Forum Rzeźbiarzy Forum Rzeźbiarzy
RZEŹBA w DREWNIE
Dla tych co rzeźbią i kochają piękno
Kochasz sztukę?Zapraszamy

FAQFAQ  Tutaj MieszkamTutaj Mieszkam  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
Poprzedni temat :: Następny temat
"Mój warsztat"
Autor Wiadomość
Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 30-12-2008, 9:53    "Mój warsztat"

Niestety ale na chwilę obecną nie mogę sobie na nic innego pozwolić.
Ale z braku laku...

Darek_M 
aktywny forumowicz

Imię: Dariusz
Nazwisko: Mucha

Wysłany: 31-12-2008, 7:53    

Znam ten ból, pracujemy w podobnych warunkach tylko ,że Twoje prace są o niebo lepsze ,widać w nich talent i kunszt.

Dariusz Zawadka 
aktywny forumowicz

Imię: Darek
Nazwisko: Zawadka

Wysłany: 01-01-2009, 9:23    

Z mojego doświedczenia wiem, że im lepsze miałem warunki do pracy tym gorsze rzeźby powstawały. Jeśli przyjdzie ochota na tworzenie to nic nie jest w stanie przeszkodzić, a te przeszkody to nawet pomagają. Natomiest kiedy mam luksusowe warunki i nic nie przeszkadza to się chyba jakoś rozleniwiam i nic mi nie wychodzi. Marzyłem o dobrze wyposażonej pracowni, wolnym czasie na tworzenie myśląc, że dopiero wtedy będę rzeźbil. Teraz wiem, że się oszukiwałem, bo nie o warunki chodzi ale o potrzebę i chęć tworzenia.
Ciekaw jestem jak jest u Ciebie?

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 04-01-2009, 2:16    

Jest w tym coś...
Ale do końca nie mogę się z tym zgodzić. Nieraz mam ochotę podziobać coś a tu np. zimno na balkonie (jak teraz). :-(
Kiedyś gdy korzystałem z pracowni mojego nauczyciela był znacznie lepiej. Był kąt do rzeźbienia, ostrzenia dłut, klejenia, picia kawy...
Teraz chcąc podostrzyć dłuto muszę robić generalne przemeblowanie w swoim kącie i często się zdarza, że poprostu zamieniam je na inne a tępe składam gdzieś na boku do czasu aż okazywało się ,że nie mam czym rzeźbić:D.
Ale mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni.
Pozdrawiam

beycen 
aktywny forumowicz

Imię: Marek
Nazwisko: Górczyński

Wysłany: 12-01-2009, 10:05    

Witaj Radku.
Doskonale rozumię Twój problem potrzeby jakiegoś większego kącika a najlepiej gdyby był on w miarę mozliwości właściwych rozmiarów.
Jednak ważny jest zapał i wielka chęć do pracy ,a tych cech Ci nie brakuje .Oglądając to co wykonałeś jestem pełen uznania oraz podziwu znajac warunki w jakich te piękne prace powstały.Uważam że masz bardzo silną wolę i upór niemały ,a to przynosi z czasem nagrodę.Zycie ciągle zaskakuje nas niespodziankami,.
Najważniejsze jest mieć satysfakcję z tego co sie robi oraz z tego co sie osiągneło.
Serdecznie pozdrawiam .

MAREK

Krzysztof Przyg 
aktywny forumowicz

Imię: Krzysztof
Nazwisko: Przygoda

Wysłany: 19-01-2009, 6:53    

Wszyscy mają racje po części. chęci są ważne ale kąt do pracy rzecz potrzebna . mam pracownie ale i tak pracuje w domu ... i druga połowa gania mnie ze ścierą. wióry można spotkac w każdej części domu... pozdrawiam!

