną. Zatytułowałam ją "narodziny gwiazdy"

a teraz wreszcie coś na temat - czyli moje dłubanie w drewnie

lipowa deseczka 20x35 i farby olejne - anioł inspirowany rzeźbą św.Jana
tu troszkę mi się proporcje głowy do reszty ciała niezgrały :-(
_

kopia ikony na desce lipowej około 20x25 cm i farby olejne w technice olejno-żywicznej
Zrobiłam ją na zaliczenie zajęć z technologii w liceum, nie wiem czy nadal mam tyle cierpliwości do malowania tych kreseczek...

a to mała prowokacja :mrgreen: - rzeźbiliście kiedyś w śniegu ?

kwasniakos 

Imię: Stanisław
Nazwisko: Kwaśniak

Wysłany: 07-09-2008, 5:57    

Joanno piszesz że z rzeźbą miałaś niewiele wspólnego,ale miałaś i w drewnie rzeźbiłaś a może i jeszcze będziesz rzeźbić?Bo podrzeźbianie ikony jest to płaskorzeźba w drewnie,a to że masz wielorakie zainteresowania w sztuce to tylko plus dla Ciebie.Zresztą uważam że na forum potrzebni są ludzie zwiedzą na temat proporcji czy kompozycji,nie każdy z nas tą wiedzę posiada dlatego Twoje rady czy uwagi,ocena,wypowiedź na temat rzeźby mogą być cenne i pomocne autorowi dzieła.Podziwiam zamieszczone fotografie i zachęcam do dyskusii w działach forum odpowiadających Twojej wiedzy.

zyga 
aktywny forumowicz

Imię: Zygmunt
Nazwisko: Famuła

Wysłany: 09-09-2008, 10:37    

Witaj Joanno!
Z zaprezentowanych tu przez Ciebie ciekawych prac, uwagę moją przyciągnęło "Narodziny gwiazdy". Mniemam że są to narodziny ciała niebieskiego.
Jeżeli tak, to niemożliwe byś nie interesowała się astronomią. Jest to wierny, w stopniu na jaki pozwalało Ci tworzywo w jakim pracowałaś, trójwymiarowy model powstawania gwiazd.
Przejście od rozproszonych atomów do kuli świecącego gazu. Dla mnie fantastyczne!!!
Pozdrawiam.
P.S. Gdyby Stephen Hawking wiedział o tej pracy, nie wykluczam że mogła by się znaleźć na okładce którejś z Jego książek.

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-09-2008, 9:13    

Faktycznie interesowałam się Astronomią kiedyś i to bardzo. Teraz trochę zostało to przygłuszone przez codzienność, ale wszechświat, jego budowa i te jasne punkciki w granatowo-czarnej przestrzeni nadal mnie fascynują, jeżeli o nich myślę.
Rzeczywiście tematem tej rzeźby było powstanie ciała niebieskiego, bo to jest dla mnie jakiś niesamowity przykład przejścia z chaosu, z jakiejś chmury bezładności w konkretny i jakże piękny obiekt, jakim jest gwiazda. I ja jakoś emocjonalnie to odbieram i chciałam przenieść te emocje na rzeźbę, żeby ona jakiś ułamek tych emocji także budziła.
Nie wiem czy mi się udało to osiągnąć. W każdym razie takie były założenia.

malgorzata 
aktywny forumowicz

Imię: Małgorzata
Nazwisko: Kieras

Wysłany: 14-09-2008, 11:24    

Podziwiam wszystkie Twoje prace Joanno i mam nadzieję, że wszystkie są ozdobą Twojego domu. Mam nikłe pojęcie o rzeźbieniu w glinie więc intryguje mnie, czy te prace w glinie zostały w jakiś sposób utrwalone, jeżeli tak to w jaki sposób. Kiedyś na forum zainicjowałam temat "praca w gipsie", chciałam wykonać modele do prac w drewnie. Przy tej okazji pewien forumowicz wspomniał o technice mieszania gliny z cementem, lecz nie podał w jakich proporcjach. Ponoć z takiego tworzywa można bez jakiegokolwiek specjalnego utrwalania , robić rzeźby plenerowe. Czy wiadomo Tobie coś o tej metodzie?
Małgorzata

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 15-09-2008, 9:02    

Niestety nie, moje rzeźby z gliny nie były niczym utrwalone no i istnieją teraz tylko na zdjęciach :-(

Romankrzak 
aktywny forumowicz

Wysłany: 13-10-2008, 4:55    witam Joanno

Niedawno dołączyłem do forum,Bardzo mnie się podoba to co robisz.Bardzo miło że masz taki szeroki krąg zainteresowań.Myślę ze gdy tylko zadomowię sie na forum będziemy mieli niejeden wspólny temat do obgadania. Liczę na to i przyjmuje krytykę,głaskany też być lubię :mrgreen: .

Daniello 
aktywny forumowicz

Wysłany: 10-02-2009, 9:07    Re: moje "rzeźbienie" ...

hej, jak fajnie spotkac w Krainie Drewienka kogos kto rzezbil z bialych platkow :) Rzezbienie w sniegu to moja pasja, ktora realizuje zawsze wspolnie z dziecmi i chociaz strasznie mnie to transuje (znacie ten stan i pewnie wiecie o co mi chodzi) to jakos udaje mi sie to pogodzic z zespolowym, rodzinnym zaangazowaniem.

Snieg to doskonaly i przede wszystkim darmowy material do cwiczenia. Pracuje sie w nim wysmienicie pod warunkiem, ze uprzednio przygotuje sie (najlepiej z formy) odpowiedniej wielkosci i na wskros totalnie zmrozona sniegowa bryle. W takim sniegu rzezbi sie po prostu wysmienicie!

Zabawa z miekkim sniegiem jest tez ok ale przypomina raczej modelowanie w glinie, poza tym nie wszystko mozna wtedy zrobic. Konczac ten post, rzezbienie w sniegu cala rodzina to naprawde wspaniala przygoda do czego szczerze zachecam wszystkich Milosnikow Drewienka. Mozecie mi wierzyc, ze te sniegowe, wspolne chwile tworza potem wspaniale rodzinne wspomnienia. :)

Pozdrawiam z Krainy Sniegu :)

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2009, 6:30    

Ja to łączę raczej te dwie techniki :) Najpierw lepię z grubsza odpowiedniego bałwanka, a potem go rzeźbię, no ale fakt, jak mi czegoś zabraknie to dolepiam ze świeżego śniegu jak z gliny :-P

Misza44
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 11-02-2009, 7:05    

Witam serdecznie ten, ten chaos, ta abstrakcja wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Kunszt finezji, wyrafinowany spektakl. Normalnie jak by mi ktoś sztachetą w tył głowy lutną:)
Pięknie jest widzieć oczami wyobraźni, koraliki też są transportujące w inny wymiar!
WYTRWAŁOŚCI!! Niech Twe zdolności wytrwają w świecie nicości.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 11-02-2009, 7:12    

Joanko..na Jowisza !!! I gdzie Ty się przez wieki już całe od foruma smykasz :mrgreen:
Cieszę się, że jesteś ! I nie smykaj się już..nie smykaj, tylko wspieraj..bo zaczyna nam tu kwitnąć "babska elita " :mrgreen:
Zdziałałaś coś nowego twórczego ?..to biegiem do pokazania i pracowni zapełnienia :mrgreen:
Serdeczne pozdróweczka..

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 11-02-2009, 8:49    

Misza44 napisał/a:
Witam serdecznie ten, ten chaos, ta abstrakcja wywarła na mnie piorunujące wrażenie. Kunszt finezji, wyrafinowany spektakl. Normalnie jak by mi ktoś sztachetą w tył głowy lutną:)
Pięknie jest widzieć oczami wyobraźni, koraliki też są transportujące w inny wymiar!
WYTRWAŁOŚCI!! Niech Twe zdolności wytrwają w świecie nicości.

Super :-) ale fajna opinia, najbardziej mi się podoba to z tą sztachetą :mrgreen:
Szczerze powiedziawszy to w owym czasie, kiedy tą pracę robiłam, byłam szaleńczo zakochana bez wzajemności i może to pomogło w ekspresji :roll:

Marysiu zdziałałam całe mnóstwo biżuterii, ogrooooooooomneeeee ilości.
Tyle że to trochę nie na temat w forum rzeźbiarskim :P
Ale się wezmę w garść i na umieszczam fotek w "mojej sztuce użytkowej" , tylko muszę się zapoznać jak te zdjęcia poumieszczać w inny sposób, bo ten imageshack, z którego korzystam mnie dobija, jak mam coś na niego wrzucić :-( dlatego do tej pory tego nie zrobiłam.