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2009, 10:23    

:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Znam to.... tzn mnie tez ganiaja ze ścierą :-D :-D

wowo 
aktywny forumowicz

Wysłany: 19-01-2009, 10:27    :-)

ha ha mam to samo "urwanie" głowy, żona się wścieka ale tak " w głębi duszy" rozumie...

dragon 
aktywny forumowicz

Imię: Andrzej
Nazwisko: Ścibiorski

Wysłany: 24-01-2009, 10:59    

większość z nas, ci przynajmniej co mieszkają w różnego rodzaju blokowiskach muszą godzić życie domowników z własną pasją.
Ja często przegrywam tą walkę z obiadem, ulokowałem się w kuchni więc sami rozumiecie ....

frowak 
Przyjaciel.

Imię: Ireneusz
Nazwisko: Sokół

Wysłany: 25-01-2009, 12:33    

Ból, ból jak się nie ma człowiek gdzie podziać :-| ...
Do mnie się niedawno szczęście uśmiechnęło- zamieniłem się z sąsiadka na piwnice.
Mam teraz do dyspozycji aż 10m2! Właśnie usiłuje ja sobie urządzić :-D .

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 27-01-2009, 10:34    

Ja z sąsiadami taez rozmawiałem ale spaliło na panewce. Piwnicy nie posiadam więc zamiana nie wchodziła w gdę. Ale rozmowa o wynajmie równiez. Dodam, że sąsiedztwo dużo starsze niź blok a blok z lat 60-tych. To ich i koniec. Na szczęście balkon posiadam. Tylko po 20.00 nie mogę używać młotka bo mi kochane babcie po rurach kaloryferowych zapierniczają jakimiś młotkami :-D .

Morima 
aktywny forumowicz

Imię: Maria
Nazwisko: Moryc

Wysłany: 27-01-2009, 11:00    

Sadziu, łączę się z Tobą w "cierpieniu" :mrgreen: Ja z racji, że jak dłutko w dłoń biorę to raczej tylko wieczorem, więc pobijaczki ad akta są odstawione. Szybciej wyrabiają mi się odciski od dłutka popychania niż rzeźby wyrabianie..ale..jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :mrgreen: Szczęściem na razie dłubię w małych kawałkach, więc mieszczą mi się w pokojowych zakamarkach ! A ostatnio już prawie w akcie desperacji..zajęłam się koncepcją piwnicy przystosowania ! Mój sąsiad tak właśnie ma..piwnicę przystosował, więc może tam sobie trochę pohałasować !

rudiart
[Twój profil został usunięty!]

Wysłany: 27-01-2009, 11:06    Pracownia Sadzia

Radek, kiedyś przed laty wypadło mi zamieszkać w Łodzi, mieszkałem w blokach na Bałutach tzw, "dolach" ładne miejsce dużo zieleni, parki. Warsztat wynajmowałem na tej samej dzielnicy ale prawie 25 km nie zawsze chciało mi się jeździć. Wyczaiłem że są dwie pralnie i nikt tam nie pierze, zaprzyjaźniłem się z administratorem i miałem dodatkowa pracownię w tym samym domu :lol: no wiadomo nie chodziło o produkcję, ale zawsze mogłem wymknąć się na godzinkę lub dwie z domu i zająć tym co bardzo lubię :lol:
Może miałem szczęście :-/ ale nie można się poddawać, trzeba szukać :lol:
Rudi

HaSaKi 
aktywny forumowicz

Wysłany: 29-01-2009, 11:29    

Nie przejmuj się każde miejsce jest dobre, masz swobodę ruchu i GIT :mrgreen: ważne, żeby tworzyć, nie ważne gdzie, ale ... trzeba myśleć o swoim koncie do pracy...

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-02-2009, 11:21    

No i się dorobiłem. :lol:
Oszklony balkon caly mój :lol:

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 07-02-2009, 11:38    

Sadziu..a jakie gabaryty ma ta pracownia balkonowa ? Pomysł fajny..ja kombinuję, żeby w pokoju, właśnie przy balkonie wydzielić kącik rzeźbowy, ale na balkonowy nie wpadłam :mrgreen:

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-02-2009, 10:07    

Morimko balkon jest malusi.
Jakieś 2 m na 1 m czyli raptem 2 m kwadratowe. Ale jest całkowicie do mojej dyspozycji :lol:
Nie muszę już sprzątać po każdorazowym zakończeniu pracy. Wprawdzie wygląda to trochę jak śmietnik ale wszystko jest pod reką.
Włączam muzykę i "walczę". Trochę już na nim napłodziłem więc niebawem pewnie wrzucę kilka fotek prac ale najpierw je musze zawoskować.
Pozdrawiam.

Morima 
aktywny forumowicz

Wysłany: 08-02-2009, 12:22    

Hmmm..mój balkon jakieś 4 na 1,5 metra. Resaumując..będę mieć bałaganu twórczego jakieś 6,7 kwadratowego metra :mrgreen: Ale jak się ma tylko jakiś kąt w mieszkaniu, to masakryczne jest codzienne jego sprzątanie :evil:
Z ciekawością czekam na nowe prace. Przy okazji..tego co towarzyszy Ci rzeźbowaniu jakoś nie znałam, ale chyba spodobały mi się te panie :mrgreen:

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 17-02-2009, 1:49    

Panie Radosławie dobrze zorganizowane miejsce do rzeźbienia. Ciekawi mnie jedna rzecz czy przy tej ławeczce jest jakieś ścisk do montowania drewienka. Już wcześniej obejrzałam pana stronką bardzo ładne są pańskie rzeźby szczególnie żydki.
:-)

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2009, 7:40    

Panie Sławku.
Ścisków uzywam tylko do klejenia.
Nauczyłem sie za młodu :-D ,że w jednym ręku trzymam drewno zaś w innym dłuto. Starałem się pracować z różnego rodzju "trzymakami" do drzewa ale nawyki wzięły górę. Lepiej mi się pracuje manipulując dłutem jak i drewnem.
Pozdrawiam.

PS
Prosze mówic do mnie na ty.
Bez panania ;-)

Kulka 
aktywny forumowicz

Wysłany: 17-02-2009, 10:24    

Witam Radku :lol: :lol: :lol: i gratuluję!!balkonu-pracowni..super :-D :-D :-D też ten ból pojmuję bo ja blokowa dłubaczka...hm do tego jak nie sprzątnę wiórek to moje kotki je zaraz rozniosą...nio i tak jak to w bloku..ale nic to jak jest tylko trochę czasu i rączki sprawne i oczka się nie kleją to dawaj za dłutka i jest pełnia hi hi... Twoje rzeźby mnie zaintrygowały...są dla mnie jak aktorzy zaczymani w geście(mam takie"wypaczenie"ze względu na pracę w teatrze,pewnie)...nawet jest dwóch Żydków,którzy rozprawiają ze sobą..ci z monetami hi hi :lol: ..niesamowite..najbardziej zauroczyła mnie postać z kosą wyrzeźbiona w brzozie..to piękne jak wykorzystałeś kształt pniaczka i korę...ha podoba mi się Twoja wyobraźnia :lol: :lol: :lol: pozdrowionka

kiwak 
aktywny forumowicz

Imię: Sławomir
Nazwisko: Obłażewicz

Wysłany: 22-02-2009, 5:05    

Radku byłem na Twojej stronce i ciekawi mnie jakiej wielkości są rzeźby żydków. Pisałeś w którymś z postów, że wykonujesz je z gałęzi. Podoba mi się styl w jakim wykonujesz te prace.

Sadzio 
aktywny forumowicz

Wysłany: 23-02-2009, 7:11    

Żydki są małe.
Od 10 do 60 cm.
Najczęściej są to okolice 30 cm.

Pozdrawiam

Zeno_St 
aktywny forumowicz

Imię: Zenon
Nazwisko: Stańko

Wysłany: 10-10-2010, 1:23    

Witam i pozdrawiam cię Sadzio! Znam takie warunki bo mieszkałem na blokach przez jakieś 30 lat .Rzeźbiłem w kuchni a potem jak zmieniłem materiał na grafit to zrobiłem sobie kącik w piwnicy. :-D :-D :-D

Odpowiedz do tematu