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 11-02-2009, 8:56    

Joanko, gdzieś na dole forum jest dział "Sprawy techniczne"..a tam poniżej..forum rzeźbiarzy serwer zdjęć ( na niebiesko). Spróbuj tam z tymi zdjęciami..ja tam wklejam( otwieram go w nowym oknie) i nie mam ze zdjęciami żadnego problemu :mrgreen:

darek79r19 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2009, 4:34    

Ten pegaz - rewelka. Zdradź szczegóły wykonania :)

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2009, 7:22    

Pegaz ma w środku wycięty ze sklejki swój zarys (ja rysowałam szablon - tata wycinał)
Na sklejkę przyczepiałam taśmą klejącą zwykłą pogniecione gazety, aż uformowałam nogi, tułów i głowę.
Potem metodą prób i błędów przekształcałam pegaza w maszynę.
To znaczy wycinałam z kartonu części i również taśmą mocowałam je do gazetowego pegaza, tak żeby udawały, że są blachą. Pod tą kartonową karoserią , pegaz miał ukrytą baterię
i żaróweczki w oczach. Jak już karoseria z kartonu była gotowa, wycięłam mu skrzydła z tektury falistej i poszłam zwiedzać taty warsztat na poszukiwanie "skarbów" czyli różnych niepotrzebnych kółek zębatych, rurek i co tam mi pasowało do ogólnej koncepcji.
Potem poprzylepiałam kółka w stosownych miejscach przegubów, przymocowałam skrzydła i wszystko pomalowałam srebrnym sprayem. :mrgreen:
W szkole wszyscy pytali gdzie się go włącza :-P

jozef chromek 
aktywny forumowicz

Wysłany: 12-02-2009, 7:58    

Joanko,dzekuje cy bardzo za gratulacie i pozdrawiam serdecszne!

Kulka 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-02-2009, 4:29    

Witam Cię Joasiu..i pełen podziw dla Twojej wszechstronności :lol: i tego,że bez względu w jakim materiale tworzysz wychodzą ciekawe i piękne rzeczy..ikona mnie zchwyca..lubię misterne prace..łabądek jest ciekawy bo tak jakby sobą tylko musną powierzchnię i zostawił ślad..widać ,że jakie wyzwanie było przed Tobą postawione to poprostu robiłas to tak jakbyś właśnie się tym zajmowała :lol: ...a tak wogóle to ciekawi mnie czy jest coś co najbardziej lubisz z tych wszystkich form..co Cię najbardziej wciąga? :-D :-D :-D pozdrowionka

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 16-02-2009, 7:07    

:roll: Dziękuję za tak miłą opinię.
Sama nie wiem do końca co lubię robić najbardziej. Chyba na pierwszym miejscu malować (to straszne ale ostatni obraz namalowałam 3,5 roku temu) a na drugim miejscu upiększać bombki, pisanki i takie różne różności.

Wojtek Kowalski 
aktywny forumowicz

Imię: Wojtek
Nazwisko: Kowalski

Wysłany: 06-03-2009, 9:11    

Witaj Joanno. Jestem Wojtek i mam ogromną przyjemność oglądać Twoją galerię.Wszystkie prace są śliczne i pełne ekspresji ,największe wrażenie robi na mnie dzieło narodziny gwiazdy. W kręgu moich zainteresowań znajduje się astronomia i wiele nocy spędziłem na oglądaniu nieba ,nie odważyłem się jednak na wykonanie rzeźby inspirowanej astro, myślałem do dzisiaj że to niemożliwe . W mistrzowski sposób oddałaś dynamikę procesu przejścia ze stanu energetycznego chaosu w stan doskonałości gwiazdy.Pełen szacun.
Pozdrawiam serdecznie.

Joana 
aktywny forumowicz

Wysłany: 06-03-2009, 11:16    

Dziękuję :roll:

arabski 
aktywny forumowicz

Imię: Mirosław
Nazwisko: Czeladka

Wysłany: 25-02-2011, 10:11    Pomoc

Droga koleżanko , dołączył do naszego grona młody adept , który potrzebuje pomocy i prosił mnie o nią.Mianowicie chodzi mu o inf. na temat glinek, w których chciał by ćwiczyć rzeźbę. Ja jako skromny dłubaczek w drewnie nie mam zielonego pojęcia o tych glinkach. Pozwolę sobie skontaktowć Jacusia z Tobą jako fachowcem na Pw. Myślę ,że nie masz mi tego za złe.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi